Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

 

Przejrzałem kilka Twoich wpisów - nalezysz do kategorii ludzi których bardzo nie lubię - do sprzedawców którzy wciskają ludziom kit aby tylko coś sprzedać. Cenię takich sprzedawców co to doradzą ale rzetelnie i sprzedadzą nawet kosztem swojej marzy aby klient był zadowolony. Ty przedstawisz klientowi ze nie warto bo co to jest 30zł a klient jak przeliczy to się zdziwi. Ja liczę, nauczony swoją budową ale też i pracą. Więc nie wypisuj bzdur bo prosząc o info w sprawie pomy ale tez jakiekolwiek inne nie zalezy mi na opinii od takich osób jak Ty. Jesli możesz to ignoruj moje wpisy a ja postaram się zrobic to samo.

 

I nie obrażaj się teraz że ktoś skrytykował Twój wpis, liczyłeś na to że wszyscy Ci przyklasną i napiszą tak super pomysł,

i jeszcze "policzą" to tak jak Ty?

Dałem Ci rzetelną odpowiedź, popartą matematycznie, a Ty walisz focha, bo nie jest tak jak myślałeś i ciężko się z tego Ci wycofać......

 

LITOŚCI.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przerażam się, czytam kilka wątków, widziałem juz jak kilku kolegów z tego forum Cie powiozło z powodu Twojej "fachowej wiedzy". Sądzę, że są tu inne autorytety (czyt. osoby które swoim długoletnim pobytem na tym forum oraz jakościa i merytoryką swoich wypowiedzi a przede wszystkim kulkturą ) które zdobyły mój szacunek i uznanie i To do nich kieruję swoje posty. Oczywiście zapraszam wszystkich do dyskusji ale na wysokim poziomie kultury. Prosiłem abys ignorował moje posty ale jestes widocznie forumowym trollem. Ponieważ reprezentujesz poziom znanego tu pana Tomasza B. powiem Ci w zaufaniu:

post powyżej - przemyśl zdanie Jeżeli masz tak tani prąd jak piszesz to to co policzyłem nie x2 ale trzeba podzielić przez 2 i wyjdzie 15,5zł rocznie.

Bo jak coś jest 2x tańsze to się przecież dzieli a nie mnoży." I najlepiej przelicz jeszcze raz nawet według swojego wzoru powyżej.

Chociaż nasuwa mi się pytanie - jesli pompa weżmie w godzinę mniej niż 2,9kW założone przez Ciebie czyli np.2kW to pompka obiegowa pracuje mniej?

 

Powtórzę to co pisałem wyżej - średnia 18h pracy /dobę przy 70W mocy daje 1,26kWh na dobę x 0,36 daje 0,46gr/dzień.

Sezon grzewczy 8mcy x 30dni=240dni x 0,46/dzien = 110zł

poza sezonem 3mce x 2h/dobe na CWU w taniej = 90dni x 0,14kW = 12,6kW x 0,26 = 3,3zł

no i nieliczone zuzycie jak stwierdziles przy zalaczeniach przed i po sprężarce dajmy na to 7zł zwlaszcza ze to głównie sezon grzewczy i latwiej liczyć

 

Razem około 120zł /sezon

 

Spójrz też na wpis Pratchawca - u niego zużycie prądu przy 180W mocy pompki to było 60zł/mies. Miał moc pompki większą o dwa i pół raza ode mnie. Wiec jeśli jego mierzalne koszty podzieklę na 2,5 daje mi 24zł/mies i to tylko razy 8 miesiecy sezonu daje 192zł a ja wyliczyłem prawie o połowę mniejsze. Więc Twoje dane że pompka 70W to jest 30zł/rok włóż między bajki

 

 

Aha - zauważyłem ze nadużywasz słowa "Litości" ale wybaczam Ci, skoro ciagle o to prosisz......

 

I ja poproszę: nie pisz, nie dzwoń, nie przychodz.....

