Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

To odczytaj liczbę start/stopów z licznika po zatrzymaniu sprężarki. U mnie przynajmniej zawsze jest parzysta, a w trakcie gdy pracuje nieparzysta.

 

Nie potwierdzam. Właśnie zatrzymałem sprężarkę , i przed i po a sama nieparzysta liczba 755.

 

EDIT: A teraz włączyłem CWU i jest 756 , czyli parzysta przy włączonej sprężarce.

 

Liczy liczbę włączeń.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten screen ma coś wspólnego z licznikiem pompy, czy to jakiś moduł zewnętrzny? Bo u mnie wyglada to tak:

Bez tytułu.jpg

W tej chwili pompa pracuje. Mało tego przed 13 było na liczniku 4094. O 13 załączyło się CO i grzało do 14,15 a od 14,15 idzie CWU i to bez zatrzymania sprężarki.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili pompa pracuje. Mało tego przed 13 było na liczniku 4094. O 13 załączyło się CO i grzało do 14,15 a od 14,15 idzie CWU i to bez zatrzymania sprężarki.

 

Ja specjalnie wyłączyłem przed CWU , żeby zobaczyć czy się doda wyłączenie.

Ale umiem zrobić tak ,żeby z CWU na CO przeszła bez zatrzymania sprężarki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Bo u mnie wyglada to tak:

[ATTACH=CONFIG]450502[/ATTACH]

W tej chwili pompa pracuje. Mało tego przed 13 było na liczniku 4094. O 13 załączyło się CO i grzało do 14,15 a od 14,15 idzie CWU i to bez zatrzymania sprężarki.

 

To jest normalne. Start/stop będzie po zakończeniu grzania CWU i przełączeniu na CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w tamtym roku było to wałkowane, ale po kolei.

Na wyświetlaczu, przynajmniej T-CAP, jest pięknie opisane : Ilość WYŁ.-WŁ, czyli panel zlicza fizycznie każde załączenie i wyłączenie sprężarki. Czyli jeden cykl pracy to licznik zlicza fizycznie 2 ( raz zalącz, raz wylącz ). W Moim przypadku pompa pracuje cyklicznie i na 10h. pracy na dobę, odnotowala 14zał/wył, co fizycznie dało 7cykli po ok. 1,25h. pracy.

Co do defrostów, to to przebiega nastepująco ( przynajmniej u mnie, w tamtym roku ):

Pompa na podstawie czujnika szronu na wymienniku oraz innych zmiennych stwierdza,że jest zaszroniona. Nie wyłączając sprężarki, zawór 4-drogowy odwraca kierunek obiegu czynnika grzewczego, w taki sposób, że ciepło jest zabierane z wymiennika jednostki wewnętrznej ( tz. tryb chłodzenia ) sprężane w sprężarce i puszczane na skraplacz ( wymiennik jednostki zewnętrznej ). W tym czasie sprężarka pracuje z modulacją 30Hz, pobiera 0.2-04kW, produkuje z 20kW, przy COP-10 ( albo i wyżej ). Praca powyższa trw do momentu spadku temperatury na powrocie poniżej 27st.c ( tak jest dla T-CAP, prawdopodobnie te nowe mają tę temperaturę powrotu na 22st/c ) i jeśli na podstawie czujnika szronu wymiennik był by czysty bez szronu, to sprężarka bez zatrzymania przejdzie płynnie do grzania CO. Czyli przeszła by bez żadnego ZAŁ/WYŁ sprężarki ( licznik nic nie zliczy )

Ale jeśli na wymienniku zewnętrznym pozostał szron, a woda w obiegu jest poniżej 27st/c to następuje zatrzymanie sprężarki i pompki obiegowej i po zatrzymaniu, następuje drugi proces, sprężarka ponownie się załącza ( między jednym a drugim procesem szybkie przejście ) z bardzo duża modulacją 80Hz i bardzo dużym obciążeniem - ok.3kW ( wtedy nie ma produkcji energii i COP ) rurki pomiędzy jednostka są bardzo gorące i następuje zakończenie odszraniania i płynne przejście ( bez zatrzymania sprężarki ) do grzania CO.

Wtedy wyświetlacz licznik pokazuje 2 ZAŁ/WYŁ sprężarki, bo fizycznie sprężarka się zatrzymuje i ponownie uruchamia.

 

Powodzenia

Edytowane przez michancia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu, przynajmniej T-CAP, jest pięknie opisane : Ilość WYŁ.-WŁ, czyli panel zlicza fizycznie każde załączenie i wyłączenie sprężarki.

 

Też mam T-CAP ,i jest liczony tylko start ( albo jeden cykl WŁ-WYŁ) , nawet dzisiaj to sprawdzałem ( i chyba jak co roku).

