Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Ty to jesteś chyba niezły dziwoląg kosmita? Tak pytam z ciekawości :) Nowy jestem na forum

 

KOLEGO-to jest Stary Wyga...z około 10 letnim stażem i z ogromną ilością banów ...i wieloma nickami...

Aż jestem zaskoczony ,że nie wypalił tu jeszcze z czymś na ostro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu pasuje jak ulał Extensa 8kW, którą prawie kupiłeś i tylko super promocja sprawiła, ze przypadkiem kupiłeś T-CAPa.

Czy też ten przypadkiem kupiony T-CAP jest idealnym rozwiązaniem, które od 10 stron przedstawiasz jako idealnie skrojony i ktoś by pomyślał ze planowany i przemyślany zakup.

Wystarczy myśleć i liczyć także ;)

Extensa 8kW przy -20st.C posiada moc 4,6kW czyli w dalszym ciągu dla domu o obciążeniu 3,5kW byłaby wg niektórych "przewymiarowana" a dla mnie była w sam raz, bo gwarantowała pracę głównie w taniej taryfie, podobnie jak Panas to obecnie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale serio, ze w ogóle raz na dobę.

Słyszałem o człowieku, który po jedynce nie spuszczał, ale żeby tak w ogóle.

Co jeszcze ciekawego robi ten fajny acz ekscentryczny kolega?

 

Idę spać, nie będę tu głupot pisał bo jeszcze kiedyś natknie się na to forum:) No każdy ma swoje fazy...a stara kawaleria tym bardziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem.

Usiadłeś policzyłeś i wyszła Extensa 8kW, wszystko dokładnie idealnie rozplanowane.

Potem rach ciach okazja i T-CAP kupiony (realnie te ~12kW) i on też jest idealnie skrojony mimo, że nie liczony i kupiony przypadkiem.

Rozumiem.

To rozum dalej tak ;)

Pisałem, że nawet w najgorsze mrozy pracuje 10h na dobę :)

Na miarę skrojona pompa znaczy dla mnie tyle, że przy że przy -20st.C czyli temperaturze obliczeniowej, pompa pracuje bez zajakniecia :)

Bez zajakniecia pracuje i T-CAP 9kW i pracowałaby Extensa 8kW :)

Wszak 3,5kW to nie popierdolka tylko dobry dom :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki .Pośmiali się pożartowali to do roboty.

Czy ktoś mi krok po kroku napisze jak tą pie...loną dezynfekcję wlączyć? Już rożne metody stosuję i nic. Pewnie o czyms zapomnialem

Tak że do boju. Z gory dzieki.

 

menu użytkownika/ustawienia funkcji/grzałka zbiornika na wł

menu instalatora/ustawienia systemu/grzałka zbiornika na zew, lub wew.

menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna - ptaszek w odpowiednim dniu

menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna/godzina

menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna/temp. wrzenia - max 65 stopni jeśli grzałka wew. lub max 75 jeśli zew.

menu instalatora/ustawienia działania/zbiornik/dezynfekcja termiczna/czas działania max - 10 do 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty piszesz nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby brać kredyt na samochód , nigdy przenigdy po prostu trzeba kupić na jaki cię stać albo wcale

 

Ale banialuki.

Normalnie jakby wypowiadał się Calinkton.

Chłopie na jakim świecie ty żyjesz że takie mądrości wypisujesz.

Z kredytem jest tak( i to obojętnie na co się go bierze) że jak nie ma potrzeby to kredytu się nie bierze. To tak tylko w skrócie bo o aspekcie finansowej zdolności nie wspomnę bo to chyba oczywista oczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menu użytkownika/ustawienia funkcji/grzałka zbiornika na wł

menu instalatora/ustawienia systemu/grzałka zbiornika na zew, lub wew.

menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna - ptaszek w odpowiednim dniu

menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna/godzina

menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna/temp. wrzenia - max 65 stopni jeśli grzałka wew. lub max 75 jeśli zew.

menu instalatora/ustawienia działania/zbiornik/dezynfekcja termiczna/czas działania max - 10 do 15 min.

Jest tutaj jeden haczyk - przynajmniej u mnie. Temp. zasobnika musi być w momencie kiedy ma wystartować dezynfekcja niższa bodajże niż 40 stopni (dokładnie już nie pamiętam bo testowałem to 4 lata temu) inaczej nie wystartuje. Od tamtego czasu tak jak i bobrow zapomniałem o tej funkcji jest ona dla mnie całkowicie zbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menu użytkownika/ustawienia funkcji/grzałka zbiornika na wł

menu instalatora/ustawienia systemu/grzałka zbiornika na zew, lub wew.

menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna - ptaszek w odpowiednim dniu

menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna/godzina

menu instalatora/ustawienie działania/dez. termiczna/temp. wrzenia - max 65 stopni jeśli grzałka wew. lub max 75 jeśli zew.

menu instalatora/ustawienia działania/zbiornik/dezynfekcja termiczna/czas działania max - 10 do 15 min.

