Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A ten termik na bieżąco wyświetla temperaturę ? Jeśli tak to można dokładać rezystory i patrzeć co się stało , natomiast jak nic nie wyświetla , to trudno strzelać nie wiedząc co to dokładnie za NTC . Dobrze byłoby zmierzyć jego rezystancję ( najlepiej w temperaturze 25 stopni , wtedy odczytana rezystancja od razu jest tą znamionową).

 

Uhm. Dzięki za podpowiedzi . Będę się bawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mniej wywodów pisal to bym zauważył te pytanie ;)

1.125m2 pow.grzanej

2.na ścianach 20cm styro z lambda 0,031,na stropie 30cm styro z lambda 0,036+15 cm proszku PUR

3.nie mam styro na podłogach, mam styro pod płytą 20cm EPS200,lambda 0,036.

4.22-23st.C

5.went.mech.z reku

 

To narazie tyle ;)

 

Cyt. Bo gdybym miał Panasa 12kW to też by zużył tyle samo energii------

 

raczej każda PC z tych wymienionych pobrała by różną ilość kWh z różną mocą by pracowały lecz energii cieplnej zapewne dostarczyły by tyle samo. To takie sprostowanie.

Skoro twoje ocieplenie niczym nie różni sie od innych to i zapotrzebowanie jest podobne .

 

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam, walka kogucików - @Arturo1972 i @-voymar-

Mam niby nominalnie 130m ale wg instalatora więcej i dziękuję mu za T-CAP 9kW a nie mniejszego, chodziła na maxa czasami i "żarła" prąd" styczeń ca 600Kwh, cóż taki wybór źródła ogrzewania i jakości ocieplenia. Mam kupiony dom ca 15cm styro, pewnie poprawię mostki etc.

I dziękuję za podatek mocowy , pewnie każdy z Nas za to zapłaci pomimo PV (tak mam), ot 13zeta za free co miech dla śmierdzieli

aha

nie mam źle docieplonej chatki, prosty test : przy +30-40 stopni w domu jest temp ok, może głupi, ale wiarygodny test

aha2

mam kaloryfery

Edytowane przez pawelszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twoje ocieplenie niczym nie różni sie od innych to i zapotrzebowanie jest podobne .

 

Spoko, ale w czym widzisz tutaj spisek czy sensacje bo tego nie jarze.

Od marca 2013 do teraz mam zużycie energii przez pompę czyli na c.o i cwu równo 26000kWh,czyli średnio rocznie 3200kWh.ROCZNIE kalendarzowo.

Zatem ?

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale w czym widzisz tutaj spisek czy sensacje bo tego nie jarze.

Od marca 2013 do teraz mam zużycie energii przez pompę czyli na c.o i cwu równo 26000kWh,czyli średnio rocznie 3200kWh.ROCZNIE kalendarzowo.

Zatem ?

 

Nie czepiam się, trudno to porównać, ale...

Nie mam , jeszcze, może?, extra podlicznika pod pompę, a zjem tyle ile muszę - ma być ciepło, gotowanie ma działać itd.

Wkurza mnie to, że użytkownicy pomp ciepła, nawet mając PV extra dopłacą za miech prawie 13 zeta , ot życie...opłata mocowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.

Skoro twoje ocieplenie niczym nie różni sie od innych to i zapotrzebowanie jest podobne .

 

 

Naprawdę ? Znowu człowiek, który nie ma podlicznika, coś wylicza a później mówi że pewnie mniej, któremu w grudniu PC wszamała więcej prądu niż w styczniu, "bo chodziła na grzałce" itd itp.... Dla mnie przykład zupełnie nie trafiony jako argument.

 

Ogrzewa kilka metrów kwadratowych więcej ode mnie a jego PC wszamała w styczniu 700kWh a moja 366kWh. On chodzi po domu w swetrze a ja na krótki rękaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale w czym widzisz tutaj spisek czy sensacje bo tego nie jarze.

Od marca 2013 do teraz mam zużycie energii przez pompę czyli na c.o i cwu równo 26000kWh,czyli średnio rocznie 3200kWh.ROCZNIE kalendarzowo.

Zatem ?

