Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Zapodaj np; 60 C i obserwuj

 

Jest to dobry tok myślenia ,ale na ( CO ) to tylko do 55* zawsze już coś. Choć PC dobije zużywając sporo i może do pierwszego dobicia zapoda grzałkę bo pewnie w 40 min z 43* do 55* nie dobije w 40min i przy .-15* Pytanie tylko po co grzać do 55* No tak by sprawdzić i tyle albo aż tyle i ciekawość zaspokoję ha ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem tylko pewnie CO w tych godz. ma byc wyłączone.

 

Sprawdzone :

Aby uruchomic wogóle dezynfekcje to musisz miec:

1.pompa wlaczona nie musi chodzic tylko ma sie swiecic zielone swiatełko czyli w trybie oczekiwania.

2.w menu ustawienia funkcji/dezynfekcja/TAK

3.w menu instalatora /ust.dzialania/zbiornik/dezynfekcja/i tu najpierw odznaczyc ptaszkiem dany dzien tygodnia i dopiero kliknac na ten dzien i ustawic godzine temperature do 65st (temp do 75st jest dla grzalki umieszczonej w zbiorniku) i czas jaki po osiagnieciu np.65 ma podtrzymywac ta temperature od 15min di godziny

4.Musi na wyswietlaczu sie swiiecic ze jest w trybie grzania cwu lub w trybie Cwu+c.o nie moze byc samo c.o

Jesli ktos jedzie na harmonogramie i pompa jest wylaczona przez harmonogram albo ustawi godziny dezynfekcji na te w ktorych ma ustawione samj c.o to nie zadziała.

Trzeba wtedy np.ustaeic harmonogram dezynfekcji np.na niedziela 22.00 i w zwyklym harmonogramie ustawic np.od 21.58 wlacz na cwu lub cwu+c.o uwzglednic czas grzania cwu no.2godziny i czas dogrzewania grzalka do 65 np.godzune i potem jeszcze czas wygrzewania np.40min i zrobic w zwyklym harmonogramie np.wylacz albo wlacz c.o w poniedzialek o 2.00 to juz zależy kto co potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy jest możliwość zwiększenia temperatury zasilania względem powrotu? Moja pompa grzeje wodę o 5`C więcej niż jest na powrocie. Czy można zwiększyć np do 10`?

Jak często pojawia się u Was odszranianie?

U mnie bardzo szybko po uruchomieniu pompy pojawia się śnieg. Czy można jakoś temu zapobiegać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można , to się DeltaT nazywa , i jest w ustawieniach grzania.

Bezpośrednio odszranianiu zapobiec nie można. Można grzać z mniejszą mocą ( obniżyć temperaturę ) , ale chyba nie o to chodzi. Jest na dworzu wilgość , jest poniżej 4 stopni , to będzie się szroić , taki urok powietrznych pomp ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam prośbę o pomoc w dobraniu pompy ciepła, bo nie mogę się zdecydować :)

 

Dom z dachem dwuspadowym, powierzchnia całkowita 298m2 (użytkowa 220), zbudowany na płycie fundamentowej i dość dobrze ocieplony - 30cm XPS/EPS od dołu, prawie 40cm PUR w dachu i 22cm styropianu 031 na ścianach. Do tego 3 poziomy betonu (płyta, strop i poddasze) oraz ciężki silikat N24 co daje dużą bezwładność cieplną, więc powinno ładnie stabilizować krótkotrwałe okresy mocnego mrozu.

Garaż nie ogrzewany, docieplony, z niezależną rekuperacją i dodatkowo, dwa pokoje na poddaszu będą przez większość czasu miały obniżoną temperaturę i zmniejszoną wydajność wentylacji.

Wszędzie podłogówka.

Wynik ciepłowłaściwe (8.2kW plus CWU dla 3 osób): https://cieplowlasciwie.pl/wynik/amoe

 

Zastanawiam się nad pompą Panasonic HP 9kW R32 (gen J).

Wiem, że ta pompa ma słabą moc w niskich temperaturach, ale w domu mam mieć dodatkowo klimatyzację 10kW, którą mogę dogrzać w krytycznych momentach (o ile Samsung Windfree uruchomi się poniżej -15), będą również do dyspozycji grzałki elektryczne (pompa/cwu/bufor).

 

Czy takie rozumowanie ma sens, czy nie wygłupiać się i brać coś mocniejszego np. T-CAP 9kW?

 

Pozdrawiam,

robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam prośbę o pomoc w dobraniu pompy ciepła, bo nie mogę się zdecydować :)

 

....

 

Pozdrawiam,

robert

Dobór mocy PC dla niestandardowego budynku (bo 340 m2 powierzchni standardem nie jest) tylko na podstawie "obliczen" CW rozsądnym działaniem na pewno nie jest.

