Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Nie ma najmniejszego problemu! :) Jednak jest jedno ALE - ja zakładam to tylko znajomym, sąsiadom i generalnie komuś kogo lubię :) Niestety Ty nie jesteś w tej grupie:) Poza tym gdybym coś spierd..ił to sąsiedzi by mnie zjedli a tak jak do tej pory już dwie lokalizacje i każdy zadowolony! :) Zapraszam Cię na kolejną budowę którą realizuję wraz z sąsiadami w Rogulewie tym razem koło Gdyni - obecnie 3 budynku jednorodzinne (będzie prawdopodobnie czwarty) w tym systemie. Adam z kolegą mają firmę i to robią zawodowo - jednak jak grunt mocno zamula to tego nie założą. Ja mam sposósb jak to zrobić nawet w najgorszym (w sumie to najlepszym z punktu widzenia energetycznego) gruncie. Jak ktoś zainteresowany zapraszam na priv!

ps. natomiast ktoś tu pytał dlaczego piszę na wątku o PC powietrznych. Piszę dlatego aby Was uświadomić i sprowadzić na właściwą drogę! PC powietrzne to dobre są w Chorwacji a nie w PL Panowie i Panie! No i to tylko na Chorwackim wybrzeżu nad Adriatykiem a nie w górach! :)

 

Podtrzymuję swą propozycję zwłaszcza że lubię bez wisilku zarobic parę groszy. A oprawa prawna za free.Jesteś pewien tego co oferujesz To w czym problem? Mogę nawet przygotować 2 umowy dla ciebie też. Nie chcesz zarobić np. 100 czy 200k za super działającą PC? Ja nie muszę kogoś lubić. Wystarczy że da zarobić .A jak zarobię to juz go lubię.

Wejdź na forum (choc zapewne go znasz ) jak goście mają DZ z temp -2* Wczoraj miałem -12 i PC dawała o dziwo 12,8kW lub 11 ,2kW Przy COP =2,75 zas 46*C Dla mnie ekstra.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I biedne misie i zielone listki bez wykształcenia łykają takie bzdury :D

Ale szczerze, nie szkoda mi ich bo za głupotę się płaci :D

Targać naiwniaków ile wlezie...

 

Arturo 100% poparcia. Kurde chyba nie da sie wciągnąć a już z kumplami zacieraliśmy ręce.

Hm zakłada sąsiadom ? ---to ilu ich może mieć?

Znajomym i tym co ich lubi-- to nikła kariera

W biznesie dla mnie wszyscy co dają zarobic to sąsiedzi i przyjaciele. Myslałem ze wszyscy tak myślą.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam pompę ciepła Panasonic T-cap 9kw 3F podłączoną z grzejnikami. Trochę przeszkadza mi odgłos wody przepływającej przez grzejniki. Czy przyczyną tego może być prędkość wody w instalacji? Sprawdziłem w ustawieniach że max wydajność pompy obiegowej to 0x96. Będę wdzięczny za wskazówki jak rozwiązać ten problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam pompę ciepła Panasonic T-cap 9kw 3F podłączoną z grzejnikami. Trochę przeszkadza mi odgłos wody przepływającej przez grzejniki. Czy przyczyną tego może być prędkość wody w instalacji? Sprawdziłem w ustawieniach że max wydajność pompy obiegowej to 0x96. Będę wdzięczny za wskazówki jak rozwiązać ten problem. Pozdrawiam

 

A co napędza uklad? Obiegowa z PC ? czy masz bufor i obieg pierwotny i wtórny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ma robić 3 domki jednorodzinne. TO NIE JEST USZCZYPLIWOŚĆ z mojej strony. Ja bym sie bał. Działki pod domki jednorodzinne są zazwyczaj male i tak niech jeden dom bedzie wiekszy co za tym idzie wiekszy wymiennik DZ Jak te wszystkie domki obok siebie zaczną wyciągać ciepło z ziemi??????;) To strach pomyśleć do czego mogą doprowadzić ?

To takie moje przemyślenia. Co innego jak działka 0,6ha i do sąsiada jest min 50 czy tam 60mb Nie wiem lecz nie podoba mi się to. I to nie jest promowanie PC PW z mojej strony. Tak głośno mysle bo gdyby to były PC PW to nie ma problemu starczy ciepła dla wszystkich. A tu to wielka niewiadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godz. 23.00 i testujemy dalej PC daje 9,6kW zasilanie 46*C ( a co niech daje to pierwszy sezon jej grzania ) na zewnątrz ( - 2 *C ) COP =3,2 pobiera 3kW

To ci z Gruntowymi też ciągną z ziemi (-2*C) i labidzą na forum --- Temperatura Dolnego Źródła --lub podobnych Dlaczego To Takie Dobre

PS. amir !!!!!!!!!!!! jesteś ? Możesz to skomentować? Bo skoro wszedłeś na Panasonic Aarea to chyba w jakimś celu ?

