Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Myslalem.nad tym ale z drugiej strony doplacalwm do niego 2400zl w 2017.... a instalator tak pisal dlaczego musi byc:

:::::Pompa 9kw wymaga dla optymalnej pracy przepływu 1,5m3/h co przy 11

obwodach daje przepływ na 1 pętle ok 2,4l/min - nie jestem przekonany czy

taki przepływ uzyska Pan bez sprzęgła zważając na opory wymiennika

pompy i wzrastający opór w przypadku dużych przepływów na pętlach.::::::::

 

No ale akurat na tą modyfikację co wykonasz to przepływów nie pogorszysz bajpasując bufor , a w mysl zasady ,ze kazdy metr rury ten przepływ spowalnia ,to nawet go polepszysz (choc pewnie wogole tego nie zauważysz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakoś powiązany , jeśli użyjesz albo ten sterownik jako termostat ( przeniesiesz go to pokoju) , albo użyjesz osobnego termistora do mierzenia temperatury w pokoju. Coś tam na krzywą grzewczą ( a w zasadzie na temperaturę docelową)wpływa , na pewno ją potrafi obnizyc.

 

Migu-bardziej myślałem o zmianie histerezy względem KG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bufora i bypassa...

Kiedy analizowałem temat PC wyszło mi ,że jednak mały bufor powinien być.

Kiedy już PC pracowała zaczęło mnie kusić z bypassem....wiec go zrobiłem...

Efekt jest taki , że system pracuje na buforku.

Dlaczego ?

A no dlatego ,że wkurza mnie hałas przy zwiększonym przepływie, przy defroście rury wpadały mi w rezonans. Do tego świadomość ,że każdy defrost (czy po prostu większy przepływ) powoduje wypłukiwanie "syfu kotłowego" z grzejników płytowych stalowych , a do tego zbliżone COP-y (z układem "anty taktowym" na buforze)-spowodowały decyzję ,że w moim przypadku PC będzie pracować tylko na buforze.

Plus jest taki ,że jak mi szlag trafi wtórną obiegówkę ,to bypass załątwi sprawę na czas naprawy...

No,ale to u mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bufora i bypassa...

Kiedy analizowałem temat PC wyszło mi ,że jednak mały bufor powinien być.

Kiedy już PC pracowała zaczęło mnie kusić z bypassem....wiec go zrobiłem...

Efekt jest taki , że system pracuje na buforku.

Dlaczego ?

A no dlatego ,że wkurza mnie hałas przy zwiększonym przepływie, przy defroście rury wpadały mi w rezonans. Do tego świadomość ,że każdy defrost (czy po prostu większy przepływ) powoduje wypłukiwanie "syfu kotłowego" z grzejników płytowych stalowych , a do tego zbliżone COP-y (z układem "anty taktowym" na buforze)-spowodowały decyzję ,że w moim przypadku PC będzie pracować tylko na buforze.

Plus jest taki ,że jak mi szlag trafi wtórną obiegówkę ,to bypass załątwi sprawę na czas naprawy...

No,ale to u mnie...

Odnośnie bufora również, u mnie pompa brutalnie została podłączona bezpośrednio do tego co wystawalo z posadzki czyli do wejścia i wyjścia.

Działa to od 8 lat :)

Bez żadnych buforów, Cloudow i innych dziwactw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie bufora i bypassa.

Kiedy analizowałem temat PC wyszło mi ,że jednak ..mały bufor powinien być.

Kiedy już PC pracowała zaczęło mnie kusić z bypassem....wiec go zrobiłem...

Efekt jest taki , że system pracuje na buforku.

Dlaczego ?

A no dlatego ,że wkurza mnie hałas przy zwiększonym przepływie, przy defroście rury wpadały mi w rezonans. Do tego świadomość ,że każdy defrost (czy po prostu większy przepływ) powoduje wypłukiwanie "syfu kotłowego" z grzejników płytowych stalowych , a do tego zbliżone COP-y (z układem "anty taktowym" na buforze)-spowodowały decyzję ,że w moim przypadku PC będzie pracować tylko na buforze.

Plus jest taki ,że jak mi szlag trafi wtórną obiegówkę ,to bypass załątwi sprawę na czas naprawy...

No,ale to u mnie...

 

Też myslałem o bypasie ale po twoim wpisie mi się odechcialo. Co zauważyłem u siebie. W ramach testów pracowałem na różnych deltach. Na każdej z delt PC pracuje w trybie ciągłym ( sama modulacja ) Jak do tej pory wylączyć ją może tylko harmonogram.

