Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

I tak jak pisałem wcześniej,nie ma czegoś takiego jak "przewymiarowanie pompy ciepła",to nawet logicznie się nie składa w całość :)

 

Tu sie nie zgodzę, ale to moje zdanie.

 

Pompa powinna być dobrana na styk. Przecież nawet, gdyby było -20, pompa 7 kw ma wtedy moc przy delcie wody 55C 3.3 kw, jak odpalę grzałki to mam 6.3 kw. Pokrywa bez problemu zapotrzebowanie domu.

 

- ile dni masz - 20 na zew.?

- średnia roczna temp. jest +7..i moim zdaniem dla tej temp. powinno sie dobierać pompę (bez użycia grzałki)

Ale może ja się nie znam :D

Edytowane przez krzysiek_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dedykacją dla Ciebie, zdjęcia sprzed chwili czyli nalepka z jednostki zewnętrznej i ta sama Mila IV,która ma 3,5kW przy -20st.C ;) Bestia 2,4 pod wiata :D

[ATTACH=CONFIG]452570[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]452571[/ATTACH]

 

Ja nie chcę byś dla mnie wychodził na zewnątrz ,marzł i robił jakieś tam zdjęcia . Hm. grzejesz T cap a tu 3,5kW przy -20 ciekawe.

Czy ta nalepka to z Tcap?

Juz nie odpisuj Mam wlasne zdanie odnośnie twoich wpisów .Po co ci to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur CWU to promil dla nas, od 8 lat nie mamy wanny, więc dla nas kąpiel raz na 2 tygodnie to max, na co dzień wystarczy prysznic, a przecież z palca dać + 5 na CWU to żaden problem. Poza tym 22 stopnie w domu to max dla nas.

 

Gdyby Panasonic miał 8 kw, nie byłoby tych pytań (dlatego patrzyłem Daikin 8 kw) ale jeśli mam wybrać pomiędzy idealnie dobraną 7 kw a przewymiarowaną 9 kw, to już mi się mózg lasuje.

 

Tu masz serwisówkę : https://www.panasonicproclub.com/uploads/ES/catalogues/manual-instalacion/Service%20Manual%20Serie%20J%20All%20in%20One.pdf

Możesz w niej zobaczyć , że 9 i 7 kW jest identyczna , różnią się tylko elektroniką ( a w zasadzie oprogramowaniem na nich).

Zmodulują się identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie nie zgodzę, ale to moje zdanie.

 

Pompa powinna być dobrana na styk. Przecież nawet, gdyby było -20, pompa 7 kw ma wtedy moc przy delcie wody 55C 3.3 kw, jak odpalę grzałki to mam 6.3 kw. Pokrywa bez problemu zapotrzebowanie domu.

 

- ile dni masz - 20 na zew.?

- średnia roczna temp. jest +7..i moim zdaniem dla tej temp. powinno sie dobierać pompę (bez użycia grzałki)

Ale może ja się nie znam :D

Wybacz, ale z trollem nie będę dyskutowal ;)

Czerwona lampka mi się zapaliła jak wspomniałeś o grzalce i 8 post na forum i bycie już tak pewnym siebie to...

To dla mnie oznacza trolla za kilka groszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę byś dla mnie wychodził na zewnątrz ,marzł i robił jakieś tam zdjęcia . Hm. grzejesz T cap a tu 3,5kW przy -20 ciekawe.

Czy ta nalepka to z Tcap?

Juz nie odpisuj Mam wlasne zdanie odnośnie twoich wpisów .Po co ci to?

A ja to lubię ;) Żona się wkurza bo na fb foty lądują :D

Akurat po fajki wychodziłem także spoko :)

Od 8 lat smiga u mnie T-CAP 9kW w Mili IV,którą zrobiłem na 3,5kW przy -20st.C :)

 

Taka ciekawostka dla Ciebie ,nie sądzę żebyś zrozumiał ale przypomnę, przed pompą ciepła chciałem Mile ogrzewać prądem, jako że mam wodną podłogówkę to chciałem zapodać do niej kocioł elektryczny, co ciekawe, też o mocy 9kW :D

Dokładnie tego kocioła chciałem kupić :

https://allegro.pl/oferta/elterm-major-aszn-9kw-kociol-elektryczny-230-400v-8553007927

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale z trollem nie będę dyskutowal ;)

Czerwona lampka mi się zapaliła jak wspomniałeś o grzalce i 8 post na forum i bycie już tak pewnym siebie to...

