Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

@ALL

Zgodnie z wyliczeniami moja pompka przy większych mrozach powinna włączać grzałkę i to powinno być ze 30-50h w ciągu roku. Ale patrzę a pompka nie chce jej włączyć a jednocześnie widzę, że ma problemy żeby przy obecnych -11 dojechać z temperaturą w domu do ustawionych 24.

Do -7 włącznie pompka daje radę ogrzać chałupę do 24. Ale przy -11 to maks. 23stopnie i nie może się przebić wyżej.

Jak w takiej sytuacji wymusza się wspomaganie pracy za pomocą grzałki, żeby od -8 stopni grzałka startowała ze wspomaganiem a nie od -20.

 

 

Rozumiem że pompa chodzi 24h/doba i jednocześnie nie jest w stanie osiągnąć zadanej temp. wynikającej z krzywej.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że pompa chodzi 24h/doba i jednocześnie nie jest w stanie osiągnąć zadanej temp. wynikającej z krzywej.

 

Tak powinna mieć wg krzywej na zasilaniu 40 a ma 36 oraz 30.5 na powrocie

Mam włączoną grzałkę zarówno na CWU jak i CO.

Nie rozumiem tych durnowatych opisów funkcji w Service Cloud

Wychodzi mi, że to jest w sekcji: Konfiguracja / Instalator / Ustawienia Pracy / temp. zewn. wł. grzania: ustawiłem -7st. - jak niżej na zdjęciu

PC Service Cloud.JPG

Edytowane przez Lubuszmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinna mieć wg krzywej na zasilaniu 40 a ma 36 oraz 30.5 na powrocie

 

 

W podłogę puszczasz 36 -40 stopni?:o Chyba masz jakiś bufor po drodze. Jeśli tak to po pierwsze skręć kaloryfer bo on może mocno wychładzać a po drugie sprawdz zawór mieszający bo pewnie go masz w obiegu podłogówki i zobacz co na nim jest ustawione

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podłogę puszczasz 36 -40 stopni?:o Chyba masz jakiś bufor po drodze.

 

Tak moja podłogówka była liczona 20 lat temu pod kocioł kondensacyjny z temp. 37 stopni z rozstawem rurek 15cm pod panelami i 22cm pod płytkami i przez 20lat sobie świetnie radziła. Nie mam żadnego bufora, podłoga w tych warunkach rzadko była cieplejsza niż 27 stopni a jak miała 29 w najtęższe mrozy to wszyscy sobie to ciepełko chwalili :)

Nie mam zaworów mieszajacych - maksymalnie prosty układ, który świetnie działał przez 20lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

U Was przez anhydryt(lub cienką wylewkę betonową)temp.zasilania szybko wzrasta przez szybkie nagrzanie pomieszczenia i pompa robi STOP bo nie możecie zapodać wyższej KG bo by Was zagotowało ;) I tak w kółko,kilkanaście start/stopów na dobę :D

 

czyli jednak doświadczenie w zakresie wylewki anhydrytowej... ZEROWE :)

czytanie ze zrozumieniem ---- "PAŁA" :)

 

EOT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moja podłogówka była liczona 20 lat temu pod kocioł kondensacyjny z temp. 37 stopni z rozstawem rurek 15cm pod panelami i 22cm pod płytkami i przez 20lat sobie świetnie radziła. Nie mam żadnego bufora, podłoga w tych warunkach rzadko była cieplejsza niż 27 stopni a jak miała 29 w najtęższe mrozy to wszyscy sobie to ciepełko chwalili :)

Nie mam zaworów mieszajacych - maksymalnie prosty układ, który świetnie działał przez 20lat

 

W seri J masz ustawienia jeszcze z warunkami zalaczania sie grzalki nie tylkk od temp.zewnetrznej tylko np.ile stopni ma brakowac wlasnie od rzeczywistej do zadanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

 

U Was przez anhydryt(lub cienką wylewkę betonową)temp.zasilania szybko wzrasta przez szybkie nagrzanie pomieszczenia i pompa robi STOP bo nie możecie zapodać wyższej KG bo by Was zagotowało ;) I tak w kółko,kilkanaście start/stopów na dobę :D

 

Głupoty --Mam grzejniki i już nie raz pisałem że PC może chodzić i parę tygodni i się ani razu nie wyłączy pomimo grzejników. ( sprawdzone) PC tylko moduluje i jak jest na krzywej bez harmonogramu to pracuje non stop. Pracowałem z różnymi deltami od 4 do 10 i cały czas moduluje. Muszę ją puścić na harmonogramie by nie przegrzewać domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W seri J masz ustawienia jeszcze z warunkami zalaczania sie grzalki nie tylkk od temp.zewnetrznej tylko np.ile stopni ma brakowac wlasnie od rzeczywistej do zadanej

 

W którym miejscu mogę te warunki zdefiniować ?