I tak jak delta byla 8,9-to zasilanie od zadanej na PC było (-4*C ) przy delcie 7,6 -( 3* ) delta 5 ( to od 2 --do 1,5*C od zadanej ) delta 4 ( 1*C ) Zostawiłem na 5

Nie próbowałem jeszcze grzania na prostej bo jakby tak pochodziło z 2 doby to może by się dalo obiegówkę ustawić 1:1 ale wątpię, ten 1* chyba musi być różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nico z tego, ja jedynie czytam :D

A,że się śmieje i czasami jakiejś owieczce coś zapodam z własnego doświadczenia to fajnie ;)

A ,że przy okazji śmieje się z porad "najlepszego doradcy " ?

No cóż :D

 

O...gryzie w cztery literki brak uznania....piecze...a wręcz boli...

Trudno-świat nie poznał się na Obywatelu !

Widzisz -ludziska różnie inwestują swój czas, jedni w chałupę -inni w dutki na te chałupę (taki paradoks)...

Teraz mam czas i możliwości ,aby poprawić/usprawnić to co nie dopilnowałem (ufając "fachowcom")-czyli w skrócie temat typu : wędka czy ryba ?

Ja zacząłem od wędki -a teraz wyciągam rybki...taki wybór...

Ale niestety Twoje wybory nie były "kryształowe" -to może mały Twój cytacik z topicu obok :

 

"Mylisz się i to bardzo, mój "akredytowany" servismen ,który mi montował sprzęt okazał się być ...."

 

A teraz wychodzi na to ,że nie przygotowałeś się do tematu doboru instalatora -mało tego , zacząłeś z nim kombinować interes (kulawy z natury) , miałeś być jego wspólnikiem tj (Mr Piękny) znany tu jako Miki 121 , który okazał się oszustem...Miałeś tu prawie stado do jak to ujmujesz "strzyżenia"-ale nie pykło,oj ... jak mi przykro....

I co -taki Kozak jesteś ?

Tak długo jak będziesz się tu sadził , tak długo będę Ci to wygarniał...

Adijos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myslałem o bypasie ale po twoim wpisie mi się odechcialo. Co zauważyłem u siebie. W ramach testów pracowałem na różnych deltach. Na każdej z delt PC pracuje w trybie ciągłym ( sama modulacja ) Jak do tej pory wylączyć ją może tylko harmonogram.

I tak jak delta byla 8,9-to zasilanie od zadanej na PC było (-4*C ) przy delcie 7,6 -( 3* ) delta 5 ( to od 2 --do 1,5*C od zadanej ) delta 4 ( 1*C ) Zostawiłem na 5

Nie próbowałem jeszcze grzania na prostej bo jakby tak pochodziło z 2 doby to może by się dalo obiegówkę ustawić 1:1 ale wątpię, ten 1* chyba musi być różnicy.

 

Hej Góralu,

1K , to dla zasady coś -ale w praktyce to "Pikuś".

Dla mnie ważne jest zużycie przy "dobrym "Scopie".

Jedyne co mnie wkurza w H , to brak sztywnej nastawy obiegówki -cholera , przecież w takiej pompce Wilo masz do wyboru tryb pracy dostosowujący się do układu i masz na sztywno....A w Panasie H kombinujesz z dT ,aby wymusić przepływ...

Pozdrawlaju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,że 8lat masz pompe ciepła ,to nie znaczy ,że masz jakiekolwiek doświadczenie , skoro ani razu nie sprawdziłeś częstotliwości sprężarki. TO raczej z Ciebie się wszyscy śmieją.

:D

Lachę dre z podobnych Tobie,na fb już nawet ;)

Hz sprężarki ? A kogo to obchodzi i w jakim celu ?

Mi przez te 8 lat ani razu nie przyszło do głowy żeby sprawdzić jak działa sprężarka bo po co jak działa ?

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze odnośnie zużycia ....

Dla mnie nie ważne jakie jest zużycie PC-dla mnie ważna jest sprawność.

Cała reszta to proza życia...a to strefa klimatyczna, a to izolacja chałupy,a to zwyczaje domowników,itp,itd..

A to się tutaj różnimy bo dla mnie copy i sropy nie znaczą zbyt wiele i nie dam się pokroić za 30zl więcej czy mniej w roku :)

Mam wyliczone zapotrzebowanie domu na ciepło na poziomie 5000kWh,COP3 daje mi 1600kWh, co poniżej to moje :D

Tak jest od 8 lat :D

 

A że za te 1600kWh płacę 400zl to nie zależy od pompy tylko od domu :)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się tutaj różnimy bo dla mnie copy i sropy nie znaczą zbyt wiele i nie dam się pokroić za 30zl więcej czy mniej w roku :)

Mam wyliczone zapotrzebowanie domu na ciepło na poziomie 5000kWh,COP3 daje mi 1600kWh, co poniżej to moje :D

Tak jest od 8 lat :D

 

No i co z tego ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...