Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

To Ty tak przy podłogówce ( bo te dwa grzejniki w garażu pomijam ) sobie tak możesz zmieniać temperatury zasilania 25 czy 30 stopni praktycznie od tak ?

Przecież obojętnie jaka pompa by to nie była podniesienie o 5 stopni zasilania to przynajmniej parę dni musiałaby chodzić non stop ,żeby to podnieść , nie mówiąc o temperaturze w domu.( tez by się podniosła , może nie o 5

No właśnie nie, żaden problem przy podłogówce podnieść temperaturę zasilania nawet o 5st.C,nie zapominaj, że beton jest już nagrzany i podgrzać go wyżej nie będzie zbyt dużym problemem.

A ,że przy tym temperatura podskoczy wyżej niż dotychczas to fakt,ale to można korygować mniejszym czasem grzania przy wyższej temp. zasilania.

U mnie w okienku dziennym pompa zaczyna od 30st.C,dobija do 35st.C pod koniec okienka czyli po 1,5h bo 0,5h jedzie z cwu.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, żaden problem przy podłogówce podnieść temperaturę zasilania nawet o 5st.C,nie zapominaj, że beton jest już nagrzany i podgrzać go wyżej nie będzie zbyt dużym problemem.

A ,że przy tym temperatura podskoczy wyżej niż dotychczas to fakt,ale to można korygować mniejszym czasem grzania przy wyższej temp. zasilania.

U mnie w okienku dziennym pompa zaczyna od 30st.C,dobija do 35st.C pod koniec okienka czyli po 1,5h bo 0,5h jedzie z cwu.

 

No to przy mojej podłogówce to jest problem.... Choć bym nie wiem jaką zadał temperaturę i tak powrót będzie miał 25 stopni. Żeby dostać 26 stopni musiałbym całą mocą przez dzień grzać , no i w domu temperatura zaczeła by rosnąć. O 5 stopni ,żeby podnieść powró raczej byłoby niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przy mojej podłogówce to jest problem.... Choć bym nie wiem jaką zadał temperaturę i tak powrót będzie miał 25 stopni. Żeby dostać 26 stopni musiałbym całą mocą przez dzień grzać , no i w domu temperatura zaczeła by rosnąć. O 5 stopni ,żeby podnieść powró raczej byłoby niemożliwe.

Dziwna akcja, nie mam pojęcia dlaczego tak jest, u mnie powrot 30-32st.C to żaden problem do osiągnięcia.Co prawda 37st.C na zasilaniu trwa trochę ale to są godziny a nie dni ;)

Mi styka 35 na zasilaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to może teraz zienisz zdanie pisząc ,że anhydryt się do pompy nie nadaje , bo powoduje taktowanie. Jak widzisz odbiera dużo lepiej każdą ilość ciepła.

Jak mam zmienić zdanie jak to potwierdza moją tezę i to jest przyczyna taktowania :)

Czyli szybki odbiór ciepła powoduje "zatkanie" się w możliwościach grzania :)

U mnie przy betonie, tak jak pisałem, po nie grzaniu od 6-13 i włączeniu pompy o 13 praktycznie za dwie,trzy minuty pojawia się 30st.C na zasilaniu i do 15 osiąga 35st.C tak jak mam krzywą ustawioną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zmienić zdanie jak to potwierdza moją tezę i to jest przyczyna taktowania :)

Czyli szybki odbiór ciepła powoduje "zatkanie" się w możliwościach grzania :)

U mnie przy betonie, tak jak pisałem, po nie grzaniu od 6-13 i włączeniu pompy o 13 praktycznie za dwie,trzy minuty pojawia się 30st.C na zasilaniu i do 15 osiąga 35st.C tak jak mam krzywą ustawioną :)

 

A moze to nie zasluga tego betonu tylko Twojej 3x przewymiarowanej pompy myslisz ze jakbys zapiol tą pompe do takiej grubosci betonu ale na powierzchni 250m2 to tez by tak szybko osiagala temp jaka chcesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to nie zasluga tego betonu tylko Twojej 3x przewymiarowanej pompy myslisz ze jakbys zapiol tą pompe do takiej grubosci betonu ale na powierzchni 250m2 to tez by tak szybko osiagala temp jaka chcesz ??

