Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Co do cen , to raczej wątpie aby kompletną kotłownię , ze zbiornikiem , montażem i itd dało się obecnie załatwić poniżej 20 tys ...

 

https://cennik.peflex.pl/rekuperacja/szafa-hydrauliczna-izzifast-z-pompa-ciepla-haier-8984#544,545,546

 

I to jest z 23% vat. Prosty montaż, w kilka godzin instalator się wyrobi i myślę ze przy 8% VAT w okolicach 21-22k pln by udałoby się zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś sugerujesz ?

Nie jestem zwykłym sprzedawca jak Ty, który mami innych,który zielonego pojęcia nie ma o budowie domu, tylko występuję jedynie w temacie pompy ciepła i tylko Panasa....

Brak mojego profilu a tym samym pomocy forumowiczom w budowie domu od A do Z był spowodowany wk...em na pewnego gościa.

I jakbyś nie wiedział,tam nie było stopki jedynie, ale pełny dziennik budowy domu, łącznie z relacja foto, od fundamentow po wprowadzenie się do domu.

Dlaczego ten gość dalej jest, pomimo tego, nie rozumiem.

Czego sprzedawaczyku nie możesz pokazać u siebie ;)

 

Może wspólnie macie płacone od kogoś za dezinformacje ?

 

No i jednak wróciłeś w całej krasie...

Piszę zazwyczaj w tematach ,których sam doświadczyłem lub sporo wiem (i jeśli są w kręgu moich zainteresowań)-i nigdy nie narzucam swojego sposobu myślenia ,tak jak Ty...

Znam najbardziej swój model Panasa tj F -dlatego nie wypowiadam się za dużo w innych odsłonach Panasa .Na szczęście mamy tu wielu "specjalistów" od modeli H ,np : Plusfoto,Mig25,Codix i jeszcze kilku kolegów...

Odnośnie sprzedaży Panasów , to przypominam Twój incydent współpracy z tutejszym niejakim (Pięknym) Miki121-jaka to miała być wspaniała spółka...

Jakie to miało być prężne przedsiębiorstwo...No ,ale kulawo trafiłeś na wspólnika-i nie pykło z nim...

Tak,tak-byłeś sprzedawczykiem...

Dodam tylko ,że ten cały Miki oszukał także użytkownika tego forum...taki to kwiatek się trafił...

 

Zdrówka i PISu (PL/EN) życzę

 

PS

Nie sprzedaję także fotowoltaiki ,choć niestety swoją instalację własnoręcznie zbudowałem...

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasiad zakladal we wrzesniu czy pazdzierniku juz nie pamietam.

Seria J 7kw +200lcwu+bufor panas+dodatkowa pompka wilo+drogi separator zanieczyszczen+ smart (ale teraz to juz w cenie jest) wszelkie rurki,kable,przebicia itp palcem nie kiwnoł tylko w okolice pompy mial doprowadzic wode prad i c.o

Brutto 22tys.

Jak ktos ma podlogowke to odlicz bugor panasa ktory tani nie jest separator i wilo napewno jakies 2tys.

 

No w przypadku jak ktos gotòwka calosc zaplaci to juz o oplacal osci w przypadku tak cieplych domkòw raczej nie mozna mòwic wtedy to bym tylko piecyk na prad zakladal

 

Ja pompę montowałem ponad 3 lata temu to najniższą cenę za kompletną kotłownie (pompa , zbiornik 300L , osprzęt , podłaczenie) miałem na 20tys.

Gdybym wziął Panasonica 9KW do dopłata 2000zł , czyli 22tys.

 

Ceny raczej nie spadły , a raczej ja ludzie piszą to jest drożej niż kiedyś ...

 

Być może jak ktoś ma w kotłowni już wykonaną instalcję i wszystko przygotowane (ale za darmo nikt tego nie zrobi) i podłączy monoblocka to będzie taniej , bo monoblock ma dużo "dodatków" już zamontowanych fabrycznie , więc instalacja prostsza .

 

Mowa o cenie dla "typowego Kowalskiego" bez żadnych "dopłat" i itd , bo nie każdy ma na to szansę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://cennik.peflex.pl/rekuperacja/szafa-hydrauliczna-izzifast-z-pompa-ciepla-haier-8984#544,545,546

 

I to jest z 23% vat. Prosty montaż, w kilka godzin instalator się wyrobi i myślę ze przy 8% VAT w okolicach 21-22k pln by udałoby się zmieścić.

