Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

No ale jakie COP??:) Ja ostatnio badam bardzo ciekawe koszowe wymienniki gruntowe - zakopujesz tego dół na około 8m ppt a góra się kończy na 2m i z danych które zebrałem działa to bardzo dobrze... Bez porównania lepiej niż poziomy a nawet lepiej niż pionowy jak się policzy ich bilans i warunki gruntowe są nie najgorsze!

Ja mam COP10 a może i 20,w powietrznej, na samo ogrzewanie zużywam zależnie od sezonu od 1300-1600kWh co mi daje w PLN ok.400-500zl.

Zatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakie COP??:) Ja ostatnio badam bardzo ciekawe koszowe wymienniki gruntowe - zakopujesz tego dół na około 8m ppt a góra się kończy na 2m i z danych które zebrałem działa to bardzo dobrze... Bez porównania lepiej niż poziomy a nawet lepiej niż pionowy jak się policzy ich bilans i warunki gruntowe są nie najgorsze!

Nie liczę COP, bo nie mam ciepłomierza.

To co pokazuje pompa to pewnie ściema, ale nawet jakby było połowa tego co pompa wskazuje to rewelacja.

 

Koszowe to chyba jakaś nowość, ja bym królikiem nie chciał być.

I tak teoretycznie to musiało by być tych 8 metrowy wierceń w cholerę i daleko od siebie, gdzie tu zysk?

Brzmi jak cudowne połączenie wad poziomego z pionowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam COP10 a może i 20,w powietrznej, na samo ogrzewanie zużywam zależnie od sezonu od 1300-1600kWh co mi daje w PLN ok.400-500zl.

Zatem ?

 

Kolego powiem Ci, że dobra gruntowa wyciąga niecałe 5. Powietrzna max 3 a tej zimy jak będzie 1,5 to będzie sukces:) Mówię oczywiście o grzaniu chałupy zimą a nie o CWU latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę COP, bo nie mam ciepłomierza.

To co pokazuje pompa to pewnie ściema, ale nawet jakby było połowa tego co pompa wskazuje to rewelacja.

 

Koszowe to chyba jakaś nowość, ja bym królikiem nie chciał być.

I tak teoretycznie to musiało by być tych 8 metrowy wierceń w cholerę i daleko od siebie, gdzie tu zysk?

Brzmi jak cudowne połączenie wad poziomego z pionowym.

 

No nie wiem co tam Ci PC pokazuje ale nie ma zupełnie porównania z gruntówką. Natomiast co do koszowych to od lat są stosowane. Jeden taki jak opisałem ma moc 1kW a przy dobrym gruncie dochodzi nawet do 2kW! Więc policz sobie sam ile potrzebujesz w zależności od zapotrzebowania. Spójrz jak wygląda tego wersja przemysłowa:

 

https://tinyurl.com/yy8b8xtj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem Ci, że dobra gruntowa wyciąga niecałe 5. Powietrzna max 3 a tej zimy jak będzie 1,5 to będzie sukces:) Mówię oczywiście o grzaniu chałupy zimą a nie o CWU latem.

E tam, dla mnie mogę i mieć COP1 zużywając średnio 1500kWh na ogrzewanie za sezon.

Ale to znaczyłoby, że wybudowałem dom pasywny, który potrzebuje -1500kWh/125m2=12kWh/m2/rok. :D

Super :D

Cały czas piszę o zużyciu na ogrzewanie zimą...

 

Myślałem, że jarajacy się COPEM/SROPEM dawno minęli ale widzę, że niektórym staje na samą myśl o COP :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem Ci, że dobra gruntowa wyciąga niecałe 5. Powietrzna max 3 a tej zimy jak będzie 1,5 to będzie sukces:) Mówię oczywiście o grzaniu chałupy zimą a nie o CWU latem.

 

Co mnie obchodzą COP-y ?????????????????????

Jak mam na tyle Prądu by to ogarnąć i wyjść na ZERO

Idź do Adama to sobie razem pogadacie --nóż się JELEŃ Trafi i pociągnie temat

REKLAMA Będzie i przy okazji nazwę firmy wrzucicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, dla mnie mogę i mieć COP1 zużywając średnio 1500kWh na ogrzewanie za sezon.

Ale to znaczyłoby, że wybudowałem dom pasywny, który potrzebuje -1500kWh/125m2=12kWh/m2/rok. :D

Super :D

Cały czas piszę o zużyciu na ogrzewanie zimą...

 

Myślałem, że jarajacy się COPEM/SROPEM dawno minęli ale widzę, że niektórym staje na samą myśl o COP :D

 

Do pasywnego to ci jeszcze duuuuuużo brakuje

1500kWh?????????????????? Pisz no realnie bo chyba ten grzejnik w bloku co miałeś przy głowie w łóżku zrobił swoje. I teraz są tego konsekwencje.

Raz masz dom ponad 200m2 teraz 125m2

Zużywać to można i 1kWh /rok na CO +CWU

A ja tam zużywam na CO +CWU 700kWh /rok i zalożyłem sobie PC i PV o mocy 10kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pasywnego to ci jeszcze duuuuuużo brakuje

1500kWh?????????????????? Pisz no realnie bo chyba ten grzejnik w bloku co miałeś przy głowie w łóżku zrobił swoje. I teraz są tego konsekwencje.

