Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

.......Za to jak przełączę na grzanie CWU w tych warunkach to zaraz jedzie na 85Hz (6100W) i robi temperaturę 57 mimo, że powrót ma ze 20 stopni.

O co w tym chodzi?........

 

.

A ile masz czynnika w obiegu przy grzaniu CO a ile przy CWU.? Jaka jest powierzchnia grzewcza kaloryferów a jaka wężownicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to Was gubi, ten każdy stopień mniej ;)

To raz, dwa,ta wyższa przenikalność cieplna a przy tym cienka wylewka powoduje właśnie taktowanie pompy a co za tym idzie przegrzewanie lub niedogrzewanie pomieszczeń .

Dlatego moim zdaniem anhydryt jak i grzejniki nie nadają się pod pompę ciepła :)

"Działać" będzie :D

 

ee przesadzasz... kilka ton anhydrytu to nie to samo co kilka grzejników :) spokojnie to działa, szybciej się wychładza.. to fakt. może bardziej nadaje sie do pracy stałej PC ale daje radę. z harmonogramem i przerwami też działa ok.. przerwy w grzaniu musza być krótsze aby komfort cieplny zapewnić.

testuję taki system od 8 lat i działa :) od 2020 testuję/używam z PC i jest ok póki co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to Was gubi, ten każdy stopień mniej ;)

To raz, dwa,ta wyższa przenikalność cieplna a przy tym cienka wylewka powoduje właśnie taktowanie pompy a co za tym idzie przegrzewanie lub niedogrzewanie pomieszczeń .

Dlatego moim zdaniem anhydryt jak i grzejniki nie nadają się pod pompę ciepła :)

"Działać" będzie :D

 

Ani nie mam przegrzanych ani niedogrzanych pomieszczen , ani pompa mi nie taktuje. Co lepsze byłem w stanie w tamtym sezonie grzać tylko w godzinach 22-06 w taryfie G12AS , i jakoś wieczorem bylo ok (roznica jak pamietam dochodzila do 1,6 stopnia) . Teraz z termostatami i histerezą 0.3 stopnia na nich rzeczywiste wahania temperatury są 0,7 stopnia.

No ale Twoja jedyna słuszna metoda to przewymiarowana pompa ciepła i jak największy bufor ( choćby w postaci wylewki. Myślenie typowe sprzed 10 lat.

 

EDIT: Żeby nie było ,że uważam ,że anhydryt jest lepszy. Poszedł bym w mixokreta ,ale ,że projekt był skopany zostało mi 16cm na wylewki łącznie z izolacją..... Wolałem dać jak najwiecej styropianu , niż jak najwiecej "bufora" , stąd anhydryt.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojego kalkulatora funkcja to y=0.235x + 29.1765 , czyli dla +2 to 29,65 , czyli w zaokrągleniu 30.

 

Funkcji nawet nie liczyłem, bo to jedno pociągnięcie w Excelu, ale ta twoja to chyba jednak nie do mojej krzywej.

 

Gdyby jednak przed 0,235 dać minus to już będzie pewne przybliżenie i wtedy dla +2 jest 28,71

 

Krzywa.JPG

 

Poniżej -15 wiadomo nadal +32 a nie, że koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z ta sprawnoscia grzalki pojechales a co noby sie dzieje z tymi 20% energi pobranej z sieci w swiatlo sie przemienia czy jak?

 

Trochę może uprościłem i miałem coś innego na myśli ale już nie warto wracać, bardziej błąd pomiarowy, ale fakt, taka typowa sprawność grzałki to ok 99%.

 

BTW. zawór 4drogowy póki co u mnie działa dobrze, wg mnie niskie temperatury sprawiły może, że się przyciął czy coś w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, błąd H42, ktoś coś ?? J, 7KW. Po tym bledzie zresetowalo mi krzywe grzewcze i harmonogram ze smar Cloud-a. Obserwuje sprzęt i paczę czy coś jest na rzeczy ale mam wrażenie ze słabo jej grzanie idzie...np. pobiera 2 KW a produkuje tylko 3...COP-y tragiczne. Na razie obserwuje a instalator już wie. Cieka jestem czy jest opcja żeby w jakimś ukrytym serwisowym menu sprawdzić te zawory rozprężne które przy tym błędzie mogą być przyczyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcji nawet nie liczyłem, bo to jedno pociągnięcie w Excelu, ale ta twoja to chyba jednak nie do mojej krzywej.

 

Gdyby jednak przed 0,235 dać minus to już będzie pewne przybliżenie i wtedy dla +2 jest 28,71

 

[ATTACH=CONFIG]452160[/ATTACH]

 

Poniżej -15 wiadomo nadal +32 a nie, że koniec.

 

Wziąłem jakiś pierwszy onlinowy , więc faktycznie coś pomyliłem , powinno być z minusem .

Przesunięcia krzywej nie masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakiś pomór idzie na te Panasy...

