Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Codix-ale to by świadczyło ,że Panasy mają w d..pie dT jeśli chodzi o sprężarkę...

Kurara-Migu chyba miałeś rację , może trzeba zostawić dT=1K i mieć zawsze wysoki przepływ -a PC będzie modulować jak przekroczy te 1,5K od zadanej...

No i to jest nieoczekiwany zwrot akcji-może jednak wrócę do najniższej delty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na PC pokazuje -12st , a z drugiej strony chałupy na marketowym termometrze -13,3st.

Mój T-cap 9kW F leci teraz na 70Hz z 47st i mocą 10,5kW z przepływem 1,8m3/h (ten rok testuję z takim przepływem).COP wychodzi ok 2,35 więc lepiej niż katalog (na razie przy lekkim zaszronieniu).Za niedługo będzie się moc wahać ok 8-9kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codix-ale to by świadczyło ,że Panasy mają w d..pie dT jeśli chodzi o sprężarkę...

Kurara-Migu chyba miałeś rację , może trzeba zostawić dT=1K i mieć zawsze wysoki przepływ -a PC będzie modulować jak przekroczy te 1,5K od zadanej...

No i to jest nieoczekiwany zwrot akcji-może jednak wrócę do najniższej delty ...

 

Ustawienie malej delty przekazuje Ci duze ilosci ciepla do systemu przy niskiej temp.zasilania.

Bo obiegowka zasowa caly czas np 20l/min a masz realna delte np.2,5st to przekazuje do c.o 3,5kw

A jak ma ustawiona delte na 15K i chodzi na 9,5l to zeby przekazac taka moc 3,5kw to delta musi miec 5,5st wiec albo musisz podniesc zasilanie a jak nie to poprostu musi obnizyc czestotliwosc i pracowac z mniejsza moca .

 

Bez cieplomierza ciezko rozgryzc co lepsze czy praca na nizszym zasilaniu ale z bardzo mala delta co tez nie jest podobno dobre dla copu (nawet w instrukcji pisze gdzies ze im wieksza delta tym ekonomiczniej).

Czy praca z delta 5k( niby najbardziej pożądana ze wzgledu na prawidlowe przechlodzenie czynnika) a troche wyzszym zasilaniem.

 

Masz cieplomierz to sie pobaw sam jestem ciekawy ;)

Są takie sytuacje gdzie sprezarka chodzi np.na 48hz ma prawie staly pobór przy tych hercach czyli lepszy cop bedzie gdy przekaze przy tym poboze wiecej mocy do c.o a jak ma realna delte np.3st a pompka zmodulowana do 9l to mniej daje niz jak pompka zasuwa na 20l.

 

Ja liczylem recznie na dwóch termometrach i przeplywie z pompy i niby wychodzilo lepiej przy malej delcie dopuki nie zdalem sobie sprawy ze przy tak duzym przeplywie kazdy blad czujnika o chodzby 0,3st to ogromne zmiany w copie i dalem sobie siana .

Mysle nad zalozeniem pożądnego cieplomierza z mierzalną delta praktycznie od 0K a nie jak wiekszosc cieplomierzy z delta powyzej 3K

Ale to troche spory wydatek napewno nie oplacalny raczej dla zaspokojenia ciekawosci i nie wiem czy sie zdecyduje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

U mnie w tej chwili godz.22,40 Na zew ( -14) temp zadana 45*C T capik daje max 11,2kW lecz moduluje do 10,8kW delta 5 COP 2,4--2,6 temp w domu 23*C

Na razie jest OK Czego nie wiem to tego czy dobrze mam włączoną grzałkę ( jest włączona na ( -15*C ) lecz nie swieci na głownym panelu ikonka . Czy tak ma być ? Nie wiem? Na razie bez problemu sobie radzi lecz chciałbym jej dopomóc grzalką ale cholera wie jak. Musi liczyć na wlasne siły:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@codix, w serwisówce jednak masz napisane ,że defrost mode 2 jest w jednowentylatorowej wersji H ( a o dziwo w wersji J już o tym nic nie ma wspomniane) .Jest tam jakiś wykres , i jest też napisane ,że to może trwać max 30 min...

Może spróbuj tuż przed defrostem ogrzać trochę rurkę od pomiaru temp zewn , albo po prostu posłuchaj , czy faktycznie nie ma różnic jak się defrost zaczyna i trwa.

 

Na tych wykresach z tego co widze to zasadnicza roznica to włąśnie zachowanie zaworu czterodrogowego.

 

Może coś w tym jest.

