Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Czy krzyżowe to masz na myśli to:

[ATTACH=CONFIG]452350[/ATTACH]

 

u mnie sa glowice ale ustawilem na "6" czyli na najwieksza temp i trzymalem sie krzywej grzewczej. W najwieksze mrozy (-15st) puszczalem nie wiecej jak 37st (C22) ale my nie jestesmy miarodajni bo lubimy jak w nocy mamy 19 max 20st do spania. Dzieciaki tez w takich temp spia i nie narzekaja.

 

Ogólnie nie taki sens był pytania. Pytanie to, czy mając tylko grzejniki to pompa taktuje czy nie taktuje z głowicami. Ja sprawdziłem 2 rodzaje i tam prześwit malutki jest i rurki choćby miały 28 z rozdzielacza do grzejnika nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jedno pomieszczenie miałem niedogrzane. Grzejnik 180cm C33 . Zasilanie dolne .Zamienilem na krzyżowe.Pomogło. Kiedyś w przyszłości podczas remontu zmienił bym alupex z 16 na 22 ale z tego co widzę głowice termostatyczne do usuniecia by były ponieważ tam prześwit minimalny i nic by nie dały zwiększone średnice zasilania. Pytanie do kolegów na samych grzejnikach którym pompa nie taktuje. Czy macie głowice czy bez głowic?

U mnie generalnie jak pompe ustawiłem na pracę stałą w połowie listopada jak się ochłodziło dość mocno tak pompa chodzi cały czas bez wyłączenia oczywiście pomijając cwu i defrosty. Mam wrażenie ze ta J moduluje się do jakichś extremow czasami trzeba dobrze słuchać aby ja usłyszeć a wentylator ledwo kręci zakładam że wtedy sprawnosc jest kiepska. Ale w obiegu jest wpiety 200 litrowy bufor w sumie właśnie dlatego, że nie byłem pewien przepływów i dlatego silna pompa za buforem. Jest oczywiście problem podmieszywania wody ale różnica max 1,5 stopnia. Głowice na kalaryferach są w większości otwarte na maksa. W trzech pomieszczeniach przymykaja dopływ i utrzymują zadana tmp poprawnie. Zauważyłem jednak, że te zawory czasami lubią się przyciąć zwłaszcza jak dłużej stoją w jednej pozycji. No ale moja instalacja ma z 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby grzałka miała szansę wspomagać CO , to musi też być "gotowa" - czyli ikonka z "podłogówką" też musi być włączona.

To ,że te ikonki są ,wcale nie oznacza ,że one od razu grzeją , po prostu mogą być włączone , a na razie są "gotowe do użycia". Pompa pokazuje ,że ich używa włączając podkreślenie pod ikonką grzałki.

Co do "Wymuś pracę grzałki" to trochę mylące jest. Ta funkcja działa w przypadku błędów w pompie ciepła. Jeśli pompa wykryje jakąś awarję i na pompie wyświetli się błąd ,i pompa przestaje pracować. Wtedy jeśli jest auto , to pompa może automatycznie załączyć grzałki i grzać nimi ( bo błąd nie pozwala grzać przy pomocy sprężarki) , bądz jesli tam będzie manual , to pracę na grzałkach bedzie mozna włączyć ręcznie z menu podrecznego.

Grzalki można włączać tylko w przypadku ,jesli bledy dotycza jednostki zewnętrznej. Jak się coś w jednostce wewnętrznej popsuje to grzalek i tak nie bedzie mozna wlaczyc.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałeś sterować grzałką to trzeba było se kupić kociołek elektryczny a nie pompę ciepła :D

Nie wiem co Wy macie z tą grzałką, nie załącza się to znaczy, że nie musi się załączać i że pompa nie wymaga wspomagania.

Takie kombinacje żeby samemu wymuszać grzanie grzałką są głupie poprostu.

