Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ty nie masz pompy ciepła ;)

Ja wydaje miesiecznie na prąd ok.200-250zl i nie widzę potrzeby dalszego "oszczędzania",nie mówiąc już o "zarabianiu" na prądzie :D

 

posiadam powietrzna pompę ciepła i nie widzę powodu aby ogrzewać powietrze za pośrednictwem wody, wiek pary był świetny ale to przeszłość przynajmniej dla większości świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak PV do PC jest dobrym rozwiązaniem, większość roku nie płaci się nic z prąd, tylko w okresie zimowym. A czas zwrotu? a co za różnica, samochód który kupuje się do prywatnego użytku nie zwróci się nigdy i jeszcze się bierze na niego kredyt. Ja mam 20-to letni samochód ale PV+PC mam i jestem zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak PV do PC jest dobrym rozwiązaniem, większość roku nie płaci się nic z prąd, tylko w okresie zimowym. A czas zwrotu? a co za różnica, samochód który kupuje się do prywatnego użytku nie zwróci się nigdy i jeszcze się bierze na niego kredyt. Ja mam 20-to letni samochód ale PV+PC mam i jestem zadowolony.

 

Co ty piszesz nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby brać kredyt na samochód , nigdy przenigdy po prostu trzeba kupić na jaki cię stać albo wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak PV do PC jest dobrym rozwiązaniem, większość roku nie płaci się nic z prąd, tylko w okresie zimowym. A czas zwrotu? a co za różnica, samochód który kupuje się do prywatnego użytku nie zwróci się nigdy i jeszcze się bierze na niego kredyt. Ja mam 20-to letni samochód ale PV+PC mam i jestem zadowolony.

Kto bogatemu zabroni ;)

Kiedyś widziałem cinquecento z instalacją gazową także jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość godzin pracy to jeśli dobrze pamiętam ok. 1200.

Czyli, jeśli dobrze z samego rana kontaktuję :-) , można pobawić się harmonogramem aby zmniejszyć taktowanie pompy? Tym bardziej, że będę mniej więcej wiedział jak ustawić pompę podczas później wiosny / lata / wczesnej jesieni gdy nie używa się już/jeszcze CO a pompa służy wyłączenie do grzania CWU.

 

Sprawdź tak jak pisali poprzednicy, czy to rzeczywiście taktowanie. Jeśli nie, to ustawienia harmonogramu w sumie masz 2 opcje w zależności czy chcesz grzać w II taryfie bo masz taką uruchomioną u Twojego dystrybutora energii lub masz panele i korzystasz ze zgromadzonych kWh. Przy pracy na harmonogramie ja daje w podłogę 30-31 stopni jak jest temp. na zewnątrz poniżej 4 stopni.

 

Jeśli II taryfa to sprawa prosta, bo dajesz pracę pompy głownie w nocy i np. 2-3h w okienku dziennym + robisz też wtedy CWU. W zależności od tego kiedy masz jaki komfort, dodajesz lub odejmujesz godziny w południe lub w nocy. Jak było chłodniej to pompa w nocy pracowała 6-8h a jak cieplej to czasem ustawiałem żeby się włączyła o 2:00 w nocy i pracowała do 6:00.

 

Jeśli masz panele to najlepiej grzać w dzień czyli ustawić 2 bloki grzewcze. Jeden rano, powiedzmy 9:00-15:00 w tym też CWU, a drugi 21:00-1:00 to zależy czy lubisz mieć ciepło w nocy czy nie. Chodzi o to, żeby te 2 bloki grzewcze nie były od siebie jakoś bardzo oddalone, bo jak masz dużo podłogi to pompie dużo zajmie wyrównanie potem strat.

 

Musisz sam spróbować, każdy dom się zachowa inaczej i potrzebuje innego czasu grzania na harmonogramie, żeby było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

możecie coś podpowiedzieć mi

od wczoraj jest w harmonogramie ale zauważyłem że pochodzi z 2,5-3 godz z 45 min godz przerwy i znów załącza sie

chodzi na minimu19 hz ,przepływ 13,38l/min,pomimo bufora 200l

krzywą mam 40/-15 i 30/15

deltę miałem na 7 przy grzejnikach i 45 m2 podłogi

wrzuciłem 8 potem 10 i widzę że nadal długo nie wytrzyma

jest ciepło to fakt

podpowiecie coś:):bye::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz za ciepło to obniż krzywą , jak za zimno to ją podwyższ .

Możesz też włączyć Quiet Mode , wtedy pompa nie będzie startować z pełną mocą i od razu grzać na full , tylko to zrobi bardziej równo , co trochę wydłuży jej czas pracy.

 

tryb cichy ok

ale który

bo są 3

level 1 2 3

na który puścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

od wczoraj nie dziala mi Service Cloud. Sprawdziłem moduł i wszystkie kontrolki świeca na zielono, zresetowałem modem.

Jak skutecznie zresetować moduł?

 

 

Edit: Znalazłem instrukcje.

 

mi kiedyś nie chciał działać nie mógł się połączyć

walczyłem z 2 godz i nic

wreszcie sie wk....łem i cyk esy w dół całkowicie odciąłem zasil w pompie na 10 sek

zadziałało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...