Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Do defrostu chyba ta ikonka w ogóle nie musi być włączona , pompa i tak będzie grzałki używać dopóki w menu serwisowym nie będzie wyłączona.

 

Tylko podczas defrostu masz to zużycie +3kW większe ? ( ikonke defrostu rozpoznasz ? :) )

 

Tak rozpoznaje. Sniezynka z kropelka. No tak to wychodzilo ze brala 1 -1.2 a potem nagle 4 - 4.2 co by wskazywalo na dodatkowe 3 kW z grzalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje J i tak akurat tego nie mam. Te ikonki mam dopiero w menu jak sprawdzam ile godzin pracowaly te grzalki wlasnie na ogrzewanie badz na wode

Jak możesz nie mieć. Kontroler J i H jest dokładnie ten sam i to samo wyświetla. Jeśli te ikonki Ci się nie wyświetlają na panelu głównym to znaczy że masz dezaktywowane grzałki.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz nie mieć. Kontroler J i H jest dokładnie ten sam i to samo wyświetla. Jeśli te ikonki Ci się nie wyświetlają na panelu głównym to znaczy że masz dezaktywowane grzałki.

 

Witam. Ja też tego nie mam, wersja J... Można włączyć tę grzałkę? Ona w menu instalatora powinna być w trybie ręcznym czy auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te grzałki włącza się w Ustawieniach funkcji ,i odpowiednio Grzałka pokojowa i Grzałka zbiornika.

Ale podczas defrostu mogą być wyłączone a i tak pompa je włączy jeśli temperatura powrotu będzie niższa niż 27 stopni.

Żeby ją wyłączyć trzeba to zrobić w menu serwisowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz nie mieć. Kontroler J i H jest dokładnie ten sam i to samo wyświetla. Jeśli te ikonki Ci się nie wyświetlają na panelu głównym to znaczy że masz dezaktywowane grzałki.

 

No nie ma tego na glownym menu. Jak nacisne lewy dolny przycisk ta kratownice to mam tam sprezynke ale z sloneczkiem a te ikonki co zaznaczyles sa ale w menu info o systemie tam gdzie mam mozliwosc zobaczyc ile grzalka pracowala na wode lub na c.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te grzałki włącza się w Ustawieniach funkcji ,i odpowiednio Grzałka pokojowa i Grzałka zbiornika.

Ale podczas defrostu mogą być wyłączone a i tak pompa je włączy jeśli temperatura powrotu będzie niższa niż 27 stopni.

Żeby ją wyłączyć trzeba to zrobić w menu serwisowym.

 

Jak mam ustawione wlączenie grzałki wspomagającej CO na ( -15*C) to pompa ją sama włączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że im więcej techniki tym człowiek się więcej gubi i jest bardziej glupii :D

U mnie bez zmian, T-CAP 9kW na obciążeniu 3,2kW fungla bez zarzutu i bez taktowania od samego początku :)

W marcu będzie 8 lat, jakby ktoś zapomniał :D

 

Mam pytanie czy i jak często korzystałeś z serwisu ? Czy były jakieś awarie ? Czy dolewany był czynnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że im więcej techniki tym człowiek się więcej gubi i jest bardziej glupii :D

U mnie bez zmian, T-CAP 9kW na obciążeniu 3,2kW fungla bez zarzutu i bez taktowania od samego początku :)

W marcu będzie 8 lat, jakby ktoś zapomniał :D

 

Witam zagubiną owieczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi włączy? Mam model 3,2 kW, seria J. Oczywiście chcę aby została włączona przy defrostach itp i wtedy kiedy powinna być włączona

 

Jak nie wyłaczysz grzałki w menu serwisowym lub odzielnym przełacznikiem na zasilaniu to grzałka bedzie(jesli zajdzie taka potrzeba powrót<27) się załącząc przy defrostach niezaleznie od wszelakich innych ustawien związanych z grzałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że im więcej techniki tym człowiek się więcej gubi i jest bardziej glupii :D

U mnie bez zmian, T-CAP 9kW na obciążeniu 3,2kW fungla bez zarzutu i bez taktowania od samego początku :)

W marcu będzie 8 lat, jakby ktoś zapomniał :D

 

Oby taj dalej , ciekawe czy mój t-cap jest taki sam jak twój z przed ośmiu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam o termostat pokojowy.

 

W takie dnie jak dzisiaj gdzie mam zyski ze słońca, dużo ludzi w domu, sterowanie krzywą i harmonogramem kuleje więc myślałem o tym żeby podłączyć termostat, a więc pytania:

 

1) Mam dwie strefy, czy mogę mieć dwa oddzielne termostaty sterujące każdą ze stref z osobna ??

