Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Powiedzcie jak to jest z włączeniem grzalki wspomagającej. Wyczytalem,gdzieś że aby się włączyła to muszą być spełnione 2 warunki a w zasadzie 3. Tmp zasilania musi być mniejsza od zadanej o 8 stopni musi próbować dojść do tmp min 30 minut no i tmp przy której ma się włączyć musi spełniać kryterium. I to mnie trochę dziwi 8 stopni niżej niż zadana? To qurde chyba żarty!

Czy ją coś błędnie wyczytalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że muszą być zachowane jakieś warunki bo widzę że w statystykach w nocy co jakiś czas działała, w tej chwili u mnie jest -23 stopnie i nie działa od jakiejś 3. Nie załączyła też grzania wody z harmonogramu. Grzałkę mam włączono. Wczoraj np przy -19 grzałka mi się uruchamiała. W manualu jest

 

"Gdy zewnętrzna temperatura znajduje się poza

zakresem określonym w tabeli, wydajność

grzewcza znacznie obniży się, a zabezpieczenie

jednostki zewnętrznej może ją wyłączyć.

Jednostka uruchomi się automatycznie, gdy

zewnętrzna temperatura ponownie znajdzie się w

wymaganym zakresie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć co tu się stało miedzy godz 22:50 a 23:00, pompa zaczęła wydawać dziwne głośne dzięki, jend. zewn, tak że było w domu słychać, a wewn. jakby piski, błędu żadnego nie było, defrost tez to nie był bo specjalnie poszedłem zobaczyć co się dzieje, kilka min to trwało i przestało.?aqua.jpg

Poza tym zauważyłem że przy defrostach zatrzymuje sie pompa na chwilę, zapewne przez Mode 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak to jest z włączeniem grzalki wspomagającej. Wyczytalem,gdzieś że aby się włączyła to muszą być spełnione 2 warunki a w zasadzie 3. Tmp zasilania musi być mniejsza od zadanej o 8 stopni musi próbować dojść do tmp min 30 minut no i tmp przy której ma się włączyć musi spełniać kryterium. I to mnie trochę dziwi 8 stopni niżej niż zadana? To qurde chyba żarty!

Czy ją coś błędnie wyczytalem?

 

masz generację H? to tak, w J już można przestawiać tą temperaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poratujcie.

Dziś w nocy przy -16st/C jak pompa grzałką, wyłączyłem jå w celu podniesienia krzywej.

Gdy jà załączyłeś, to ona mieszkała wodę, a ja poszedłem spać. Po 3 godzinach, patrzę na Pompę, a ona nie pracuję i ma błąd F23 zbyt duży pràd wyjściowy DC.

Domyśliłem się że sprężarka zamarzło.

Resetowanie nic nie dało, sprężarka nie startowała, ciągle wywaliło F23.

Dopiero jak podgrzałem suszarką sprężarkę, to to wystartowało.

Z jakiego powodu ona zamarzło, co z grzałką karteru sprężarki, czy ona jest i jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja wprawdzie w pracy, ....ale przed chwilą syn dzwoni że pompa strasznie piszczy (chyba jednostka wewnętrzna TCAP9 split) - na zew -18, na smart cloud widzę że pracuje i parametry się zmieniają, na wyświetlaczu brak błedu --------------- co może tak piszczeć??

 

Pozdrawiam,

 

Miałem to samo, kilka postów wyżej i tez czekam na pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz generację H? to tak, w J już można przestawiać tą temperaturę

 

 

Mam J. Rozumiem że to w menu instalatora to jak się ociepli to wylacze pompę i popatrze. Czyli mówisz ze mozna ustawić mniejszy spadek niż 8 stopni? Coś tam widziałem kiedyś jakąś deltę przy grzalce może to to.

Edytowane przez ziomas1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko do obeznanych. Wczoraj w nocy zauważyłem takie dziwne zachowanie (seria J 7KW)

Mam ustawiona grzałkę żeby się załączała od -15 st. W nocy mam -13 i PC grzeje. Pobiera w tym czasie 2KW a sprężarka chodzi na 67Hz. Temp na grzejnikach (zadane 35st) nie może osiągnąć i cały czas ma 32st. W takiej sytuacji na chłopski rozum to sprężarka powinna sobie wskoczyć na wyższe obroty i podgonić temp, przeca ma sporo zapasu..a tutaj nie chciała. Ustawiłem jej na szybko żeby grzałka załączała się przy -10. PC natychmiastowo załączyła grzałkę i dogrzała zasilanie grzejników do 35st i wyłączyła grzałkę. Potem już jechała całą noc bez grzałki i utrzymywała te 35st. Dziwnie ten algorytm działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michancia,

u mnie nigdy (a może jeszcze...) nie wywaliło takiego błędu. Nad ranem pojawiło się -17st (PC oczywiście wyła przy defroście typu 2) ,ale jednak robiła swoje-8,5kW produkowała.

To co zauważyłem w tych warunkach na wykresie ,to w piku wzrost poboru energii do 4,9kW.

Jeśli u Ciebie nie wywaliło zabezpieczenia w PC, to zapewne jest elektroniczna kontrola prądu-pytanie się nasuwa : czy rzeczywiście był za duży prąd, czy jest jakieś niedokładne serwisowe ustawienie tego prądu ?

Bez instalatora chyba się nie obejdzie-jak znam życie i geografię ,to nie będzie wiedział o co kaman. Ale za to serwis Panasa już coś może wiedzieć-czyli akcja pt :

"telefon do przyjaciela"...

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko do obeznanych. Wczoraj w nocy zauważyłem takie dziwne zachowanie (seria J 7KW)

Mam ustawiona grzałkę żeby się załączała od -15 st. W nocy mam -13 i PC grzeje. Pobiera w tym czasie 2KW a sprężarka chodzi na 67Hz. Temp na grzejnikach (zadane 35st) nie może osiągnąć i cały czas ma 32st. W takiej sytuacji na chłopski rozum to sprężarka powinna sobie wskoczyć na wyższe obroty i podgonić temp, przeca ma sporo zapasu..a tutaj nie chciała. Ustawiłem jej na szybko żeby grzałka załączała się przy -10. PC natychmiastowo załączyła grzałkę i dogrzała zasilanie grzejników do 35st i wyłączyła grzałkę. Potem już jechała całą noc bez grzałki i utrzymywała te 35st. Dziwnie ten algorytm działa.

Dziwnie. Na pytanie Ci nie odpowiem bo niestety mam za mała wiedze ale chciałem się zapytać jak i gdzie masz ta grzalke ustawiona bo cholera moja mimo braku 3 stopni się niezalaczyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...