Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Już kiedyś o tym pisałem. Ta krzywa jest tylko z nazwy, a faktycznie to schodki. Jeśli z wykresu wychodzi Ci krzywa 38,2 to prawdopodobnie (przynajmniej u mnie tak jest) w serwis cloud zobaczysz temp. docelową 39. Natomiast jeśli możesz to wstaw wykres z serwis cloud z temp. docelową, temp. wejścia i temp. wyjścia oraz produkcją energii za ostatnie powiedzmy 12 czy 24 godziny.

 

[ATTACH=CONFIG]452891[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ustawiony harmonogram na pompie serii H tak jak poniżej i pompa nie reaguje na podbicie krzywej grzewczej w zadanych godzinach, grzeje cały czas na wstępnie ustawionej KG, co robię źle?

 

00:00 WŁ +2*C

03:00 WŁ +5*C

06:00 WŁ 0*C

13:00 WŁ +5*C

15:00 WŁ 0*C

 

A przy podbiciu masz ustawione (CO) Ze to się tyczy (CO ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak u was zachowuje się pompa ( bardziej interesuje mnie T-CAP ), jak ja wyłaczy np. termostat, lub harmonogram, albo sami, i po dłuzszej chwili postoju w temperaturze poniżej -10st/c na dworze.

Jak ona rusza. bo u mnie wyglada to następująco

Po załączeniu najpierw mieli wodę, tak z 3min, w tym czasie grzeje karter sprężarki

Następnie po tych 3min dostaje sygnał na zał. sprężarkę i spreżarka pracuje tak z następne 3min na częstotliwości 20Hz, prawie nie produkuje energii ( pobiera z 1.2kW ) i tak chodzi z 5min, tak jakby jakiś czas odmierzała, lub czekała na zagrzanie sprężarki.

Następnie po tych 5min. podnosi częstotliwość do 30Hz i dalej mieli nastepne 5min, ale już produkuje energię.

I dopiero po nastepnych 5 min podnosi do 40hz, a po kolejnych 5min do 50Hz.

Łączny czas od załączenia do pracy na 50Hz, to dobre 20min.

 

Pytam bo, nie wiem czy już mam całkowicie sprawną pompę po naprawach?

Proszę o odpowiedź.

 

Nie zwracałem uwagi na to ale tak jak piszesz przy starcie mieli wodę itd. Co do Hz to nie patrzyłem . Wydaje mi się że masz dobrze. NIe sprawdzę bo obecie pracuje i wyłączenie nic nie da bo układ rozgrzany.

Jest dobrze :yes: Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy podbiciu masz ustawione (CO) Ze to się tyczy (CO ) ?

 

No i dodal bym jeszcze czy ten harmonigram ma wlaczony bo ustawiony moze byc ale jeszcze ma byc wlaczony na sterowniku podkreslone krecha kalendarz w aplikacji chyba suwak na prawo.No i jeszcze musi przyjsc godzina w ktorej jest zmiana w harmonogramie nie ze np.jest aktualnie godzina 14ta a ktos ustawia od 10tej wtedy nie zadziala dopiero jak bedzie nastepny wpis np.o 15tej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dodal bym jeszcze czy ten harmonigram ma wlaczony bo ustawiony moze byc ale jeszcze ma byc wlaczony na sterowniku podkreslone krecha kalendarz w aplikacji chyba suwak na prawo.No i jeszcze musi przyjsc godzina w ktorej jest zmiana w harmonogramie nie ze np.jest aktualnie godzina 14ta a ktos ustawia od 10tej wtedy nie zadziala dopiero jak bedzie nastepny wpis np.o 15tej

 

Obraz wart więcej niż tysiąc słów:

http://foto-hosting.pl/img/96/ba/f4/96baf43c112cc40b5942f8f3a5128de3d6da93ff.jpeg

 

jak widać harmonogram zadaje pompie podbicie o 5*C od godziny 12:00, na poniższym wykresie brak jakiejkolwiek reakcji pompy od godziny 12:00 :(

 

http://foto-hosting.pl/img/70/d5/51/70d5514f2bd06bf7389efd9be90ec1312eabb249.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dodal bym jeszcze czy ten harmonigram ma wlaczony bo ustawiony moze byc ale jeszcze ma byc wlaczony na sterowniku podkreslone krecha kalendarz w aplikacji chyba suwak na prawo.No i jeszcze musi przyjsc godzina w ktorej jest zmiana w harmonogramie nie ze np.jest aktualnie godzina 14ta a ktos ustawia od 10tej wtedy nie zadziala dopiero jak bedzie nastepny wpis np.o 15tej

 

Lub jeszcze wyłączyć harmonogram i z palucha podnieść podbicie na panelu o np.+3 i bedzie w czasie rzeczywistym . Od teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz wart więcej niż tysiąc słów:

http://foto-hosting.pl/img/96/ba/f4/96baf43c112cc40b5942f8f3a5128de3d6da93ff.jpeg

 

jak widać harmonogram zadaje pompie podbicie o 5*C od godziny 12:00, na poniższym wykresie brak jakiejkolwiek reakcji pompy od godziny 12:00 :(

 

http://foto-hosting.pl/img/70/d5/51/70d5514f2bd06bf7389efd9be90ec1312eabb249.jpeg

 

No to jeszcze zapodaj jaka moc chilowa w tym czasie miala.Bo jak chodzila z moca np.9kw przy 60hz to jak ma podniesc.

a juz nie musisz z przeplywu i delty wynika ze prawie 12kw walila to po co ma zwiekszac obroty jak juz wiecej nie da

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze zapodaj jaka moc chilowa w tym czasie miala.Bo jak chodzila z moca np.9kw przy 60hz to jak ma podniesc

 

3,73kW

jak będę w domu to wyłączę harmonogram i podbiję ręcznie KG, zobaczę co się stanie.

 

Masz szkolną deltę 5st.C ,zwiększ temp. powrotu ,tzn. zatkaj dziury w domu:D

 

Tam gdzie były dziury mam teraz drzwi i okna, także to nie to :)

Edytowane przez tede80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to wyczytać w Service Cloud czy tylko z panelu pompy? jak z panelu to sprawdzę po pracy po godzinie 15.

 

Ja to czytam ze screnna jaki zapodales czyli przeplyw 34l i delta 5 co mowi ze pracowala z moca prawie 12kw i to starczalo tylko na ta temp.co miales jak ma podniesc wiecej i po co ma zwiekszac obroty jak przy tych daje swoja max moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...