 

Serdeczne dzięki kolego.

Prawie wszystko bylo jak piszesz temperatura zbiornika byla wyższa niż 40*C

Sprawa druga to ,to że nie mam grzalki w zbiorniku CWU ( nie ma żadnych kabli ) pytanie nasuwa się takie. Co dogrzewa CWU do 65*C ?

Grzalka w PC? i jaką ona ma definicję ( zewnętrzna ,czy wewnętrzna)

Wydaje mi się że to u mnie nie da rady skoro nie mam grzałki w CWU. No chyba że się mylę i brak dezynfekcji spowodowała temp w zbiorniku CWU +40*C

Czy podczas dezynfekcji PC w określonych godz. ma być ustawiona tylko na CWU? czy może być też na CO? Logicznie wychodzi że jak PC pracuje na krzywej bez harmonogramu to tylko CWU.

 

 

 

8c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w opcjach CWU ustawisz grzałkę wewnętrzną to będzie ta w pompie.

Wtedy i grzałka CO i grzałka CWU będzie ta wewnętrzna , choć będą osobno liczone.

I tak , wtedy to ona będzie dogrzewać powyżej 50 stopni. Sprężarka si wyłączy , i tylko objegówka i grzałka będą działać na CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w opcjach CWU ustawisz grzałkę wewnętrzną to będzie ta w pompie.

Wtedy i grzałka CO i grzałka CWU będzie ta wewnętrzna , choć będą osobno liczone.

I tak , wtedy to ona będzie dogrzewać powyżej 50 stopni. Sprężarka si wyłączy , i tylko objegówka i grzałka będą działać na CWU.

 

Oki-paniał. Obecnie na panelu wyświetla mi grzalkę wlaśnie z kranem ,lecz resztę wyłączyłem

Czyli woda w CWU jak ktoś napisał musi być poniżej 40* Tak? Czy PC musi być ustawiona na samą CWU aby była Dezynfekcja? Czy może być i CO a dezynfekcję zrobi o zadanej godzinie. ?

Napisałeś jeszcze--Cyt.Wtedy i grzałka CO i grzałka CWU będzie ta wewnętrzna Jak bym chciał uruchomić wspomaganie CO przy minusowych temp. to muszę w ustawieniach zapodać grzalka --CO?

A co robi funkcja wymuś pracę grzalki? To tyczy się (CO?) - aby wspomagala ?

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby grzałka miała szansę wspomagać CO , to musi też być "gotowa" - czyli ikonka z "podłogówką" też musi być włączona.

To ,że te ikonki są ,wcale nie oznacza ,że one od razu grzeją , po prostu mogą być włączone , a na razie są "gotowe do użycia". Pompa pokazuje ,że ich używa włączając podkreślenie pod ikonką grzałki.

Co do "Wymuś pracę grzałki" to trochę mylące jest. Ta funkcja działa w przypadku błędów w pompie ciepła. Jeśli pompa wykryje jakąś awarję i na pompie wyświetli się błąd ,i pompa przestaje pracować. Wtedy jeśli jest auto , to pompa może automatycznie załączyć grzałki i grzać nimi ( bo błąd nie pozwala grzać przy pomocy sprężarki) , bądz jesli tam będzie manual , to pracę na grzałkach bedzie mozna włączyć ręcznie z menu podrecznego.

Grzalki można włączać tylko w przypadku ,jesli bledy dotycza jednostki zewnętrznej. Jak się coś w jednostce wewnętrznej popsuje to grzalek i tak nie bedzie mozna wlaczyc.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałkowałem wspomaganie grzałką CO ostatnio dla serii J. I wygląda to tak:

 

To czy załączy się grzałka zależy od równoczesnego spełnienia kilku warunków:

-grzałka pokojowa musi być aktywowana/załączona w menu (tak świetna nazwa) ;D

-upłynął ustawiony czas po jakim ta grzałka ma zacząć działać i temperatura wody nie została osiągnięta,

-różnica temperatur pomiędzy rzeczywistą temperaturą wody, a wynikającą z krzywej grzewczej jest większa niż nastawioną,

-grzałka działa/wspomaga PC do momentu kiedy nie zostanie osiągnięty ostatni parametr, mówiący na ile stopni przed temperaturą ma się wyłączyć.

Trochę skomplikowanie wygląda ale generalnie można dość mocno nią sterować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki kolego.

Prawie wszystko bylo jak piszesz temperatura zbiornika byla wyższa niż 40*C

Sprawa druga to ,to że nie mam grzalki w zbiorniku CWU ( nie ma żadnych kabli ) pytanie nasuwa się takie. Co dogrzewa CWU do 65*C ?

