Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Witam,

 

Ja wprawdzie w pracy, ....ale przed chwilą syn dzwoni że pompa strasznie piszczy (chyba jednostka wewnętrzna TCAP9 split) - na zew -18, na smart cloud widzę że pracuje i parametry się zmieniają, na wyświetlaczu brak błedu --------------- co może tak piszczeć??

 

Pozdrawiam,

 

Właśnie dostałem info z mojego serwisu że nie tylko ja w moim TCAP miałem taką przypadłość w duży mróz. Jest więcej osób z taką sprawą. Zbierają info i zgłaszają do Panasonica....mamy czekać na info co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem info z mojego serwisu że nie tylko ja w moim TCAP miałem taką przypadłość w duży mróz. Jest więcej osób z taką sprawą. Zbierają info i zgłaszają do Panasonica....mamy czekać na info co dalej.

 

"Panasonic Corporation rozpoczął produkcję pomp Aquarea w Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o. (PAVCCZ) w październiku 2018 zaczynając od jednej linii produkcyjnej. Firma zapowiada, że będzie stopniowo zwiększać produkcję do 40 000 jednostek rocznie, zgodnie ze średnioterminowym planem Panasonic, stając się jedną z głównych fabryk pomp Aquarea"

:D

 

Mój T-CAP był robiony na Taiwanie i może dlatego jest tak dobry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem info z mojego serwisu że nie tylko ja w moim TCAP miałem taką przypadłość w duży mróz. Jest więcej osób z taką sprawą. Zbierają info i zgłaszają do Panasonica....mamy czekać na info co dalej.

 

Daj znać jakby co . Też przez chwilę takie dziwne dźwięki u siebie słyszałem przy tych -20 , ale to przez chwilę , minuta może i przeszło.

 

EDIT: @Arturo , Ty masz serię F, w środku rury miedziane . Jest możliwe ,że to wytrzyma dłużej niż plastik w H i J.

 

Generalnie to piszczenie może być u wszystkich przy pewnych warunkach ( na pewno temp grubo poniżej -10) , tylko nie każdy mial szansę to zauważyć ( bo nie siedzi cały czas w kotłowni np. :) )

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jakby co . Też przez chwilę takie dziwne dźwięki u siebie słyszałem przy tych -20 , ale to przez chwilę , minuta może i przeszło.

 

EDIT: @Arturo , Ty masz serię F, w środku rury miedziane . Jest możliwe ,że to wytrzyma dłużej niż plastik w H i J.

 

Generalnie to piszczenie może być u wszystkich przy pewnych warunkach ( na pewno temp grubo poniżej -10) , tylko nie każdy mial szansę to zauważyć ( bo nie siedzi cały czas w kotłowni np. :) )

 

W seri H rury tez sa miedziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Panasonic Corporation rozpoczął produkcję pomp Aquarea w Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o. (PAVCCZ) w październiku 2018 zaczynając od jednej linii produkcyjnej. Firma zapowiada, że będzie stopniowo zwiększać produkcję do 40 000 jednostek rocznie, zgodnie ze średnioterminowym planem Panasonic, stając się jedną z głównych fabryk pomp Aquarea"

:D

 

Mój T-CAP był robiony na Taiwanie i może dlatego jest tak dobry ;)

 

W Czechach to oni tylko składają jednostkę wewnętrzną pewnie też z zagranicznych komponentów , na zewnętrznej jednostce mam Made in Malaysia, więc więc z tego Panasa taki Europejczyk jak z przeciętnego Niemica autochton :). Szczerze to się na tym zawiodłem bo przed kupnem PC łyknąłem propagandę Panasonica i myślałem że oni to naprawdę produkują w Europie. Przynajmniej już wiem dlaczego się nie przyłożyli do porządnej izolacji rur jednostce zewnętrznej , bo w końcu w Malezji nie mają za wiele zim więc im to ryba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazowe tak :)

Ale już filtr wody , pompka objegowa , przepływomierz , to wszystko plastik.

 

Ale przeplywomierz pompka filtr to nie rurki ;)

Rurki sa miedzuane ;)

W D pewnie ani filtra ani przeplywomierza.

Z drugiej strony co ma sie stac z plastikowym przeplywomierzem ultradzwiekowym?(identycznie moze pasc jak stalowy moze jakby byl mechaniczny to tak)

Czy tez z filtrem?(czesc niezniszczalna chyba ze jakis talent tam swoje rapcie włoży)

Pompka?? Z tymi technologiami co istnieja to tylko kwestia pieniedzy mozna zrobic plastikowa która 3razy przezyje stalowa albi na odwrót ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plastikiem to się może stać ,co z plastikowym kolektorem w chłodnicy w 20letniej Toyocie , ze starości się rozwarstwił i zaczął cieknąć( mimo ,że aluminiowy wymienik ciągle był dobry). A plastik chrupał az miło.

Nic innego się przecież stać nie może.

Po 15 latach strach będzie się tego filtra dotknąć , żeby sam z siebie nie pękł.

No ale najważniejsze , że rurki ciagle miedziane, a plastikowa pompka tak samo wytrzymała jak żeliwna...

