Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Deczko chore by to dla mnie było, żeby osobno liczyć grzanie zasobnika cwu :D.

 

Może nie mierzysz ale dwie strony temu udało ci się oszacować hahah

u mnie proporcję zużycia cwu/c.o to 40/60

 

PS

Dlaczego ty wszystkie posty robisz w reedycji? Czytasz przed wysłaniem pierwszej wersji w ogóle?

W takim wątku jak ten, gdzie wpis goni wpis to nieczytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nie mam przegrzanych ani niedogrzanych pomieszczen , ani pompa mi nie taktuje. Co lepsze byłem w stanie w tamtym sezonie grzać tylko w godzinach 22-06 w taryfie G12AS , i jakoś wieczorem bylo ok (roznica jak pamietam dochodzila do 1,6 stopnia) . Teraz z termostatami i histerezą 0.3 stopnia na nich rzeczywiste wahania temperatury są 0,7 stopnia.

No ale Twoja jedyna słuszna metoda to przewymiarowana pompa ciepła i jak największy bufor ( choćby w postaci wylewki. Myślenie typowe sprzed 10 lat.

 

EDIT: Żeby nie było ,że uważam ,że anhydryt jest lepszy. Poszedł bym w mixokreta ,ale ,że projekt był skopany zostało mi 16cm na wylewki łącznie z izolacją..... Wolałem dać jak najwiecej styropianu , niż jak najwiecej "bufora" , stąd anhydryt.

 

No i właśnie jest--Różnica 1,6*C jest nie do przyjęcia u mnie. I pewnie stąd te małe zużycia EE przez PC

TEN WPIS NIE TYCZY SIE CIEBIE -wziąłem tylko przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie lepiej i taniej bylo grzać takie "pasywniaki" grzałką od czajnika elektrycznego 2kW ? :D

Jaj sobie nie róbcie, że Wasze domy przy 0st.C potrzebują 1,5kWh energii...*24h=36kWh.

 

Tak przy -5 lub więcej zużywają 36kWh przy pracy 24/24 -PO CO KUPUJĄ PC nie wiem? Nawet z dotacją wyjdzie 16k No no cóż w domu jest przez 8 godz. 23*C a później sie wytrzyma przy 20 lub 21* byle do taniej tar. I już przechwałki są .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Arturo-grasujesz tu już prawie od 10 lat , a ludzie nie znają lub nie pamiętają "historii Twojego sweterka"...

A tyle bitw było stoczonych o te marchewki...

Ech...

No i chyba znamy sekret braku Twojej stopki...

Coś sugerujesz ?

Nie jestem zwykłym sprzedawca jak Ty, który mami innych,który zielonego pojęcia nie ma o budowie domu, tylko występuję jedynie w temacie pompy ciepła i tylko Panasa....

Brak mojego profilu a tym samym pomocy forumowiczom w budowie domu od A do Z był spowodowany wk...em na pewnego gościa.

I jakbyś nie wiedział,tam nie było stopki jedynie, ale pełny dziennik budowy domu, łącznie z relacja foto, od fundamentow po wprowadzenie się do domu.

Dlaczego ten gość dalej jest, pomimo tego, nie rozumiem.

Czego sprzedawaczyku nie możesz pokazać u siebie ;)

 

Może wspólnie macie płacone od kogoś za dezinformacje ?

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, pierwszy raz widzę, żeby ktoś przeliczał zużycie energii na ogrzewanie na m3 :D

To od początku, dom wg OZC ma zapotrzebowanie 45kWh/m2/rok czyli daje to zużycie 5625kWh,przy COP3 daje to 1800kWh.

Mieszkając w bloku we 3 osoby korzystające z wanny,na podstawie zużycia gazu określiłem przyszłe zużycie w domu na poziomie 4000kWh czyli z COP3 1400kWh,bo równie taplamy się w wannie ;)

Od 8 lat, powyższe wyliczenia sprawdzają się w 100%.

Bzdurne m3 czego,ścieków ???

Tak się podaje lecz grzejesz kubaturę budynku a Kubatura to m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się podaje lecz grzejesz kubaturę budynku a Kubatura to m3

Ale kubatura jest wliczona w OZC i wyraża się tam jako zapotrzebowanie domu na ciepło...

 

Czyli mogę przypuszczać, że pytający się o m3 mają wyliczenia od szamana i nie mają OZC ?