 

MI chodzi o Dezynfekcję- A dezynfekcji nie zrobię na samej PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jedno pomieszczenie miałem niedogrzane. Grzejnik 180cm C33 . Zasilanie dolne .Zamienilem na krzyżowe.Pomogło. Kiedyś w przyszłości podczas remontu zmienił bym alupex z 16 na 22 ale z tego co widzę głowice termostatyczne do usuniecia by były ponieważ tam prześwit minimalny i nic by nie dały zwiększone średnice zasilania. Pytanie do kolegów na samych grzejnikach którym pompa nie taktuje. Czy macie głowice czy bez głowic?

 

Mam zaworki Danfoss bez glowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was takie pytanko nie dotyczące bezpośrednio pomp ciepła ale w pewnym sensie z nimi powiązane: W PGE za zwiększenie mocy przyłączeniowej do np 21KW czy np 26 KW płaci się tylko opłatę jednorazową za zwiększany kilowat i mając fotowoltaikę moc przyłączeniowa i umowna nie ma wpływu na rachunki. A jak jest u innych dostawców? też nie ma wpływu na rachunki dla gospodarstw domowych? Edytowane przez mario123123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kiedyś nie chciał działać nie mógł się połączyć

walczyłem z 2 godz i nic

wreszcie sie wk....łem i cyk esy w dół całkowicie odciąłem zasil w pompie na 10 sek

zadziałało

 

Dokładnie też tak zrobiłem.

 

A bez tego nie można żyć w dzisiejszym świecie ? :D

W 2013r o kolorowym wyświetlaczu w T-CAP można było tylko mieć marzenia bo konkurencja(Atlantic) już wprowadzała je w swoich pompach ;)

A o jakimś Service Cloud to w tamtych czasach nawet w snach się nie myślało :)

Jak dzisiaj czytam histeryczne posty tego typu to dziękuję, że urodziłem się wcześniej a i śmiech mnie ogarnia :D

 

T-CAP 9kW,z badziewnym i odrażającym wyświetlaczem w wersji kalkulatora made in ZSRR,bez Service Cloud,cokolwiek to znaczy, pracuje dzielnie i nieprzerwanie od marca 2013r :)

I żadne Cloudy czy kolorowe wyświetlacze do szczęścia nie są mu potrzebne ;)

[ATTACH=CONFIG]452303[/ATTACH]

 

W pwnym wieku człowiek się zatrzymuje , i zaczyna wspominać jak to było kiedyś... A najgorsze ,że ludziom wmawia , że to co było dobre 15lat temu to teraz też jest najlepsze. Oby mnie jak najpoźniej to dopadło , bo widzę jak denerwujące dla innych to jest.

 

To ,że 8lat masz pompe ciepła ,to nie znaczy ,że masz jakiekolwiek doświadczenie , skoro ani razu nie sprawdziłeś częstotliwości sprężarki. TO raczej z Ciebie się wszyscy śmieją.

 

Jak widzisz koleszko Arturo, nie zaglądam na forum co godzinie więc nie miałem okazji ci od razu odpisać ale widzę, że poprzednicy zdążyli już cię skutecznie wyśmiać, więc ja sobie odpuszczę. No kolejne twoje zaczepki odpisywał nie będę ponieważ nie zniżam się do pewnego poziomu.

 

Temat czytam z zaciekawieniem ponieważ jest tu wielu użytkowników z wielką wiedzą, którą jako świeży posiadacz PC staram się zdobyć.

Nie, ty się do nich nie zaliczasz, ale to już też moim poprzednicy wypunktowali.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Was takie pytanko nie dotyczące bezpośrednio pomp ciepła ale w pewnym sensie z nimi powiązane: W PGE za zwiększenie mocy przyłączeniowej do np 21KW czy np 26 KW płaci się tylko opłatę jednorazową za zwiększany kilowat i mając fotowoltaikę moc przyłączeniowa i umowna nie ma wpływu na rachunki. A jak jest u innych dostawców? też nie ma wpływu na rachunki dla gospodarstw domowych?