2) Czy w harmonogramie (web) mogę ustawić kiedy ma używać termostatu a kiedy krzywej grzewczej ??

3) Jak ma się używanie termostatu do krzywej grzewczej ??...czy PC utrzymuje temp wody w dwóch strefach wg. krzywej grzewczej a termostat daje sygnał nadrzędny mówiący o tym żeby grzał lub nie bo temp w strefie osiągnięta ??

4) Jakie termostaty polecacie, koniecznie Wi-FI bez żadnych zbędnych kabli.

 

Po krotce co chcę osiągnąć...to zostawić krzywe grzewcze, zostawić mój harmonogram który mam już ogarnięty i tylko używać termostatu do pilnowania aby temp w domu zbytnio nie wzrosła w takie dni jak dzisiaj (dodatkowe zyski ze słońca, ludzi, gotowania, odkurzania etc). Krzywe u mnie ładnie się sprawdzają ale w dni w których faktyczna temp na zewnątrz nie jest wspomagana przez słońce. Jeśli zmienię krzywą i obniżę temp albo przepływy na pętlach to będzie mi niedogrzewała dom a wolę jednak żeby grzała i ew. trzymać PC w ryzach za pomocą termostatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. Jedna strefa wtedy będzie sterowana termistorem podłączonym do opcjonalnej płyty. (Ew możesz mieć dwa termistory dla każdej ze stref). Zasady sterowania będą te same jak dla termostatu wewnętrznego.

 

Ad.2. Nie , sterowanie określa się raz . Zmiana sposobu sterowania powoduje różne ustawienia domyslne ( np krzywe grzewcze się kasują , harmonogram w sterowniku sie kasuje itp) , więc sposobu sterowania nie da się tak w locie zmieniać.

 

Ad 3. Tak jak piszesz .

Masz w dwóch strefach zawory mieszające ?

 

Ad.4 Ale rozrozniasz termostat zewnętrzny od termostatu wewnętrznego ?

 

EDIT: Ok , rozumiem ,że piszesz o termostatach zewnętrznych ( na nich nie będzie tej funkcji ,gdzie sterownik będzie obniżał temperatury docelowe. ( Bo ostatnio o tym dyskutowaliśmy).

 

Generalnie to osiągniesz ,ale w trybach termostatów zewnętrznych nie będziesz mógł przestawiać /podnosić / opuszczać krzywych podczas pracy PC ( chyba ,że użyjesz HeishaMon ) .

 

Przy okazji powiem ,że też mam piętro i parter na osobnych objegówkach , i w tej chwili naa PC mam również ustawione dwie strefy ,na nich osobne krzywe grzewcze , tyle ,że wszystko steruje przez HeishaMon i emulację płyty opcjonalnej ( fizycznie płyty opcjonalnej nie mam , ale pompa uważa ,że jest :) ) . W strefach zwykłe czujniki na ds18b20 , termostaty ustawione w Home Assistant. I działa to bardzo dobrze.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to osiągniesz ,ale w trybach termostatów zewnętrznych nie będziesz mógł przestawiać /podnosić / opuszczać krzywych podczas pracy PC ( chyba ,że użyjesz HeishaMon ) .

 

OKi czyli am się rozumieć, że potrzebuje dwa termostaty zewnętrzne np. Salus lub inne i podłączam je do płyty rozszerzeń pod moje dwie strefy ??

Krzywe grzewcze w zasadzie mam już ustawione na stałe i mogę je zmieniać tylko wtedy jak wyłączę pompę al e nie chce ich zmieniać...che tylko żeby termostaty zewnętrzne dbały o to żeby PC nie przegrzewała stref tj. nie grzała jak głupia wg. krzywej grzewczej jeśli na zewnątrz np. słoneczko świeci i nagrzewa pokoje na poddaszu. Dotyczy to głównie poddasza na którym są grzejniki...tam szybko woda się wychładza (mały zład a buforek 50L nie pomaga) i pompa taktuje..na dole na podłogówce trzyma swoja temp ładnie i gdyby nie te kaloryfery to by nie taktowała a tak co chwila się załącza żeby podbić temp w strefie z grzejnikami i się wyłącza...chciałbym żeby termostat tym sterował, przynajmniej chciałbym to przetestować i zobaczyć czy uda mi się nad tym zapanować...jak nie to dwie krótkie pętle podlodówki z pralni i łazienki na górze podłącze do obiegu z grzejnikami żeby troszkę zakumulować dla nich ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...