 

Tutaj z montażem wychodzi to ponad 23 tys. Można wybrać na ich stronę cenę z montażem ..

Więc wcale nie mało jak za all-in-one ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sprawdzić bieg na którym pracuje? Masz jakieś instrukcje co do ustawień serwisowych? service manualu nie ma nic co dotyczy przycisku service

 

Mam całkiem sporo dokumentacji do tego modelu-głównie dzięki uprzejmości mojego instalatora (można ?-można!).

Podeślij mi na priv swój email , to Ci wyślę wszystko co mam.

A jeśli chcesz zmienić bieg pompy , to tak :

 

-wył PC pomarańczowym przyciskiem (tylko musi mieć zezwolenie na CO)

-wciśnij service i trzymaj ,aż pojawi się menu z Sr 01

-strzałką przewiń na Sr 02

-wtedy z prawej strony u góry masz aktualny bieg (pod spodem jest SPd)

-set uruchamia obiegówkę

-select i strzałkami wybierasz bieg od 1 do 7

-zatwierdzenie set

-cancel

Jak nie będzie chciało wrócić menu główne-wciskasz pomarańczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z montażem wychodzi to ponad 23 tys. Można wybrać na ich stronę cenę z montażem ..

Więc wcale nie mało jak za all-in-one ...

 

Ja bym nie patrzył na ich ceny. Bo jak kupić u nich bez ichniego montażu to cena jest z 23% VAT-e,. Gdyby miał to robić "nasz" instalator to mamy 8% vat-u zarówno na sprzęt jak i na usługę i w tych 21k można się zmieścić bo montaż jest banalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty jestes na tym punkcie zafiksowany.

Czlowieku zalozenie do tak cieplego domku samej pompy ciepla bez cwu typu 7kw 5kw kosztuje bez dotacji ok.17tys.

Spokojnie kazdy dostanie 45% dotacji a sa tez z gmin i po 80%

To liczyc nie umiesz ?

W pierwszym przypadku ktos zaplaci 9400 w drugim 3400

Gdzie nie widzisz sensu zakladania?

Przyklad w takim domku np.jak u mnie idzie na c.o 4000kwh

Tylko w taniej kosztuje to 1240zl za pomoca pompy 340zl masz 900zl rocznie w kieszeni,piecyk na prad do c.o kosztuje z montazem 4,5tys( w gminach na to dotacji nie faja w czyste powietrze chyba tez a jak nawet dadza to tylko 30% wiec policzmy i wyjdzie 3tys) czyli w pierwszym przypadku 9000-3000=6000zl calkowity zwrot po 7latach.

W przypadku drugim 3400-3000=400zl calkowity zwrot po roku

Czego jeszcze nie rozumiesz????

 

Jak masz chate dziurawca to sie nie wypowiadaj na temat komfortu w domu.

W takim domu konczysz grzac o 7rano (na zewnatrz 0st.) w domu 23,0st o godz.9 masz juz pomimo ze nie grzejesz 23,2st o godz.11 masz 23,1 o godz 13 masz 23,0 zaczynasz grzac do godz 16tej o godz 16tej masz 23,1 o 18tej masz dalej 23,1 o 20tej 23,0 o 21ej juz mozesz grzac znowu ale bez grzania masz o 22ej 22,9 o 24ej masz 22,7 o 2ej masz 22,5 zaczynaz grzac i na 7 rano masz znowu 23,0.

Sob,nied,swieta grzejesz jak chcesz

Jak jest z 6st na zewnatrz albo slonce to nawet w okienku dziennym sie nie włącza

Jak zimniej to albo więcej godzin albo krzywa wyzej i przegrzewasz troche posadzke przed koncem taryfy zeby do okienka starczylo i cala filozofia.

 

Naprawde proponuje Ci znajdz sobie w okolicy taki cirply domek z tak malym obciazeniem popros o 2dni koczowania

;). A zmieni sie moze Twoj tryb posyrzegania świata.