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kubatura jest wliczona w OZC i wyraża się tam jako zapotrzebowanie domu na ciepło...

 

Czyli mogę przypuszczać, że pytający się o m3 mają wyliczenia od szamana i nie mają OZC ?

 

Czyli według ciebie 100m2 domu o wys 2,5m i 100m2 domu o wys. 2,8m i identycznym ociepleniu ,lokalizacji ( po sąsiedzku ) itd. ma identyczne zapotrzebowanie?

Ja rozumie że w OZC jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście się rozpisali, ktoś pytał o te grzałki Tak w serii J ustawiamy w menu instalatora ich pracę, kiedy mają się załączyć, czyli o ile spadnie temperatura od zadanej, kiedy ma się wyłączyć, i ile czasu ma czekać od uruchomienia sprężarki, jak ktoś potrzebuje pomocy piszcie priv,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiG25 czy możesz proszę zarejestrować i pokazać moment defrostu?

 

Tutaj masz Mode 1 (równo o 7:00 sięę zaczął) : https://snapshot.raintank.io/dashboard/snapshot/E3IlVLdmrvdSCI74rYIxci5SCjr3ZsDg

 

A tu dla porównania Mode 2: https://snapshot.raintank.io/dashboard/snapshot/3ioIh5rcbIPH4F7P6kAvSNnjkEhhJVP1

 

 

Bobrow znasz moze rozmiar gwintu i czy jakis specjalny itp, i czy sa tam jakies oringi albo miejsce na nie ,wlasnie sie zastanawialem czy mozna by bylo tam wkrecic czujnik temperatury od cieplomierza bo niewiem czy na nastepny sezon sobie nie sprawie tylko nie chce mi sie rozwalac zasilania bo ciasnote tam mam zeby wstawic ten taki trojnik pod czujnik.

A i sie nie przygladalem gwint zewn czy wewn

 

Ten plastik jest wkręcany w środek i jest uszczelniony oringiem. Latem spuścisz wodę i go sobie wykręcisz na wzór . Ale doróbka tego może nie być tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy -5 lub więcej zużywają 36kWh przy pracy 24/24 -PO CO KUPUJĄ PC nie wiem? Nawet z dotacją wyjdzie 16k No no cóż w domu jest przez 8 godz. 23*C a później sie wytrzyma przy 20 lub 21* byle do taniej tar. I już przechwałki są .:)

 

Ale Ty jestes na tym punkcie zafiksowany.

Czlowieku zalozenie do tak cieplego domku samej pompy ciepla bez cwu typu 7kw 5kw kosztuje bez dotacji ok.17tys.

Spokojnie kazdy dostanie 45% dotacji a sa tez z gmin i po 80%

To liczyc nie umiesz ?

W pierwszym przypadku ktos zaplaci 9400 w drugim 3400

Gdzie nie widzisz sensu zakladania?

Przyklad w takim domku np.jak u mnie idzie na c.o 4000kwh

Tylko w taniej kosztuje to 1240zl za pomoca pompy 340zl masz 900zl rocznie w kieszeni,piecyk na prad do c.o kosztuje z montazem 4,5tys( w gminach na to dotacji nie faja w czyste powietrze chyba tez a jak nawet dadza to tylko 30% wiec policzmy i wyjdzie 3tys) czyli w pierwszym przypadku 9000-3000=6000zl calkowity zwrot po 7latach.

W przypadku drugim 3400-3000=400zl calkowity zwrot po roku

Czego jeszcze nie rozumiesz????

 

Jak masz chate dziurawca to sie nie wypowiadaj na temat komfortu w domu.

W takim domu konczysz grzac o 7rano (na zewnatrz 0st.) w domu 23,0st o godz.9 masz juz pomimo ze nie grzejesz 23,2st o godz.11 masz 23,1 o godz 13 masz 23,0 zaczynasz grzac do godz 16tej o godz 16tej masz 23,1 o 18tej masz dalej 23,1 o 20tej 23,0 o 21ej juz mozesz grzac znowu ale bez grzania masz o 22ej 22,9 o 24ej masz 22,7 o 2ej masz 22,5 zaczynaz grzac i na 7 rano masz znowu 23,0.

Sob,nied,swieta grzejesz jak chcesz

Jak jest z 6st na zewnatrz albo slonce to nawet w okienku dziennym sie nie włącza

Jak zimniej to albo więcej godzin albo krzywa wyzej i przegrzewasz troche posadzke przed koncem taryfy zeby do okienka starczylo i cala filozofia.