Raz masz dom ponad 200m2 raz 125m2

Młody jesteś i nie pamiętasz ;)

Mila IV,swego czasu był tutaj mój dziennik budowy:

https://www.extradom.pl/projekt-domu-mila-4-wersja-a-z-pojedynczym-garazem-paliwo-stale-WRD2283

 

Wiem, że do pasywnego mi trochę brakuje bo zapotrzebowanie z OZC wychodzi mi 40kWh/m2/rok czyli dzisiaj normalnie :)

1500kWh ? To moje średnie zużycie na ogrzewanie, średnie od 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co tam Ci PC pokazuje ale nie ma zupełnie porównania z gruntówką. Natomiast co do koszowych to od lat są stosowane. Jeden taki jak opisałem ma moc 1kW a przy dobrym gruncie dochodzi nawet do 2kW! Więc policz sobie sam ile potrzebujesz w zależności od zapotrzebowania. Spójrz jak wygląda tego wersja przemysłowa:

 

https://tinyurl.com/yy8b8xtj

 

OK już jednemu w tamtym roku złożyłem propozycję. mogę i tobie.

Założysz mi te koszowe jak i PC --określimy tego ustrojstwa moc Ja za to zapłacę . Lecz przygotuję umowę od strony prawnej i zapiszemy parę punktów .

W przypadku gdy np ta pompa nie da COP =5 lub kosz nie będzie miał odpowiedniej mocy to odpowiednie odszkodowanie zapłacisz. PASUJE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody jesteś i nie pamiętasz ;)

Mila IV,swego czasu był tutaj mój dziennik budowy:

https://www.extradom.pl/projekt-domu-mila-4-wersja-a-z-pojedynczym-garazem-paliwo-stale-WRD2283

 

Wiem, że do pasywnego mi trochę brakuje bo zapotrzebowanie z OZC wychodzi mi 40kWh/m2/rok czyli dzisiaj normalnie :)

1500kWh ? To moje średnie zużycie na ogrzewanie, średnie od 8 lat.

1500kWh z czego?????????????

Już chyba chłopaki pisali o tobie i kilku wcieleniach

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie z grzałki bo nie uznaje hybrydy pompy ciepła z kotłem elektrycznym bo dla mnie to głupota i druciarstwo :D

 

Arturo jest tylko jeden :D

 

Skoro Arturo 1972 to twój rocznik to gówniarz z pana.

Po za tym masz dom choć staje się wątpliwe czy w rzeczywistości tak jest Pewnie dalej na 12 piętrze w slamsie z głową przy grzejniku śpisz w pokoju o wym 2,5 x 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty w ogóle wiesz o ogrzewaniu jak dla ciebie przy grzanie 24/24 nie ma komfortu

W nowych domach, nie ma prawa być mowy o grzaniu 24/24.

To jest niemożliwe z czysto fizycznego punktu widzenia, bo jak można coś grzać jak nie ma takiej potrzeby ?

Jak czytam to w wielu wypadkach urządzenie jest mądrzejsze od "ludzi" posiadających te urządzenie :D

 

Jak gotuje Ci się woda w czajniku to wyłączasz ją żeby zalac kawę czy zmuszasz ją żeby dalej się gotowała ?

Jak tak to podchodzi to już pod chorobę psychiczną :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych domach, nie ma prawa być mowy o grzaniu 24/24.

To jest niemożliwe z czysto fizycznego punktu widzenia, bo jak można coś grzać jak nie ma takiej potrzeby ?

Jak czytam to w wielu wypadkach urządzenie jest mądrzejsze od "ludzi" posiadających te urządzenie :D

 

Jak gotuje Ci się woda w czajniku to wyłączasz ją żeby zalac kawę czy zmuszasz ją żeby dalej się gotowała ?

Jak tak to podchodzi to już pod chorobę psychiczną :D

 

Czy ty w ogóle umiesz interpretować wpisy które czytasz??????????????

Parę dni temu pisalem że grzeję na harmonogramie i dom nie ma 5 lat lecz ponad ćwierć wieku

to 24/24 nie tyczy się mojego lecz twój wpis był że grzanie 24/24 nie ma komfortu .Więc śmiem twierdzić że nie wiesz co piszesz.

PS -skoro dom masz 8 lat:D:D:D

- i miałeś dziennik budowy

-A twoja rejestracja na FM to 2020r to coś tu nie gra

- Były inne wcielenia

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co tam Ci PC pokazuje ale nie ma zupełnie porównania z gruntówką. Natomiast co do koszowych to od lat są stosowane. Jeden taki jak opisałem ma moc 1kW a przy dobrym gruncie dochodzi nawet do 2kW! Więc policz sobie sam ile potrzebujesz w zależności od zapotrzebowania. Spójrz jak wygląda tego wersja przemysłowa:

 

https://tinyurl.com/yy8b8xtj

 

cop=3 to powietrzne wyciągały dekadę temut temu (albo i wcześniej), trzeba zmienić tabelki, które czytasz.

 

Nie jarzę tych koszy. Dlaczego te rurki takie skręcone blisko siebie. Przecież to ciepło z gruntu wyciąga więc nie ważne ile metrów bieżących ma rurka tylko ile gleby ma w swoim pobliżu. A to niewiele będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Kielcach -10 i mega wiatr. W niektórych pomieszczeniach temperatura spadła z 22 na 20. Podłogi letnie albo i zimne - ciężko odróżnić. Pompa pokazuje normalną pracę. Około 2 w nocy zmieniłem pracę krzywej na prostą i dałem 36 stopni - myślałem że tam jest problem ale nic nie pomogło. Zużycie prądu o 6 godzinie 14 kW. Macie pomysł co sprawdzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...