 

EDIT: No i nie moge sie powstrzymać ,żebyś się zapytał babci , czy dla niej filtr i przeplywomierz to przypadkiem nie rurka ;)

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wytłumaczysz w skrócie?

 

Gdyż przeszło 3/4 sezonu to temp -5 do +5, temperatury poniżej -10st to w polsce z reguły do dwóch tygodni max, więc jak przez te 2 tygodnie popracuje grzałka to nie wpływa to drastycznie na bilans, a w temperaturach +10 - +15 taka pompa nie taktuje tak jak dobrana aby samodzielnie pracowała do -20st. Więc pompa dobrana z lekkim niedowymiarowanie działa w optymalnych warunkach, a przewymiarowana, przy +10 i wyżej taktuje, przy 0 pracuje na minimum, a dopiero przy -10 i więcej działa optymalnie, ale każdy dobiera jak chce, to jest moje zdanie jak i osób z panasonica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyż przeszło 3/4 sezonu to temp -5 do +5, temperatury poniżej -10st to w polsce z reguły do dwóch tygodni max, więc jak przez te 2 tygodnie popracuje grzałka to nie wpływa to drastycznie na bilans, a w temperaturach +10 - +15 taka pompa nie taktuje tak jak dobrana aby samodzielnie pracowała do -20st. Więc pompa dobrana z lekkim niedowymiarowanie działa w optymalnych warunkach, a przewymiarowana, przy +10 i wyżej taktuje, przy 0 pracuje na minimum, a dopiero przy -10 i więcej działa optymalnie, ale każdy dobiera jak chce, to jest moje zdanie jak i osób z panasonica

 

Dzięki, miałem przez pewien czas obawy czy nie będę musiał jednak wymieniać na 5kw ale od jakiegoś czasu moja "trójka" radzi sobie znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka moc cieplna budynku ?

Jak na razie to mało takich użytkowników o tak niskiej mocy pompy

 

 

35W/m2 z tego co pamiętam. Liczył mi to znajomy no wyszło prawie 3kw ;) W tej chwili nie mam ocieplenia ścian, na strop rzucone 30 cm wełny 0,33, jak mierzyłem temp w domu w te mrozy ostatnie ( a dobiło u mnie do -24 aż się pompa wyłączyła) miałem 19 stopni, teraz też tak się utrzymuje chyba. Nie wiem, wywaliłem termometr bo za często na niego patrzyłem:)

Docelowo będzie 20 cm grafitu 0,31, poddasze nieużytkowe nieogrzewane, rzucę może jeszcze z 10 cm wełny. W podłodze 18 cm grafit 0,31. Chałupa 69 metrów. CWU 200 litrów, grzane w nocy i raz w dzień. Prysznic, czasami wanna.

 

 

Różnica między 3 a 5 to było chyba ze 300 zł i to nie była oszczędność z mojej strony bo chciałem brać 5kw ale mi to po prostu odradzono. Że się nie zmoduluje że to i tamto:)

 

Zrobię sobie stopkę kiedyś tam

Edytowane przez markamx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo źle Ci doradzono. W przypadku Panasonica 3 i 5 ma dokładnie te same bebechy ( w tym najistotniejsza to sprężarka) , i obje modulują się dokładnie tak samo . Różnica jest w mocy maksymalnej , 3kW jest ograniczona programowo .

 

Swoją drogą nazywanie czegoś ,co ma 69m chałupą to gruba przesada. Ja większą mam wiatę pod PV....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo źle Ci doradzono. W przypadku Panasonica 3 i 5 ma dokładnie te same bebechy ( w tym najistotniejsza to sprężarka) , i obje modulują się dokładnie tak samo . Różnica jest w mocy maksymalnej , 3kW jest ograniczona programowo .

 

Swoją drogą nazywanie czegoś ,co ma 69m chałupą to gruba przesada. Ja większą mam wiatę pod PV....

 

Możliwe, że źle mi doradzono, małe miasto, mało profesjonalistów, na razie jest ok, zobaczymy co się będzie działo w przyszłości.

 

Nie interesuje mnie co masz większe, ja mam chałupę, mam trzy izby, jedna to sień a dwie po bokach to miejsce do spania i spędzania czasu jak pada deszcz i pizga :)

 

Nigdy nie będzie mieszkać tu więcej osób niż jedna więc dla mnie wystarczająca "chałupa". Miałem już 350 metrowy dom teraz testuję moją własnoręcznie wybudowaną chałupę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że źle mi doradzono, małe miasto, mało profesjonalistów, na razie jest ok, zobaczymy co się będzie działo w przyszłości.

 

Nie interesuje mnie co masz większe, ja mam chałupę, mam trzy izby, jedna to sień a dwie po bokach to miejsce do spania i spędzania czasu jak pada deszcz i pizga :)

 

Nigdy nie będzie mieszkać tu więcej osób niż jedna więc dla mnie wystarczająca "chałupa". Miałem już 350 metrowy dom teraz testuję moją własnoręcznie wybudowaną chałupę ;)

Szastasz kasą na lewo i prawo widzę ;)

Na 69m2 najtańszym rozwiązaniem było grzać to prądem :)

Miałbyś o wiele więcej kasy na wyłapywanie dziewcząt do tak przytulnej sypialni bo domem to ciężko zwać ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...