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przerażam się, czytam kilka wątków, widziałem juz jak kilku kolegów z tego forum Cie powiozło z powodu Twojej "fachowej wiedzy". Sądzę, że są tu inne autorytety (czyt. osoby które swoim długoletnim pobytem na tym forum oraz jakościa i merytoryką swoich wypowiedzi a przede wszystkim kulkturą wypowiedzi) które zdobyły mój szacunek i uznanie i To do nich kieruję swoje posty. Oczywiście zapraszam wszystkich do dyskusji ale na wysokim poziomie kultury. Prosiłem abys ignorował moje posty ale jestes widocznie forumowym trollem. Ponieważ reprezentujesz poziom znanego tu pana Tomasza B. powiem Ci w zaufaniu:

post powyżej - przemyśl zdanie Jeżeli masz tak tani prąd jak piszesz to to co policzyłem nie x2 ale trzeba podzielić przez 2 i wyjdzie 15,5zł rocznie.

Bo jak coś jest 2x tańsze to się przecież dzieli a nie mnoży." I najlepiej przelicz jeszcze raz nawet według swojego wzoru powyżej.

 

Aha - zauważyłem ze nadużywasz słowa "Litości" ale wybaczam Ci, skoro ciagle o to prosisz......

 

pobyt na tym forum to często zwyczajne sadomaso które uprawiam aktualnie.

 

Co do długoletniego pobytu na forum, to czasem jest to jak wieloletnie pranie mózgu, a jak nie jest poparte doświadczalnie to czasem różnie bywa z wynikiem.

 

Na początku liczyłeś że zwrot pompki po 3 latach, teraz wychodzi Ci 13-15lat.

To chyba trochę wyniosłeś z tego mojego trolowania.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za parametr ????

 

Gdzieś już słyszałem ,że jak woda za szybko płynie do nie zdąży oddać ciepła .To chyba taki sam parametr :lol2:

 

?? nie rozumiem o co Ci chodzi ?

Z tym, ze dom nie nadąża odbierać to chodziło mi, że może za duży opór podłogi albo za mała powierzchnia grzewcza, bo kanapa meble itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przeciwnie, duży odbiór ciepła (stąd duże zużycie energii el.) stąd niska temp. powrotu, która poprzez deltę 5st., "ściąga" T zasilania w dół. Ja mam też -15/+42 st i w obiegu dochodzi do 43 st. , na powrocie jest 39-40 i dom dogrzewa.

pozdr

 

hmm a co jeśli zasilanie 38 a powrót 35 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobyt na tym forum to często zwyczajne sadomaso które uprawiam aktualnie.

 

Co do długoletniego pobytu na forum, to czasem jest to jak wieloletnie pranie mózgu, a jak nie jest poparte doświadczalnie to czasem różnie bywa z wynikiem.

 

Na początku liczyłeś że zwrot pompki po 3 latach, teraz wychodzi Ci 13-15lat.

To chyba trochę wyniosłeś z tego mojego trolowania.....

 

Coraz bardziej mam ochotę .....ale sie powstrzymam. Widać jakie masz doswiadczenie i jaki jesteś spostrzegawczy. Ukłon w Twoja stronę.

 

Aha.....z tego co pamietam to....po 3 latach miał się zwrócić koszt samej pompki, a po 13-15 latach miałem mieć rok grzania za darmo - widać że pewne niewygodne tematy omijasz a To co Ci pasuje traktujesz wybiórczo i dostosowujesz do danej chwili.....czekaj, czekaj czy Ty aby nie jesteś nowym doradcą Macierewicza:wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie: Aaa zatrudnimy moderatora do usuwania komediodramatu z forum.