 

Żaden spisek. A sensacja ? to zależy, co napiszesz. W poniższym poście takowej nie widać. Widać że TY to jak chorągiewka ,zależy z ktorej strony wiatr wieje. Jak dobrze pamiętam to roczne u ciebie było 1500kWh ( no chyba że wpisy po tygodniu usuwasz) Tego nie wiem ,lecz moich wpisów ze swymi wpisami nie usuniesz . Mogę sprawdzić. Teraz podajesz 3200kWh NO TO JUŻ jest różnica i to zdecydowana .Ja za długo tkwię w temacie abyś mnie robił . A że z tematem jesteś na bakier widać było po wpisach w moją stronę . Dla ciebie WYROCZNIĄ jest to że mam grzejniki a to akurat jest wartość drugoplanowa ktora skutkuje tylko tym że PC musi mieć wyższy parametr ( *C ) co za pewne i bezdyskusyjnie wiąże się z większą ilością zużytych kWh. Niższy COP to jasne. Zapotrzebowanie budynku to inna sprawa. Która różni się bo to zależy ile ( m2 ) ma dom.

Tak zakułeś mózg tymi grzejnikami że o podstawowym czynniku zapomniałeś ( izolacja budynku) no ale zasraną głowę miałeś grzejnikami i moimi kWh zużytymi na miesiąc. Podkreślam ja mam PC 4-miechy więc na razie jest więcej testów niż stabilnej pracy. Z ciekawości przy -16* dałem zasilanie 49*C po to aby wiedzieć ile połknie PC i gdzie jest granica poboru kWh. To oczywiście przekłada się na zużycie. Za to wiem że więcej niż 4,4kWh nie weźmie.

Z racji tego że mam PV mogę sobie zrobić symulację i porownanie do poprzednich lat gdy grzałem czystym prądem . TO TYLE

 

A ty najpierw piszesz 1500kWh dziś jest już 3200kWh a 3,2MW przy COP=3 dla PC daje nam 9,6MW zapotrzebowania -i to jak najbardziej jest OK

Dalej piszesz o idealnie ocieplonym domu --tak jak ty ma większość

Gość wyżej pisał ze za styczeń ma 600kWh przy 130m2 tak może tak mieć A ty na moje 1400kWh taki wielki szum robisz? ja mam ponad 220m2 to x 2 + moje testy .Po za tym 75m2 mostek + 18m2 mostek na ścianie. Ty 3,MW/rok i (125m2) ja pewnie zmieszczę się w 6-7MW Ja różnicy zbytniej nie widzę (Twój a Mój)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ? Znowu człowiek, który nie ma podlicznika, coś wylicza a później mówi że pewnie mniej, któremu w grudniu PC wszamała więcej prądu niż w styczniu, "bo chodziła na grzałce" itd itp.... Dla mnie przykład zupełnie nie trafiony jako argument.

 

Ogrzewa kilka metrów kwadratowych więcej ode mnie a jego PC wszamała w styczniu 700kWh a moja 366kWh. On chodzi po domu w swetrze a ja na krótki rękaw.

 

Następny Ja to chodzę nawet BEZ ........ i to 24h /doba Jeden przy +19* bedzie chodził nago a drugi w kożuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiam się, trudno to porównać, ale...

Nie mam , jeszcze, może?, extra podlicznika pod pompę, a zjem tyle ile muszę - ma być ciepło, gotowanie ma działać itd.

Wkurza mnie to, że użytkownicy pomp ciepła, nawet mając PV extra dopłacą za miech prawie 13 zeta , ot życie...opłata mocowa ?

 

Opłaty stałe były i będą- Jedyna satysfakcja to ta że tylko takie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ? Znowu człowiek, który nie ma podlicznika, coś wylicza a później mówi że pewnie mniej, któremu w grudniu PC wszamała więcej prądu niż w styczniu, "bo chodziła na grzałce" itd itp.... Dla mnie przykład zupełnie nie trafiony jako argument.

 

Ogrzewa kilka metrów kwadratowych więcej ode mnie a jego PC wszamała w styczniu 700kWh a moja 366kWh. On chodzi po domu w swetrze a ja na krótki rękaw.

