Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Cholera, pierwszy raz widzę, żeby ktoś przeliczał zużycie energii na ogrzewanie na m3 :D

To od początku, dom wg OZC ma zapotrzebowanie 45kWh/m2/rok czyli daje to zużycie 5625kWh,przy COP3 daje to 1800kWh.

 

A w OZC nie masz zapotrzebowania dla KUBATURY budynku, czyli w m3? Ja w swoim jak i w kilku sąsiadów u każdego widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w OZC nie masz zapotrzebowania dla KUBATURY budynku, czyli w m3? Ja w swoim jak i w kilku sąsiadów u każdego widziałem.

Szczerze,po raz pierwszy widzę, że ktoś pyta się o zużycie energii wg kubatury pisząc o OZC.

Muszę zerknąć jak to wygląda ale z tego co czaje kubatura wchodzi w wyliczenia zużycia na m2/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, pierwszy raz widzę, żeby ktoś przeliczał zużycie energii na ogrzewanie na m3 :D

Bzdurne m3 czego,ścieków ???

 

A czemu nie ?

 

Jeden dom 100m2 ma sufity 2,5m , a drugi dom 100m2 ma sufity 4m ..

Niby takie "same" a jednak mocno inne , bo ten drugi dom 100m2 ma kubaturę taką jaką ma dom 160m2 z sufitami 2,5m ...

 

U mnie około połowa domu ma sufity 2,6m a reszta domu sufity katedralne 4,5 m ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem Arturo o m3. To chyba oczywiste, że ogrzewamy powietrze, które w tym wszechświecie jest 3D wewnątrz domu.

Mógł normalnie podzielić dwie liczby, coś pomnożyć i napisać mi, że ma 3,37 zł/m3/rok. Ja bym mu odpisał, ze zacny wynik i po temacie.

Ale wtedy byłby 1 wpis a nie 10 ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie ?

 

Jeden dom 100m2 ma sufity 2,5m , a drugi dom 100m2 ma sufity 4m ..

Niby takie "same" a jednak mocno inne , bo ten drugi dom 100m2 ma kubaturę taką jaką ma dom 160m2 z sufitami 2,5m ...

 

U mnie około połowa domu ma sufity 2,6m a reszta domu sufity katedralne 4,5 m ...

W OZC jest to wszystko brane pod uwagę, i wyraża się to we wspolczynniku zapotrzebowania domu na energię wyrażonego w kwh/m2/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem Arturo o m3. To chyba oczywiste, że ogrzewamy powietrze, które w tym wszechświecie jest 3D wewnątrz domu.

Mógł normalnie podzielić dwie liczby, coś pomnożyć i napisać mi, że ma 3,37 zł/m3/rok. Ja bym mu odpisał, ze zacny wynik i po temacie.

Ale wtedy byłby 1 wpis a nie 10 ;p

 

No i bingo !

Tak jak beton karmiony jest T-capem , tak Arturo karmi się odkrywaniem swych tajemnych sztuczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałem Arturo o m3. To chyba oczywiste, że ogrzewamy powietrze, które w tym wszechświecie jest 3D wewnątrz domu.

Mógł normalnie podzielić dwie liczby, coś pomnożyć i napisać mi, że ma 3,37 zł/m3/rok. Ja bym mu odpisał, ze zacny wynik i po temacie.

Ale wtedy byłby 1 wpis a nie 10 ;p

Oczywistym dla mnie jest, że nie masz zrobionego OZC, bo tam to wszystkie jest ujęte.

A jak nie masz pojęcia o tym ile Twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie to jak rozmowa ze ślepym, który mówi, że ma w portfelu 100zl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to 1200zł to było chyba co+cwu.

Arturo ile z tego to co?

Wybacz,ale nie mam osobno licznika zasobnika cwu :D

Deczko chore by to dla mnie było, żeby osobno liczyć grzanie zasobnika cwu :D

Ty czujesz się zdrowy ??

Dom potrzebuje 5600KWh rocznie czyli jakieś 1800kWh czyli jakieś 600-700zl rocznie za ogrzewanie.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem, ze w tym nowym wcieleniu to będziesz trochę merytorycznie i kulturalnie pisał.

 

Przez ostatnie kilka stron rzucasz liczbami o swoim domu, jak już nimi rzucasz to fajnie, żeby te liczby coś o czymś mówiły.

Ale widzę, że nie będą. Już o nic nie pytam, nie martw się.

 

Merytorycznie zawsze, czy kulturalnie to zależy od poziomu adwersarzy ;)

Jak dziecko mi pisze to przecież nie będę mu pokazywał co i jak tylko uprzejmie skieruje go w kierunku piaskownicy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...