To dla mnie oznacza trolla za kilka groszy :D

 

A co ma wspólnego ilość postów z wiedzą? Może to moje X konto tutaj? Poza tym, to nie ja grzeję 120 m t cap 9 kw. I tak, masz za dużą pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz serwisówkę : https://www.panasonicproclub.com/uploads/ES/catalogues/manual-instalacion/Service%20Manual%20Serie%20J%20All%20in%20One.pdf

Możesz w niej zobaczyć , że 9 i 7 kW jest identyczna , różnią się tylko elektroniką ( a w zasadzie oprogramowaniem na nich).

Zmodulują się identycznie.

 

Podziękował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to lubię ;) Żona się wkurza bo na fb foty lądują :D

Akurat po fajki wychodziłem także spoko :)

Od 8 lat smiga u mnie T-CAP 9kW w Mili IV,którą zrobiłem na 3,5kW przy -20st.C :)

 

Taka ciekawostka dla Ciebie ,nie sądzę żebyś zrozumiał ale przypomnę, przed pompą ciepła chciałem Mile ogrzewać prądem, jako że mam wodną podłogówkę to chciałem zapodać do niej kocioł elektryczny, co ciekawe, też o mocy 9kW :D

Dokładnie tego kocioła chciałem kupić :

https://allegro.pl/oferta/elterm-major-aszn-9kw-kociol-elektryczny-230-400v-8553007927

 

Robisz się naprawde juz nudny z tym 3,5kw i tcapem na to nie musisz w jazdym miejscu forum o tym krzyczeć jak TomaszB o swoich tezach.

Wpisz sobie w stopkę i tyle.

 

Szkoda tylko ze nie jestes w stanie zajarzyć ile tysiecy takich pomp jest montowanych i w 90 procentach sa dobierane wg zalecen producentów do temperatury biwalentnej w danej strefie klimatycznej.

I wszystcy z tych tysiacy uzytkowników normalnie funkcjonuja nikt sie nie żali nie zaglada na jakies forum itp.

 

Bardzo tez mi sie nie podoba jak sie z jakąś wyższościa odnosisz do ludzi którzy maja mniejsze domki lub sugerujesz że sa brudasami bk o to Ci chodziło pisząc o myciu na miskach majac baniaki 200l .

Moze nie wiesz ze taki baniak moze byc podgrzany kilka razy??

I zapewniam Cie ze jednostki allinone nie sa projektowane dla kawalerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz się naprawde juz nudny z tym 3,5kw i tcapem na to nie musisz w jazdym miejscu forum o tym krzyczeć jak TomaszB o swoich tezach.

Wpisz sobie w stopkę i tyle.

 

Szkoda tylko ze nie jestes w stanie zajarzyć ile tysiecy takich pomp jest montowanych i w 90 procentach sa dobierane wg zalecen producentów do temperatury biwalentnej w danej strefie klimatycznej.

I wszystcy z tych tysiacy uzytkowników normalnie funkcjonuja nikt sie nie żali nie zaglada na jakies forum itp.

 

Bardzo tez mi sie nie podoba jak sie z jakąś wyższościa odnosisz do ludzi którzy maja mniejsze domki lub sugerujesz że sa brudasami bk o to Ci chodziło pisząc o myciu na miskach majac baniaki 200l .

Moze nie wiesz ze taki baniak moze byc podgrzany kilka razy??

I zapewniam Cie ze jednostki allinone nie sa projektowane dla kawalerów

Nudne to dla mnie były wypisywane tu bzdury o "przewymiarowanych" pompach, że to katastrofa i powód do wieszania się.

Nudne dla mnie jest tutaj pisanie, że lepsze od "przewymiarowania" pompy i wieszania się przy tym(co to znaczy ?) jest używanie grzałki, co uważam za bzdurę i totalny bezsens.

 

Właśnie dlatego powtarzam cały czas i do znudzenia,że przy pompie ciepła nie ma mowy o terminie "przewymiarowania" przytaczając swój własny przykład z domem 3,5kW ogrzewanym od 8 lat T-CAP-em 9kW.

 

A dzięki T.B mam poprawną wentylację, którą robiłem wg jego zaleceń...

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nudne to dla mnie były wypisywane tu bzdury o "przewymiarowanych" pompach, że to katastrofa i powód do wieszania się.

Nudne dla mnie jest tutaj pisanie, że lepsze od "przewymiarowania" pompy i wieszania się przy tym(co to znaczy ?) jest używanie grzałki, co uważam za bzdurę i totalny bezsens.