 

Naprawde proponuje Ci znajdz sobie w okolicy taki cirply domek z tak malym obciazeniem popros o 2dni koczowania

;). A zmieni sie moze Twoj tryb posyrzegania świata.

 

Chociaz chyba nie bo jestes tak zafixowany ze i tak by Ci bylo nie komfortowo bo nie wyczuwslbys promieniowania od posadzki ktora podczas grzania ma np.27st a podczas nie grzania 26st .A na koniec i tak bys oskarzyl wlasciciela ze jak spales to kozą dogrzewal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz Mode 1 (równo o 7:00 sięę zaczął) : https://snapshot.raintank.io/dashboard/snapshot/E3IlVLdmrvdSCI74rYIxci5SCjr3ZsDg

 

A tu dla porównania Mode 2: https://snapshot.raintank.io/dashboard/snapshot/3ioIh5rcbIPH4F7P6kAvSNnjkEhhJVP1

 

 

 

 

Ten plastik jest wkręcany w środek i jest uszczelniony oringiem. Latem spuścisz wodę i go sobie wykręcisz na wzór . Ale doróbka tego może nie być tania.

 

No wlasnie msja takie wkretki z gwintem m10x1 i oringiem moze by podpasowało.Maddalena-microClima-EVO_resize_71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty jestes na tym punkcie zafiksowany.

Czlowieku zalozenie do tak cieplego domku samej pompy ciepla bez cwu typu 7kw 5kw kosztuje bez dotacji ok.17tys.

Spokojnie kazdy dostanie 45% dotacji a sa tez z gmin i po 80%

To liczyc nie umiesz ?

W pierwszym przypadku ktos zaplaci 9400 w drugim 3400

Gdzie nie widzisz sensu zakladania?

Przyklad w takim domku np.jak u mnie idzie na c.o 4000kwh

Tylko w taniej kosztuje to 1240zl za pomoca pompy 340zl masz 900zl rocznie w kieszeni,piecyk na prad do c.o kosztuje z montazem 4,5tys( w gminach na to dotacji nie faja w czyste powietrze chyba tez a jak nawet dadza to tylko 30% wiec policzmy i wyjdzie 3tys) czyli w pierwszym przypadku 9000-3000=6000zl calkowity zwrot po 7latach.

W przypadku drugim 3400-3000=400zl calkowity zwrot po roku

Czego jeszcze nie rozumiesz????

 

Jak masz chate dziurawca to sie nie wypowiadaj na temat komfortu w domu.

W takim domu konczysz grzac o 7rano (na zewnatrz 0st.) w domu 23,0st o godz.9 masz juz pomimo ze nie grzejesz 23,2st o godz.11 masz 23,1 o godz 13 masz 23,0 zaczynasz grzac do godz 16tej o godz 16tej masz 23,1 o 18tej masz dalej 23,1 o 20tej 23,0 o 21ej juz mozesz grzac znowu ale bez grzania masz o 22ej 22,9 o 24ej masz 22,7 o 2ej masz 22,5 zaczynaz grzac i na 7 rano masz znowu 23,0.

Sob,nied,swieta grzejesz jak chcesz

Jak jest z 6st na zewnatrz albo slonce to nawet w okienku dziennym sie nie włącza

Jak zimniej to albo więcej godzin albo krzywa wyzej i przegrzewasz troche posadzke przed koncem taryfy zeby do okienka starczylo i cala filozofia.

 

Naprawde proponuje Ci znajdz sobie w okolicy taki cirply domek z tak malym obciazeniem popros o 2dni koczowania

;). A zmieni sie moze Twoj tryb posyrzegania świata.

 

Chociaz chyba nie bo jestes tak zafixowany ze i tak by Ci bylo nie komfortowo bo nie wyczuwslbys promieniowania od posadzki ktora podczas grzania ma np.27st a podczas nie grzania 26st .A na koniec i tak bys oskarzyl wlasciciela ze jak spales to kozą dogrzewal ;)

 

Haha widzę że Cię troszkę zdetonowało. Co kto sobie założył to takie ma , każdy budynek i instalacja jest inna , więc zyski będą różne, ale ja mimo że mam stary dom jeszcze nie do końca ocieplony to i tak jestem zadowolony z pompy mimo że przy -18 tu stopniach w ciągu doby zjadła 60 kWh .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy -5 lub więcej zużywają 36kWh przy pracy 24/24 -PO CO KUPUJĄ PC nie wiem? Nawet z dotacją wyjdzie 16k No no cóż w domu jest przez 8 godz. 23*C a później sie wytrzyma przy 20 lub 21* byle do taniej tar. I już przechwałki są .:)

 

Raczej ciepły dom traci max 0,5-1 stopień ciepła na 24 godziny , więc nawet przerwy w grzaniu kilku godzinne nie powinny mocno "zakłócić" komfortu termicznego.

