Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam ponownie

podłączyłem bufor,copy lepsze

podłączyłem zasilanie grzejników na samej górze,potem zasil. podłogówki(każdy obieg ma własną pompkę

potem niżej powrót podłogi i na samym dole powrót grzejników

z drugiej strony na samej górze zasil bufora z pompy i na samym dole powrót do pompy

modem do internetu działa ale nie pokazyje mi wszystkich funkcji,tylko czy pompa pracuje temperaturę wody i temp cwu

nic poza tym

wyskakuje że niema nowszego oprogramowania i zresetowałem 2 razy modem i czekałem po 30 min i nic

co można zrobić?

czy można gdzieś pobrać oprogramowanie nowsze i wgrać jakoś?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa w tym momencie - 18:00 pokazuje tem. na zewnątrz 4 stopnie, w mojej sypialni tem. 22,3 i wilgotność 54,6%

Tem. spadnie do 22:00 pewnie o 0,5 stopnia, lubię jak jest troszkę chłodniej jak idę spać. Natomiast jak wstaje jest ciepło bo grzeje całą noc ( odwrotnie niż w domu rodzinym gdzie był piec).

PC pokazuje mi zużycie CO od początku sezony około 550 kWh, w zaokrągleniu to 240 zł, nie chce mi się wierzyć że tak mało.

 

Przy takim zużyciu jak ci wyszło z OZE - 7696 kWh/rok to przy SCOP 3 będziesz płacił rocznie za grzanie i CWU ~1800zl. Jeśli twój dom jest nowy i kupowałeś PC bez żadnych dotacji i ulg to ja osobiście nie wiem czy bym szedł w PC...1000L bufor grzany w G12w byłby dużo tańszy a zaoszczędzoną kasę bym pewnie w PV wpakowął..no ale to nie wątek o tym więc nie drążę tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zużyciu jak ci wyszło z OZE - 7696 kWh/rok to przy SCOP 3 będziesz płacił rocznie za grzanie i CWU ~1800zl. Jeśli twój dom jest nowy i kupowałeś PC bez żadnych dotacji i ulg to ja osobiście nie wiem czy bym szedł w PC...1000L bufor grzany w G12w byłby dużo tańszy a zaoszczędzoną kasę bym pewnie w PV wpakowął..no ale to nie wątek o tym więc nie drążę tematu.

A to zależy jak leży ;)

Ja płacę rocznie za c.o+cwu 1200zl(3200kWh) zamiast 3600zl mając bufor z grzałka i tak już prawie 8 lat.

Jak jesteś dobry w matematyce to oblicz ile zyskałem przez ten czas grzejąc pompą zamiast buforem,czy tam kablami czy Kospelem ;)

Panele PV to też koszt i to bardzo duży :)

Ale zaoszczędzonej kasy na buforze ani sni mi się inwestować w PV :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zużyciu jak ci wyszło z OZE - 7696 kWh/rok to przy SCOP 3 będziesz płacił rocznie za grzanie i CWU ~1800zl. Jeśli twój dom jest nowy i kupowałeś PC bez żadnych dotacji i ulg to ja osobiście nie wiem czy bym szedł w PC...1000L bufor grzany w G12w byłby dużo tańszy a zaoszczędzoną kasę bym pewnie w PV wpakowął..no ale to nie wątek o tym więc nie drążę tematu.

 

Bufor to był mój 1 pomysł na CO i CWU, nawet oglądałem ten system montowany przez asolt. Jak poznałem jego koszt i zobaczyłem ile miejsca zajmuje to przyszedł czas na PC PW, przeliczyłem jak szybko PC spłaci wyższy koszt zakupu, dostałem 25% dotacji i dlatego jest pompa.

Dziś pewnie poszedłbym w kable grzewcze, tym bardziej że prawdopodobnie będę miał fotowoltaikę z dotacją 80%.

OZE - 7696 kWh/rok wyszło z obliczeń w programie, a życie pokazało że potrzeba energii na CO sporo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zależy jak leży ;)

Ja płacę rocznie za c.o+cwu 1200zl(3200kWh) zamiast 3600zl mając bufor z grzałka i tak już prawie 8 lat.

Jak jesteś dobry w matematyce to oblicz ile zyskałem przez ten czas grzejąc pompą zamiast buforem, czy tam kablami czy Kospelem ;)

Panele PV to też koszt i to bardzo duży :)

Ale zaoszczędzonej kasy na buforze ani sni mi się inwestować w PV :D

 

Po 8 latach zaoszczędziłeś prawie 20k plnów...i jeśli kupujemy PC bez dotacji i ulg to tyle może wynieść różnica w cenie instalacji CO+CWU z buforem vs z PC. Gdybym przyjął, że masz SCOP=3 to wychodzi, że potrzebujesz jakieś 10000KWh na CO+CWU...w tym wypadku bufor już nie jest opłacalny. Te proporcje by się zmieniły przy zapotrzebowaniu około 6000KWh na rok. Okres zwrotu PC wydłuża się do 13 lat i wtedy zastanowiłbym się mocno nad buforem a PC PW kupiłbym za 12 lat jak stanieją i czynnik CO2 albo R290 się już mocno upowszechni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 8 latach zaoszczędziłeś prawie 20k plnów...i jeśli kupujemy PC bez dotacji i ulg to tyle może wynieść różnica w cenie instalacji CO+CWU z buforem vs z PC. Gdybym przyjął, że masz SCOP=3 to wychodzi, że potrzebujesz jakieś 10000KWh na CO+CWU...w tym wypadku bufor już nie jest opłacalny. Te proporcje by się zmieniły przy zapotrzebowaniu około 6000KWh na rok. Okres zwrotu PC wydłuża się do 13 lat i wtedy zastanowiłbym się mocno nad buforem a PC PW kupiłbym za 12 lat jak stanieją i czynnik CO2 albo R290 się już mocno upowszechni.

Czyli przy 6000kWh zużycia na c.o+cwu wchodzimy juz w dom pasywny bo w moim przypadku zużycie na cwu to ok.4000kWh ;)

Każdy zapomina o cwu a u mnie jest to prawie 50% całościowego zużycia prądu przez pompę ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy 6000kWh zużycia na c.o+cwu wchodzimy juz w dom pasywny bo w moim przypadku zużycie na cwu to ok.4000kWh ;)

Każdy zapomina o cwu a u mnie jest to prawie 50% całościowego zużycia prądu przez pompę ;)

 

To modelowo chyba że masz 3 nastolatki na stanie, to niemodemowo :D albo również 250m2 to też modelowo.

 

4000 kWh to dużo na cwu to pobrany prąd przez PC czy ciepło wyprodukowane na cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To modelowo chyba że masz 3 nastolatki na stanie, to niemodemowo :D albo również 250m2 to też modelowo.

 

4000 kWh to dużo na cwu to pobrany prąd przez PC czy ciepło wyprodukowane na cwu?

Co najlepsze, są dwie osoby na pokładzie jedynie :)

Ale nie myjemy się w misce czy pod prysznicem ale w wannie się kąpiemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , nie ma czegoś takiego jak cyrkulacja w All-In-One. Zawsze można podłączyć ją do wejścia zimnej wody zbiornika. Nie będzie to tak jak powinno być (w środku zbiornika) , ale da się to obejść.

Można próbować podłączać do zaworu spustowego ( do opróżniania resztek ) ze zbiornika, ale i tak powracająca woda z cyrkulacji trafi na sam dół zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...