Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Nie zwracałem uwagi na to ale tak jak piszesz przy starcie mieli wodę itd. Co do Hz to nie patrzyłem . Wydaje mi się że masz dobrze. NIe sprawdzę bo obecie pracuje i wyłączenie nic nie da bo układ rozgrzany.

Jest dobrze :yes: Powodzenia.

 

Mozesz napisać jakie masz przy obecnej pogodzie zużycie prądu w swoim t-capie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz napisać jakie masz przy obecnej pogodzie zużycie prądu w swoim t-capie?

Zużycia są rożne w zalezności na jakich jadę ustawieniach za styczeń ok 1400kWh

Przed chwilą patrzyłem i dałem na 50*C (-6 * ) na zew. moc od 10,8 do 12,2 COP 2,9

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mi dziennie przy -5 , -9 zjada kolo 70kWh, no czasami 60, niezależnie od tego jak ustawie krzywą. Zuzycie w styczniu 1700kWh.Dom ma 10 lat ,w sumie 200m z garażem w bryle. Styropian 12cm, u góry welna 15cm, grzejniki 70%, podloga 30%, . Temp w domu Ok 23,C sporadycznie mniej..zastanawiam się co jeszcze zmienić by obniżyć zużycie? Prócz tego ze na wiosnę pv pójdą na dach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mi dziennie przy -5 , -9 zjada kolo 70kWh, no czasami 60, niezależnie od tego jak ustawie krzywą. Zuzycie w styczniu 1700kWh.Dom ma 10 lat ,w sumie 200m z garażem w bryle. Styropian 12cm, u góry welna 15cm, grzejniki 70%, podloga 30%, . Temp w domu Ok 23,C sporadycznie mniej..zastanawiam się co jeszcze zmienić by obniżyć zużycie? Prócz tego ze na wiosnę pv pójdą na dach

 

Dopasuj krzywą tak żebyś miał w domu 22* zamiast 23*, zobaczysz ile Cię ten 1* kosztuje i czy się opłaca tak grzać . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubimy ciepło ale spróbuję;)

 

Każdy 1*C powyżej 20*C to srednio 6-7% czyli jak byś zszedł w domu o 3* to ok.18%/rok jak o jeden to tak jak pisałem 6-7% Z 1700kWh na ok 1598--1581kWh To tak w przybliżeniu. Wiadomo że więcej oszczędności i do tego bez utraty tych 23*C w domu dało by obniżenie temp. zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy 1*C powyżej 20*C to srednio 6-7% czyli jak byś zszedł w domu o 3* to ok.18%/rok jak o jeden to tak jak pisałem 6-7% Z 1700kWh na ok 1598--1581kWh To tak w przybliżeniu. Wiadomo że więcej oszczędności i do tego bez utraty tych 23*C w domu dało by obniżenie temp. zasilania

Spróbujemy;)

A możesz napisać jak masz dokladnie krzywą ustawioną teraz? Wiem ze każdy ma inaczej ale Chciałbym porównać ze swoją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem zużycie 1100 za styczeń (ale całość - życie _ co_ cwu)

mam w domu 24 stopnie :-)

 

Mam krzywą 28 (15) i 36 (-15)

Grzeje głownie w taniej taryfie + 2h w drogiej taryfie do godz 17.

W taniej taryfie mam dodatkowo podbicie - +4...

4osoby 300; CWU - grzeje się 1 lub 2 razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem zużycie 1100 za styczeń (ale całość - życie _ co_ cwu)

mam w domu 24 stopnie :-)

 

Mam krzywą 28 (15) i 36 (-15)

Grzeje głownie w taniej taryfie + 2h w drogiej taryfie do godz 17.

W taniej taryfie mam dodatkowo podbicie - +4...

4osoby 300; CWU - grzeje się 1 lub 2 razy dziennie.

Fajnie, tyle że masz tylko podłogowe a ja mam podłogę w łazience na dole, wiatrołapie i kuchni. A salon , jadalnia, garaż, gabinet i 3 sypialnie u góry i łazienka mają grzejniki... ja jak bym 36 przy -15 to byłaby masakra;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem zużycie 1100 za styczeń (ale całość - życie _ co_ cwu)

mam w domu 24 stopnie :-)

 

Mam krzywą 28 (15) i 36 (-15)

Grzeje głownie w taniej taryfie + 2h w drogiej taryfie do godz 17.

W taniej taryfie mam dodatkowo podbicie - +4...

4osoby 300; CWU - grzeje się 1 lub 2 razy dziennie.

 

Skoro podbicie to nie 28*przy +15 i 36*/-15* tylko adekwatnie 32*/15 i 40/-15* i czy przez 24h/doba ta 23*C jest. Wtedy dopiero mozna mówić że za miesiąc mi poszło X kWh i temp. 23*C/24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podbicie to nie 28*przy +15 i 36*/-15* tylko adekwatnie 32*/15 i 40/-15* i czy przez 24h/doba ta 23*C jest. Wtedy dopiero mozna mówić że za miesiąc mi poszło X kWh i temp. 23*C/24h

 

Podbicie mam tylko w 2 taryfie i tylko w tygodniu. W weekenDu mam bez podbicia i 15-17 tez.

W dOmu wahania temperatury prawie niezauwazalne - no teraz mam 23.9 a o godz 17 było 24,3.

Pomiędzy godziną 6 a 13 wahania nie są większe niż 0,7-0,9stopnia, a w dodatku jak jest słońce (duże przeszklenia mam) to nawet temp podrośnie...

 

Pisałem ile zużyłem wg licznika, który podawałem tauronowi bo rozliczam się miesiecznie z odczytów....

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mi dziennie przy -5 , -9 zjada kolo 70kWh, no czasami 60, niezależnie od tego jak ustawie krzywą. Zuzycie w styczniu 1700kWh.Dom ma 10 lat ,w sumie 200m z garażem w bryle. Styropian 12cm, u góry welna 15cm, grzejniki 70%, podloga 30%, . Temp w domu Ok 23,C sporadycznie mniej..zastanawiam się co jeszcze zmienić by obniżyć zużycie? Prócz tego ze na wiosnę pv pójdą na dach

 

Kolego dom mam lepiej ocieplony Ale nie znacznie bo 15 na ścianach i 25 w stropodachu. W domu na dole 24 a na górze 22. Zużycie 2kw na godzinę. Tu mi któryś z kolegów napisał bo grzalem już różnie. Dom musi swoje wziąć i miał rację. Jedyne co możesz obniżyć o jeden st temp w domu to obniży rachunki A przy minus 9 pokaże realną różnicę. Ja założyłem takie wentylatorki na próbę do jednej sypialni pod grzejnik. Cudów nie ma ale obniżyłem 2st na PC nie gubiac temp w domu. Daje to najwięcej że skraca czas nagrzania sypialni. Ja już szukałem jak dołożyć ocieplenia Ale stropo dach mam na max 8 nic nie wejdzie. Ocieple strych Jeszce i może ściankę kolankowa przy remoncie bo jest pustka powietrzną . Mamy energozerne domy i tyle . A myślałem 10 lat że mam ciepły dom hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...