Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Niebrobiłem tego bo nie mam ale musisz sie zarejestrowac najpierw jako instalator w aquarea service cloud jak dasz rade zalozyc konto wtedy wywalasz swojego instalatora a podajesz siebie

 

A co z gwarancją, skoro wywalisz swojego instalatora i zarejestrujesz siebie to co na to Panasonic w razie awarii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie jak sprawuje się Wasza pompa przy obecnej temperaturze. Dzis -7st. i pompa od 4 godzin chodzi non stop przy czym temperatura nie rośnie, wciąż jest na tym samym poziomie. Póki co grzałka jeszcze nie włączyła się. Wygląda to tak jakby pompa nie mogła bardziej zagrzać budynku i tylko utrzymywała temperaturę jaką udało jej się w pewnym momencie osiągnąć. Czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie jak sprawuje się Wasza pompa przy obecnej temperaturze. Dzis -7st. i pompa od 4 godzin chodzi non stop przy czym temperatura nie rośnie, wciąż jest na tym samym poziomie. Póki co grzałka jeszcze nie włączyła się. Wygląda to tak jakby pompa nie mogła bardziej zagrzać budynku i tylko utrzymywała temperaturę jaką udało jej się w pewnym momencie osiągnąć. Czy to normalne?

Temp.powrotu jaka jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz większa :D Jak nie wzrasta to o czymś to świadczy, wszak to głównie temperatura powrotu decyduje o tym czy cieplej będzie w domu :)

 

Ale mierzysz to wzystko swoją miarą. Może w betonie z dużą zawartością powietrza ( czyli jak styropian izoluje) działającym jak bufor powrót się podnosi , ale np. w anhydrydzie nie będzie to mozliwe , całe ciepło będzie przekazywane do pomieszczen i powrot nie wzrosnie.

Moze kolega ma cienką wylewkę ,ktore jednak cieplo przekaże do pomieszczenia .To ,że sie powrot nie podnosi o niczym nie swiadczy.

Wazne jest ile ciepla pompa produkuje ( bo to idzie do domu).

 

EDIT: Napiszę to inaczej , w grzejnikach, i najwidoczniej w betonowych buforach ,pierwszą reakcją na podniesienie mocy jest wzrost temperatury powrotu , delty ,a co za tym idzie i wyjscia , to w cienkich wylewkach ta moc jest przekazywana do pomieszczenia , i dopiero jak w pomieszczeniu temperatura wzrośnie to zacznie wzrastać i temperatura wody.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam Twoje przypadłości? W sensie, że nie mogła sie wkręcić na obroty? Wyjaśniło się coś?

 

Dalej nic ;)

Podpieli smartclouda i obserwuja ale jak narazie nie bylo okazji trzyma sie jak zaklęte na minus 9 a ona dopiero gdzies od minus13 fisiowala ale moze jutro sie przytrafi wreszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Napiszę to inaczej , w grzejnikach, i najwidoczniej w betonowych buforach ,pierwszą reakcją na podniesienie mocy jest wzrost temperatury powrotu , delty ,a co za tym idzie i wyjscia , to w cienkich wylewkach ta moc jest przekazywana do pomieszczenia , i dopiero jak w pomieszczeniu temperatura wzrośnie to zacznie wzrastać i temperatura wody.

Co ty chłopie pierdzielisz :D

Jakąś nową fizykę wymyślasz widzę.

Dopóki temp.w pomieszczeniu nie wzrośnie temp.powrotu nie podniesie się, czyli temp.zasilania nie oddaje ciepła do pomieszczenia a tym samym temp.powrotu wzrasta.

Jakieś teorie z piaskownicy tutaj próbujesz wdrażać.

 

A anhydryt, właśnie z tego względu uważam,że nie nadaje się pod pompę ciepła gdyż szybko oddając ciepło z zasilania do pomieszczenia, powrót zwiększa swoją temperaturę automatycznie podwyższając temp.zasilania,która jest ograniczona niską KG(wymuszoną właśnie z tego względu)wyłącza pompę, za chwilę ją włączając bo powrót tak szybko się wychodził...I tak w kółko i to jest u Was te słynne "taktowanie " :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prośba o pomoc weryfikacją poprawności działania czujników w pompie t-cap monoblok

Patrząc w menu dane

 

8.Temperatura docelowa( wyliczona z krzywej grzania ,lub aktualnie ustawiona , jeśli krzywa nie jest używana) / temperatura wyjścia wody z pompy

 

9. Temperatura wody za skraplaczem (wymiennikiem) a przed grzałkami / Temperatura wejścia wody do pompy

 

oznaczone na niebiesko temperatury powinny być jednakowe ???

Ja mam

8. 48/44

9. 47/40

 

Czy świadczy to o rozjechaniu się któregoś czujnika (wada czy kalibracja)?

Po której temperaturze z tych 2 pompa reguluję swoją pracę?

 

Na wykresach w service cloud

8 ......../ temperatura wyjścia wody z pompy to > Temperatura wody wyjścowej

 

9. Temperatura wody za skraplaczem (wymiennikiem) a przed grzałkami to > Temperatura wyjściowa 2

 

Na wykresach mam też rozjazd 3 C

 

 

Drugie pytanie jaka powinna być różnica między temp. czynnika na wejściu na wymiennik a temp. wody wyjściowej z wymiennika?

Mam około 70/85 na 45/48

 

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu powyższych wątpliwości.

Edytowane przez elezibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,te temperatury co do zasady powinny być rowne (o ile grzalka nie pracuje).

Ale przede wszystkim ,Ty masz monoblok.Byla ru dyskusja ,ze czujniki w Panasonicach sa kiepsko odizolowane ,a jako ze u Cuebie sa na zewnątrz to obecne temperatury jeszcze bardziej potęgują przekłamywanie .

 

Z ocena i kalibracja ( i docieplaniem) bym się wstrzymał do wiosny.

 

A temperatura gazu na wymiennik na pewno nie ma 70/85 (choc nie wiem co jest 70 a co 85).Na zły czujnik patrzysz.

W menu z informacjami jest w postaci szesnastkowej chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam powietrzna gra i buczy nawet jak jest zimniej niż na obrazku.

Ale rozumiem, ze namawiasz do solidnych odwiertów a nie jakiś absurdów poziomych.

 

No ale jakie COP??:) Ja ostatnio badam bardzo ciekawe koszowe wymienniki gruntowe - zakopujesz tego dół na około 8m ppt a góra się kończy na 2m i z danych które zebrałem działa to bardzo dobrze... Bez porównania lepiej niż poziomy a nawet lepiej niż pionowy jak się policzy ich bilans i warunki gruntowe są nie najgorsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

To od ok 70 do 80 C mam jako Temperatura na tłoczeniu na wykresach

Sprawdzę na panelu czy to to samo

to jest w menu panela parametr 75>o Temperatura na na tłoczeniu po sprężarce przed zaworem 4d

 

Co do czujników wody to zmierzę rzeczywistą i na razie prze kalibruje jak są w menu serwisowym.

Nie wiem który jest fałszywy i czy ma wpływ na pracę pompy (fałszywa delta).

Po którym czujniku wody steruje pracą pc?

 

PS. GoHeishaMon >> ciekawe czytam mam panel HMI z MQTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...