 

Patrzylem na serwisowke od mojej 7kw seria H i jest tam wykres defrostu i nie ma mowy o deice mode 2 ,jest wyraznie napisane tylko deice mode 1 i podany maksymalny czas 9min30sek.

Stan zaworu czterodrogowego to ON OFf podczas defrostu i ON nic wiecej to taka pozostalosc z klim z tym zaworem jego normalnym polozeniem bez podawania napiecia jest defrost czyli chlodzenie podczas grzania jest ciagle pod napieciem i walczy ze spreżynką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codix -u kuzynki nie ma ciepłomierza ,jest tylko wskazanie w PC.

Na aliexpresie znalazłem utradźwiękowy przepływomierz za 300pln ,muszę to poodglądać-niby jest ok ,bo nie inwazyjny (montaż sond na rurach).Pomierzyć precyzyjnie temp to już nie problem,wtedy policzę jeszcze moc.

Teoretycznie zimą lepiej jest mieć dT=1K , bo będzie trudno do takiej dojść-natomiast wiosna/jesień już tak i teraz pojawia się pytanie o ten chłodny powrót na żywotność sprężarki...

Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

U mnie w tej chwili godz.22,40 Na zew ( -14) temp zadana 45*C T capik daje max 11,2kW lecz moduluje do 10,8kW delta 5 COP 2,4--2,6 temp w domu 23*C

Na razie jest OK Czego nie wiem to tego czy dobrze mam włączoną grzałkę ( jest włączona na ( -15*C ) lecz nie swieci na głownym panelu ikonka . Czy tak ma być ? Nie wiem? Na razie bez problemu sobie radzi lecz chciałbym jej dopomóc grzalką ale cholera wie jak. Musi liczyć na wlasne siły:D

 

W seri H chyba wszystkich jak masz pozwolone grzalki to swieci sie ikonka na wyswietlaczu a jak ich uzywa to podkreslenie pod ta ikonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

U mnie w tej chwili godz.22,40 Na zew ( -14) temp zadana 45*C T capik daje max 11,2kW lecz moduluje do 10,8kW delta 5 COP 2,4--2,6 temp w domu 23*C

Na razie jest OK Czego nie wiem to tego czy dobrze mam włączoną grzałkę ( jest włączona na ( -15*C ) lecz nie swieci na głownym panelu ikonka . Czy tak ma być ? Nie wiem? Na razie bez problemu sobie radzi lecz chciałbym jej dopomóc grzalką ale cholera wie jak. Musi liczyć na wlasne siły:D

 

Hejo,

grzałka prawdopodobnie załączy się jak przez jakiś czas nie będzie wzrostu zadanej temp-tak jest w moim F.

A jaką masz dT i jaki przepływ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam lecz w ustawieniach instalatora mam --zał grzalki przy -15 i tyle . Czy trzeba ją jeszcze podkreskować na głównym panelu?

 

Podkreskuje sie samo jak uzyje grzalek.

Ale musisz miec ikonke na panelu wtedy masz pozwolone na uzycie grzalek.

W seri H jest przyjebane z tymi grzalkami bo zeby sie zalaczyly musi byc spelnione kilka warunkow np.roznica miedzy zadana a aktualna 8K przez chyba 30min co przy nie których ustawieniach krzywej calkowicie eliminuje je z urzycia w seri J juz mozna sobie to ustawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazz serie H wiec lewa+gorna+prawa strzalka wcisniete na raz i przytrzymane kilka sekund az wyskoczy tabelka potem przewijasz gora dół chyba poz 12

 

Oki codix Dzięki- trochę sram w gacie by to sprawdzić bo -14*C . A jak coś pokićkam to dopiero by było.

Powiedz jeszcze czy wystarczy mi w ustaw. instala. aktywna funkcja ( temp zał grzałki przy tam -15 ) bo z tego co piszesz to powinna świecić na głłównym że jest aktywna . A jak ją PC załączy ( wspomaga się ) to bedzie podświetlona z automatu . Tak?

U mnie nie ma jej na wyświetlaczu --czyli nie jest aktywna. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkreskuje sie samo jak uzyje grzalek.

Ale musisz miec ikonke na panelu wtedy masz pozwolone na uzycie grzalek.

W seri H jest przyjebane z tymi grzalkami bo zeby sie zalaczyly musi byc spelnione kilka warunkow np.roznica miedzy zadana a aktualna 8K przez chyba 30min co przy nie których ustawieniach krzywej calkowicie eliminuje je z urzycia w seri J juz mozna sobie to ustawiac

 

Jak tą ikonę aktywować? Tak pytam bo jutro pewnie jak się pobawię to może się uuuuuuuuuuuuuuuuuuuda ha ha A może i nie udddddddddddda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...