 

No i najpierw opisałeś Mode 1 , a później Mode 2. Tye że temperatura 27 to temperatura , która decyduje który defrost ma być na początku . Później temperatura wody na wyjsciu wymiennika musi spasc do 22 ( nie do 27) ,żeby się zatrzymal i przelaczył na Mode 2.

 

Migu czyzby znowu jakies oszukiwanki na czujnikach temperatury ;)

Wystarczy na koniec grzania CWU wymusić Defrost ( np z menu ,ze SmartClouda ,albo z HeishaMon) , i przełączyć na grzanie. Pompa wykona defrost i będzie dalej grzac bez wylaczania sprezarki.

U Ciebie może być inaczej , bo podczas defrostow sprezarka Ci się zatrzymuje....

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mamy dwa rózne T-CAP

Tak jak mówię u mnie zlicza fizycznie każde załączenie i każde wylączenie, to pewne.

Ja mam zawsze powrót powyżej 27st/c i zawsze najpierw defrost zaczyna przy uzyciu wody w obiegu CO, a jak spadnie poniżej 27st/c to zaczyna drugi defrost przy użyciu samej sprężarki. I na pewno temperaturą graniczną przy której przechodzi do drugiego cyklu to 27st/c, to też pewne.

Prawdopodobnie te nowe SDC maja tem. powrotu ustawioną na 22st/c ( byc może twoja 3-faz. też ), bo widzę jak montażyści ustawiają krzywe, że na podłogę puszczaja 28st/c przy powrocie 24st/c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka się zatrzymuje codixowi, bo nie jest w stanie wykonać defrostu przy użyciu wody w obiegu, więc sie zatrzymuje i przechodzi do defrostu przy użyciu samej sprężarki. Między cyklami ma zał i wył sprężarkę.

 

Dementuje absolutnie nie zatrzymuje sie z powodu nie dokonczenia defrostu z powodów jakie opisales poprostu male jednostki tak maja.

Wylacza sie przed rozpoczeciem defrostu i robi piekny szybki 4min defrost tylko za pomoca wody z obiegu doprowadza go do samiutkiego konca wszystko splywa i dopiero robi ponowny start i jest to start juz do grzania c.o a nie do mode 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro T-CAP, jak grzeje i stwierdza że jest zaszroniona to przechodzi płynnie do odszraniania w cyklu 1 przy użyciu wody w obiegu i jak jej starczy ciepła z tego obiegu i zakonćzy odszranianie w tym cyklu, to przechodzi płynnie bez wyłaczania do grzania co, to po co twoja się zatrzymuje przed defrostem i po defroście.

Faktycznie masz jakiś wyjatkowy egzemplarz:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro T-CAP, jak grzeje i stwierdza że jest zaszroniona to przechodzi płynnie do odszraniania w cyklu 1 przy użyciu wody w obiegu i jak jej starczy ciepła z tego obiegu i zakonćzy odszranianie w tym cyklu, to przechodzi płynnie bez wyłaczania do grzania co, to po co twoja się zatrzymuje przed defrostem i po defroście.

Faktycznie masz jakiś wyjatkowy egzemplarz:D

 

To musisz sie zapytac twórców panasonika bo nie tylko moja tak robi bo mam jeszcze serie h u sasiada i u kumpla serie j wszystkie 7kw i tamte pracuja na duzo wyzszych parametrach i zachowują sie tak samo a tam jak koles grzeje na 45st to przy defroscie mu spada temperatura do 40st to chyba nie zatrzymuje sie z braku cieplej wody co nie???

Zreszta ja u siebie tez juz to testowalem i jechalem specjalnie na wysokiej temperaturze i to samo.

 

To jeszcze opisz dlaczego potrafi plynnie przejsc z grzania co na cwu a odwrotnie nie co w tym tak trudnego tez sobie mozesz zadac te pytanie do panasa jak zresztą całą mase jeszcze dziwnych zachowan czy niedoróbek i braków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

codix nie ma T-CAPa.

 

Studiowałem dziś service manuale , a także kolega z tego forum uświadomił mnie (dzięki @TBomek) ,że faktycznie Mode 1 i Mode 2 jest w mniejszych SDC , ale są duże różnice.

 

Tylko jednostki dwuwentylatorowe mogą rozmrażać się w Deice Mode 2 przy pomocy gazów i sprężarki.( zatrzymując pompę obiegową).

 

Deice Mode 2 w przypadku jednostek jednowentylatorowych sprowadza się do tego że to Deice Mode 1 z załączoną grzałką i zredukowaną prędkością sprężarki , stąd trudno je rozróżnić ( jedynie co to czas jest dłuższy),i mimo że Service Manual je rozróżnia w wersji H , to już w serwisówkach od wersji J tego rozróżnienia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...