Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Co prawda nie bywałem ostatnio na tych forach i nie mogłem prostować tych bzdur ale uważam wręcz odwrotnie ;)

Grzejąc dom z obciążeniem cieplnym 3,5kW przy -20st.C ,a jakże T-CAP 9kW 3f,i tak od 2013r :D

 

Jeden kolega napisał mi ostatnio na pw aby nie czytać forum bo zaraz bzdur ktoś napisze i zmieli mi banie więc nie biorę tego do siebie:) Zobaczę za rok, miejmy nadzieje że choć przez kilka dni będzie tak mroźnie bo te kilka dni zimy jest piękne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zagadka-ja też mam kalafiory i 48-49st na CO mam już od -12st.

Może w moim "algorytmie" bardziej się wkręca sprężara.

Od początku tj od 5,5 roku nie mam w ogóle załączanej grzałki-moc przez dłuższą chwilę mam ponad 11kW przy mrozach ok -10st

[ATTACH=CONFIG]452144[/ATTACH]

 

U mnie moc widzialem max 11,2kW bobrow ty dajesz 48--49 i idzie ci to przez buforek? Jeżeli tak to realnie gdzieś -2 od zadanej?Tak

PANOWIE

Jeszce sie powtórzę

Jak mam wlączoną grzałkę przy -15 i dziś bylo -16 fakt patrzyłem na to z telefonu bo mnie nie było w domu i nie widziałem aby grzalka się wlączyła

--Czy musi być jeszcze coś zapodane w ustawieniach? tak mi się wydaje. Bo chyba nie ta opcja w funkcjach ( Grzalka pokojowa)

Nie patrzyłem bo PC w południe pracowała -coś trzeba w ustawieniach instalatora zapodać?

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]452143[/ATTACH]

 

A jak wytłumaczysz mój przypadek gdy:

Włączam PC 1 październik---wyłączam 1 kwiecień Praca ciągla 24/24h i PC zaliczy 1 wł i 1 wył Praca 24hx7miesięcy.

Próbowałem na różnych deltach od 4 do 9 i jak nie dam harmonogramu to praca ciągła z modulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest pobór prądu w takich warunkach i częstotliwość sprężarki u Ciebie? Ile czasu zajmuje dojście do zadanej temp po defroście?

 

Nie zwróciłem uwagi na częstotliwość ale podejrzewam że po defroście chodzi koło 70 Hz a później stopniowo spada. Do zadanej wraca około 20 -25 minut, grzałki nie dołączyła

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden kolega napisał mi ostatnio na pw aby nie czytać forum bo zaraz bzdur ktoś napisze i zmieli mi banie więc nie biorę tego do siebie:) Zobaczę za rok, miejmy nadzieje że choć przez kilka dni będzie tak mroźnie bo te kilka dni zimy jest piękne ;)

 

No i dobrze robisz ;)

Jak by mial obciazenie 10kw to by pompy w panasonicu dla niego braklo.Albo by zalozyl po tcapie na kazdy pokòj a do lazienki bo tam cieplej to wersje HT ;)

A na forum go nie bylo bo mu konto skasowali za herezje :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że u mnie pompa zatrzymuje się na 43 przy -12 i koniec, jak długo bym nie grzał to więcej nie będzie. Więc ten algorytm tak średnio działa ;) dT mam ustawioną na 8K.

 

Wydaje mi się że u mnie to działa bez grzałek i braku możliwości dojścia do zadanej, bo ja mam grzejniki żeliwne które nigdy nie ostygną i dodatkowo ja mam krzywą ograniczoną do 50 stopni przy -15 stopniach. Delte mam ustawioną na 8 a realnie między zasilaniem a powrotem mam 5 stopni różnicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wytłumaczysz mój przypadek gdy:

Włączam PC 1 październik---wyłączam 1 kwiecień Praca ciągla 24/24h i PC zaliczy 1 wł i 1 wył Praca 24hx7miesięcy.

Próbowałem na różnych deltach od 4 do 9 i jak nie dam harmonogramu to praca ciągła z modulacją.

 

Wychodzi około 0,0004 czyli mniejsze od 4 (liczone dla 7 miesięcy). Od 1 października do 1 kwietnia jest 6 miesięcy.

A ile zużywałeś kWh na ogrzewanie w jednym sezonie jak grzałeś czystym prądem?

Edytowane przez RadMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniże tą średnią bo u mnie max.3 razy na dobę włącza się sprężarka. Ale ja mam mocno przewymiarowana pompę :D

 

Skoro u Ciebie tak często są załączenia to widzę dwa powody:

1.Przede wszystkim źle ustawiona KG (zbyt nisko) lub w układzie jest sterownik pokojowy,który głupieje

2.Szybki odbiór ciepła przez dom(nie sądzę)lub przez odbiornik ciepła(grzejniki, zbyt cienka wylewka betonowa, lub co najgorsze anhydryt)

Co takiego złego jest w tym anhydrycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przedmówcy chodziło o jego mniejszą pojemność cieplną w stosunku do tradycyjnej wylewki cementowej ;)

 

ciepło właściwe anhydrytu zbliżone do betonu, tyle że betonowej na ogół się daje 10cm lub więcej... a anhydrytu 5-6cm.. więc i buforek cieplny podłogowy jest ok 2 razy mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga jest porównywalna, to i to ok. 2200kg/m3.

 

Natomiast przenikalność cieplna jest dwa razy większa , i w akumulacji to wada , ale pozwala na ( razem z dwa razy mniejszą grubością) jedną ważną rzecz , obniżenie temperatury w objegu , a każdy stopień niżej , to jak babcia mówi....

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaokrągla na pewno ( bo podaje temperatury docelowe w liczbach całkowitych), ale czy matematycznie... Tak trzeba przyjąć.

 

Jakiś bardziej tajemniczy ten algorytm.

 

Krzywa to (-12 ; +32) (+5 ; +28 ), odcięcie na +12. Delta 4.

Na zewnątrz wg pompy +2

 

Poz 8 (ukryte menu): 30/26

 

Skąd 30 skoro obliczeniowo z krzywej jest 28,88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 4x bo jeszcze beton jest ciezszy o 2x

 

ee no co ty...

"ciężar masy wylewki anhydrytowej wynosi ok 11000kg (2200kg na m3), a wylewki cementowej zbrojonej 13000kg (2600kg na m3)."

bez zbrojenia wylewka cementowa ma podobny ciężar co anhydryt

 

Dodatkowo anhydryt ma lepszą przenikalność cieplną, co może być zaletą ale i wadą ;) napewno szybciej się nagrzewa, ale i szybciej oddaje ciepło..

Edytowane przez Jacekss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast przenikalność cieplna jest dwa razy większa , i w akumulacji to wada , ale pozwala na ( razem z dwa razy mniejszą grubością) jedną ważną rzecz , obniżenie temperatury w objegu , a każdy stopień niżej , to jak babcia mówi....

I to Was gubi, ten każdy stopień mniej ;)

To raz, dwa,ta wyższa przenikalność cieplna a przy tym cienka wylewka powoduje właśnie taktowanie pompy a co za tym idzie przegrzewanie lub niedogrzewanie pomieszczeń .

Dlatego moim zdaniem anhydryt jak i grzejniki nie nadają się pod pompę ciepła :)

"Działać" będzie :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...