Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Często ten wątek o Panasonicu zbacza na inne tematy z tego co zaobserwowałem;)

Posiadając już wcześniej chałupę 350m2 i być zmuszonym mieszkać w kotłowni 69m2 to faktycznie trauma.

A ładnych kilka lat temu uprzedzałem, trzeba myśleć ;)

To mi z kornikami na kurzej stopce wyjezdzaliscie bogacze :D

 

Bawcie się dalej supermeny ;)

Grządka która w kurniku Wasza ?

 

Weź tam spróbuj ognisko rozpalić, może się uda...

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadając już wcześniej chałupę 350m2 i być zmuszonym mieszkać w kotłowni 69m2 to faktycznie trauma.

A ładnych kilka lat temu uprzedzałem, trzeba myśleć ;)

To mi z kornikami na kurzej stopce wyjezdzaliscie bogacze :D

 

Bawcie się dalej supermeny ;)

 

Całkowicie świadomy i przemyślany wybór. Trzecie miejsce do spania, a żebyś wiedział, będzie na kurzej stópce. Bogaty nie jestem, nie byłem i mam nadzieje że nie będę. Masz kurde logo w awatarze ludzi wolnych i tolerancyjnych, filmik na yt też a hejt bije od Ciebie jak od tępego katola - pisowskiego prawicowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kurde logo w awatarze ludzi wolnych i tolerancyjnych, filmik na yt też a hejt bije od Ciebie jak od tępego katola - pisowskiego prawicowca.

To skutek właśnie tego typu mediów,włącznie z FM,gdzie sekta pisowska czy tam zero ministra jest na piedestale a inne zdanie w temacie nagrodzone jest banicją...

 

A co najmniej jeden Mod jest funkcjonariuszem PIS..

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co z Wami ?!

Kogo obchodzi ile ktoś ma m2 chałupy ?

Gość dociepli sobie domek i PC 3kW będzie miała lżej , a jak nie będzie wyrabiać -to będzie sobie dołączać grzałkę ...ot i całe zagadnienie...

 

Sam zaciekawił innych pisząc , że 3kW radzi sobie znakomicie , więc wszyscy myśleli ,że to jakieś kosmiczne technologie , a tu "chałupa 69m2..." To domek Smerfa/ hobbita , a nie chałupa.

No i jeśli 5kW kosztowała o 300pln więcej , to jednak bardzo źle doradzono , bo tak samo 5kw jak i 3kw się moduluje ( w przypadku Panasonica).

 

EDIT: Gdyby kolega przyznał ,że to malutki domeczek , a nie walczył z chałupą ..to raczej nikt by tego nie ciągnął.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda najniższa modulacja w serji J pompy Pansa 7 i 9 kw? Mam do grzania 115 m + 35 ogrzewany garaz, w sumie 150 metrów. Ja i mój hydraulik obstawiamy 7 kw, inni dobierają 9 kw. Dom nowy, 24 cm porotherm, + 20 ocieplenie, 30 cm wełna na a stropie, woj łodzkie. Na 99 % procent obstawiam 7 kw w seri J, ale z chęcią dowiem się coś o Was. Bo jakby wersja 9 kw mogla się tak samo modulowac jak 7, to wybór jest prosty, inaczej będzie przewymiarowane. Zapotrzebowanie domu wyliczylem i pokazuje i 5.5 kw przy - 18, przy + 1.5 około 2.6 kw, więc 9 będzie dużo za duża. Sam już nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda najniższa modulacja w serji J pompy Pansa 7 i 9 kw? Mam do grzania 115 m + 35 ogrzewany garaz, w sumie 150 metrów. Ja i mój hydraulik obstawiamy 7 kw, inni dobierają 9 kw. Dom nowy, 24 cm porotherm, + 20 ocieplenie, 30 cm wełna na a stropie, woj łodzkie. Na 99 % procent obstawiam 7 kw w seri J, ale z chęcią dowiem się coś o Was. Bo jakby wersja 9 kw mogla się tak samo modulowac jak 7, to wybór jest prosty, inaczej będzie przewymiarowane. Zapotrzebowanie domu wyliczylem i pokazuje i 5.5 kw przy - 18, przy + 1.5 około 2.6 kw, więc 9 będzie dużo za duża. Sam już nie wiem.

Nie słuchaj bajek o niby "przewymiarowanej" pompie bo czegoś takiego nie ma.

Ja grzeje T-CAP 9kW 125m2 z obciążeniem 3,5kW i nie wiem co to znaczy "taktowanie".

