Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Rozumiem, jednak sam napisałeś że trzeba dać szansę Pc się nauczyć i ustabilizować średnią.

 

Ty masz nagrzewanie nadmuchowe, czy też są przy nim krzywe itp, Czy jakiś inny algorytm sterowannia?

 

Ja mam PC PW od dwóch miesięcy...i juz coraz rzadziej zaglądam w panel sterowania bo juz praktycznie mam wszystko opanowane i dostosowane do mojej instalacji i trybu grzania. Myślę, że w styczniu juz dam sobie spokój i zapomnę o grzebaniu w ustawieniach. Z piecem na ekogroszek było u mnie podobnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PC PW od dwóch miesięcy...i juz coraz rzadziej zaglądam w panel sterowania bo juz praktycznie mam wszystko opanowane i dostosowane do mojej instalacji i trybu grzania. Myślę, że w styczniu juz dam sobie spokój i zapomnę o grzebaniu w ustawieniach. Z piecem na ekogroszek było u mnie podobnie...

 

I takie podejście to ja rozumiem, trzeba dać szansę automatyce żeby się "nauczyła" . W niniejszym wątku, mając twoje doświadczenia na uwadze, mam takie wrażenie ze niektórzy już pięć razy wymienili PC bo dalej walczą z nastawami :D, i to nie chodzi bynajmniej o dzielenie się doświadczeniami ex post , tak to wygląda jakby były on line :lol2:

 

I ok tego nie krytykuję bo od tego jest FM, jednak jako nie posiadacz PC Aqarea czuję lekką ulgę czytając te wpisy, ale kibicuję jak widać

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności

oto zużycie od 10.09 do dziś

1205 kWh(z podlicznika)

ze sterownika

grudzień 349kWh

listopad 325 kWh

pazdziernik 194 kWh

wrzesień 72,5 kWh

razem 985 ze sterownika

róznica 220 kWh

grzeję na krzywej grzewczej i harmonogramie

krzywa 30/15 i 41/-15

w domu ciepło(pompa pracuje 3 x 4h z przerwami po3-4 h

pracuje non stop( wydłużyłem czas pracy CO do 7h z 4,5h

defrost trwa 5-6 min

woda na dom 35-36 st

w domu ok 22,5 -23,5 st

wyzdłużył się czas pracy spręzarki przez wydłużenie czasu pracy

wczesniej w pazdz była masakra 450 załączeń na 150 godz pracy

teraz 920 włączeń na 660 h pracy

montuję bufor 200l i podłoga z grzejnikami bedzie pracować niezależnie,głowice ustawie na 22 st

nie pytajcie się o COP

ALE JAK CHCECIE Z 3,5 MIES 2,4

mało,ale zuzycie na 3,5 mies 1205 kwhx 0,61zl/kwh=735zl

mam fotowoltaikę ,rachunki po 23zl za 2 mies

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z pompa ciepla czy tez z cala instalacja. Mianowicie od 2 dni mam zamontowana pompe i za nic w swiecie nie chce sie rozchulac. Przez noc i do poludnia zjadla 18h pracy grzalki a zasilanie 7 stopni. Rozumiem ze moje odbiorniki sa za zimne poniewaz wylewka od sierpnia nie wygrzana zimna woda w ukladzie. Co mozna zrobic by to usprawnic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z pompa ciepla czy tez z cala instalacja. Mianowicie od 2 dni mam zamontowana pompe i za nic w swiecie nie chce sie rozchulac. Przez noc i do poludnia zjadla 18h pracy grzalki a zasilanie 7 stopni. Rozumiem ze moje odbiorniki sa za zimne poniewaz wylewka od sierpnia nie wygrzana zimna woda w ukladzie. Co mozna zrobic by to usprawnic?

 

Nic włączyć wszystko na full i poczekać, pozwolić grobowcowi się nagrzać. To są zalety betonu. Po tygodniu będzie OK. Ciesz się że nie ma zim bo byś musiał poczekać do Wielkanocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz oszczędzić ,żeby grzałka się nie włączała , to zakręć wszystkie odbiory oprócz jednego ,i jego najpierw rozgrzej ponad 20 stopni, i po kolei dokładaj następne , w miarę rozgrzewania pierwszych.

Jednowentylatorowe mają jakiś ogranicznik , że nie ruszą dopóki woda nie będzie miała minimalnej temperatury ( nie pamiętam jakiej).

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepływ jest, nawet na samej grzałce się nagrzeje, a sprężarka nie pracuje?

Zrobilem tak ze odpalilem.tylko 2 petle i zaczynam grzac. Pompa chodzi i poki co defrosty sobie nieco ponad godzine zaczyna i znow sie zalacza. Mam max 26 stopni zasilanie a po defroscie spada na 18 i znow nagrzewa. Przeplyw 27l/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ok , mały zład wody deforostu nie przyspiesza , ale niestety rozgrzewanie domu trwa.

 

EDIT: może nie rozgrzewaj ich to 26 stopni , spróbuj tak z 20 i dołączaj następną.

Rozgrzewanie wyżej spowoduje ,że mocna zacznie Ci ciepło odbierać nierozgrzany budynek , a celem jest rozgrzanie jak najwiekszej ilości wody.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawiona deltę 7 stopni. Temp zadana zbiornik 47. Dzisiaj koło południa temp spadła do 40 zaczęło sie grzanie CWU. Przez dwie godziny pompa dobiła do 45. COP za dzisiejszy dzien CWU 1.1

Pol biwaletne wyłączone.

Nie wiem juz co moze byc nie tak.

 

A jaka jest temperatura w pomieszczeaich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...