Owszem ocieplenie jest bardzo dobre, ale te 8,2 kW wyglada na nieco niedowymiarowane, tak jak i zapapotrzebowanie na ciepło (tu akurat chyba nieco za duzo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone :

Aby uruchomic wogóle dezynfekcje to musisz miec:

1.pompa wlaczona nie musi chodzic tylko ma sie swiecic zielone swiatełko czyli w trybie oczekiwania.

2.w menu ustawienia funkcji/dezynfekcja/TAK

3.w menu instalatora /ust.dzialania/zbiornik/dezynfekcja/i tu najpierw odznaczyc ptaszkiem dany dzien tygodnia i dopiero kliknac na ten dzien i ustawic godzine temperature do 65st (temp do 75st jest dla grzalki umieszczonej w zbiorniku) i czas jaki po osiagnieciu np.65 ma podtrzymywac ta temperature od 15min di godziny

4.Musi na wyswietlaczu sie swiiecic ze jest w trybie grzania cwu lub w trybie Cwu+c.o nie moze byc samo c.o

Jesli ktos jedzie na harmonogramie i pompa jest wylaczona przez harmonogram albo ustawi godziny dezynfekcji na te w ktorych ma ustawione samj c.o to nie zadziała.

Trzeba wtedy np.ustaeic harmonogram dezynfekcji np.na niedziela 22.00 i w zwyklym harmonogramie ustawic np.od 21.58 wlacz na cwu lub cwu+c.o uwzglednic czas grzania cwu no.2godziny i czas dogrzewania grzalka do 65 np.godzune i potem jeszcze czas wygrzewania np.40min i zrobic w zwyklym harmonogramie np.wylacz albo wlacz c.o w poniedzialek o 2.00 to juz zależy kto co potrzebuje

 

Oki. Pobawię się w wolnej chwili. Z tego co widzę to ja najpierw ustawiałem dezynfekcję a później data i czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy korzystał ktoś z wejścia sygnałowego "sterowanie zewnętrzne" które się znajduje nad wejściem od "kontrolera zdalnego" czyli panelu sterowania? W instrukcji jest tylko napisane że to styk suchy , otwarty=nie działa, zwarty=działa i że możliwość sterowania przełącznikiem zewnętrznym.

Interesuje mnie jak to działa jak styk zostanie zwary, czy PC się wtedy wyłączy tak jak bym nacisnął przycisk zasilania na kontrolerze zdalnym ? Czy może zadziała to jak wyłącznik awaryjny i natychmiast wyłączy cała PC nie zważając na jej pracę?

 

Zastanawiam się nad tym czy nie dało by radę podłączyć pod to wejście, termostatu pokojowego, zamiast pod to dedykowane. Zależy mi na żeby mieć możliwość sterowania krzywą z podbiciem tak jak jest wtedy gdy sterujemy PC za pomocą temperatury wody w PC, a zarazem mieć "kaganiec" w postaci termostatu pokojowego który wyłączy całą PC wraz z pompami obiegowymi, gdy zostanie przekroczona na nim zadana temperatura.

 

Obecnie używam termostatu pokojowego w taki sam sposób ale na dedykowanym wejściu sygnałowym i ustawieniu w sterowniku jako termostat zewnętrzy, tylko wtedy zostaje zabrana możliwość podbijania krzywej o te +-5*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy korzystał ktoś z wejścia sygnałowego "sterowanie zewnętrzne" które się znajduje nad wejściem od "kontrolera zdalnego" czyli panelu sterowania? W instrukcji jest tylko napisane że to styk suchy , otwarty=nie działa, zwarty=działa i że możliwość sterowania przełącznikiem zewnętrznym.

Interesuje mnie jak to działa jak styk zostanie zwary, czy PC się wtedy wyłączy tak jak bym nacisnął przycisk zasilania na kontrolerze zdalnym ? Czy może zadziała to jak wyłącznik awaryjny i natychmiast wyłączy cała PC nie zważając na jej pracę?

 

Zastanawiam się nad tym czy nie dało by radę podłączyć pod to wejście, termostatu pokojowego, zamiast pod to dedykowane. Zależy mi na żeby mieć możliwość sterowania krzywą z podbiciem tak jak jest wtedy gdy sterujemy PC za pomocą temperatury wody w PC, a zarazem mieć "kaganiec" w postaci termostatu pokojowego który wyłączy całą PC wraz z pompami obiegowymi, gdy zostanie przekroczona na nim zadana temperatura.

 

Obecnie używam termostatu pokojowego w taki sam sposób ale na dedykowanym wejściu sygnałowym i ustawieniu w sterowniku jako termostat zewnętrzy, tylko wtedy zostaje zabrana możliwość podbijania krzywej o te +-5*C.

 

Wyłącza jak przyciskiem pompy czyli delikatnie, minus sterowania po tym styku jest taki że wyłącza również CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...