 

Chociaz chyba nie bo jestes tak zafixowany ze i tak by Ci bylo nie komfortowo bo nie wyczuwslbys promieniowania od posadzki ktora podczas grzania ma np.27st a podczas nie grzania 26st .A na koniec i tak bys oskarzyl wlasciciela ze jak spales to kozą dogrzewal ;)

 

Wiesz co aby cię nie obrazić uważałem cię za zyczliwego i pomocnego forumowicza--mam nadzieję że tak dalej będzie

Lecz tym postem to mnie powaliłeś

Skoro grzejesz tak jak piszesz że o tej a o tej wyłączone a o tej włączone ---to nie jest to grzanie ciągłe. tylko harmonogram.( też tak grzeję) choć w mrozy puściłem non stop na niższym parametrze. Moja PC przy róznych nastawach nie ma stopów moduluje lecz może chodzić tygodniami bez wyłączenia

Czy mam dom druszlak -nie sądzę lecz jest parę mostkow do usunięcia ktore na pewno mają wpływ na kWh. Głowny i najważniejszy to strop. Twoja kubatyra to coś ponad 200m3 moja ponad 530m3 Podajecie zapotrzebowanie na kWh ( tylko czy to zapotrzebowanie jest z PC? czy przy COP=1 ) czyste kWh--rozumiesz o co mi chodzi? Inaczej. Masz 4000kWh-- zużycia -( zapotrzebowania ) te 4MWh wynikają z PC?

Odnośnie dofinansowania --Co do starych domów zgoda dofinansowanie jest. W przypadku nowych już chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co aby cię nie obrazić uważałem cię za zyczliwego i pomocnego forumowicza--mam nadzieję że tak dalej będzie

Lecz tym postem to mnie powaliłeś

Skoro grzejesz tak jak piszesz że o tej a o tej wyłączone a o tej włączone ---to nie jest to grzanie ciągłe. tylko harmonogram.( też tak grzeję) choć w mrozy puściłem non stop na niższym parametrze. Moja PC przy róznych nastawach nie ma stopów moduluje lecz może chodzić tygodniami bez wyłączenia

Czy mam dom druszlak -nie sądzę lecz jest parę mostkow do usunięcia ktore na pewno mają wpływ na kWh. Głowny i najważniejszy to strop. Twoja kubatyra to coś ponad 200m3 moja ponad 530m3 Podajecie zapotrzebowanie na kWh ( tylko czy to zapotrzebowanie jest z PC? czy przy COP=1 ) czyste kWh--rozumiesz o co mi chodzi? Inaczej. Masz 4000kWh-- zużycia -( zapotrzebowania ) te 4MWh wynikają z PC?

Odnośnie dofinansowania --Co do starych domów zgoda dofinansowanie jest. W przypadku nowych już chyba nie.

 

;)

Przeciez zawsze pisalem ze grzeje 100% w taniej .

Pisalem ze utrzymuje stale 23st to tak w skrocie bo te wahania sa ale małe powiedzmy od 22,8do 23,3 przewaznie jeszcze mniejsze.

Tak mam harmonogram i termostat pokojowy z histeryza 0,2st ale mam ustawione na 0,3st no i na termostacie jeszcze ustawione podbicia temp.w godz od 4do 7 i od 13do16 o 0,5st co nie znaczy ze tyle nagrzeje w tych godzinach tylko poprostu aby napewno pompa sie w tych godzinach zalaczyla i ppdladowala posadzke przed koncem tanich.

4000kwh pompa produkuje na c.o pobiera z gniazdka o cop mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codix, widziałeś może jakieś nieprawidłowe działanie u siebie znów z zaworem 4d po defrostach? Nie wiem czy masz możliwość i czas coś takiego zaobserwować u siebie jak np. wystąpi chwilowo, na 10-30 min po defrost czy jedynie zauważysz jak będzie dłużej i nie będzie grzania? Ja dziś znów niestety to zauważyłem ale ciężko powiedzieć czy samo by się domknęło, bo akurat kończyło się grzanie CWU. Jaką masz datę produkcji jednostki? U mnie zew. Końcówka 2018 wew. 01.2019.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codix, widziałeś może jakieś nieprawidłowe działanie u siebie znów z zaworem 4d po defrostach? Nie wiem czy masz możliwość i czas coś takiego zaobserwować u siebie jak np. wystąpi chwilowo, na 10-30 min po defrost czy jedynie zauważysz jak będzie dłużej i nie będzie grzania? Ja dziś znów niestety to zauważyłem ale ciężko powiedzieć czy samo by się domknęło, bo akurat kończyło się grzanie CWU. Jaką masz datę produkcji jednostki? U mnie zew. Końcówka 2018 wew. 01.2019.

