Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

No po prostu masakra!:) Prawie 1,5MWh energii elektrycznej za grzanie chałupy!!:) Ja w Jankowie na gruntówce 12kW DERON mam za cały sezon a w zasadzie ktoś kto tam teraz mieszka nie więcej niż 3-3,5MWh energii elektrycznej! :)

 

No nie wiem czy to do mnie? Bo skoro cytujesz . Co tam cię boli. Postaramy się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to do mnie? Bo skoro cytujesz . Co tam cię boli. Postaramy się pomóc.

Myślę, że to było do Ciebie, gość zapewne jest zszokowany Twoim zużyciem energii za ogrzewanie za styczeń.

Ja już do tego przywykłem, że są domy i są durszlaki także luzik ale nie mów,że My postaramy się pomóc bo ja na ogrzewanie za cały sezon zużywam tyle co Ty w jeden miesiąc :)

Osobiście mogę pomóc, ale Tobie, proponując zatkać dziury w domu :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to było do Ciebie, gość zapewne jest zszokowany Twoim zużyciem energii za ogrzewanie za styczeń.

Ja już do tego przywykłem, że są domy i są durszlaki także luzik ale nie mów,że My postaramy się pomóc bo ja na ogrzewanie za cały sezon zużywam tyle co Ty w jeden miesiąc :)

Osobiście mogę pomóc, ale Tobie, proponując zatkać dziury w domu :D

 

Nie do ciebie pytanie moje było ale dobra

Na początek Rozbawił mnie ten wpis tego amir

Od razu przypomniało mi sie jak: kupowałem samochód A..u d i znajmy z kolegą -- po co dałeś tyle kasy za taki jak byś za to miał 2 nowe F i A T y? Taki chciałem i taki mam. Bo wiesz ten moj po 5 tatach będzie wart 70k a ten F i a t nie wiem ile Za to wiem że po 5 latach ty za nowego F i ....t a dasz 50k a ja jak swój sprzedam i dołożę te twoje 50k to znów będę jeździł a u d i -- za 50k a ty F ia t em. I tak w kołko

Co dla jednych jest majątkiem to drugim zbyt dużego problemu nie sprawia byle efekt końcowy byl zadawalający i prawdziwy Bo ja wiem że za cały dom jak by nie bylo zapłacę ZERO Moj sezon jeszcze sie nie skończył okresy najgorsze prawie mam za sobą do tych magicznych 3,5 MWh jeszcze mi sporo brakuje PV DAJE ostro wczoraj 37kWh/ dzień Tak że ZLUZUJ POŚLADY

Proszę jeszcze jak chcesz dyskutować potwierdź

Masz dom 125m2 styro 20cm pod podłogą 15cn styro czy tam 20 cm TAK? i zużywasz 1500kWh/rok? TAK? bo tak pisałeś? No chyba że się coś zmieniło przez ostatnie 3 dni.

Ani ciebie ani amin -nie dziwi że on ma gruntówkę 12kW i zużywa 3500kWh/rok a ty 1500kWh/rok? To was nie dziwi? Ni jednego ni drugiego. Ciekawe to jest ? No kurde lichą magisterke by napisał na podstawie was obu. A ja by się sprężył i coś jeszcze dołożył to kto wie.

Czekam na potwierdzenie parametrów domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do ciebie pytanie moje było ale dobra

Na początek Rozbawił mnie ten wpis tego amir

Od razu przypomniało mi sie jak: kupowałem samochód A..u d i znajmy z kolegą -- po co dałeś tyle kasy za taki jak byś za to miał 2 nowe F i A T y? Taki chciałem i taki mam. Bo wiesz ten moj po 5 tatach będzie wart 70k a ten F i a t nie wiem ile Za to wiem że po 5 latach ty za nowego F i ....t a dasz 50k a jak swój sprzedam i dołożę te twoje 50k to znów będę jeździł a u d i -- za 50k a ty F ia t em. I tak w kołko

Co dla jednych jest majątkiem to drugim zbyt dużego problemu nie sprawia byle efekt końcowy byl zadawalający i prawdziwy Bo ja wiem że za cały dom jak by nie bylo zapłacę ZERO Moj sezon jeszcze sie nie skończył okresy najgorsze prawie mam za sobą do tych magicznych 3,5 MWh jeszcze mi sporo brakuje PV DAJE ostro wczoraj 37kWh/ dzień Tak że ZLUZUJ POŚLADY

Proszę jeszcze jak chcesz dyskutować potwierdź

Masz dom 125m2 styro 20cm pod podłogą 15cn styro czy tam 20 cm TAK? i zużywasz 1500kWh/rok? TAK? bo tak pisałeś? No chyba że się coś zmieniło przez ostatnie 3 dni.