Czyli moja pompa jest nie tylko dużo za duża,cokolwiek wg dzikusów to znaczy ale wg nich jest kosmicznie,mega dużo za duża bo jakieś 300% w stosunku do potrzeb domu :D

A ja sobie to chwalę, tak już od 8 lat ;)

Pompa ciepła to nie kocioł na węgiel żeby ją mozna było przewymiarowac i żeby ciepło szło w komin ale myślę, że trauma niektórym pozostała z przejścia z syfu na cywilizowane źródło ciepła :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj bajek o niby "przewymiarowanej" pompie bo czegoś takiego nie ma.

Ja grzeje T-CAP 9kW 125m2 z obciążeniem 3,5kW i nie wiem co to znaczy "taktowanie".

Czyli moja pompa jest nie tylko dużo za duża,cokolwiek wg dzikusów to znaczy ale wg nich jest kosmicznie,mega dużo za duża bo jakieś 300% w stosunku do potrzeb domu :D

A ja sobie to chwalę, tak już od 8 lat ;)

Pompa ciepła to nie kocioł na węgiel żeby ją mozna było przewymiarowac i żeby ciepło szło w komin ale myślę, że trauma niektórym pozostała z przejścia z syfu na cywilizowane źródło ciepła :D

 

Bajerant z ciebie pierwsza klasa. Pytanie tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie Split, All in One. Patrząc na tabelę Pansa, 7 zgrywa się idealnie. Przy -12, woda 40C, mam 124% mocy, natomiast 9 kw ma przy -18 ma 151% mocy...

Diametralnie to się zmienia dla temperatur + 2, oczywiście na niekorzyść dla wersji 9 kw.

[ATTACH=CONFIG]452569[/ATTACH]

All in one to jedynie jak jesteś kawalerem lub myjecie się w misce, dla nas 2+1 300l grzany do 46.st.C był na styk ale my w misce się nie myjemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będziesz potrzebował. Modulują się tak samo.

 

To jest dosyć ważna informacja dla mnie. Bo jak to 9 kw da mi większe zabezpieczenie (a tą samą modulację przy zapotrzebowaniu np. 2 kw), to lepiej by ja wziąć. Skąd można wziąć informacje o modulacji sprężarki w tych jednostkach?

 

Rozważałem przez chwile pompę Daikina 8 kw (była by to jakaś pośrednia moc), ale ubogość materiałów z ich strony skutecznie mnie odstrasza.

Dodam, że jestem ponad 3 tygodnie na czytaniu o tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur CWU to promil dla nas, od 8 lat nie mamy wanny, więc dla nas kąpiel raz na 2 tygodnie to max, na co dzień wystarczy prysznic, a przecież z palca dać + 5 na CWU to żaden problem. Poza tym 22 stopnie w domu to max dla nas.

 

Gdyby Panasonic miał 8 kw, nie byłoby tych pytań (dlatego patrzyłem Daikin 8 kw) ale jeśli mam wybrać pomiędzy idealnie dobraną 7 kw a przewymiarowaną 9 kw, to już mi się mózg lasuje.

Edytowane przez krzysiek_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur CWU to promil dla nas, od 8 lat nie mamy wanny, więc dla nas kąpiel raz na 2 tygodnie to max, na co dzień wystarczy prysznic, a przecież z palca dać + 5 na CWU to żaden problem. Poza tym 22 stopnie w domu to max dla nas.

 

Gdyby Panasonic miał 8 kw, nie byłoby tych pytań (dlatego patrzyłem Daikin 8 kw) ale jeśli mam wybrać pomiędzy idealnie dobraną 7 kw a przewymiarowaną 9 kw, to już mi się mózg lasuje.

Zawsze masz Atlantica Extense 8kW, która byla moimi pierwszym wyborem jeśli chodzi o potrzeby domu :)

Nie znam cen obecnie ale 10 lat temu była najtańszą opcją na pompę ciepła,dla Ciebie będzie zbyt słaba bo ma ok.4,6kW przy -20st.C.

A co do cwu i all in one, tylko dla kawalerów lub rodzin mających się w misce i to podtrzymuję :)

 

I tak jak pisałem wcześniej,nie ma czegoś takiego jak "przewymiarowanie pompy ciepła",to nawet logicznie się nie składa w całość :)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All in one to jedynie jak jesteś kawalerem lub myjecie się w misce, dla nas 2+1 300l grzany do 46.st.C był na styk ale my w misce się nie myjemy :D

Z czego dokładnie wynika, że na przestrzeni 20 kilku stron poinformowałeś, nas czytelników, około 10-krotnie, że używasz wanny?

 

A co do cwu i all in one, tylko dla kawalerów lub rodzin mających się w misce i to podtrzymuję :)

Lub grzejących cwu wyżej niż 46, lub nie kąpiących się w jednym momencie, lub ....

Ale fakt 300l to zawsze większa elastyczność niż 185l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...