 

Ludzi nowi na forum bez mocnych nerwów i kalkulatora prosimy o nieczytanie kilku wpisów powyżej. Zadam sobie MINIMUM obowiązku i skomentuje to minimalnie:

 

post 1328 instalatora (o zgrozo), który tydzień temu dowiedział się ode mnie, że PC Panasonic Tcap 9KW pobierając 4200kWh oznacza średnio rachunek 1130zł a nie około 2000zł - tzn. dowiedział się bo dopytywał się jeszcze, gdzie to niby w Polsce jest prąd po 27gr/1kWh! Aż mu ludzie odpowiedzieli: Wszędzie Panie jest prąd w 2taryfie od 27-30gr/1kWh, ale nauka poszła w las i mu ciągle prąd do PC liczy po 50-60gr (jak się grzeje 120m2 18kW meetingiem to może tak jest).

jak masz rachunek 1300zł średnio prąd jakieś ,55g 1300/0,55 = 2363kWh

2363/ średnio na 1h pobór pompy ~ 2,9kWh 2363/2,9 = 815h

pompa chodzi Ci rocznie około 815h czyli obiegówka bierze

815*0,07 = 57kWh

57kWh * 0,55 = 31zł

otóż powinno być u Santosza na twoim przykładzie:

1300 zł / 0,30gr/1kWh = zaokrąglam 4340kWh a nie 2363KWh

czyli już mu wyjdzie (dzieląc 2,9kWh dane Twoje) że grzeje nie 815h a 1496h (czyli NIBy wynik będzie 2x większe zużycie - NIBY)

(chyba każdemu instalatorowi sezon grzewczy 815h grzania domu Szntosza i jego PC powie, że coś jest nie tak /Asolt wam poda ile to średnio dom się grzeje/, ale i dalej brniemy bo będzie ciekawie)

 

panowie DomPrzyKalinowej i Szantosz spierają się dzielić/czy mnożyć (NIBY)

jak mamy 1496h (czyli więcej h grzania) to i tak

1496h / 0,07kWh (dane wasze) = 104kWh (no NIBY 2x więcej niż instalatorowi)

tylko, że jak owe 104kWh teraz damy nie 55gr a 30gr to nadal wynik ten sam (bo nie na NIBY to wtedy mnożyliśmy a teraz to samo dzielimy)

104kWh x 30gr 31 zł.

 

Dobra komedia. Trzeba wiedzieć gdzie dzielić a gdzie mnożyć. DomPrzyKalinowej zanim coś policzysz sprawdź podstawowe dane: cena prądu u Inwestora a nie Twoje widzimisię.

 

I Szntosz ..... to samo ale w drugą stronę

Powtórzę to co pisałem wyżej - średnia 18h pracy /dobę przy 70W mocy daje 1,26kWh na dobę x 0,36 daje 0,46gr/dzień.

Sezon grzewczy 8mcy x 30dni=240dni x 0,46/dzien = 110zł

poza sezonem 3mce x 2h/dobe na CWU w taniej = 90dni x 0,14kW = 12,6kW x 0,26 = 3,3zł

no i nieliczone zuzycie jak stwierdziles przy zalaczeniach przed i po sprężarce dajmy na to 7zł zwlaszcza ze to głównie sezon grzewczy i latwiej liczyć

Razem około 120zł /sezon

 

chcesz Nam Santosz powiedzieć że grzejesz 8miesięcy po 18h czyli 4320h rok! SZOK.

Chcesz Nam powiedzieć że w styczniu przy temp. zewn. -16st grzejesz 18h - no to jest Ok, ale od kiedy u Nas zima trawa 8msc po -16st??????????

Wrzesień, październik, czy nawet teraz listopad to pewnie średnio mniej niż 9h na dobę grzania!

 

Wasze obliczenia są bez znaczenia! Już na "dzień dobry" nie potraficie logicznie pomyśleć a co dopiero obliczyć ile może chodzić PC a co za tym idzie ile pompa obiegowa to jak liczyć na dalsze dane. Ludzie czytają i nie wiedzą w co wierzyć - bo tu bardziej wiara a nie matematyka się przyda!

