Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

to już prawie dom pasywny masz, gratuluję

 

Minusem tego jest nieodłączna praca grzałki na defroście. Pompa przez 2 miesiące pobrała 850kWh (razem z CWU) z czego 260kWh to sama grzałka na defroście. Kombinuję jak ją wyeliminować, ale nie jest to takie proste. Patrząc na układ hydrauliczny jednostki wewnętrznej grzałka jest na wyjściu z wymiennika płytowego, czyli defakto na zasilaniu podlogowki więc ta grzałka nic nie wnosi do podniesienia temperatury powrotu. Parownik rozmraża się bez problemu i nie ma możliwości, że np. zamarznie wymiennik płytowy bo energia zakumulowana w betonie na to nie pozwoli (przepływ przy defroście 45l/min). Szukam rozwiązania wyeliminowania grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda u mnie nigdy częściej jak co 45 - 50 min nie było defrostu ale z ciekawości - gdzie w serwisówce to widzicie? Z tego co pamiętam to na szkoleniu w Panasie mocno podkreślali iż panas jako jeden z niewielu modeli nie miał żadnego ograniczenia czasowego w defrostach i robił to w momencie gdy tylko zachodziła taka potrzeba.

 

Dokładnie tak jest, rozmraża się zgodnie ze swoim algorytmem i wie kiedy parownik jest zatkany, bez względu na czas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic J 7kW

 

Z interneta albo panasonicproclub

Ci do grzalek to mozesz je na stale wylaczyc w menu serwisowym tylko wtedy przy jakis tam mrozach tez nie beda dzialaly jako pomoc dla pompy ale Tobie chyba to nie grozi .Zawsze mozna wlaczyc spowrotem jak sa zapowiedzi jakis ostrych mrozow

 

 

Wpisz w wyszukiwarke

PAPAMY1911032CE.pdf

 

Pierwsza pozycja jaka wyskoczy to odrazu pobieranie pdf z Twoja pompa strona 149 zasady zalaczenia defrostu dla Twojej tez min 35min moze mierzysz od zlego momentu

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z interneta albo panasonicproclub

Ci do grzalek to mozesz je na stale wylaczyc w menu serwisowym tylko wtedy przy jakis tam mrozach tez nie beda dzialaly jako pomoc dla pompy ale Tobie chyba to nie grozi .Zawsze mozna wlaczyc spowrotem jak sa zapowiedzi jakis ostrych mrozow

 

 

Wpisz w wyszukiwarke

PAPAMY1911032CE.pdf

 

Pierwsza pozycja jaka wyskoczy to odrazu pobieranie pdf z Twoja pompa strona 149 zasady zalaczenia defrostu dla Twojej tez min 35min moze mierzysz od zlego momentu

 

Bardzo dziękuję, zabieram się za czytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mi wyjaśni pewien temat? Mam model 3,2 kw, seria J. Powierzchnia do grzania 68m2. Wszystko podłogówka. Ustawiłem sobie na razie grzanie na prostej, 29 stopni. I tak jest, powrót 24. Czemu jak zmienię sobie na np 35 to za nic w świecie pompa mi nie chce przekroczyć 30 stopni na zasilaniu? Może tak działać 24h i tak nie dobije do więcej niż 30. CWU grzeje prawidłowo, 48 stopni w jakieś 60 parę minut. Dom nie ocieplony, jedynie na strop rzuciłem 30 cm wełny 0,33. W podłodze 18 cm grafitu 0,31. Ja sobie zdaję sprawę że ta pompa ma co robić ale zastanawiam się czemu nie chce przekroczyć tych 30 stopni na zasilaniu. Obiegówka raczej chodzi na minimum, pokazuje 9l na minutę, pobór energii 0,6 kw, wytworzona 3kw. Jak działa algorytm podnoszenia temperatury? Powrót musi się zwiększyć aby pompa podniosła temperaturę zasilania? W kotłowni spędziłem już noce na stołku przy poprzedniej pompie, miałem gruntówkę 13kw i tam cokolwiek by się nie ustawiło to po 20 minutach tyle było... tu mi się nie chce siedzieć bo wiem że jak dorzucę 20cm ocieplenia to będzie wszystko ok jeśli chodzi o Ciepło w domu, zastanawia mnie tylko to czemu nie podnosi tego zasilania

 

Nie mam bufora, ilość wody w obiegach i przepływ przeliczony dla tego panasonica, proste rozwiązanie, jedyna pompka obiegowa to ta w jednostce. Z góry dziękuje za odpowiedź

Edytowane przez markamx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz wyizolowane rurki z czynnikiem które idą z zewnątrz do domu? Teraz jest dużo zimniej i jak masz jeszcze wilgoć w domu to pompa będzie cisnąć bo wylewki odbierają i jest zimno na dworze. Uruchomienie i wygrzewanie wylewek najlepiej jest robić ciepłą wiosną jesienią lub typowo latem. W dodatku jak rurki będą słabo wyizolowane to im zimniej tym większe straty, a konkretniej sprężarka będzie wchodzić na wyższe obroty po prostu.