Jeszcze nigdy w takim krótkim czasie nie pojawiło się tyle problemów w tej "stajni"...

A najgorsze jest to ,że zakłócenia pojawiły się przy większym mrozie-wcześniejsze usterki produkcyjne zazwyczaj krótko po uruchomieniu PC się pojawiały (a zazwyczaj uruchomienia nie były zimą )

Nie widzę typu PC -pytanie tylko jakich typów to dotyczy ?

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, błąd H42, ktoś coś ?? J, 7KW. Po tym bledzie zresetowalo mi krzywe grzewcze i harmonogram ze smar Cloud-a. Obserwuje sprzęt i paczę czy coś jest na rzeczy ale mam wrażenie ze słabo jej grzanie idzie...np. pobiera 2 KW a produkuje tylko 3...COP-y tragiczne. Na razie obserwuje a instalator już wie. Cieka jestem czy jest opcja żeby w jakimś ukrytym serwisowym menu sprawdzić te zawory rozprężne które przy tym błędzie mogą być przyczyna.

 

Przyczyny usterki:

1. Nagromadzenie brudu na wymienniku ciepła jednostki zewnętrznej.

2. Niedostateczny przepływ powietrza w jednostce zewnętrznej.

3. Zawór serwisowy 2-drogowy częściowo zamknięty.

4. Usterka silnika wentylatora jednostki zewnętrznej.

5. Niedobór czynnika chłodniczego (wyciek).

6. Zatkany zawór rozprężny lub filtr.

7. Uszkodzony czujnik temperatury na przewodzie rurowym jednostki zewnętrznej CN-TH1 pin3, 4.

8. Usterka płyty głównej (PCB) jednostki zewnętrznej.

 

Sprawdzaj po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny usterki:

1. Nagromadzenie brudu na wymienniku ciepła jednostki zewnętrznej.

2. Niedostateczny przepływ powietrza w jednostce zewnętrznej.

3. Zawór serwisowy 2-drogowy częściowo zamknięty.

4. Usterka silnika wentylatora jednostki zewnętrznej.

5. Niedobór czynnika chłodniczego (wyciek).

6. Zatkany zawór rozprężny lub filtr.

7. Uszkodzony czujnik temperatury na przewodzie rurowym jednostki zewnętrznej CN-TH1 pin3, 4.

8. Usterka płyty głównej (PCB) jednostki zewnętrznej.

 

Sprawdzaj po kolei

 

Codix-to jest chyba ściąga dla instalatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakiś pomór idzie na te Panasy...

Jeszcze nigdy w takim krótkim czasie nie pojawiło się tyle problemów w tej "stajni"...

A najgorsze jest to ,że zakłócenia pojawiły się przy większym mrozie-wcześniejsze usterki produkcyjne zazwyczaj krótko po uruchomieniu PC się pojawiały (a zazwyczaj uruchomienia nie były zimą )

Nie widzę typu PC -pytanie tylko jakich typów to dotyczy ?

 

To nie jest tak, że te stare były lepsze czy gorsze, po prostu pare lat wcześniej było tych PC mało i na forum użytkowników mniej.

A ostatnie dwa lata to boom na PC, a jednak Panasonic jest tu liderem i z tego względu więcej awarii, a forum jest popularne i każdy szuka pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że te stare były lepsze czy gorsze, po prostu pare lat wcześniej było tych PC mało i na forum użytkowników mniej.

A ostatnie dwa lata to boom na PC, a jednak Panasonic jest tu liderem i z tego względu więcej awarii, a forum jest popularne i każdy szuka pomocy.

Dodam do tego szukanie i testowanie przez użytkowników krytycznych limitów w działaniu pompy i efekty są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wklejenia tu zdjęcia z większej odległości, żeby było więcej widać.

 

Ja odpadam chyba ze to wszystko dokladnie rozrysujesz lacznie z kierunkami przeplywu.

 

Jak domniemam to to pomaranczowe to zawor przelaczeniowy miedzy c.o a cwu ktory sie stosuje na zasilaniu ta pompa to seria f ? Z ktorej strony wychodzi z niej zasilanie z tej od strony zaworu przelaczajacego i potem zasilanie wchodzi na dol bufora??

 

 

Pozwoliłem opisać całą sytuację w osobnym wątku - https://forum.muratordom.pl/showthread.php?368918-Panasonic-Aquarea-9KW-problem-z-instalacj%C4%85&p=8013703#post8013703

 

Ogromna prośba o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to Was gubi, ten każdy stopień mniej ;)

To raz, dwa,ta wyższa przenikalność cieplna a przy tym cienka wylewka powoduje właśnie taktowanie pompy a co za tym idzie przegrzewanie lub niedogrzewanie pomieszczeń .

Dlatego moim zdaniem anhydryt jak i grzejniki nie nadają się pod pompę ciepła :)

"Działać" będzie :D

 

Że temp wyższa na grzejniki -zgoda lecz moja nie taktuje czyli grzejników jest na tyle że dają radę odebrać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...