Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Kenda, mógłbyś to opisać co trzeba wybrać na sterowniku żeby sprawdzić te ustawienia?

 

hej

ja już przećwiczyłem temat regulacji prędkości pompy :

- wył pomarańczowym przyciskiem on off

-trzymaj wciśnięty przycisk srewice aż wyskoczy sr1

-strzałka przewiń na sr2

-set

-select

-strzałka ustawiasz prędkość

-set

-pomarańczowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

start/stop i jest gites ale nie inwenter :)

Tobie grzeje na maksa do wyłączenia przez pokojowy a nam nie ;)

 

dokładnie o tym pomyślałem - na razie w sofcie wyłaczyć termostat zewnetrzny i niech chodzi na krzywej, jak osiagnie zadaną przez Ciebie temperaturę to bedziesz wiedział ze to sterownik ja utrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
dokładnie o tym pomyślałem - na razie w sofcie wyłaczyć termostat zewnetrzny i niech chodzi na krzywej, jak osiagnie zadaną przez Ciebie temperaturę to bedziesz wiedział ze to sterownik ja utrzymuje

Tak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tym pomyślałem - na razie w sofcie wyłaczyć termostat zewnetrzny i niech chodzi na krzywej, jak osiagnie zadaną przez Ciebie temperaturę to bedziesz wiedział ze to sterownik ja utrzymuje

 

kolego a jaki wy tam macie przepływ w instalacji na tej pompie obiegowej 6tce?

W tym archeo :)

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie mogę wkleić pdf-u , to szybko przekleję tylko tekst odnośnie algorytmu pracy w T-cap model F , może to się komuś przyda :

 

wariant 1

Nastawa zgodna z krzywą grzewczą = 35 °C

Pompa ciepła zatrzymuje się przy = 37ºC (+3 min)

Temperatura wody powracającej z instalalcji = 32ºC

(dT = 5K przy zachowaniu nominalnego przepływu)

Pompa ciepła startuje kiedy temperatura wody w

instalalcji (na powrocie do pompy ciepła) wynosi

29ºC = 32ºC – 3 K

 

wariant 2 Duże opory instalalcji i mały przepływ wody

Duża dT=10K, czyli mały przepływ wody, nastawa 35ºC

Pompa ciepła zatrzymuje się przy = 37ºC temperatura

wody na powrocie = 27ºC (przy małym przepływie)

Pompa ciepła startuje jeżeli woda na powrocie z instalalcji

ma 24ºC = 27ºC – 3 K

 

wariant 3

Mały zład wody, nastawa 35ºC

Pompa ciepła zatrzymuje się, kiedy temp. zasilania = 37ºC + 3 min

Jest to jednoznaczne np. z temp = 46ºC na powrocie = 41ºC

Ponowny start przy temperaturze powrotu = 38ºC = 41ºC – 3 K

Pompa ciepła zatrzymuje się, kiedy temp. zasilania = 37ºC + 3 min

Jeżeli temperatura startu pompy ciepła (38) jest wyższa niż nastawa

(35), wtedy nastawa staje się temperaturą startu

 

tymczasem

 

PS

cały dokument możecie sobie ściągnąć pod nazwą : A2W seria F , chyba jest na proclubie

odnośnie godzin pracy , to ponownie przypomnę ,że jest zalecenie 2200h/rok w symulatorze panasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

nie mogę wkleić pdf-u , to szybko przekleję tylko tekst odnośnie algorytmu pracy w T-cap model F , może to się komuś przyda :

 

wariant 1

Nastawa zgodna z krzywą grzewczą = 35 °C

Pompa ciepła zatrzymuje się przy = 37ºC (+3 min)

Temperatura wody powracającej z instalalcji = 32ºC

(dT = 5K przy zachowaniu nominalnego przepływu)

Pompa ciepła startuje kiedy temperatura wody w

instalalcji (na powrocie do pompy ciepła) wynosi

29ºC = 32ºC – 3 K

 

wariant 2 Duże opory instalalcji i mały przepływ wody

Duża dT=10K, czyli mały przepływ wody, nastawa 35ºC

Pompa ciepła zatrzymuje się przy = 37ºC temperatura

wody na powrocie = 27ºC (przy małym przepływie)

Pompa ciepła startuje jeżeli woda na powrocie z instalalcji

ma 24ºC = 27ºC – 3 K

 

wariant 3

Mały zład wody, nastawa 35ºC

Pompa ciepła zatrzymuje się, kiedy temp. zasilania = 37ºC + 3 min

Jest to jednoznaczne np. z temp = 46ºC na powrocie = 41ºC

Ponowny start przy temperaturze powrotu = 38ºC = 41ºC – 3 K

Pompa ciepła zatrzymuje się, kiedy temp. zasilania = 37ºC + 3 min

Jeżeli temperatura startu pompy ciepła (38) jest wyższa niż nastawa

(35), wtedy nastawa staje się temperaturą startu

 

tymczasem

 

PS

cały dokument możecie sobie ściągnąć pod nazwą : A2W seria F , chyba jest na proclubie

odnośnie godzin pracy , to ponownie przypomnę ,że jest zalecenie 2200h/rok w symulatorze panasa

