Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

codix nie ma T-CAPa.

 

Studiowałem dziś service manuale , a także kolega z tego forum uświadomił mnie (dzięki @TBomek) ,że faktycznie Mode 1 i Mode 2 jest w mniejszych SDC , ale są duże różnice.

 

Tylko jednostki dwuwentylatorowe mogą rozmrażać się w Deice Mode 2 przy pomocy gazów i sprężarki.( zatrzymując pompę obiegową).

 

Deice Mode 2 w przypadku jednostek jednowentylatorowych sprowadza się do tego że to Deice Mode 1 z załączoną grzałką i zredukowaną prędkością sprężarki , stąd trudno je rozróżnić ( jedynie co to czas jest dłuższy),i mimo że Service Manual je rozróżnia w wersji H , to już w serwisówkach od wersji J tego rozróżnienia nie ma.

 

O i juz mamy jakieś postępy :) i to mi sie podoba

Teraz jeszcze sprawdze przy okazji na jakich Hz u mnie to robi ale na pewno zawsze mi wody starcza bo nawet jak mialem włączone grzalki to i tak do defrostu ich nie używala dopiero po zakonczeniu jak juz wszystko odmrozone scieklo ruszyl wentulator oblok poszedl i zalaczaly sie tylko zeby wspomóc szybszy powrot do zadanej.

Mogli zastoaowac jakis inny zawór 4drogowy czy jaki tam jest np.tańszy który niewiem np.nie potrafi sie przelaczyc pod cisnieniem i musi sprezarka stanąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze powrót powyżej 27st/c i zawsze najpierw defrost zaczyna przy uzyciu wody w obiegu CO, a jak spadnie poniżej 27st/c to zaczyna drugi defrost przy użyciu samej sprężarki. I na pewno temperaturą graniczną przy której przechodzi do drugiego cyklu to 27st/c, to też pewne.

 

 

Na jakim czujniku te wartości mierzysz ? Bo powinieneś na tym co jest za wymiennikiem , a przed grzałką , i to nie jest czujnik temperatury wyjściowej ,ktory jest za grzałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy pompa zabudowana oryginalnie da rade pociągnać 3 rozdzielacze czy będą potrzebne dodatkowe pompki? I czy przy takim ukladzie dawac jakikolwiek bufor?

 

Same rozdzielacze , czy jeszcze coś do nich wpięte będzie ?:)

Rozdzielacz rozdzielaczowi nie równy , jeden ma 5 obiegów , inny 14 .... Te obiegi też mogą być krótsze ,dłuższe... Nawet podłączenie rozdzielaczy może być wykonane z PEX 20 ( gdzie same złączki działają jak dławik ) , albo z Cu 32 ....

Więc odpowiedź jest : to zależy...

No i też nie licz ,że nawet jak to rozpiszesz , to ktoś Ci da jednoznaczną odpowiedź.... Z drugiej strony przyjdzie instalator i też się z tym nie będzie cackał ,tylko da bufor/sprzęgło i osobne obiegówki do wszystkich rozdzielaczy , bo to na pewno zadziała . Do tego potrzebny jest po prostu projektant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same rozdzielacze , czy jeszcze coś do nich wpięte będzie ?:)

Rozdzielacz rozdzielaczowi nie równy , jeden ma 5 obiegów , inny 14 .... Te obiegi też mogą być krótsze ,dłuższe... Nawet podłączenie rozdzielaczy może być wykonane z PEX 20 ( gdzie same złączki działają jak dławik ) , albo z Cu 32 ....

Więc odpowiedź jest : to zależy...

No i też nie licz ,że nawet jak to rozpiszesz , to ktoś Ci da jednoznaczną odpowiedź.... Z drugiej strony przyjdzie instalator i też się z tym nie będzie cackał ,tylko da bufor/sprzęgło i osobne obiegówki do wszystkich rozdzielaczy , bo to na pewno zadziała . Do tego potrzebny jest po prostu projektant.

Dzięki. Mimo wszystko projektant od podłogówki jest potrzebny? Ogólnie mam zrobiony projekt podłogówki tylko czy w tym znajdę odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mimo wszystko projektant od podłogówki jest potrzebny? Ogólnie mam zrobiony projekt podłogówki tylko czy w tym znajdę odpowiedź

 

Tak naprawde to instalator powinien zamontowac pompę uruchomic i sprawdzic przepływ jesli bedzie dobry zostaje bez bufora jesli slaby to doklada bufor ale na 100% odrazu walnie bufor zeby się nie cackac :)

Chyba ze sie dogadasz zeby Ci zalozyl bez a jak bedzie lipa to że Cię skasuje ekstra za przeróbki,albo se wezmiesz jakiegos hydraulika i Ci dołoży nie ma w tym jakiejs wielkiej sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie SDC zlicza 2 wł/wył przy każdym defroście.

1 wł/wył zlicza tylko przy przejściu z grzania CWU na CO.(na odwrót nie wiem).

Teraz obserwowałem defrost jak się to ma u ukrytym menu.

Obiegówka przyspiesza na około 37,xxl

Cienka rurka robi się lodowata. (po defroście się ociepla)

Z punktu 9 ta pierwsza temp schodzi do 20st na koniec defrostu, druga schodzi do około 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ,że 2 , ale w którym momencie ? Dodaje od razu 2 do licznika , dodaje 1 na początku , i drugie 1 na końcu... Czy w momentach wyłączenia i startu sprężarki . Czy może sprężarka zatrzymuje się dwa razy podczas defrostu.

