Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

@michancia , ja u siebie tą grzałkę a-la gumową opaskę poprawiałem u siebie , bo była skręcona i grzała co najwyżej powietrze ,a nie karter sprężarki. Przesunąłe też ją bliżej dołu sprężarki (żeby ciepło szło do góry).

Rozumiem ,że teraz już grzeje , to pozostaje Ci obserwować i być może nie dopuszczać , żeby długo stała nie włączona na mrozie , i równolegle czekać na serwis. Bo tu jeśli nie ta grzałka ( może jest uszkodzona i nie grzeje w ogóle) , to są tylko dwie rzeczy ,albo popsuta sprężarka , albo popsuta płyta w jednostce zewnętrznej ( albo kable pomiędzy nimi przetarte i mają upływność ).

 

@BikeBrian , masz J , to może zmniejsz te delty grzałki ( czego w H zrobić nie można) , bo może standardowo jest ten warunek , że temperatura docelowa ma być większa od 8 od aktualnej , i się po prostu nie włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -13 nie ma szans na COP 3.5....produkowała 5KW. W tej jednostce sprężarka potrafi się wkręcić i na prawie 100Hz..a tutaj tak jakby te 67Hz było ograniczeniem.

 

w PC 5kW (J) zauważyłem to samo... np mocy daje 3,5kW, zmniejsza przepływ aby było dT=5C.. zamiast podnieść moc i tym samym przepływ. fakt ten algorytm działa jak działa, może optymalnie pod kątem COP, nie wiem ?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliło teraz drugi raz, tylko nie wiem kiedy, bo jestem w pracy, a w domu jest tylko syn i nie jest w stanie tego załączyć.

Ogólnie jestę po rozmowie z serwisem Panasonica i potwierdzili moje przypuszczenia, że prawdopodobnie padnięta płyta pomiarowa.

Serwis stwierdził, że mieli już dwa takie przypadki. Być może na jutro będzie nowa płyta.

A na tę chwilę czekam na odwilż ( obecnie -12 ).

A miało być tak pięknie...

Po pracy to se chyba ognisko w korytarzu rozpalę, jak jej nie rozpalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz splita i masz tak samo , przy temperaturze zewnętrznej poniżej -10 stopni będzie defrost Mode 2 , chyba ,że temperatura powrotu będzie wyższa od 50 stopni ( co jest raczej niemożliwe).

 

Tu mnie zaskoczyłeś. Muszę to zaobserwować. Wczoraj widziałem 1 defrost na wyświetlaczu ale nie zwracałem uwagi jak był przeprowadzony.

Cenna uwaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie zaskoczyłeś. Muszę to zaobserwować. Wczoraj widziałem 1 defrost na wyświetlaczu ale nie zwracałem uwagi jak był przeprowadzony.

Cenna uwaga

 

Jak podczas samego defrostu ( a nie tego minutowego "przygotowania" , obiegówka chodzi , a rurki gazowe lodowate , to Mode 1 , jak obiegówka zatrzymana , a rurki gazowe ciepłe jak podczas normalnej pracy , to Mode 2.

 

Z Zewnątrz to w Mode 2 słychać "piłowanie sprężarki" ,jak tu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ciepło.

Panowie podpowiedzcie mi na jaką pompę się zdecydować.

Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji.Prościutki dom w prostokącie parterowy. 110metrów użytkowej -garażu nie mam.

W stropie 30zm wełny, zewnatrz styropian 20cm, podłoga 15cm+ wylewka 8, w projekcie reku.

Instalator wyliczył mi pobór domu ok 5kw i pytanie czy wrzucić pompę Panasonic 5kw jak proponuje instalotor czy 7kw -mówi że też będzie ok.

Sam nie mogę się zdecydować. Jak liczyliśmy razem to bylo nas w rodzinie 3osoby teraz bedą 4 :). Z tego co się orientowałem nie ma wielkich różnic między tymi pompami.

Dziekuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak to jest z włączeniem grzałki wspomagającej;

 

1/ Gdy masz pompę generację H to grzałka się włącza wg; procedury;

- różnica między KG ( bez podbicia ) a aktualna temperaturą zasilania musi być więcej niż 8 C,

- różnica ; przez ileś tam minut,

- zezwolenie na grzałkę oczywiście włączone na sterowniku,

- grzałka podpięta pod fazę ,

 

2/ W wersji J ;

- już można przestawiać tą temperaturę wg; 1igor1 / #13601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliło podczas pracy , czy też podczas startu sprężarki ? Możesz zobaczyć w Service Cloud jaki był zarejestrowany prąd ?