Na grzejnikach jak dobrze pamiętam termostaty mają histerezę 1-2 stopnia ...

 

Ja grzałem ponad 3 lata w II taryfie i wahania temperatury w ciagu dnia były , ale tragedii nie było i były one dużo poniżej 1 stopień ...

 

Jak ktoś ma straty ciepła 2-3 stopnie na dzień , to nie ma ciepłego domu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty jestes na tym punkcie zafiksowany.

Czlowieku zalozenie do tak cieplego domku samej pompy ciepla bez cwu typu 7kw 5kw kosztuje bez dotacji ok.17tys.

Spokojnie kazdy dostanie 45% dotacji a sa tez z gmin i po 80%

 

Raczej w przypadku nowych domów nie ma co liczyć na dotacje a jak już to raczej nie tak "wielkie"

U mnie w gminie dostałem "dotację" , czyli oddali mi 3000 zł. i tyle ...

 

Napisałem wniosek i dostałem "dofinansowanie" do oczyszczalni i do pompy ciepła ...

 

Co do cen , to raczej wątpie aby kompletną kotłownię , ze zbiornikiem , montażem i itd dało się obecnie załatwić poniżej 20 tys ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w przypadku nowych domów nie ma co liczyć na dotacje a jak już to raczej nie tak "wielkie"

U mnie w gminie dostałem "dotację" , czyli oddali mi 3000 zł. i tyle ...

 

Napisałem wniosek i dostałem "dofinansowanie" do oczyszczalni i do pompy ciepła ...

 

Co do cen , to raczej wątpie aby kompletną kotłownię , ze zbiornikiem , montażem i itd dało się obecnie załatwić poniżej 20 tys ...

 

Sasiad zakladal we wrzesniu czy pazdzierniku juz nie pamietam.

Seria J 7kw +200lcwu+bufor panas+dodatkowa pompka wilo+drogi separator zanieczyszczen+ smart (ale teraz to juz w cenie jest) wszelkie rurki,kable,przebicia itp palcem nie kiwnoł tylko w okolice pompy mial doprowadzic wode prad i c.o

Brutto 22tys.

Jak ktos ma podlogowke to odlicz bugor panasa ktory tani nie jest separator i wilo napewno jakies 2tys.

 

No w przypadku jak ktos gotòwka calosc zaplaci to juz o oplacal osci w przypadku tak cieplych domkòw raczej nie mozna mòwic wtedy to bym tylko piecyk na prad zakladal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie msja takie wkretki z gwintem m10x1 i oringiem moze by podpasowało.[ATTACH=CONFIG]452212[/ATTACH]

 

M10 tam na pewno nie ma , tam jest cos góra M8 może nawet M6 , a może coś calowego koło tego.

Dodatkowo ten czujnik za gwintem na oko za długi jest potrzeba go tam 1 - 1,5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow znasz moze rozmiar gwintu i czy jakis specjalny itp, i czy sa tam jakies oringi albo miejsce na nie ,wlasnie sie zastanawialem czy mozna by bylo tam wkrecic czujnik temperatury od cieplomierza bo niewiem czy na nastepny sezon sobie nie sprawie tylko nie chce mi sie rozwalac zasilania bo ciasnote tam mam zeby wstawic ten taki trojnik pod czujnik.

A i sie nie przygladalem gwint zewn czy wewn

 

Hej -umknął mi ten wpis

Zaglądnąłem przed chwilą -manometr jest połączony z króćcem przez mufę.Nie pamiętam czy ją dorabiałem ,czy kupiłem gotową -raczej to gotowiec.

Gwint manometru wygląda na 1/4".

Jeśli chodzi o czujnik ciepłomierza na out PC , to wykonałem na tokarce mosiężny adapter.

Pzdr

 

PS

Poszukam czarną wykręconą zaślepkę i sprawdzę ten gwint

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...