 

p.s. Szntosz. rada: Jakiś pewnie nie głąb w Panasonicu ta obiegówkę dał. Jak ona się Ci wyrabia (nie masz szczególnego problemu z nią) to ja bym się z jej wymiana nie spieszył. Liczenie strat PLN przez obiegówkę jest jak liczenie strat na ogrzewaniu przez mostek w balkonie, zwykłe (nie energooszczędne i drogie) okna dachowe, kotwy w ściany. Jak to Mi na wątku domów pasywnych policzyli (szczególnie monterzy okien w ociepleniu i okien dachowych z roletami po 3 tys zamiast po 800zł) to wyszło by im zaraz że moja PC do domu jest za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasza - nie mówię ze grzeje przez 8 mcy po 18godzin, mowie ze teraz pompa pracuje 24h/dobe, kilka dni temu 18godzin, ale zwykle 12-13 wiec usrednilismy te dane tylko do ptrzeb wyliczen. Mogę Ci srednio przyjąć że 15 to wynik teoretycznie zmieni się o 15%. Ale Twoje wyliczenia dotyczą grzania w taniej taryfie a ja taka mam przez 10godzin dziennie, wiec 1/3 to drogi prąd.

 

Poza tym pazdziernik, listopad, zawsze tania taryfa na maksa - 8h w nocy, 2 h w dzień, wekendy zawsze dłuzej. Więc Twoje obliczenia też nie są szczegółowe tylko ogólne.

 

Ja nie spieszę się z wymianą, tylko własnie chciałem się dowiedzieć jak to policzyć żeby zobaczyć czy jest sens. Jednak sposób liczenia jak widzę, każdy ma swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie muszę nic zgadywać, bo Euroster dostarcza mi informację o czasie pracy pompy i tak za poprzednie lata wychodzi mi, że pracuje 1800h do tego trzeba doliczyć jakieś 200h dla CWU w okresie od maja do września, czyli razem 2000h.

I teraz 2000h x 0,18kW (mam tego najbardziej prądożernego grundfosa) daje nam 360kWh - sporo:) Średnia cena za 1kWh jaką płacę za ogrzewanie to 0,4zł, więc 360 X 0,4 = 144zł - to roczny koszt pracy mojej obiegówki. Ale nie zamierzam jej wymieniać, bo pracuje dobrze, a wg mnie jak coś pracuje dobrze to lepiej tego nie ruszać, bo jak mawiają "lepsze jest wrogiem dobrego";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mam ochotę .....ale sie powstrzymam. Widać jakie masz doswiadczenie i jaki jesteś spostrzegawczy. Ukłon w Twoja stronę.

 

Aha.....z tego co pamietam to....po 3 latach miał się zwrócić koszt samej pompki, a po 13-15 latach miałem mieć rok grzania za darmo - widać że pewne niewygodne tematy omijasz a To co Ci pasuje traktujesz wybiórczo i dostosowujesz do danej chwili.....czekaj, czekaj czy Ty aby nie jesteś nowym doradcą Macierewicza:wtf:

 

On to taki Brzęczuś od pomp. Może delikatnie złagodzona wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map78, JTKirk, plusfoto

dokładnie to im pisałem (jakby dobrze policzyli to wyjdzie im), że sezon grzewczy mamy uśredniając (rożne domy, różne systemu, rożne moce) od 1300-2000h rocznie. Średnio kiedyś już to na forum przewalało się przy liczeniu OZC 1800h (Asolt zaraz mniej poprawi). Coraz mniej tego przy PC idzie.

 

Wiadomo, jest to różnie, ale trzeba pisać by ta komedię Santosza i DomPrzyKalinowej przerwać bo jednemu wychodzi ok 815h grzania a drugiemu 8mscx30dnix18h = 4320h. Jeden o niebie a drugi o chlebie.

 

Obie liczby z du... i do du... i liczą sobie zużycie pompy obiegowej na takich liczbach a ludzie bez doświadczenia na forum to łykają jak młode pelikany.