Ani ciebie ani amin -nie dziwi że on ma gruntówkę 12kW i zużywa 3500kWh/rok a ty 1500kWh/rok? To was nie dziwi? Ni jednego ni drugiego. Ciekawe to jest ? No kurde lichą magisterke by napisał na podstawie was obu. A ja by się sprężył i coś jeszcze dołożył to kto wie.

Czekam na potwierdzenie parametrów domu.

 

Spoko luz, ja niejednokrotnie słyszałem, że buduje budę dla psa czy chatkę Puchatka :D

 

A w temacie aut, oczywiście jeżdżę marką, której użytkownicy witają się w drodze do serwisu mijając lawety ze swoimi autami czyli ?

Alfa Romeo :)

Na dziś dzień Bestia 159 2,4 i 240KM :)

Wczoraj była 156 i też 2,4 ale "tylko" ze 180KM :D

 

Gruntówka niczym się nie różni od powietrznej w parametrach, ma więcej wad za to.

Gość nie uderzył do mnie, bo gdyby tak to bym mu odpowiedział.

Może się boi ? :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to było do Ciebie, gość zapewne jest zszokowany Twoim zużyciem energii za ogrzewanie za styczeń.

Ja już do tego przywykłem, że są domy i są durszlaki także luzik ale nie mów,że My postaramy się pomóc bo ja na ogrzewanie za cały sezon zużywam tyle co Ty w jeden miesiąc :)

Osobiście mogę pomóc, ale Tobie, proponując zatkać dziury w domu :D

 

Wyżej i to dziś pisałeś że ; nie masz durszlaka ale PC masz 9kW wyobraź sobie że ja też taką mam . NO NAPRAWDĘ 9kW !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko luz, ja niejednokrotnie słyszałem, że buduje budę dla psa czy chatkę Puchatka :D

 

A w temacie aut, oczywiście jeżdżę marką, której użytkownicy witają się w drodze do serwisu mijając lawety ze swoimi autami czyli ?

Alfa Romeo :)

Na dziś dzień Bestia 159 2,4 i 240KM :)

Wczoraj była 156 i też 2,4 ale "tylko" ze 180KM :D

 

Gruntówka niczym się nie różni od powietrznej w parametrach, ma więcej wad za to.

Wiesz ja sobie jaj nie robię . miałeś podac parametry domu !!!

a w miejsce alfy wstaw sobie O p la też wyjdzie to samo

Albo gadasz do rzeczy albo sie bawisz. Ja realnie mowie --co mam to mówię nie widze problemu możemy to w łatwy sposób udowodnic Piszesz o domu bo chcę to od ciebie . Ja wiem jaki masz .

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko luz, ja niejednokrotnie słyszałem, że buduje budę dla psa czy chatkę Puchatka :D

 

A w temacie aut, oczywiście jeżdżę marką, której użytkownicy witają się w drodze do serwisu mijając lawety ze swoimi autami czyli ?

Alfa Romeo :)

Na dziś dzień Bestia 159 2,4 i 240KM :)

Wczoraj była 156 i też 2,4 ale "tylko" ze 180KM :D

 

Gruntówka niczym się nie różni od powietrznej w parametrach, ma więcej wad za to.

Gość nie uderzył do mnie, bo gdyby tak to bym mu odpowiedział.

Może się boi ? :D

 

Zapewne sie boi ha ha Z twoim poczuciem humoru Na temat proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej i to dziś pisałeś że ; nie masz durszlaka ale PC masz 9kW wyobraź sobie że ja też taką mam . NO NAPRAWDĘ 9kW !!!!

Spoko, w czym widzisz sensacje ?

Bo ja w niczym.

Pompa ciepła, niezależnie od jej mocy grzewczej weźmie tyle energii na ogrzewanie ile jej dom na to pozwoli.

Nie wiem jak prostym ludziom to łatwiej wytłumaczyć.

 

Ale spróbuję :

Mój dom ma zapotrzebowanie na ciepło ok.6000kWh.

Liczymy COP3 dla każdej pompy p-w.

Atlantic Extansa 8kW(4,2kW dla -20st

C) będzie na to pracowała ok.800h a Panasowi T-CAP 9kW(9kW dla -20st.C) wystarczy do tego ok.500h.