 

odnośnie wariantu 2 z moich obserwacji instalacji pompa ogranicza modulację spr. i stara się utrzymać dt 5

odnośnie instrukcji P nie do końca pokrywa się to co opisane z tym co obserwuję w czasie pracy urz. nie wiem z czego to wynika może tłumaczenie z japońskiego na angielski a potem jeszcze na pl być może jeszcze coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczytaj numerki na pompie obiegowej z tego co kojarzę masz pompę 25/6/130 - obiegową (dla tych co nie wiedzą)

 

Mam dokladnie ta

 

http://iv.pl/images/58606965804292466511.jpg

 

I tu pytanie: jest na niej oznaczenie Q=1,0m3/h. Na którym biegu osiaga taki przepływ? bo pompa wymaga 1,5m3 i zastanawiam sie czy ta pompka jest dobrze dobrana?

 

I co to znaczy P1 max 100W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Japońskim inżynierom z P(trobudowy) nie przyszło do głowy że ktoś może tą pompę wpiąć bezpośrednio w instalację ogrzewania podłogowego...

Co za głupoty gadasz....

Za takie brednie powinieneś być już na czarnej liście "doradców":

podłogowka.jpg

Powyżej to też "pomysł" japońskich inzynierów...bo to też pompa made in japan.

podłogowka.jpg

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie: Aaa zatrudnimy moderatora do usuwania komediodramatu z forum.

 

Ludzi nowi na forum bez mocnych nerwów i kalkulatora prosimy o nieczytanie kilku wpisów powyżej. Zadam sobie MINIMUM obowiązku i skomentuje to minimalnie:

 

post 1328 instalatora (o zgrozo), który tydzień temu dowiedział się ode mnie, że PC Panasonic Tcap 9KW pobierając 4200kWh oznacza średnio rachunek 1130zł a nie około 2000zł - tzn. dowiedział się bo dopytywał się jeszcze, gdzie to niby w Polsce jest prąd po 27gr/1kWh! Aż mu ludzie odpowiedzieli: Wszędzie Panie jest prąd w 2taryfie od 27-30gr/1kWh, ale nauka poszła w las i mu ciągle prąd do PC liczy po 50-60gr (jak się grzeje 120m2 18kW meetingiem to może tak jest).

 

otóż powinno być u Santosza na twoim przykładzie:

1300 zł / 0,30gr/1kWh = zaokrąglam 4340kWh a nie 2363KWh

czyli już mu wyjdzie (dzieląc 2,9kWh dane Twoje) że grzeje nie 815h a 1496h (czyli NIBy wynik będzie 2x większe zużycie - NIBY)

(chyba każdemu instalatorowi sezon grzewczy 815h grzania domu Szntosza i jego PC powie, że coś jest nie tak /Asolt wam poda ile to średnio dom się grzeje/, ale i dalej brniemy bo będzie ciekawie)

 

panowie DomPrzyKalinowej i Szantosz spierają się dzielić/czy mnożyć (NIBY)

jak mamy 1496h (czyli więcej h grzania) to i tak

1496h / 0,07kWh (dane wasze) = 104kWh (no NIBY 2x więcej niż instalatorowi)

tylko, że jak owe 104kWh teraz damy nie 55gr a 30gr to nadal wynik ten sam (bo nie na NIBY to wtedy mnożyliśmy a teraz to samo dzielimy)

104kWh x 30gr 31 zł.

 

Dobra komedia. Trzeba wiedzieć gdzie dzielić a gdzie mnożyć. DomPrzyKalinowej zanim coś policzysz sprawdź podstawowe dane: cena prądu u Inwestora a nie Twoje widzimisię.

 

I Szntosz ..... to samo ale w drugą stronę

 

 

chcesz Nam Santosz powiedzieć że grzejesz 8miesięcy po 18h czyli 4320h rok! SZOK.

Chcesz Nam powiedzieć że w styczniu przy temp. zewn. -16st grzejesz 18h - no to jest Ok, ale od kiedy u Nas zima trawa 8msc po -16st??????????

Wrzesień, październik, czy nawet teraz listopad to pewnie średnio mniej niż 9h na dobę grzania!

 

Wasze obliczenia są bez znaczenia! Już na "dzień dobry" nie potraficie logicznie pomyśleć a co dopiero obliczyć ile może chodzić PC a co za tym idzie ile pompa obiegowa to jak liczyć na dalsze dane. Ludzie czytają i nie wiedzą w co wierzyć - bo tu bardziej wiara a nie matematyka się przyda!

 

p.s. Szntosz. rada: Jakiś pewnie nie głąb w Panasonicu ta obiegówkę dał. Jak ona się Ci wyrabia (nie masz szczególnego problemu z nią) to ja bym się z jej wymiana nie spieszył. Liczenie strat PLN przez obiegówkę jest jak liczenie strat na ogrzewaniu przez mostek w balkonie, zwykłe (nie energooszczędne i drogie) okna dachowe, kotwy w ściany. Jak to Mi na wątku domów pasywnych policzyli (szczególnie monterzy okien w ociepleniu i okien dachowych z roletami po 3 tys zamiast po 800zł) to wyszło by im zaraz że moja PC do domu jest za mała.

 

 

No ja pisałem mniej więcej to samo.... tylko bardziej dobitnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...