 

Podlicznika nie musisz mieć .EE na cele bytowe używamy od lat i rachunki też płaciliśmy od lat tak że łatwo to w przybliżeniu odróżnić. Bez 100% poprawności ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to roczne u ciebie było 1500kWh ( no chyba że wpisy po tygodniu usuwasz) Tego nie wiem ,lecz moich wpisów ze swymi wpisami nie usuniesz . Mogę sprawdzić. Teraz podajesz 3200kWh NO TO JUŻ jest różnica i to zdecydowana .Ja za długo tkwię w temacie abyś mnie robił .

Jakbyś nie miał ADHD i jakbyś czytał ze zrozumieniem to być doczytał, że te 1500kWh to idzie na ogrzewanie na rok. OGRZEWANIE !

Ale cwu nie grzeje grzałką bo nie mam hybrydy pompy+kotła elektrycznego ;)

cwu grzeje mi pompa od początku do końca, w miesiącach letnich zużycie na cwu wychodziło ok.110-120kWh na miesiąc. Pomnóż to razy 12 i wszystko stanie się jasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie miał ADHD i jakbyś czytał ze zrozumieniem to być doczytał, że te 1500kWh to idzie na ogrzewanie na rok.

Ale cwu nie grzeje grzałką bo nie mam hybrydy pompy+kotła elektrycznego ;)

cwu grzeje mi pompa od początku do końca, w miesiącach letnich zużycie na cwu wychodziło ok.110-120kWh na miesiąc. Pomnóż to razy 12 i wszystko stanie się jasne :D

 

Wiesz co aby tylko twoje było cacy> Moje 1400kWh to też z CWU !!!!!!!!!!!! mam ci teraz wykład znów robić że CWU to 400kWh bo lubię w wannie 400L siedzieć kilka razy w tygodniu?

Bezsens ta dyskusja z tobą

Niech ludziska czytają i wyciągają wnioski. TY jesteś jedyny ---Nawet tych na gruntowych o 100% przebijasz . Ze ich przebijamy jak na zewnątrz+ to oczywista oczywistość ale TY to ich bijesz przy -15* Pozostaniesz Arturo z głową przy grzejniku ,na wiejskim tuningu z 240KM. i bez komfortu przy grzaniu ciągłym.

Na RA szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet tych na gruntowych o 100% przebijasz . Ze ich przebijamy jak na zewnątrz+ to oczywista oczywistość ale TY to ich bijesz przy -15* Pozostaniesz Arturo z głową przy grzejniku ,na wiejskim tuningu z 240KM. i bez komfortu przy grzaniu ciągłym.

Na RA szkoda czasu.

No nie godej chopie...

Gruntowa pompa to bezsens po całości.

Cześć kasy wywalona na śmietnik.

Ale to osobny rozdział także nie mieszaj kolego z ADHD bo to nie w temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ? Znowu człowiek, który nie ma podlicznika, coś wylicza a później mówi że pewnie mniej, któremu w grudniu PC wszamała więcej prądu niż w styczniu, "bo chodziła na grzałce" itd itp.... Dla mnie przykład zupełnie nie trafiony jako argument.

 

Ogrzewa kilka metrów kwadratowych więcej ode mnie a jego PC wszamała w styczniu 700kWh a moja 366kWh. On chodzi po domu w swetrze a ja na krótki rękaw.

 

Dodam jeszcze jedno ---Gość mowil o swoim domu w POLSCE a filmik jest z zagranicy ( pewnie tam pracuje ) Dlatego siedzi w swetrze. To tak na marginesie. Oglądać jak i czytać należy z uwagą aby wyciągać poprawne wnioski,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie godej chopie...

Gruntowa pompa to bezsens po całości.

Cześć kasy wywalona na śmietnik.

Ale to osobny rozdział także nie mieszaj kolego z ADHD bo to nie w temacie :D

 

Idź na forum o gruntowych i im tam swe racje i osiągi przedstawiaj

Ja przytoczyłem przypadek z wczoraj niejakiego amir co ma gruntową że zużyciem większym niż twoje.

Ale to znamy wszyscy pisać mozna FM wszystko przyjmie nawet twoje 1,5MW -- czego nie zmienisz to tego że ty zapłacisz za EE A ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...