Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Już 10 lat temu tak słabo izolowane domy zwalem "durszlakami" :D

Ja dałem na ściany 20cm grafitu, na stropie mam prawie 50cm a pod płytą 20cm.

Rowno 10 lat temu zaczynałem budowę :)

A powiedz czym mocowales te 20cm bo 13 lat temu nawet znaleźć rybkę do 15 był duży problem i zdaje się że z Niemiec ściągnąłem Ale pewny nie jestem. Pewne ,że chciałem 20cm Ale nigdzie nie było mocowań. Projekt przewidywał 10cm także jest jak jest. Wyjaśniłem koledze bo także byłem zdziwiony poborem i szukałem przyczyny w PC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czym mocowales te 20cm bo 13 lat temu nawet znaleźć rybkę do 15 był duży problem i zdaje się że z Niemiec ściągnąłem Ale pewny nie jestem. Pewne ,że chciałem 20cm Ale nigdzie nie było mocowań. Projekt przewidywał 10cm także jest jak jest. Wyjaśniłem koledze bo także byłem zdziwiony poborem i szukałem przyczyny w PC .

Tytan EOS :)

Trzyma do dzisiaj, pomimo iż nie kolkowalem no i samodzielnie go kleiłem ;)

41c57e90b4356df1gen.jpg

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ci z Gruntowymi też ciągną z ziemi (-2*C) i labidzą na forum --- Temperatura Dolnego Źródła --lub podobnych Dlaczego To Takie Dobre

 

mnie się wydaje że PC gruntowa w mieście będzie ok ale z kolektorem pionowym, no tyle że odwierty swoje kosztują. generalnie taki zestaw będzie droższy od PC PW. no chyba że ktoś kupi sobie PC gruntową używkę :) a kolektor poziomy może i dobry jak ktoś ma dużą działkę... reasumując do miasta na te małe działki to raczej tylko PC PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje że PC gruntowa w mieście będzie ok ale z kolektorem pionowym, no tyle że odwierty swoje kosztują. generalnie taki zestaw będzie droższy od PC PW. no chyba że ktoś kupi sobie PC gruntową używkę :) a kolektor poziomy może i dobry jak ktoś ma dużą działkę... reasumując do miasta na te małe działki to raczej tylko PC PW

 

Jedyne wyjście to pionowe bo inne sie nie zmieści. To jest bez dyskusji. Pytanie nasuwa się inne. Male dzialki i obok siebie np. 4 czy tam 5 i każdy ma PC Gruntową i kazdy wyciąga ciepło z gruntu w bliskiej odległości od siebie pracują 4 lub 5 PC. I co teraz? Każda chce jeść . Z PC PW nie ma problemu bo powietrza nie braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za urządzenie ? Jeśli czujnik to zwykły NTC , to trzeba dodać równolegle z czujnikiem rezystor ( jeśli NTC 10kOhm to rezystor ok 90kOhm.

urządzenie zwie sie termik. Wentylatorki pod kaloryfer. Podają ze działa od 30st ale to chinczyk to zaczyna działać od około 34st a trzeba żeby puszczal od około 29st . Ta sonda to na kablu dwużylowym jak główka od szpilki . Wpisałem w net czujnik NTc i faktycznie miedzy innymi jest taki jak ja mam. Czyli wlutowac równolegle to co napisałeś i oszuka. A jaka gra rację stosować jakby za mało lub za duzo oszukiwał? Np co 10kOhm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urządzenie zwie sie termik. Wentylatorki pod kaloryfer. Podają ze działa od 30st ale to chinczyk to zaczyna działać od około 34st a trzeba żeby puszczal od około 29st . Ta sonda to na kablu dwużylowym jak główka od szpilki . Wpisałem w net czujnik NTc i faktycznie miedzy innymi jest taki jak ja mam. Czyli wlutowac równolegle to co napisałeś i oszuka. A jaka gra rację stosować jakby za mało lub za duzo oszukiwał? Np co 10kOhm?

 

A ten termik na bieżąco wyświetla temperaturę ? Jeśli tak to można dokładać rezystory i patrzeć co się stało , natomiast jak nic nie wyświetla , to trudno strzelać nie wiedząc co to dokładnie za NTC . Dobrze byłoby zmierzyć jego rezystancję ( najlepiej w temperaturze 25 stopni , wtedy odczytana rezystancja od razu jest tą znamionową).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycia są rożne w zalezności na jakich jadę ustawieniach za styczeń ok 1400kWh

Przed chwilą patrzyłem i dałem na 50*C (-6 * ) na zew. moc od 10,8 do 12,2 COP 2,9

 

No po prostu masakra!:) Prawie 1,5MWh energii elektrycznej za grzanie chałupy!!:) Ja w Jankowie na gruntówce 12kW DERON mam za cały sezon a w zasadzie ktoś kto tam teraz mieszka nie więcej niż 3-3,5MWh energii elektrycznej! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...