Zużycie energii na ogrzewanie będzie identyczne w obu przypadkach ponieważ Atlantic z racji mniejszej mocy zużywa mniej energii elektrycznej ale za to dłużej pracuje

a Panas krócej pracuje zużywając więcej energii elektrycznej.

Rachunek wychodzi na 0.

 

Ale to DOM decyduje o zużyciu energii na ogrzewanie a nie pompa ciepla.

Bo gdybym miał Panasa 12kW to też by zużył tyle samo energii na ogrzewanie co ten Atlantic i Panas 9kW...

krócej by pracował po prostu.

 

Ale to w przypadku używania pompy ciepła a nie jakiejś hybrydy typu pompa ciepła + podgrzewacz elektryczny szczytowy :D

To zostawmy jaskiniowcom i lepszemu sortowi Polaków :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko luz, ja niejednokrotnie słyszałem, że buduje budę dla psa czy chatkę Puchatka :D

 

A w temacie aut, oczywiście jeżdżę marką, której użytkownicy witają się w drodze do serwisu mijając lawety ze swoimi autami czyli ?

Alfa Romeo :)

Na dziś dzień Bestia 159 2,4 i 240KM :)

Wczoraj była 156 i też 2,4 ale "tylko" ze 180KM :D

 

Gruntówka niczym się nie różni od powietrznej w parametrach, ma więcej wad za to.

Gość nie uderzył do mnie, bo gdyby tak to bym mu odpowiedział.

Może się boi ? :D

 

I pewnie twoja alfa po wieś tuningu z felgami 20 cali, spojlerem 50cm i wydechem 4 cale pali 2 litry benzyny na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie twoja alfa po wieś tuningu z felgami 20 cali, spojlerem 50cm i wydechem 4 cale pali 2 litry benzyny na rok

Nie mam 20 lat, te 240KM to w dieslu, tak 11l/100km w mieście ;)

 

Kto mnie zna to wie,że pale faje i 500zl miesięcznie puszczam z dymem,czyli takie 500- :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać mocno merytoryczna dyskusja na forum o pompach ciepła w dziale pomp powietrznych :) Koleżko voynar czy jak Cię tam zwą w tej chałupie w Jankowie aż tyle wychodzi gdyż chałupa ma nie zrobiony nadal praktycznie nie ocieplony dach!! Gdyby to zostało zrobione to OZC powinno spaść do 7 - 8 MWh energii cieplnej czyli PC powinna zejść zdecydowanie poniżej 2MWh na rok! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 20 lat, te 240KM to w dieslu, tak 11l/100km w mieście ;)

 

Kto mnie zna to wie,że pale faje i 500zl miesięcznie puszczam z dymem,czyli takie 500- :D

 

Tak można sie tego było spodziewać bo twoim odnośnikiem luksusu są KM . ha ha Ale mnie to nie dziwi. Wiesz w klasie premium to standard To tak jak kolega napisał u ciebie to taki Wiejski Tuning .Dobrze że jesteście Ubawu z was jest ogrom. Jedyne co jest złe -blokujecie drogi. Po za tym same superlatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam pewna zagwozdkę. Pompa HP 5kW służy do ogrzewania 80 m podłogi + 200l woda, w instalację wpięty jest też bufor. Przy temp. w okolicach 0 (-5/5) zgodnie z tym co jest w wykresach na stronie panasonic service - defrost jest wykonywany co 30 min, przez co ta pompa traci 20-30 % energii na ciągłe defrosty i nie jest w stanie uzyskać zadanej temp.

2-ga sprawa, która mnie zastanawia to , że jeśli temp. spadnie poniżej -5 lub niżej ta pompa radzi sobie znacznie lepiej. tj. wrasta żuzycie energii z chwilowego 1,2 do 1,6 lub 2 kw, defrosty występują co godzine lub nawet co 1,5 ale bez problemu nagrzewa bufor i osiąga ustawiona temp. Zwiększa się też częstotliwość sprężarki z 75 do nawet 100.

Czemu w okolicach 0 st. pompa nie robi tego co robi jak jest znacznie zimniej ? Wygląda na to, ze na siłę chce zachować optymalny COP kosztem niedogrzania.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w temperaturze poniżej -5 jest mniej wilgoci w powietrzu przez co rzadziej się szroni ( generalnie , bo pogoda może być różna , i nawet przy -15 może robić defrost co chwila).

Jeśli robi defrost co 35min ( bo tyle jest minimalny czas , częściej nie może) , to by znaczyło ,że pracuje na full , i temperatura docelowa jest wyżej niż aktualna , ale dla pewności też to sprawdź.