 

Rurki mam otulone ta biala otulina plus owiniete jeszcze tasma a w sumie na zewnatrz jest tego ze 40 cm no moze 50 cm a reszta jest zaraz schowana w ociepleniu. Wiem ze nie w najlepszym momencie ta pompe zainstalowalem no ale sila wyzsza byla i teraz bede sie meczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mi wyjaśni pewien temat? Mam model 3,2 kw, seria J. Powierzchnia do grzania 68m2. Wszystko podłogówka. Ustawiłem sobie na razie grzanie na prostej, 29 stopni. I tak jest, powrót 24. Czemu jak zmienię sobie na np 35 to za nic w świecie pompa mi nie chce przekroczyć 30 stopni na zasilaniu? Może tak działać 24h i tak nie dobije do więcej niż 30. CWU grzeje prawidłowo, 48 stopni w jakieś 60 parę minut. Dom nie ocieplony, jedynie na strop rzuciłem 30 cm wełny 0,33. W podłodze 18 cm grafitu 0,31. Ja sobie zdaję sprawę że ta pompa ma co robić ale zastanawiam się czemu nie chce przekroczyć tych 30 stopni na zasilaniu. Obiegówka raczej chodzi na minimum, pokazuje 9l na minutę, pobór energii 0,6 kw, wytworzona 3kw. Jak działa algorytm podnoszenia temperatury? Powrót musi się zwiększyć aby pompa podniosła temperaturę zasilania? W kotłowni spędziłem już noce na stołku przy poprzedniej pompie, miałem gruntówkę 13kw i tam cokolwiek by się nie ustawiło to po 20 minutach tyle było... tu mi się nie chce siedzieć bo wiem że jak dorzucę 20cm ocieplenia to będzie wszystko ok jeśli chodzi o Ciepło w domu, zastanawia mnie tylko to czemu nie podnosi tego zasilania

 

Nie mam bufora, ilość wody w obiegach i przepływ przeliczony dla tego panasonica, proste rozwiązanie, jedyna pompka obiegowa to ta w jednostce. Z góry dziękuje za odpowiedź

 

Panas nie ma pomp 3,2kw tylko 3kw takie jest jej oznaczenie i nazwa.

Temperatura zasilania wynika z temperatury powrotu i energi potrzebnej do podniesienia o iles tam stopni .

Skoro pompa produkuje Ci 3kw to widocznie tuyle jest potrzebne aby podgrzac wode z 24 do 29.

Przeciez pompa 3kw nie da Ci 5kw produkuje teraz na maksa i na tyle Ci starcza.

Jak powrot sie podniesie o stopien to zasilanie tez skoczy o stopien.

Albo masz dom nie wygrzany jeszcze albo za slaba pompa do zapotrzebowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś mi wyjaśni pewien temat? Mam model 3,2 kw, seria J. Powierzchnia do grzania 68m2. Wszystko podłogówka. Ustawiłem sobie na razie grzanie na prostej, 29 stopni. I tak jest, powrót 24. Czemu jak zmienię sobie na np 35 to za nic w świecie pompa mi nie chce przekroczyć 30 stopni na zasilaniu? Może tak działać 24h i tak nie dobije do więcej niż 30. CWU grzeje prawidłowo, 48 stopni w jakieś 60 parę minut. Dom nie ocieplony, jedynie na strop rzuciłem 30 cm wełny 0,33. W podłodze 18 cm grafitu 0,31. Ja sobie zdaję sprawę że ta pompa ma co robić ale zastanawiam się czemu nie chce przekroczyć tych 30 stopni na zasilaniu. Obiegówka raczej chodzi na minimum, pokazuje 9l na minutę, pobór energii 0,6 kw, wytworzona 3kw. Jak działa algorytm podnoszenia temperatury? Powrót musi się zwiększyć aby pompa podniosła temperaturę zasilania? W kotłowni spędziłem już noce na stołku przy poprzedniej pompie, miałem gruntówkę 13kw i tam cokolwiek by się nie ustawiło to po 20 minutach tyle było... tu mi się nie chce siedzieć bo wiem że jak dorzucę 20cm ocieplenia to będzie wszystko ok jeśli chodzi o Ciepło w domu, zastanawia mnie tylko to czemu nie podnosi tego zasilania

 

Nie mam bufora, ilość wody w obiegach i przepływ przeliczony dla tego panasonica, proste rozwiązanie, jedyna pompka obiegowa to ta w jednostce. Z góry dziękuje za odpowiedź

 

A jaka temp. w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki mam otulone ta biala otulina plus owiniete jeszcze tasma a w sumie na zewnatrz jest tego ze 40 cm no moze 50 cm a reszta jest zaraz schowana w ociepleniu. Wiem ze nie w najlepszym momencie ta pompe zainstalowalem no ale sila wyzsza byla i teraz bede sie meczyc.

