Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Mam problem z grzałką CWU, nie załącza mi się przy większych mrozach. Zdaję sobie sprawę z tego, że grzałka co i cwu to jedna i ta sama grzałka wewnętrzna. Mam w ustawieniach, ze przy spadku temp poniżej -14 stopni włącza się grzałka CO pierwsza z ikon po lewej jest podkreślona, w momencie przełączenia na grzanie cwu nic się nie dziej tzn. druga ikona nie jest podkreślona i pompa przy mrozie -20 nie daje rady podgrzać wody. Próbowałem już ze zworką na olp booster heater, bo gdzieś znalazłem, ze powinna być założona i nic. Proszę o pomoc. Pompa to Aquarea HP 9 kW 3faz.

596A8A4F-0CCA-4B13-BF47-206BB9B1FF78.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione max czasy co i cwu. Chodzi mi głównie o to, ze pompa grzeje cwu bez wspomagania grzałki i trwa to zdecydowanie za długo w ekstremalnych temperaturach, na tyle za długo ze spada temp w obiegach grzewczych (bufor mam 50 l), 2/3 domu podłogówka, 1/3 grzejniki. Jutro postaram się umieści foty z ustawieniami. Edytowane przez krzys1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione max czasy co i cwu. Chodzi mi głównie o to, ze pompa grzeje cwu bez wspomagania grzałki i trwa to zdecydowanie za długo w ekstremalnych temperaturach, na tyle za długo ze spada temp w obiegach grzewczych (bufor mam 50 l), 2/3 domu podłogówka, 1/3 grzejniki. Jutro postaram się umieści foty z ustawieniami.

 

jakie masz te czasy, co to znaczy że długo grzeje, ile minut, jak duży zbiornik CWU, gdzie umieszczona czujka, to wszystko jest ważne,

Przy CWU grzałka wewnętrzna nigdy nie będzie pracowała razem ze sprężarką

a.jpg

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile razy dziennie grzejesz ten zbiornik? pewno blokujesz go kagańcem, spróbuj na jakiś czas przełożyć czujkę na środek i puścić CWU w samopas przy delcie kolo 6st, pewno dużo szybciej i częsciej będzie grzało, ale będzie większy komfort dla CO

i dałbym max czas CWU na 1,5h a CO na 1h

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie zimowym 3 razy dziennie do temperatury 43 st., zastosuję się do sugestii kolegi, potestuję. Generalnie zniecierpliwiony rezygnuję z grzania cwu na zbiorniku podłączonym do pompy. mam drugi bojler z podwójna wężownicą a w nim grzałkę, która włączam aby zagrzać przy -20 cwu. Latem w tym starym zbiorniku solary grzeją mi cwu, a ze wężownica nie spełnia wymagań pod pompę to zmuszony byłem zakupić drugi zbiornik. Niedogodność polega na tym, ze muszę wachlować zaworami na jednym otwierać na drugim zamykać- tak mi chłopaki fajnie zrobili. Pewnie i tak za jakiś czas zmienię na jeden zbiornik z 2 wężownicami na pompę + solary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomogłeś jak zawsze

Ale co tu pomagać jak nie ma w czym.

Taki urok słabszych pomp lub nieodpowiedniego zasobnika.

Ja też mam 9kW i grzeje 300l i tylko 2x dziennie, w okienku południowym zasobnik do 46st.C dogrzewa mi w 30min a przy mega mrozach trwa to max.45min.

Grzałka 6-9kW do zasobnika załatwi sprawę.

Grzałka w pompie jest do wspomagania jak pompa już nie wydala a nie do grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Was. Czy pompa 12 kw HT panasonic wyskotemperaturowa mająca wbudowaną grzałkę 9 k, podczas np uszkodzenia sprężarki będzie grzała grzałką? Tak z ciekawości pytam czy w razie awarii jest możliwość że będzie grzała tylko grzałką?

 

Jeśli sterownik PC będzie ok , to załączysz awaryjnie grzałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie cwu minus 8st ,7kw seriaH z zaliczonym defrostem na cwu (defrost zwykly za pomoca zładu wody z wezownicy)

IMG_20210207_130946_392_resize_78.jpg

IMG_20210207_130906_459_resize_96.jpg

IMG_20210207_131434_992_resize_68.jpg

IMG_20210207_140705_707_resize_23.jpg

 

godzinka czasu wkrecila sie na 99hz ,w szytowej formie dawala 7,8kw.Baniak 200l od 24st do 47st ,pobór z podlicznika 2,9kwh

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...