Generalnie pompa ma jakby zaprogramowaną mapę , i wie ,że np. przy -3 stopniach maksymalna czestotliwość sprężarki to 50Hz , a jak tylko spadnie do -4 to od razu nagle może 65Hz... Dlatego sprawdź czujnik temperatury zewnętrznej , czy aby na pewno dobrze mierzy i nie jest np w słońcu. Jak jest w słońcu , to trzeba dołożyć zewnętrzny czujnik temperatury zewnętrznej i zamontować go blisko pompy ale w cieniu , bo będą takie problemy.

 

Ostatecznie możesz spróbować zkalibrować ten czujnik o 1 stopnień w dół , i zobaczysz , czy się polepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać mocno merytoryczna dyskusja na forum o pompach ciepła w dziale pomp powietrznych :) Koleżko voynar czy jak Cię tam zwą w tej chałupie w Jankowie aż tyle wychodzi gdyż chałupa ma nie zrobiony nadal praktycznie nie ocieplony dach!! Gdyby to zostało zrobione to OZC powinno spaść do 7 - 8 MWh energii cieplnej czyli PC powinna zejść zdecydowanie poniżej 2MWh na rok! :)

 

Koleszko amir -czy jak tam cię zwą w chałupie Ja też mam ogromne moski 75m2strop + 18m2 ścian Dlaczego takie moski bo przez ponad 20lat opał miałem za free wię nie przykładałem do tego wagi Będzie to zlikwidowane z rozpoczętego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, w czym widzisz sensacje ?

Bo ja w niczym.

Pompa ciepła, niezależnie od jej mocy grzewczej weźmie tyle energii na ogrzewanie ile jej dom na to pozwoli.

Nie wiem jak prostym ludziom to łatwiej wytłumaczyć.

 

Ale spróbuję :

Mój dom ma zapotrzebowanie na ciepło ok.6000kWh.

Liczymy COP3 dla każdej pompy p-w.

Atlantic Extansa 8kW(4,2kW dla -20st

C) będzie na to pracowała ok.800h a Panasowi T-CAP 9kW(9kW dla -20st.C) wystarczy do tego ok.500h.

Zużycie energii na ogrzewanie będzie identyczne w obu przypadkach ponieważ Atlantic z racji mniejszej mocy zużywa mniej energii elektrycznej ale za to dłużej pracuje

a Panas krócej pracuje zużywając więcej energii elektrycznej.

Rachunek wychodzi na 0.

 

Ale to DOM decyduje o zużyciu energii na ogrzewanie a nie pompa ciepla.

Bo gdybym miał Panasa 12kW to też by zużył tyle samo energii na ogrzewanie co ten Atlantic i Panas 9kW...

krócej by pracował po prostu.

 

Ale to w przypadku używania pompy ciepła a nie jakiejś hybrydy typu pompa ciepła + podgrzewacz elektryczny szczytowy :D

To zostawmy jaskiniowcom i lepszemu sortowi Polaków :D

 

Twije wypowiedzi przypominają mi szkołę i nieuków którzy na kartkówce po postawione pytanie pisali i pisali tylko nie na temat . Przy oddawaniu kartek a raczej wypocin nauczyciel powiedział. Janusz --pała opisałeś się na dwie strony tylko nie na temat.

Ja nie potrzebuję wykładu jak działa PC ,że są rożne PC że jedne mają taką a taką moc itd.--Bo ja to wiem jak również wiem że Dom potrzebuje X kWh i nie zależnie jak je dostarczysz to tyle chce aby w środku było CACY.

Postawiłem proste pytanie ---a ty nawet tego nie potrafisz wiec zadam go jeszcze raz:

1) powierzchnia domu

2) ocieplenie

3)jaki styro na podłogach

4)temp w domu na razie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem proste pytanie ---a ty nawet tego nie potrafisz wiec zadam go jeszcze raz:

1) powierzchnia domu

2) ocieplenie

3)jaki styro na podłogach

4)temp w domu na razie tyle

Jakbyś mniej wywodów pisal to bym zauważył te pytanie ;)

1.125m2 pow.grzanej

2.na ścianach 20cm styro z lambda 0,031,na stropie 30cm styro z lambda 0,036+15 cm proszku PUR

3.nie mam styro na podłogach, mam styro pod płytą 20cm EPS200,lambda 0,036.

4.22-23st.C

5.went.mech.z reku

 

To narazie tyle ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...