Jeśli na pow.250m2 byłaby taka sama temp. grzanej płyty jak u mnie to efekt byłby podobny.

Czyż to nie temp.powrotu decyduje o temp.zasilania ?

Przecież pompa nie smiga od razu z max.moca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie łapiesz,posadzka o powierzchni 100m2 ma dwa i pol raza mniejszy pobór energii od wody zasilajacej i 2,5x mniejsza moc grzewcza niz taka sama posadzka o powierzchni 250m2.

Jesli przyjmiesz np.80w mocy grzewczej na m2 to 100x80=8kw przy 250m2 bedzie to 20kw to gwarantuje Cj ze jak zalozysz w obu przypadkach pompę 12kw to przy tych 100m2 bedziesz sobie podnosil temp stosunkowo łatwo a w drugim przypadku pompa bedzie chodzic na maxa i nie bedzie mogla podbic temp.bo bedzie poprostu za slaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RY-Contact1 opisany jest jako 3A 250V , więc możesz przepuścić przez ten kontakt bez problemu 230V ( tylko prądu prądu grzałki już nie przejmie).

 

Jeśli to będzie 3kW to proponuję coś ala Shelly 1PM , mam takie coś do sterowania grzałką w zbiorniku. Wytrzymuje 3,5kW max , ma zabezpieczenie temperaturowe , pokazuje aktualną moc i można ustawić "przeciążenie" przy jakim ma się wyłączyć ( ja mam ustawione 3100W). Można sterować przez wifi i inne "smart" rzeczy. Bez problemu podłączysz to do tego celu.

Nie potrzebujesz wtedy żadnych timerów , zasilaczy , tylko takie małe urządzono.

 

Ciekawa koncepcja:)

Poszukam schemat tego shell-a i przeanalizuję możliwe modele podłączenia.

Najważniejsze aby sygnał sterowania pochodził z PC, resztę zrobi grzałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zmienić zdanie jak to potwierdza moją tezę i to jest przyczyna taktowania :)

Czyli szybki odbiór ciepła powoduje "zatkanie" się w możliwościach grzania :)

U mnie przy betonie, tak jak pisałem, po nie grzaniu od 6-13 i włączeniu pompy o 13 praktycznie za dwie,trzy minuty pojawia się 30st.C na zasilaniu i do 15 osiąga 35st.C tak jak mam krzywą ustawioną :)

 

Tak jest , wzrost o 1 stopien powrotu na następny dzień to dla Ciebie jest szybkie zatkanie się.

U Ciebie jak widac mozesz podnosic zasilanie i powrót też wzrasta , widzisz tu analogię do grzejników ? Prędzej będzie u Ciebie jak widać taktowanie niż w wylewce z anhydrydu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa koncepcja:)

Poszukam schemat tego shell-a i przeanalizuję możliwe modele podłączenia.

Najważniejsze aby sygnał sterowania pochodził z PC, resztę zrobi grzałka.

 

Ja mam w obwód grzałki zbiornika CWU. Pompa podając napięcie na grzałkę steruje Shelly , a ten załącza grzałkę. W ten sposób mogę tą grzałkę włączyć też niezależnie od pompy ( np jak jest nadprodukcja z paneli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnione.

Przepływ ok. 34l/min

 

 

 

Podałem powyższe temp. dla przykładu. Oczywiście pompa nie jest w stanie podnieść temp. zasilania z 25st. do 30st. w kilka godzin.

 

Długość trwania defrostu stwierdzam po podwyższonym mocy chwilowej widocznej na PVmonitorze dla podlicznika pompy.

