Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A u mnie jeszcze żadnych defrostów nie było, choć przez dwa dni na wieczór były szrony na autach ( wieczorem do ok 0.5st schodziło przy durzej wilgotności ) i pewnie jeszcze długo ich nie będzie, z tych prognoz temperatur co widzę.

Ale u mnie pompa pracuje w cyklach ( grzejniki ) wg. termostatu pokojowego z histereza 0.4st/c i cykle trwaja tak, że praca to ok.50-60min, następnie stoi z ok. 30min.lub dłużej

Przez czas pracy nie zdąży sie oszronić, a nawet jak zdąży to w czasie postoju sama się odszroni. Podobnie wyglądał tamten rok bardzo mało tych dni z defrostem było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 60hz to nie jakas tragedia a na pewno nie praca na maksa.

Jak masz zwykla sdc jednowentulatorowa to niezaleznie czy bedziesz mial 30 czy 40 na powrocie to i tak przy kazdym defroścoe zaliczy Ci dwa starty sprezarki.

Ja mam 7kw i fizycznie sprawdzone z przeróżnymi temperaturami zawsze robi 2 starty najpierw sie zatrzymuje pobór prądu praktycznie prawie zerowy tyle co na elektronikę i obiegówkę napewno nie chodzi sprezarka mieli samą woda az wyrówna sie zasilanie z powrotem startuje sprezarka robi defrost po czym staje i bardzo szybko rusza do grzania tutaj nie jestem w stanie sprawfzic czy faktycznie robi stopa bo za krótko to trwa ale napewno pompa zlicza to jako kolwejny start i na wyswietlaczu jest tez 0hz

Przy Tcapach i chyba wiekszych jednostkach podobno robi to bez zatrzymania.

 

Przed defrostem wchodzisz w panel na SPRAWDZENIE SYSTEMU > Sprężarka --spisujesz (WŁ i WYŁ) po zakończonym defroście i uruchomieniu pracy na CO ponownie wchodzisz w panel > sprawdz,systemu> sprężarka i odczyt WŁi WYŁ. Rożnica z przed i po defroście =liczba załączeń,:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy może :) U mnie zasilanie wody to max 26 stopni , powrót 24, i w domu 24 stopnie... Nie ma szans dobić do tych 27 stopni. Dlatego muszę oszukiwać czujniki ,żeby mieć defrost w Deice Mode 1.

 

Użytkownicy nie T-Capów ( zwykłych HP) mają lepiej , bo tam ta temperatura graniczna to 22 stopnie...

 

Bo Ty masz jakiś dziwny domy ;-) Te 26/24 to przy jakim przepływie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mial byc do pompy ciepła z jak najniższa temperaturą wody... Do gruntowej w sam raz , do T-CAPa nikt mi nie powiedział że nie bardzo ,bo będą długie defrosty w Mode 2...

Dom podzielony jest na parter i piętro osobnymi objegowkami ,na górę idzie 1,9m3/h , na dół 1.1m3/h. Tak wskazują pompy objegowe Alpha2. A PC ma ustawiona delte 1 stopień, wiec dziala objegowka na ustawiony max,czyli 53l/min. Pompa z objegami spjeta przez sprzeglo hydrauliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuki prawdziwej zimy nie bedzie ,to na pewno.

 

EDIT: Sam jeszcze 3 lata temu nie byłem przekonany , czy brak zimy co roku jest tylko przejściowy , i morozy poniżej 20 stopni przez tydzień mogą wrócić. Generalnie 3 lata była świadomość ludzi taka ,że z powietrza to ciepła nie będzie :)

Dom ma 380m2 podłogówki , więc generalnie jest co grzać, i przewymiarowana raczej nie jest.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed defrostem wchodzisz w panel na SPRAWDZENIE SYSTEMU > Sprężarka --spisujesz (WŁ i WYŁ) po zakończonym defroście i uruchomieniu pracy na CO ponownie wchodzisz w panel > sprawdz,systemu> sprężarka i odczyt WŁi WYŁ. Rożnica z przed i po defroście =liczba załączeń,:yes:

 

Przecież 60hz to nie jakas tragedia a na pewno nie praca na maksa.

Jak masz zwykla sdc jednowentulatorowa to niezaleznie czy bedziesz mial 30 czy 40 na powrocie to i tak przy kazdym defroścoe zaliczy Ci dwa starty sprezarki.

Ja mam 7kw i fizycznie sprawdzone z przeróżnymi temperaturami zawsze robi 2 starty najpierw sie zatrzymuje pobór prądu praktycznie prawie zerowy tyle co na elektronikę i obiegówkę napewno nie chodzi sprezarka mieli samą woda az wyrówna sie zasilanie z powrotem startuje sprezarka robi defrost po czym staje i bardzo szybko rusza do grzania tutaj nie jestem w stanie sprawfzic czy faktycznie robi stopa bo za krótko to trwa ale napewno pompa zlicza to jako kolwejny start i na wyswietlaczu jest tez 0hz

Przy Tcapach i chyba wiekszych jednostkach podobno robi to bez zatrzymania.

 

a tak to wygląda na wykresie (seria J 7KW)

 

Captsfdfure.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba go miec ;)

Wiem juz jak sprawdze czy u mnie faktycznie nastepuje stop za tym drugim razem,mam licznik energetyki co pokazuje co do wacika aktualny pobór energi postawie poprostu drugą osobę przy liczniku podczas defrostu niech luknie czy bedzie spadek poboru

 

A tego nie zauważysz w menu sprężarki ? Raz , że liczba WŁ/WYŁ wzrośnie , a dwa ,że Hz chyba zdążą spaść do 0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego nie zauważysz w menu sprężarki ? Raz , że liczba WŁ/WYŁ wzrośnie , a dwa ,że Hz chyba zdążą spaść do 0...

 

Nie no w menu pompy jest odnotowane na kazdy defrost dwa starty i tak jak piszesz 0hz w obu przypadkach ale kiedys ktos cos pisal ze niby jest tylko jede start ze niby robi to plynnie bez stopu itp.

Na wykresie ktory zamiescil tu kolega z pompy 7kw tez niby widac jeden start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...