 

Skoro temperatura schodzi poniżej 20 stopni na czujniku za wymiennikiem , to czy załącza się grzałka ? (Np. czy druga temperatura w poz.8 jest wieksza od pierwszej w poz.9) ? Masz ją włączoną w menu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ,że 2 , ale w którym momencie ? Dodaje od razu 2 do licznika , dodaje 1 na początku , i drugie 1 na końcu... Czy w momentach wyłączenia i startu sprężarki . Czy może sprężarka zatrzymuje się dwa razy podczas defrostu.

 

Skoro temperatura schodzi poniżej 20 stopni na czujniku za wymiennikiem , to czy załącza się grzałka ? (Np. czy druga temperatura w poz.8 jest wieksza od pierwszej w poz.9) ? Masz ją włączoną w menu ?

 

Wpierw dodaje 1 na początku i potem 1 na końcu (czyli w sumie 2 :-) )

Tak grzałka się włączyła przy tym defroście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest możliwe ,że jak włączy się to pseudo mode 2 ( z grzałką ) , to sprężarka sie zatrzymuje drugi raz ?

A jak będzie to Mode 1 , to tylko raz ? ( mowa o jednowentylatorowych).

 

Liczy Ci tylko załączenia sprężarki ( bo i tak się kidyś wyłączy) , czy Włączenie i wyłączenie to osobne +1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim czujniku te wartości mierzysz ? Bo powinieneś na tym co jest za wymiennikiem , a przed grzałką , i to nie jest czujnik temperatury wyjściowej ,ktory jest za grzałką.

 

Innych czujników nie mam widocznych ( a przynajmniej ich nie widzę i nie używam ) tylko te wyciagnięte na panel ( parametry systemu / temperatura wody ) temperatura zasilanie, powrót i tem. CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest możliwe ,że jak włączy się to pseudo mode 2 ( z grzałką ) , to sprężarka sie zatrzymuje drugi raz ?

A jak będzie to Mode 1 , to tylko raz ? ( mowa o jednowentylatorowych).

 

Liczy Ci tylko załączenia sprężarki ( bo i tak się kidyś wyłączy) , czy Włączenie i wyłączenie to osobne +1 ?

 

Jak włacza się dodatkowo grzałka sprężarka się nie zatrzymuje. Widać to po liczniku zużycia prądu bo pokazuje wtedy np 4,6 (3 grzałka + 1,6 spreżarka).

Włączenie i wyłączenie to osobne +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnięte na jaki panel ? Sprawdzasz to w SmarCloud , czy masz HeishaMon i sprawdzasz w jakiejś automatyce?

W kontrolerze ten czyjnik masz pod poz9 ( piersza wartość ) w menu z informacjami.

 

Na panelu operatorskim, w menu Sprawedzanie systemu, tam jest temperatura zasilania wody w obiegu CO i temperatura powrotu wody w obiegu CO ( nie mam Smartcluda, ani nic innego ).

I tak jak mówię jeśli wymiennik sie zdąży odszronić zanim temperatura w obiegu CO spadnie poniże 27st/c ( na powrocie wody CO ) to zakańcza odszranianie, a jeśli pozostał jeszcze zaszroniony, a woda w obiegu spadła poniżej 27st/c, to pompka i sprężarka sie zatrzymują i rozpoczyna się drugi etap odszraniania przy użyciu samej sprężarki. Przy przejściu z pierwszego etapu do drugiego licznik zlicza 2 cykle ( raz wylącz, raz załącz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz też coś takiego jak menu z informacjami ( w moim podpisie) , i tam masz ten czujnik w poz9 , pierwsza wartosc..

 

.... zanim temperatura w obiegu CO spadnie poniże 27st/c ( na powrocie wody CO )

 

I to jest klucz, bo może i na powrocie (czyli na wejsciu do pompy ) masz 27 , ale za wymiennikiem będziesz miał niżej , 22 stopnie , i to jest parametr ,na który pompa patrzy , a nie na wejscie.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki spytam.

 

1) O ile wam przekłamuje wskazania licznik poboru prądu w pompie z waszym pod licznikiem jeśli macie takowy ??. U mnie teraz PC pokazuje 380KWh pobrano a podlicznik 460KWh (grzałka 0KWh). Podejrzewam, że ta tendencja będzie się tylko pogłębiać.

 

2) Czy ciepłomierz w PC ma tez taka sama dokładność co licznik poboru prądu w PC...tj. liczy na oko ??. Pytam bo zastanawiam się czy swojego ciepłomierza nie zainstalować i samemu sobie COP-y wyliczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki spytam.

 

1) O ile wam przekłamuje wskazania licznik poboru prądu w pompie z waszym pod licznikiem jeśli macie takowy ??. U mnie teraz PC pokazuje 380KWh pobrano a podlicznik 460KWh (grzałka 0KWh). Podejrzewam, że ta tendencja będzie się tylko pogłębiać.

 

2) Czy ciepłomierz w PC ma tez taka sama dokładność co licznik poboru prądu w PC...tj. liczy na oko ??. Pytam bo zastanawiam się czy swojego ciepłomierza nie zainstalować i samemu sobie COP-y wyliczać.

 

Im mniejsza jednostka i im na mniejszych obrotach pracuje tym wiecej oszukuje u mnie 7kw z calego sezonu o jakies 90%

 

Cieplomierz zlicza w miare dokladnie jesli pominąc ucinanie od 0do0,2kwh co kazde 2godziny bo w takich okresach zlicza i teraz zalezy kiedy wypadnie akurat te 2godziny no i tak samo moze obciąć od 0do 0,2kwh przy każdym stopie pompy

Zakladajac jeszcze ze masz dobrze skalibrowane czujniki temperatury na wejsciu i wyjsciu

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...