[ATTACH=CONFIG]452269[/ATTACH]

 

 

 

Od godz. 12:15 nie działa mi service cloud.

 

Przeplyw ok.

Zalacznik sie nie otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz w stopce konkretnie jaka masz pompe czyli np.sdc 9kw seria H.

Jaki przeplyw wody masz podczas defrostu bo to moze miec znaczenie na dlugosc jego trwania.

Uzupełnione.

Przepływ ok. 34l/min

 

To Ty tak przy podłogówce ( bo te dwa grzejniki w garażu pomijam ) sobie tak możesz zmieniać temperatury zasilania 25 czy 30 stopni praktycznie od tak ?

Przecież obojętnie jaka pompa by to nie była podniesienie o 5 stopni zasilania to przynajmniej parę dni musiałaby chodzić non stop ,żeby to podnieść , nie mówiąc o temperaturze w domu.( tez by się podniosła , może nie o 5 stopni , ale znacząco).

 

 

I co Ty monitorujesz przez pvmonitor , że stwierdzasz , że defrost tyle trwa ?

 

Podałem powyższe temp. dla przykładu. Oczywiście pompa nie jest w stanie podnieść temp. zasilania z 25st. do 30st. w kilka godzin.

 

Długość trwania defrostu stwierdzam po podwyższonym mocy chwilowej widocznej na PVmonitorze dla podlicznika pompy.

defrost.jpg

 

Panowie, ponawiam pytanie. Działa Wam SmartCloud ? To ważne bo mi przestało działać a jestem w trakcie sprawdzania pompy przez Panasonica i rozłączyło pompę z netem.

 

Od godz. 12:15 nie działa mi service cloud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnione.

Przepływ ok. 34l/min

 

 

 

Podałem powyższe temp. dla przykładu. Oczywiście pompa nie jest w stanie podnieść temp. zasilania z 25st. do 30st. w kilka godzin.

 

Długość trwania defrostu stwierdzam po podwyższonym mocy chwilowej widocznej na PVmonitorze dla podlicznika pompy.

[ATTACH=CONFIG]452273[/ATTACH]

 

 

 

Od godz. 12:15 nie działa mi service cloud.

 

Nie oatrz na ten pv monitor bk tam sa dane odczytywane co 3 min widac po zagieciach lini .jest odczytywany pobor ci 3min zaznaczone punkty na wykresie i polaczone prostymi.

Tak naprawde tj 3min na poczatku i 3min na koncu możesz miec normslny pobor albi nawet brak poboru i o tym niewiesz.

I z 15 min juz sie robi 9 min

Pozatym nie wiesz ile trwal defrost a ile chodzily jeszcze grzalki po defroscie itp.

Jak chcesz miec czas defrostu to tylko slęczenie przy sterowniku i obserwowanie kiedy sprezarka sie wlaczy di defristu i kiedy wylaczy reszta to przygotowania do i po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oatrz na ten pv monitor bk tam sa dane odczytywane co 3 min widac po zagieciach lini .jest odczytywany pobor ci 3min zaznaczone punkty na wykresie i polaczone prostymi.

Tak naprawde tj 3min na poczatku i 3min na koncu możesz miec normslny pobor albi nawet brak poboru i o tym niewiesz.

I z 15 min juz sie robi 9 min

Pozatym nie wiesz ile trwal defrost a ile chodzily jeszcze grzalki po defroscie itp.

Jak chcesz miec czas defrostu to tylko slęczenie przy sterowniku i obserwowanie kiedy sprezarka sie wlaczy di defristu i kiedy wylaczy reszta to przygotowania do i po

 

Nie śleńczenie przy sterowniku , tylko coś znacznie częściej próbkującego niż srvice cloud , a już na pewno nie ten pvmonitor... Np HeishaMon :) Tam masz odświeżanie wszystkich parametrów co 5s,(można jeszcze częściej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...