 

Właśnie dlatego powtarzam cały czas i do znudzenia,że przy pompie ciepła nie ma mowy o terminie "przewymiarowania" przytaczając swój własny przykład z domem 3,5kW ogrzewanym od 8 lat T-CAP-em 9kW

 

Problem wlasnie w tym że nie widzisz nic poza czubkiem swojego nosa i myślisz ze u wszystkich pompa będzie sie zachowywała tak jak u Ciebie.

Moze Tobie nie taktuje bo masz jakas stara serie D która moze jest mniej wydajnaniz nowe moze masz ten hektar betonu może masz zle policzone ozc i grzejesz z przerwami i moze nie masz problemów z taktowaniem (nie wnikam )

Ale inni maja bo maja za duze pompy i tyle.

Sam mam za dużą i chętnie bym ja zamienił na 5kw bo po jaki h... mi pompa która grzejac tylko w taniej musi jeszcze robic kilku godzinne przerwy .

Wali juz drugi sezon i przez 95% swojej pracy pracuje poniżej 3kw.Nawet podczas mrozu minus 20.

A nie bede jak debil podnosil krzywej na 40 stopni tylko po to żeby popracowala godzine na wysokich obrotach i potem stala 10.

Wlasnie przez to ze jest za duża musze trzymac wyzsza krzywa i grzac z przerwami zeby nie taktowała.

Jakbym mial 5kw chodzila by wiecej godzin na wyzszych obrotach z lepszymi copami na nizszej krzywej i kosztowalaby deczko mniej same plusy minusów nie widzę tak jak przytlaczajaca wiekszosc uzytkowników pomp którzy maja wlasnie tak dobrane pompy i nawet nie mysla o jakis forach i kłutniach z Tobą.

Moze napisz jakis protest do wszystkich producentów ze sa głupsi od Ciebie bo wszyscy jak jeden maja takie zalecenia tylko Ty stajesz okoniem.

Może ich przekonasz bo mnie napewno nie do tcapa na 3,5kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wlasnie w tym że nie widzisz nic poza czubkiem swojego nosa i myślisz ze u wszystkich pompa będzie sie zachowywała tak jak u Ciebie.

Moze Tobie nie taktuje bo masz jakas stara serie D która moze jest mniej wydajnaniz nowe moze masz ten hektar betonu może masz zle policzone ozc i grzejesz z przerwami i moze nie masz problemów z taktowaniem (nie wnikam )

Ale inni maja bo maja za duze pompy i tyle.

Sam mam za dużą i chętnie bym ja zamienił na 5kw bo po jaki h... mi pompa która grzejac tylko w taniej musi jeszcze robic kilku godzinne przerwy .

Wali juz drugi sezon i przez 95% swojej pracy pracuje poniżej 3kw.Nawet podczas mrozu minus 20.

A nie bede jak debil podnosil krzywej na 40 stopni tylko po to żeby popracowala godzine na wysokich obrotach i potem stala 10.

Wlasnie przez to ze jest za duża musze trzymac wyzsza krzywa i grzac z przerwami zeby nie taktowała.

Jakbym mial 5kw chodzila by wiecej godzin na wyzszych obrotach z lepszymi copami na nizszej krzywej i kosztowalaby deczko mniej same plusy minusów nie widzę tak jak przytlaczajaca wiekszosc uzytkowników pomp którzy maja wlasnie tak dobrane pompy i nawet nie mysla o jakis forach i kłutniach z Tobą.

Moze napisz jakis protest do wszystkich producentów ze sa głupsi od Ciebie bo wszyscy jak jeden maja takie zalecenia tylko Ty stajesz okoniem.

Może ich przekonasz bo mnie napewno nie do tcapa na 3,5kw

Wniosek ? Masz dom durszlak,który nie potrafi utrzymać stałej temperatury w domu i ciepło wyprodukowane przez pompę spier..la Ci przez wszędobylskie szpary, współczuję domu bo taki dom to tragedia...

 

Polecam się dokształcić u gazowców,z fajnymi i poprawnymi domami, gdzie ich 25kW kotły ,w domach 3-6kW,zatrzymują się z grzaniem na kilkanaście godzin, zanim po raz kolejny się załączą.

Podobnie jest u mnie.

Kolejny Wniosek ?

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek ? Masz dom durszlak,który nie potrafi utrzymać stałej temperatury w domu i ciepło wyprodukowane przez pompę spier..la przez wszędobylskie szpary, współczuję domu...