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem. To moja pierwsza zima z pompą ciepła i jestem jeszcze trochę zielony w tych sprawach.

 

Skoro jest bufor to musi być druga pompka . Wejdź do maszynowni i znajdź na zasilaniu z bufora taką zieloną pompke i przeczytaj ile tam pokazuje ( W ) Wat. i gdzie jest ustawione pokrętło ( na jaki domek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam pompę ciepła Panasonic T-cap 9kw 3F podłączoną z grzejnikami. Trochę przeszkadza mi odgłos wody przepływającej przez grzejniki. Czy przyczyną tego może być prędkość wody w instalacji? Sprawdziłem w ustawieniach że max wydajność pompy obiegowej to 0x96. Będę wdzięczny za wskazówki jak rozwiązać ten problem. Pozdrawiam

Sprawdź czy nie masz wstępnie pokryzowanych kaloryferów, jak są za mocno skryzowane to też lubią hałasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amir poszedł na fora o gruntowych i tam smaruje swe racje i tam próbuje mnie zdołować Ha ha.

adir!!!!!!!!!!!!!!!--- powiedziałem ci na forum o gruntowych PC i powtarzam tu WYBRAŁEM PC PW FIRMY PANASONIC BO TAKĄ CHCIAŁEM

NIE MAM GRUNTOWJ BO JEJ NIE CHCE I NIGDY NIE CHCIAŁEM

 

PS> Bezczelny na siłę będzie wciskał Gruntówkę. Co to jest?

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest bufor to musi być druga pompka . Wejdź do maszynowni i znajdź na zasilaniu z bufora taką zieloną pompke i przeczytaj ile tam pokazuje ( W ) Wat. i gdzie jest ustawione pokrętło ( na jaki domek )

 

Jak jest bufor włączony w szereg na powrocie , to nie musi być druga pompka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam pompę ciepła Panasonic T-cap 9kw 3F podłączoną z grzejnikami. Trochę przeszkadza mi odgłos wody przepływającej przez grzejniki. Czy przyczyną tego może być prędkość wody w instalacji? Sprawdziłem w ustawieniach że max wydajność pompy obiegowej to 0x96. Będę wdzięczny za wskazówki jak rozwiązać ten problem. Pozdrawiam

 

Cześć,

hałas w instalacji grzejnikowej może być z kilku powodów :

-powietrze w układzie

-nie odpowiednia regulacja oporów hydraulicznych

-zmiany przepływu przy przymykających się głowicach termostatycznych

-praca pompy obiegowej w systemie z PC :

a.w układzie z buforem w szeregu będzie największa różnica w hałasie ze względu na defrosty oraz modulacje obiegówki w PC (zazwyczaj instalatorzy nie ustawiają jej na stałą wydajność)

b.w układzie równoległym z buforem , wtedy pompa obiegowa wtórna zazwyczaj jest elektroniczna -można ją odpowiednio ustawić (raczej to nie jest powód dużych hałasów-takie pompy są stosowane w innych systemach CO)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są tu osoby, które mają dwa obiegi grzewcze albo takie, które wiedzą jak to działa to poprosiłbym o wypowiedzenie się. Jest pompa bufor wpięty równolegle, płyta rozszerzeń, dodatkowe czujniki, mieszacz itd. sterowanie dwoma krzywymi. Pierwszy obieg to grzejniki czyli zasilanie bezpośrednio z bufora za buforem pompa obiegowa pierwsza na grzejniki druga na podłogówkę + mieszacz. Ale tak się zastanawiam jak to działa z deltą. Czy wtedy w ustawieniach jest jedna delta czyli tak naprawdę chodzi o deltę miedzy buforem a pompą a reszta regulacji z ręki na pompach obiegowych, czy dla tych dwóch krzywych jest możliwość ustawienia innej delty choć z drugiej strony nie wiem jak by to miało działać pompa musiałaby sterować prędkością dodatkowej pompy obiegowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam pompę ciepła Panasonic T-cap 9kw 3F podłączoną z grzejnikami. Trochę przeszkadza mi odgłos wody przepływającej przez grzejniki. Czy przyczyną tego może być prędkość wody w instalacji? Sprawdziłem w ustawieniach że max wydajność pompy obiegowej to 0x96. Będę wdzięczny za wskazówki jak rozwiązać ten problem. Pozdrawiam

 

Ja przy grzejnikach bez dodatkowej pompki mam 0x7F i jest cisza , ale wody w obiegu mam ponad 200 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna delta. Pompa mimo ,że są dwie krzywe , to bierze wyższą krzywą z aktualnie włączonych stref ( np przez termostaty ,albo z temperatur wody w obiegach stref) , i z niej bierze temperaturę docelową.

 

Temperaturę docelową stref pompa stara się ustawić stosując mieszacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...