 

Przy takiej ilosci rurek na zewnatrz to nie przejmuj sie dodatkowym dociepleniem ponad to biale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

codix - na naklejkach jest 3,2, tak samo w Internecie. W oznaczeniu ma 3 ale już niżej w danych szczegółowych 3,2. 3 kw w nazwie ze względu na taką grzałkę? Tylko co byłoby gdyby w domu były same grzejniki i chciałbym aby szło w nie 40 stopni? Skąd pompa wie że to podłogówka? Ok mniej więcej teraz rozumiem że zależy to od powrotu tylko myślałem że po prostu powinna się podnieść temperatura zasilania i automatycznie powrót też by się podniósł. Czyli generalnie pompa ma wyprodukować 3,2 i obecne warunki czyli nie wygrzany dom, nie ocieplony, szybki odbiór ciepła, defrosty które schładzają wodę w podłogówce nie pozwalają jej na osiągnięcie zadanej temperatury zasilania? Dobrze to rozumiem? To jest tylko moja ciekawość, wiem że jak ocieplę dom to wystarczy mi to co teraz...

 

RadMac - 16 i wiem że nie da się więcej w moich obecnych warunkach, wiedziałem że wprowadzam się w stan prawie surowy :) Zastanawiałem się tylko nad tą temperaturą zasilania ale chyba Codix mi to wyjaśnił

 

 

Markamx masz widze to samo co ja. Ten sam problem ze pompa stanela na tych 30 i jest koniec nic nie da wiecej.

 

Sprawdzalem dzis przeplyw i mam 21l czy to sie miesci w granicach czy cos nie tak.

 

Wydaje mi się właśnie, że z tego co piszę Codix jest to normalna sytuacja tylko trochę się dziwiłem że CWU kręci na maksa a w tę podłogę nie chce pchnąć więcej...

Edytowane przez markamx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panas nie ma pomp 3,2kw tylko 3kw takie jest jej oznaczenie i nazwa.

Temperatura zasilania wynika z temperatury powrotu i energi potrzebnej do podniesienia o iles tam stopni .

Skoro pompa produkuje Ci 3kw to widocznie tuyle jest potrzebne aby podgrzac wode z 24 do 29.

Przeciez pompa 3kw nie da Ci 5kw produkuje teraz na maksa i na tyle Ci starcza.

Jak powrot sie podniesie o stopien to zasilanie tez skoczy o stopien.

Albo masz dom nie wygrzany jeszcze albo za slaba pompa do zapotrzebowania

 

Ale jemu chodzilo o temperaturę a nie o MOC

Nie może osiągnąć 30*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jemu chodzilo o temperaturę a nie o MOC

 

A ja pół strony napisałem a Ty ująłeś to w jednym zdaniu. Dokładnie o to mi chodzi

Wiem że można w ustawieniach przestawić prędkość obiegówki aby nie była sterowana automatycznie deltą tylko ręcznie, jakbym ją przyśpieszył to temp powrotu wzrosłaby ale czy zasilania tym samym też? Chcę zrozumieć, nie chcę kombinować. Miałem ON/OFF gruntówkę a tu jakieś modulacje, kombinacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

codix - na naklejkach jest 3,2, tak samo w Internecie. W oznaczeniu ma 3 ale już niżej w danych szczegółowych 3,2. 3 kw w nazwie ze względu na taką grzałkę? Tylko co byłoby gdyby w domu były same grzejniki i chciałbym aby szło w nie 40 stopni? Skąd pompa wie że to podłogówka? Ok mniej więcej teraz rozumiem że zależy to od powrotu tylko myślałem że po prostu powinna się podnieść temperatura zasilania i automatycznie powrót też by się podniósł. Czyli generalnie pompa ma wyprodukować 3,2 i obecne warunki czyli nie wygrzany dom, nie ocieplony, szybki odbiór ciepła, defrosty które schładzają wodę w podłogówce nie pozwalają jej na osiągnięcie zadanej temperatury zasilania? Dobrze to rozumiem? To jest tylko moja ciekawość, wiem że jak ocieplę dom to wystarczy mi to co teraz...

 

RadMac - 16 i wiem że nie da się więcej w moich obecnych warunkach, wiedziałem że wprowadzam się w stan prawie surowy :) Zastanawiałem się tylko nad tą temperaturą zasilania ale chyba Codix mi to wyjaśnił

 

 

 

 

Wydaje mi się właśnie, że z tego co piszę Codix jest to normalna sytuacja tylko trochę się dziwiłem że CWU kręci na maksa a w tę podłogę nie chce pchnąć więcej...

 

A jaką masz delte T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...