 

Polecam się dokształcić u gazowców,z fajnymi i poprawnymi domami, gdzie ich 25kW kotły zatrzymują się z grzaniem na kilkanaście godzin, zanim po raz kolejny się załączą.

 

No to ja Ci współczuję mózgu skoro uważasz mój dom za durszlak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pij juz bo to Ci szkodzi na głowę

Pisalem ze grzeje tylko w taniej j to z kilku godzinnymi przerwami

Ale pisałeś, że chciałbyś grzać cały czas. Takiego postępowania nie rozumiem, skoro pompa mówi Ci wyraźnie, że nie potrzeba grzać cały czas bo ona już wystarczająco dostarczyła energii.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pisałeś, że chciałbyś grzać cały czas. Takiego postępowania nie rozumiem, skoro pompa mówi Ci, że nie potrzeba grzać cały czas.

 

Pokaz mi gdzie to pisałem ze chciałbym grzać 24h .

Pisałem że chodziła by wiecej godzin co nie znaczy 24h.

Wolał bym zeby sobie chodzila np.13 godzin na 40hz z copem 3,6

niż 6 godzin na 20hz z copem 3,3

Akurat jestem przeciwnikiem mulenia pompy przez 24h na 19hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi gdzie to pisałem ze chciałbym grzać 24h .

Pisałem że chodziła by wiecej godzin co nie znaczy 24h.

Wolał bym zeby sobie chodzila np.13 godzin na 40hz z copem 3,6

niż 6 godzin na 20hz z copem 3,3

Akurat jestem przeciwnikiem mulenia pompy przez 24h na 19hz

No właśnie, z sensu Twojej wypowiedzi można było to wywnioskować ;)

moderowano

 

Ja szczyce się tym, że COP mam np.1,2 ale za to zużywam na ogrzewanie 1500kWh,które to kosztuje mnie 400zl :D Nie zmierzam zgłaszać skargi do Panasa, że dużo płacę za ogrzewanie, pomimo, że mam 9kW na 3,5kW :D

 

Ale są ludzie i są idoci :D

Edytowane przez Tomaszs131
Chamski komentarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, z sensu Twojej wypowiedzi można było to wywnioskować ;)

moderowano

 

Ja szczyce się tym, że COP mam np.1,2 ale za to zużywam na ogrzewanie 1500kWh,które to kosztuje mnie 400zl :D Nie zmierzam zgłaszać skargi do Panasa, że dużo płacę :D

 

Ale są ludzie i są idoci :D

 

Nie wniokuj bo Ci to wyraznie nie idzie .

Widac kto jest idiotą że zakłada pompę i cieszy sie z copu 1,2

Jak bym mial miec cop 1,2 to bym sobie grzałkę zalozyl

Edytowane przez Tomaszs131
Edycja cytowanego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wniokuj bo Ci to wyraznie nie idzie .

Widac kto jest idiotą że zakłada pompę i cieszy sie z copu 1,2

Jak bym mial miec cop 1,2 to bym sobie grzałkę zalozyl

moderowano

Przy COP pompy 1,2 i zużyciu 1400kWh na ogrzewanie Mila musiałaby mieć certyfikat z Darmstadt jako dom wysoce pasywny bo wychodzi na to, że zapotrzebowanie Mili to ok 13kWh/m2/rok :D

A ona ma aż 45kWh/m2/rok ;)

 

A grzałka nawet przy - 26,st.C się nie włączyła :D

Edytowane przez Tomaszs131
Chamski komentarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moderowano

Przy COP pompy 1,2 i zużyciu 1400kWh na ogrzewanie Mila musiałaby mieć certyfikat z Darmstadt jako dom wysoce pasywny bo wychodzi na to, że zapotrzebowanie Mili to ok 13kWh/m2/rok :D

Trzabyło założyć jak normalni ludzie pompę 5kw miałaby wtedy cop 3,5 a nie 1,2 i nie musiałbys dogrzewac tym drewnem co masz schowane za stodołą.

 

Tak coś czułem że z jednego bagna z TB żeście wode chlali i się nie myliłem tylko TB jeszcze jakąś kulturę miał a z Ciebie zwykły cham.

 

Tak wyzywasz moderatorum tego forum a powinienes po nogach calować bo to jedyne forum gdzie Cie jeszcze trochę tolerują bo hdzie indziej odrazu ban.

Tutaj zresztą też ,jak Cię na stałe wykopią to gdzie te swoje flustracje bedziesz wylewał pod osłoną nocy.

Zostaniesz sam z tym tcapem

Edytowane przez Tomaszs131
Edycja cytowanego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...