 

Problem byl tylko tego jednego dnia jak mròz wyskoczyl zaczelo sie przy minus 12 i tak doszlo do minus 22 nastepnego dnia spadlo do minus 9 i wtedy po defroscie wszystko nagle wrocilo do normy .Obserwuje bardzo czesto i wszystko jest ok praktycznie 2min po starcie juz jest wkrecona na odpowiednie obroty i chodzi z ladna moca.

Jedn wewn jak i zewn z maja 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem byl tylko tego jednego dnia jak mròz wyskoczyl zaczelo sie przy minus 12 i tak doszlo do minus 22 nastepnego dnia spadlo do minus 9 i wtedy po defroscie wszystko nagle wrocilo do normy .Obserwuje bardzo czesto i wszystko jest ok praktycznie 2min po starcie juz jest wkrecona na odpowiednie obroty i chodzi z ladna moca.

Jedn wewn jak i zewn z maja 2019

 

Też będę jeszcze obserwował, ale cały dzień się odszraniała normalnie podczas CO bez problemów, a jak wystąpiło pod koniec CWU z w sumie temperaturą ok 55 stopni to było lekkie przycięcie. Najgorzej, że wtedy nie ma żadnego błędu, a instalator pierwsze o co pyta, to jaki jest błąd. Jest jakiś inny kontakt bezpośrednio z Panasonic pomijając instalatora? Może wiedzą coś więcej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę jeszcze obserwował, ale cały dzień się odszraniała normalnie podczas CO bez problemów, a jak wystąpiło pod koniec CWU z w sumie temperaturą ok 55 stopni to było lekkie przycięcie. Najgorzej, że wtedy nie ma żadnego błędu, a instalator pierwsze o co pyta, to jaki jest błąd. Jest jakiś inny kontakt bezpośrednio z Panasonic pomijając instalatora? Może wiedzą coś więcej na ten temat.

 

Ale opisz dokladnie co Ci sie dzialo pod koniec grzania tej cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale opisz dokladnie co Ci sie dzialo pod koniec grzania tej cwu

 

Włączyło się odszranianie mode 1, skończyło się i nastąpił powrót do produkcji ale była dosyć niska, coś ok COP 1 przy sprężarce pracującej na 60Hz i poborze 4kW a przy temperaturach typu 3-4 na plusie minimum to COP 3,5 na wskazaniach pompy. Było słychać lekki szum z rurek z czynnikiem ale inny niż podczas zwykłej pracy. Że 2 razy naprawiało się samo czyli po 10-20 min szum znikał i produkcja wracała do normy. Nijak nie ma tego jak udowodnić i pokazać jeśli to występuje nieregularnie i nie ma błędów. Dziś co godzinę defrost mode 1 na grzaniu CO przez 5h i nie było problemu, dopiero na CWU. Może to przez temperaturę. Muszę zwrócić uwagę.

 

Edit: zakładam że nie, ale czy można sterować z jakiegoś menu serwisowego zaworem 4d? Może jakiś tryb testowy?

Edytowane przez Shadow7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyło się odszranianie mode 1, skończyło się i nastąpił powrót do produkcji ale była dosyć niska, coś ok COP 1 przy sprężarce pracującej na 60Hz i poborze 4kW a przy temperaturach typu 3-4 na plusie minimum to COP 3,5 na wskazaniach pompy. Było słychać lekki szum z rurek z czynnikiem ale inny niż podczas zwykłej pracy. Że 2 razy naprawiało się samo czyli po 10-20 min szum znikał i produkcja wracała do normy. Nijak nie ma tego jak udowodnić i pokazać jeśli to występuje nieregularnie i nie ma błędów. Dziś co godzinę defrost mode 1 na grzaniu CO przez 5h i nie było problemu, dopiero na CWU. Może to przez temperaturę. Muszę zwrócić uwagę.

 

Edit: zakładam że nie, ale czy można sterować z jakiegoś menu serwisowego zaworem 4d? Może jakiś tryb testowy?

 

Wyslalem Ci na priv opis mozliwosci dlaczego sie tak dzieje

 

Screenshot_20210120-192813_crop_0_resize_74.jpg

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...