Czy to te przy krzywej kompensacji ?

PC Service Cloud 2.JPG

PC Service Cloud 3.JPG

Edytowane przez Lubuszmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu mogę te warunki zdefiniować ?

Czy to te przy krzywej kompensacji ?

[ATTACH=CONFIG]452814[/ATTACH]

 

No w sterowniku w menu tam gdzie sie ustawia krzywa i temo.zewn wlaczenia grzalki .

W smart nie wiem bo nie posiadam tak jak serii J ale to chyba to ustawia sie roznice miedzy faktyczna temp.a ta zadana wynikajaca z krzywej czyli masz np.ustaeione 4st to jak zadana jest 35 a ty masz 33 i nie moze wiecej dobic to grzalka sie nie wlaczy musiala by byc zadana 37 ,no i jeszcze czas sie chyba ustawia opoznienia ze dopiero np.jak przez 30min nie moze dobic to dopiero zalaczy i jeszcze roznice kiedy ma wylaczyc.

Ale dokladnych zaleznoscj nie znam bo nie studiowalem tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sterowniku w menu tam gdzie sie ustawia krzywa i temo.zewn wlaczenia grzalki .

W smart nie wiem bo nie posiadam tak jak serii J ale to chyba to ustawia sie roznice miedzy faktyczna temp.a ta zadana wynikajaca z krzywej czyli masz np.ustaeione 4st to jak zadana jest 35 a ty masz 33 i nie moze wiecej dobic to grzalka sie nie wlaczy musiala by byc zadana 37 ,no i jeszcze czas sie chyba ustawia opoznienia ze dopiero np.jak przez 30min nie moze dobic to dopiero zalaczy i jeszcze roznice kiedy ma wylaczyc.

Ale dokladnych zaleznoscj nie znam bo nie studiowalem tego ;)

 

O i to wydaje się odpowiedź która coś rozjaśnie.

Zastanawiam się kto te instrukcje pisze, chyba jakiś jajogłowy japończyk, a to zawsze powinien być duet: blondynka + jajogłowy. Przy czym blondynka pisze instrukcje a jajogłowy sprawdza czy to jest prawda.

 

Zrobiłem - mam wrażenie takie ustawienia że :

- jeśli jest poniżej -6 stopni na dworze

- a woda zasilająca po 10 minutach od włączenia pompki w tryb CO - nie zbliży się do tej wynikającej z krzywej grzewczej na 2 stopnie

- to włącz grzałkę i napierdzielaj grzałką tak długo aż woda na zasilaniu będzie o 1 stopień mniejsza niż wynikająca z krzywej grzewczej

 

Dobrze to rozkminiłem ?

 

PC Service Cloud 4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to wydaje się odpowiedź która coś rozjaśnie.

Zastanawiam się kto te instrukcje pisze, chyba jakiś jajogłowy japończyk, a to zawsze powinien być duet: blondynka + jajogłowy. Przy czym blondynka pisze instrukcje a jajogłowy sprawdza czy to jest prawda.

 

Zrobiłem - mam wrażenie takie ustawienia że :

- jeśli jest poniżej -6 stopni na dworze

- a woda zasilająca po 10 minutach od włączenia pompki w tryb CO - nie zbliży się do tej wynikającej z krzywej grzewczej na 2 stopnie

- to włącz grzałkę i napierdzielaj grzałką tak długo aż woda na zasilaniu będzie o 1 stopień mniejsza niż wynikająca z krzywej grzewczej

 

Dobrze to rozkminiłem ?

 

[ATTACH=CONFIG]452826[/ATTACH]

 

Musisz przetestowac bo tak to pisza te instrukcje ale juz chyba ruszysz z miejsca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to wydaje się odpowiedź która coś rozjaśnie.

Zastanawiam się kto te instrukcje pisze, chyba jakiś jajogłowy japończyk, a to zawsze powinien być duet: blondynka + jajogłowy. Przy czym blondynka pisze instrukcje a jajogłowy sprawdza czy to jest prawda.

 

Zrobiłem - mam wrażenie takie ustawienia że :

- jeśli jest poniżej -6 stopni na dworze

- a woda zasilająca po 10 minutach od włączenia pompki w tryb CO - nie zbliży się do tej wynikającej z krzywej grzewczej na 2 stopnie

- to włącz grzałkę i napierdzielaj grzałką tak długo aż woda na zasilaniu będzie o 1 stopień mniejsza niż wynikająca z krzywej grzewczej

 

Dobrze to rozkminiłem ?

 

[ATTACH=CONFIG]452826[/ATTACH]

 

Dobrze to rozkminiles. Dokładnie tak. Proponuję Ci zrobić dociaganie do 0. Ona i tak pogrzeje chwilę i się wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...