Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Dla mnie ostatnia informacja , podczas takiego kiepskiego grzania , oprócz tego co już wcześniej podawałeś ( moc pobierana , oddawana , częstotliwość sprężarki) podaj jeszcze pozycje 8 , pozycję 9 i pozycję 12 z menu z informacjami. ( czyli temperatury : docelową , wejściową , za skraplaczem , i wyjściową , i przepływ ).

 

Rozumiem, ze te dane musza byc odczytane w trakcie tego slabego grzania ? Obecnie staram sie wychlodzic jak najbardziej zbiornik i o 14 wlaczyc grzanie zeby sprawdzic czy bedzie w stanie zagrzac wode bez uzycia trybu wymuszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ,

 

EDIT: To jak możesz to podaj też aktualną temperaturę zbiornika , i te dane dla kilku tych temperatur w jakiś tam odstępach czasu.

 

No to tak. Wlaczylem niedawno grzanie CWU takze podaje najpierw po pierwszych 15 min pracy

Obecnie:

Temperatura zadana 50

Tem Zbiornika 41

Tem powrot 41

Temp zas 42

Sprezarka 37Hz

Pobor energii 1.0kW

Produkcja 1.2kW

COP 1.2

 

poz 8 57/42

poz 9 41/41

poz 12 14.09

Edytowane przez suspectt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. moc to ona ma ale jak ręcznie kliknę Wymuś Grzanie CWU. Wtedy zapierdziela aż milo. To nie jest tak ze w ogóle mi tej wody nie dogrzewa, nie dogrzewa podczas takiej normlanej pracy z harmonogramu itp.

 

No to widziales w okienku moc chwilowa 9kw?

Czy za dobre grzanie uwazasz zamiast 1,2kw 2,4kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widziales w okienku moc chwilowa 9kw?

Czy za dobre grzanie uwazasz zamiast 1,2kw 2,4kw?

 

Nie, nie widziałem w okienku moc chwilowa 9kW bo nie mam takiego okienka.

Nie wiem jakie grzanie mam uważać za dobre bo nie jestem alfą i omegą, próbuje się tego dowiedzieć tutaj. Widzę, że moja pompa nie do końca dobrze działa więc staram się znaleźć tego przyczynę

 

I szczerze wątpię, że przy temperaturach rzędu 1-2 stopnie na zewnątrz, pompa będzie w stanie uzyskać 9kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie widziałem w okienku moc chwilowa 9kW bo nie mam takiego okienka.

Nie wiem jakie grzanie mam uważać za dobre bo nie jestem alfą i omegą, próbuje się tego dowiedzieć tutaj. Widzę, że moja pompa nie do końca dobrze działa więc staram się znaleźć tego przyczynę

 

I szczerze wątpię, że przy temperaturach rzędu 1-2 stopnie na zewnątrz, pompa będzie w stanie uzyskać 9kW.

 

Masz "sprawdzenie systemu"-monitoring zurzycia-obecnie pokazuje na bierzaco moc pobierana i produkowaną

Ja teraz u siebie sprawdzałem pompa 7kw

Temp.w baniaku 36st

Temp.zadana 45st

Po 10min od startu temp.zasil 45st powrotu 39st

Przeplyw cos kolo 12l

Moc orodukowana 4kw

Sprezarka 41hz

Przelaczylem na c.o zaraz ustawie i zobacze na wymuszeniu cwu

 

 

 

Na wymuszeniu cwu nie mylic z trybem boost

W baniaku 38st

Zadana 47st.

Przeplyw cos kolo 12l

Po 10min od startu zasilanie 50 powrot 41st

Moc produkowana 7,2kw

Czestotliwosc sprezarki dynamicznie do 86hz potem spadek na 75hz

 

Co do watpienia w osiaganie mocy przy 1st pompa sdc7kw seriaH20201221_143850_resize_17.jpg

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie widziałem w okienku moc chwilowa 9kW bo nie mam takiego okienka.

Nie wiem jakie grzanie mam uważać za dobre bo nie jestem alfą i omegą, próbuje się tego dowiedzieć tutaj. Widzę, że moja pompa nie do końca dobrze działa więc staram się znaleźć tego przyczynę

 

I szczerze wątpię, że przy temperaturach rzędu 1-2 stopnie na zewnątrz, pompa będzie w stanie uzyskać 9kW.

 

Chłopie uderzaj do swojego instalatora...ewidentnie cos nie bangla i samemu będzie ci ciężko to rozgryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w trybie wymuszenia mam tak samo. To o co chodzi w tej pracy normalnej ? Bez wymuszania ? Pobór 1.0 produkcja 1.2 no przecież aż żal na to patrzeć :)

 

No ale masz tak samo moze sprezarka chodzi tak samo ale jaka moc produkowana Ci pokazuje.

Bo przed chwila mówiłes ze nie widziales 9kw a teraz mówisz ze tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze

 

Dziękuję. Rozumiem że te zjazdy w dół pod koniec cyklu po 05:00, przed 9:00 i po 11:00 to są defrosty? Druga sprawa to co decyduje że PC się wyłącza przed 13:00 ? Temperatura zewnętrzna? Bo ta w pomieszczeniu wydaje się być taka sama cały czas? Ostatnie pytanie, jak sprężarka staje to pomy obiegowe też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór taki sam produkcja 6.8 ale nie stałem za długo nie przyglądałem się, myślę ze spokojnie to 7.2 by osiągnęło (chociaż u mnie tez może być mniej bo mam dosyć daleko jednostki od siebie 14m )

Także ten wymuszony tryb mi działa tak jak Tobie.

Pozostaje kwestia tego normalnego.

Tam tez moja sprężarka pracuje jak u Ciebie na 41Hz ale nie produkuje 4kW tylko 1.2kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór taki sam produkcja 6.8 ale nie stałem za długo nie przyglądałem się, myślę ze spokojnie to 7.2 by osiągnęło (chociaż u mnie tez może być mniej bo mam dosyć daleko jednostki od siebie 14m )

Także ten wymuszony tryb mi działa tak jak Tobie.

Pozostaje kwestia tego normalnego.

Tam tez moja sprężarka pracuje jak u Ciebie na 41Hz ale nie produkuje 4kW tylko 1.2kW

 

Ja mam 15m ;)

No to jak te 6,8 daje to wyglada ok.

Niewiem co Ci doradzic poza serwisantem.

Nie znam żadnego i nie słyszałem o żadnym ustawieniu które mogło by Ci ograniczac moc produkowana podczas normalnego trybu.

Ja grzeje tylko normalnym trybem

Jak jest mala róznica miedzy woda w baniaku a zadana to mi nieraz chodzi na 33hz a i tak wtedy wode zagrzeje w 50min

Pobierana jest wtedy 1kw a produkowana 3kw

 

Stawialbym na jakies uszkodzenoe plyty skoro sprezarka ma swoje obroty to musi produkowac energie jak tego nie robi to znaczy ze nie spreza gazu (ale po trybie wymuszonym widac ze sprezarka jest ok) albo cos z zaworem rozpreznym tam jest elektroniczny i plyta zle nim steruje albo kij wie co serwisantem nie jestem wiec się poddaję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...