 

ja zwiększyłem sobie z 12 do 16 kw moc przyłączeniową ,zapłaciłem 200zł opłat

nic więcej

a rachunki nie podrożały

ale od nowego roku podrożeją

bo jaśnie nam panujący PIS wprowadził opłatę mocową

zapłacą więcej wszyscy ale na pewno dużo mniej ci co mają fotowoltaikę

nie piszę tu o nikim że głosował na PISALE już w Polsce otwierają się oczy co niektórym że jednak zle zagłosowali

a miało być tak pięknie i podobno jest PIĘKNIE(1,425 bln zł długu)

a tak dodam że mam prąd z ENERGI(kujawsko -pom)

ps.PO CO CI 21 KW MOCY PRZYŁĄCZENIOWEJ?

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zwiększyłem sobie z 12 do 16 kw moc przyłączeniową ,zapłaciłem 200zł opłat

nic więcej

a rachunki nie podrożały

ale od nowego roku podrożeją

bo jaśnie nam panujący PIS wprowadził opłatę mocową

zapłacą więcej wszyscy ale na pewno dużo mniej ci co mają fotowoltaikę

nie piszę tu o nikim że głosował na PISALE już w Polsce otwierają się oczy co niektórym że jednak zle zagłosowali

a miało być tak pięknie i podobno jest PIĘKNIE(1,425 bln zł długu)

a tak dodam że mam prąd z ENERGI(kujawsko -pom)

ps.PO CO CI 21 KW MOCY PRZYŁĄCZENIOWEJ?

POZDRO

 

Ale to chyba tak się przedstawia że przy zużyciu powyżej 2800 kwh na rok zapłacą wszyscy jednakowo 12,87

za miesiąc.Nie jest tu chyba istotna moc przyłączeniowa?

Gospodarstwa domowe zapłacą miesięcznie:

2,30 zł przy zużyciu mniejszym niż 500 kWh rocznie,

5,51 zł przy zużyciu od 500 kWh do 1200 kWh rocznie,

9,19 zł przy zużyciu powyżej 1200 kWh do 2800 kWh,

12,87 zł przy zużyciu powyżej 2800 kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy dużych mrozach załączyła się właśnie na defroście.Ale napisz coś więcej czy to panasonic jakie masz krzywe ustawione jaka temperatura zadana w domu czy masz bufor jaki dom do ogrzania czy grzejniki czy podłogówka itp., itd. Po tych informacjach są na tym forum koledzy którzy mają już doświadczenie w pompach i Ci napewno doradzą.Może potrzebny dodatkowy zbiornik na wyjściu żeby pompa nie musiała podgrzewać grzałką wody tylko z bufora miała zapewnioną odpowiednią temperaturę do defrostu. Ale znawcą nie jestem bo też od niedawna mam pompę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym posiadaczem tej pompy 1 fazowej 9kw. Mam taki problem że przez miesiąc z groszem nabila już prawie 100h grzałki, a mrozów poniżej - 15* było raptem 2 dni. Jak sprawdzałem to grzałka niby jest ustawiona od - 20*

Zacznijmy od tego czy jest to nowy dom, czy wylewki byly wygrzewane i jak ustawiona jest KG.

Jeśli powrót nie może się na tyle "zagrzać" czyli jak masz duży pobór ciepła przez dom czy wylewkę i po bodajże 10 czy 15 minutach pompa to stwierdzi to z automatu włączy Ci grzałkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba tak się przedstawia że przy zużyciu powyżej 2800 kwh na rok zapłacą wszyscy jednakowo 12,87

za miesiąc.Nie jest tu chyba istotna moc przyłączeniowa?

Gospodarstwa domowe zapłacą miesięcznie:

2,30 zł przy zużyciu mniejszym niż 500 kWh rocznie,

5,51 zł przy zużyciu od 500 kWh do 1200 kWh rocznie,

9,19 zł przy zużyciu powyżej 1200 kWh do 2800 kWh,

12,87 zł przy zużyciu powyżej 2800 kWh.

 

Własne źródło energii, np. fotowoltaika – to wariant optymalny, który zapewnia bezpieczeństwo i niezależność energetyczną dla dłuższą metę. Posiadając własne źródło energii nie jesteśmy już tak uzależnieni od poboru prądu z sieci, a tym samym możemy ograniczyć związane z tym wydatki – zarówno te zmienne (związane z ilością zużytej energii), jak i stałe (opłaty dystrybucyjne czy też opłatę mocową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...