 

p.s. Szntos naprawdę PC chodzi Ci w październiku- ba liczysz 8msc czyli też i wrzesień (IX-IV) lub maj (X-V) po 10h dziennie? Bez jaj. Napisz ile PC pobrała Ci kWh. Potem zapytaj o średni pobór kWh PC na 1h pracy a się ZDZIWISZ bo liczyłeś dla 4320h pracy i potem że może masz o 15% mniej czyli nie 3672h. A zobaczysz jaki wyjdzie Ci wynik.

 

np; strzelam bo danych nie mam dokładnych. jakby przyjąć że w stopce Masz napisane za sezon grzewczy: 1300zł i chyba pisałeś że 1kWh po 36gr to da wynik 3611kWh. Jakby PC brała średnio 3kWh na h to znaczy że działa Ci 1200h - rocznie. tak strzelam, oblicz sobie sam, chyba, ze chesz napisać że Twoja PC bierze 1kWh na 1h pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tabelę którą prowadziłem w ubiegłym roku spisując codziennie podlicznik niestety mam tylko listopad, grudzień, styczeń i luty.

listopad CO-393 CWU-84 razem 477

grudzien CO-622 CWU-97 razem 719

styczeń CO-620 CWU-90 razem 710

Luty CO-652 CWU-96 razem 748

 

 

łacznie 4 miesiace daje 2654kW

I tu pytanie jaką srednią przyjąć na godzine pracy pompy - 3kW czy 1,5 czy 2 - tego nigdy nie wiadomo.

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map78, JTKirk, plusfoto

 

 

p.s. Szntos naprawdę PC chodzi Ci w październiku- ba liczysz 8msc czyli też i wrzesień (IX-IV) lub maj (X-V) po 10h dziennie? Bez jaj. Napisz ile PC pobrała Ci kWh. Potem zapytaj o średni pobór kWh PC na 1h pracy a się ZDZIWISZ bo liczyłeś dla 4320h pracy i potem że może masz o 15% mniej czyli nie 3672h. A zobaczysz jaki wyjdzie Ci wynik.

 

np; strzelam bo danych nie mam dokładnych. jakby przyjąć że w stopce Masz napisane za sezon grzewczy: 1300zł i chyba pisałeś że 1kWh po 36gr to da wynik 3611kWh. Jakby PC brała średnio 3kWh na h to znaczy że działa Ci 1200h - rocznie. tak strzelam, oblicz sobie sam, chyba, ze chesz napisać że Twoja PC bierze 1kWh na 1h pracy.

 

Uważasz że to jest stała 3kWh/godz.? Przecież raz wezmie 1,5kW innym razem 3kWh. A pompka i tak pracuje ze stała mocą. I wyobraż sobie że tak, grzałem w domu od połowy wrzesnia - dziwne? Pierwszy rok mieszkania, grzania, wywalania wilgoci technoklogicznej a Ty się smiejesz ze ktos we wrzesniu grzał?

Tak, dużo kWh mi poszło, ale się bawiłem pompą tzn dobierałem krzywą, grzałem i w tanie i w drogiej, sprawdzałem rózne nastawy bo to był mój pierwszy rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dużo kWh mi poszło, ale się bawiłem pompą tzn dobierałem krzywą, grzałem i w tanie i w drogiej, sprawdzałem rózne nastawy bo to był mój pierwszy rok.

 

Skoro dużo eksperymentowałeś i był to Twój pierwszy rok to możesz śmiało założyć, że w kolejnych normalnych już latach Twoja pompka obiegowa będzie pracowała te "ustawowe"1800h, a więc będzie zżerała prądu za około 50zł rocznie. Więc nawet gdyby ta nowa pompa z allegro w ogóle nie zużywała prądu i znalazłbyś instalatora, który by Ci ją zainstalował, uruchomił i prawidłowo ustawił za darmo to i tak ten zakup będzie zwracał się przez minimum 5 lat - moim zdaniem nie warto się tego tykać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...