Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Przyczyny usterki:

1. Nagromadzenie brudu na wymienniku ciepła jednostki zewnętrznej.

2. Niedostateczny przepływ powietrza w jednostce zewnętrznej.

3. Zawór serwisowy 2-drogowy częściowo zamknięty.

4. Usterka silnika wentylatora jednostki zewnętrznej.

5. Niedobór czynnika chłodniczego (wyciek).

6. Zatkany zawór rozprężny lub filtr.

7. Uszkodzony czujnik temperatury na przewodzie rurowym jednostki zewnętrznej CN-TH1 pin3, 4.

8. Usterka płyty głównej (PCB) jednostki zewnętrznej.

 

Sprawdzaj po kolei

 

1,2,4,5 odpada - sprawdzone i jest OK.

3,6,7,8 nie dam rady samemu sprawdzić wiec obserwuje pompę i jak znowu wywinie numer to instalator już wie ze ma to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeżeli przy obecnej pogodzie mam na zasilaniu 27°C i 23 na powrocie przy ciągłej pracy sprężarki, to powinienem jednak podnieść krzywą i uruchomić termostat żeby się dom nie przegrzewał?

Z ciekawości:

1.Z czego masz dom, jaka izolacja ?

2.Jaka masz wylewkę i jakiej grubości ?

3.Jaka masz temperaturę podlogi ?

4.Czy podłogówke masz wyregulowana ?

5.Jaka temp.utrzymujesz w domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to wyczytałeś ? Wczoraj przy -12 moja normalnie zeszła do 19Hz...

 

Normalnie juz Ci kiedys posalem ze u mnie pompa ratujac sie przed wylaczeniem z przegrzania przebija tylko o stopien od zadanej i koniec jesli mimo to delta zmniejszy sie do 4K to pompa moduluje sie do 19hz jak zmniejszy sie i iles tam popracuje na delta 2K to sie wylacza.

Jak bylo chyba minus 5albo7 to pracowala juz na delcie 2K i sie nie zmodulowala nizej niz 25hz po czym sie wylaczyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czynnik jak sprawdziles?

 

Przełączyłem na grzanie CWU. PC momentalnie weszła na wysokie Hz, rurki zrobiły się gorące i zaczęła grzać CWU z pełna mocą...potem w ciągu nocy zaczęła już normalnie pracować, przy -15st osiągała z grzałką 8KW mocy...po prostu wcześniej jak wyskoczył błąd miała problem żeby przy poborze 5KW (sprężarka plus grzałka) osiągnąć więcej jak 5KW mocy grzewczej....bez włączonej grzałki pobierała 2Kw i oddawała 1.6 Kw...COP poniżej 1...Obstawiam ze ten czujnik temp mógł mieć problem, albo któryś z zaworów się przyblokował albo jakiś glitch na płycie głównej...bo mi zresetowała krzywe grzewczy do jakiś absurdalnych wartości oraz wywaliła cały harmonogram z modułu internetowego. i musiałem na nowo go wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem dziś jeden badziewny termometr z sondą.

Nie wiem na ile pokazuje prawde ....

 

ukryte menu ze strałkami:

8) 33/33

9) 33/29 (przy delcie 15st i przepływie 12)

 

Teraz pomiary termometrem krućców z bufora:

1) zasilanie z jedn wew 31,2

2) wyjście z bufora na pompke wtórną i potem na rozdzielacz 28,1

3) powrót do bufora z podłogówki 26,3

4) wyjście z bufora do jedn wew 28,1

 

Nie wygląda to chyba dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak przy 0st bo jak kiedys pisalem przy minus chyba 5st pompa nie pozwala zejsc ponizej 25hz ale jak jest cieplej moze nawet i przy 0st i zejdzie do 19hz to licznikowy pobòr wtedy ok.450w seria H 7kw

 

Na Sdc09H3e5 akurat teraz 0* chodzi na 19Hz, pobór 476W z podlicznika. Co ciekawe z wykresu z pompy podaje 2 A czyli jakieś 460W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sdc09H3e5 akurat teraz 0* chodzi na 19Hz, pobór 476W z podlicznika. Co ciekawe z wykresu z pompy podaje 2 A czyli jakieś 460W.

 

No to by sie zgadzalo bo to sa te same pompy tylko 9kw ma pozwolone wyzej sie wkrecac.

Ja nie mam na podliczniku wskazania mocy wiec stoperem lapałem mrugniecia i dlatego pisalem ok.450w .

A na sterowniku pompy pokzuje wtedy 0,2kw wiec cop jak marzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sdc09H3e5 akurat teraz 0* chodzi na 19Hz, pobór 476W z podlicznika. Co ciekawe z wykresu z pompy podaje 2 A czyli jakieś 460W.

A to nie lepiej i taniej bylo grzać takie "pasywniaki" grzałką od czajnika elektrycznego 2kW ? :D

Jaj sobie nie róbcie, że Wasze domy przy 0st.C potrzebują 1,5kWh energii...*24h=36kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepiej i taniej bylo grzać takie "pasywniaki" grzałką od czajnika elektrycznego 2kW ? :D

Jaj sobie nie róbcie, że Wasze domy przy 0st.C potrzebują 1,5kWh energii...*24h=36kWh.

 

No to musze Cie zmartwic moj 1,25 kw/h ;)

Za swoje bym kupil piecyk elektryczny za 3tys.

Ale jak dotowali to wziołem pompe ;)

 

Ale chwila to nie Ty pisales ze masz obciazenie 3,5kw ti przy 0st masz nie wiele wiecej bo 1,75 a az na tcapa sie szarpłeś ;)

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepiej i taniej bylo grzać takie "pasywniaki" grzałką od czajnika elektrycznego 2kW ? :D

Jaj sobie nie róbcie, że Wasze domy przy 0st.C potrzebują 1,5kWh energii...*24h=36kWh.

 

Stara, poniemiecka, 113-to letnia chałupa, 105 m2 parter. Sam osobiście od podstaw izolowałem. Na razie nie mieszkam, w domu 21,5*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem dziś jeden badziewny termometr z sondą.

Nie wiem na ile pokazuje prawde ....

 

ukryte menu ze strałkami:

8) 33/33

9) 33/29 (przy delcie 15st i przepływie 12)

 

Teraz pomiary termometrem krućców z bufora:

1) zasilanie z jedn wew 31,2

2) wyjście z bufora na pompke wtórną i potem na rozdzielacz 28,1

3) powrót do bufora z podłogówki 26,3

4) wyjście z bufora do jedn wew 28,1

 

Nie wygląda to chyba dobrze..

Pierwsze temperatury z PC to sa z wymiennika a nie z bufora. Przerabialem to samo jakiś czas temu. U mnie różnica podobna do twoich. Bez bufora remont PC to temp zasilania układu a u mnie i u Ciebie temp zasilania CO okolo 3 st niżej. Juz nie zwracam uwagi na to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...