Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Czy ktos rozczail przeznaczenie tych dwòch czarnych zakreteczek na wyjsciu wejsciu wody do jednostki wewn.

Odkreca sie to moze ,moze jakis gwint w srodku,moze na termometr??

 

Codix-nie wiesz ?

Na mój manometr !:)

Naprawdę -mam na powrocie wkręcony manometr.

Pewnie jest to przyłącze pomiarowe,ale to tylko moja teoria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codix-nie wiesz ?

Na mój manometr !:)

Naprawdę -mam na powrocie wkręcony manometr.

Pewnie jest to przyłącze pomiarowe,ale to tylko moja teoria...

 

Bobrow znasz moze rozmiar gwintu i czy jakis specjalny itp, i czy sa tam jakies oringi albo miejsce na nie ,wlasnie sie zastanawialem czy mozna by bylo tam wkrecic czujnik temperatury od cieplomierza bo niewiem czy na nastepny sezon sobie nie sprawie tylko nie chce mi sie rozwalac zasilania bo ciasnote tam mam zeby wstawic ten taki trojnik pod czujnik.

A i sie nie przygladalem gwint zewn czy wewn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna kwota niewiele mówi.

A ile masz PLN/m3/rok.

Cholera, pierwszy raz widzę, żeby ktoś przeliczał zużycie energii na ogrzewanie na m3 :D

To od początku, dom wg OZC ma zapotrzebowanie 45kWh/m2/rok czyli daje to zużycie 5625kWh,przy COP3 daje to 1800kWh.

Mieszkając w bloku we 3 osoby korzystające z wanny,na podstawie zużycia gazu określiłem przyszłe zużycie w domu na poziomie 4000kWh czyli z COP3 1400kWh,bo równie taplamy się w wannie ;)

Od 8 lat, powyższe wyliczenia sprawdzają się w 100%.

Bzdurne m3 czego,ścieków ???

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, pierwszy raz widzę, żeby ktoś przeliczał zużycie energii na ogrzewanie na m3 :D

Powinno się wszak świat jest 3D :)

 

To od początku, dom wg OZC ma zapotrzebowanie 45kWh/m2/rok czyli daje to zużycie 5625kWh,przy COP3 daje to 1800kWh.

Mieszkając w bloku we 3 osoby korzystające z wanny,na podstawie zużycia gazu określiłem przyszłe zużycie w domu na poziomie 4000kWh czyli z COP3 1400kWh.

Od 8 lat, powyższe wyliczenia sprawdzają się w 100%

Dziękuję za opowieść.

Ale mnie rozmiar interesował :]

Inaczej zużyjesz na dom, który ma 120m2 i taki co ma 200m2 a i każdy z nich może mieć wysokość pomieszczeń 265cm albo 280cm.

zł/m3/rok załatwia sprawę kasy i rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się wszak świat jest 3D :)

 

 

Dziękuję za opowieść.

Ale mnie rozmiar interesował :]

Inaczej zużyjesz na dom, który ma 120m2 i taki co ma 200m2 a i każdy z nich może mieć wysokość pomieszczeń 265cm albo 280cm.

zł/m3/rok załatwia sprawę kasy i rozmiaru.

2,65 to miałem w bloku ;)

Pokaż mi projekt domu, który zakłada taką wysokość pomieszczenia ;)

U siebie podwyższylem o pół bloczka czyli 2,85 wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Arturo to się sprawdza ,bo przy małym OZC ma potężną płytę akumulacyjną.

Problem jest jak ktoś ma przewymiarowaną (znacznie) PC , a nie ma odbioru.

Ale uwaga -jest haczyk w tym rozwiązaniu.Chodzi o sterowanie ustrojstwem w okresach przejściowych.

Oczywiście u Artura jest super i git ;), ale inni mogą z tym mieć problem (czyli w nocy było zimno, a w południe jest dość ciepło- i na odwrót)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z SS ogrzewa mały domek wielkim grzejnikiem tj płytą betonu...

Ot i cała jego tajemnica...

 

A to jak się nagrzeje to wychładzać będzie się "wieki".

Ja rozumiem, że Arturo ma to perfekcyjnie wycyrklowane.

Ale jakby ktoś tak mniej przygotowany podgrzał taka płytę ciut za dużo to albo otwiera okna albo czeka 48h na spadek temp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jak się nagrzeje to wychładzać będzie się "wieki".

Ja rozumiem, że Arturo ma to perfekcyjnie wycyrklowane.

Ale jakby ktoś tak mniej przygotowany podgrzał taka płytę ciut za dużo to albo otwiera okna albo czeka 48h na spadek temp?

 

Dokładnie !To jest chyba jedyny minuch-główna zaleta to praca w T2 i może brak taktowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jak się nagrzeje to wychładzać będzie się "wieki".

Ja rozumiem, że Arturo ma to perfekcyjnie wycyrklowane.

Ale jakby ktoś tak mniej przygotowany podgrzał taka płytę ciut za dużo to albo otwiera okna albo czeka 48h na spadek temp?

Raz, że masz odpowiedź dlaczego nie mam taktowania u siebie nawet z taką lokomotywa jak T-CAP 9kW, a dwa, że pomimo KG ustawionej na 32/35 mam 22-23st.C w domu,stabilne i non stop, pomimo, że pompa włącza się tylko 2 razy na dobę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...