Grzalka w PC? i jaką ona ma definicję ( zewnętrzna ,czy wewnętrzna)

Wydaje mi się że to u mnie nie da rady skoro nie mam grzałki w CWU. No chyba że się mylę i brak dezynfekcji spowodowała temp w zbiorniku CWU +40*C

Czy podczas dezynfekcji PC w określonych godz. ma być ustawiona tylko na CWU? czy może być też na CO? Logicznie wychodzi że jak PC pracuje na krzywej bez harmonogramu to tylko CWU.

 

 

 

8c

 

Masz może w instrukcji PC do jakich temperatur dociąga? Wydaje mi się, że jak nie masz że do 65stC to do dezynfekcji musisz mieć grzałkę w zbiorniku.

W mojej PC tak jest. PC grzeje wodę do bodaj 55stC a resztę do sterylizacji dokłada zbiornikowa grzałka.

 

 

Wałkowałem wspomaganie grzałką CO ostatnio dla serii J. I wygląda to tak:

 

To czy załączy się grzałka zależy od równoczesnego spełnienia kilku warunków:

-grzałka pokojowa musi być aktywowana/załączona w menu (tak świetna nazwa) ;D

-upłynął ustawiony czas po jakim ta grzałka ma zacząć działać i temperatura wody nie została osiągnięta,

 

To chyba tzw stopniominuty, Ja mam ustawione włączanie grzałki na -10 a się ani razu nie włączyła,mimo że dobiło jednej nocy do -18. Zapytałem więc instalatora a on mi tak to wytłumaczył, że mam 100 stopniominut i w tym czasie PC nie potrzebowała włączyć grzałki, bo spadek temp był zbyt krótki a PC nie potrzebowała włączyć się w tym czasie - chodzi bez kagańca taryfowego.

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałkowałem wspomaganie grzałką CO ostatnio dla serii J. I wygląda to tak:

 

To czy załączy się grzałka zależy od równoczesnego spełnienia kilku warunków:

-grzałka pokojowa musi być aktywowana/załączona w menu (tak świetna nazwa) ;D

-upłynął ustawiony czas po jakim ta grzałka ma zacząć działać i temperatura wody nie została osiągnięta,

-różnica temperatur pomiędzy rzeczywistą temperaturą wody, a wynikającą z krzywej grzewczej jest większa niż nastawioną,

-grzałka działa/wspomaga PC do momentu kiedy nie zostanie osiągnięty ostatni parametr, mówiący na ile stopni przed temperaturą ma się wyłączyć.

Trochę skomplikowanie wygląda ale generalnie można dość mocno nią sterować.

Jak chciałeś sterować grzałką to trzeba było se kupić kociołek elektryczny a nie pompę ciepła :D

Nie wiem co Wy macie z tą grzałką, nie załącza się to znaczy, że nie musi się załączać i że pompa nie wymaga wspomagania.

Takie kombinacje żeby samemu wymuszać grzanie grzałką są głupie poprostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Od pewnego czasu zaglądam na forum. To mój pierwszy post.

Od września 2019 jestem szczęśliwym posiadaczem pompy ciepła WH-UD07HE5-1. Ktoś kiedyś napisał na tym forum, że w szeregu H model 5 kW to inna jednostka, a 7 i 9 kW to to samo tylko jednostka 9 kW może się "wkręcać" na większe obroty. Moja pompa przy grzaniu CWU uzyskuje do 75 Hz (produkcja ciepła nawet do 11 kW), przy grzaniu podłogówki max. to 61 (czasami 65, nie wiem od czego to zależy) Hz.

Pytanie do znawców:

Czy jest jakiś trick żeby w czasie dużych mrozów (w sumie kilka dni tej zimy) trochę "pogonić" sprężarkę podczas grzania podłogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Od pewnego czasu zaglądam na forum. To mój pierwszy post.

Od września 2019 jestem szczęśliwym posiadaczem pompy ciepła WH-UD07HE5-1. Ktoś kiedyś napisał na tym forum, że w szeregu H model 5 kW to inna jednostka, a 7 i 9 kW to to samo tylko jednostka 9 kW może się "wkręcać" na większe obroty. Moja pompa przy grzaniu CWU uzyskuje do 75 Hz (produkcja ciepła nawet do 11 kW), przy grzaniu podłogówki max. to 61 (czasami 65, nie wiem od czego to zależy) Hz.

Pytanie do znawców:

Czy jest jakiś trick żeby w czasie dużych mrozów (w sumie kilka dni tej zimy) trochę "pogonić" sprężarkę podczas grzania podłogówki?

 

A w jakim celu chcesz ja podgonic?

Za zimno w domu czy jak ? To podnosisz krzywa w czasie mrozów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...