Nie mam service Claude.

Ale, tam jest warunek, że prąd pomiędzy plyta a spreżarką, musi być większy od 40A, to jak by w rzeczywistości taki duży był, to by zabezpieczenie przed pompą wyleciało ( S25), co prawda przed ratownikiem ten prąd będzie mniejszy, ale jednak.

Wygląda mi to na płytę.

Bo jak ją uruchomiłem, to potem pracowała i na bank wylaczyla się w czasie pracy, bo w domu było już zimno i zadanej nie osiągnęła.

Więc grzalka też odpada.

Szla. mnie dzisiaj trafi, a najgorsze, że żona się drze, że to moja wina, bo ciągle coś sprawdzam.

Nie ma to jak był piec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewelinadom, Jak maż pieniądze , to zawsze lepiej mocniejszą wersję tej samej konstrukcji ( z tą samą sprężarką ), ponieważ przy niskiej modulacji będzie to samo ( tak samo nisko się modulować z mocą ) , a przy pełnej mocy nie będzie ograniczana.

Niestety u Panasonica 5kW i 7kW to są różne konstrukcje i będą zupełnie inaczej się modulować. ( chyba ,że wybierzesz monobloka J, wtedy 5kW , 7kW i 9kW to te same bebechy))

 

Więc pomiedzy 5kW a 7kW będzie różnica przy temperaturach przejsciowych , pompa 5kW będzi sobie pracować przy nizszym zapotrzebowaniu na ciepło , gdzie 7kW już dawno się wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michancia-może to niezbyt Cię pocieszy ,ale to chyba pierwszy przypadek awarii Panasa w duże mrozy.

W ogóle awarii Panasa było tu bardzo mało-było za to kilka przypadków wadliwych płyt głównych (np w modelu F) ,ale temat był zazwyczaj zaraz po uruchomieniu PC widoczny.

Buble produkcyjne wszędzie się zdarzają -ważne ,że jutro będziesz miał serwis (nie wszyscy mają taki czas reakcji).

Teraz może warto kupić kilka farelek (ok 150pln/szt) i trochę podgrzać powietrze w chałupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pytanie czy wrzucić pompę Panasonic 5kw jak proponuje instalotor czy 7kw -mówi że też będzie ok.

[...] Z tego co się orientowałem nie ma wielkich różnic między tymi pompami.

 

Różnice są takie (pierwsze dwa wykresy):

 

[ATTACH=CONFIG]449131[/ATTACH]

 

Całkiem spore różnice (np. dziś w nocy w wielu rejonach Polski byłoby to 3,2 kW vs 4,2 kW)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podczas samego defrostu ( a nie tego minutowego "przygotowania" , obiegówka chodzi , a rurki gazowe lodowate , to Mode 1 , jak obiegówka zatrzymana , a rurki gazowe ciepłe jak podczas normalnej pracy , to Mode 2.

 

Z Zewnątrz to w Mode 2 słychać "piłowanie sprężarki" ,jak tu:

 

Oki .dzieki Nic takiego u siebie nie widziałem, lecz nie znaczy że nie było. Teraz zwrócę na to uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;(

No to niestety dolaczam do grupy .

Wczoraj do minus 12 pracowala normalnie potem pompa sie posrała.

Dzisiaj moj instalator nawet nie moze sie dodzwonic do panasa widac przeciazenie sieci i juz ma tez inne zgloszenie w tcapie przekroczonny prad Dc.

Ja jade na grzalce czekam na werdykt

Przy mo

 

jaki błąd ci wyskoczył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator wyliczył mi pobór domu ok 5kw i pytanie czy wrzucić pompę Panasonic 5kw jak proponuje instalotor czy 7kw -mówi że też będzie ok.

 

u siebie mam PC 5kW i po krótkim użytkowaniu stwierdzam że teraz wybrałbym PC 7kW, byłby większy zapas mocy, szczególnie przydatne dla grzania CWU. a ponoć różnica cenowa jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to troszkę zmienię dyskusję

Kolega BikeBarian powiedział że PC przy -13 pobiera 2kW ( PC 7kW ) Jeżeli przyjąć że to przez 24h to po 24h=48kWh przy zasilaniu 35*C

U mnie T Cap 9 kW przy 44*C pobiera 2,4kW x 24= 58kWh--ostatnie 2 doby

Zastanawia mnie jedno----Dlaczego jeden z forumowiczów chwali się że za (24h pracy non stop) pompa pobrała 31kWh przy zasilaniu 38---39*C

Po co takie wpisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...