Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Czołem eksperci :)

Mam pytanie o defrosty w Panasie. Mam bufor 100l i podczas defrostu woda w nim dosyć szybko zostaje schłodzona, odpala się grzałka i za chwilę sprężarka. Sęk w tym, że sprężarka wchodzi na bardzo wysokie obroty i tu moje pytanie, czy jest szansa na ustawienie niższych obrotów kosztem wydłużenia czasu trwania defrostu? Chodzi mi głównie o defrosty w nocy, które są krótkie, ale sprężarka wtedy dosyć głośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem eksperci :)

Mam pytanie o defrosty w Panasie. Mam bufor 100l i podczas defrostu woda w nim dosyć szybko zostaje schłodzona, odpala się grzałka i za chwilę sprężarka. Sęk w tym, że sprężarka wchodzi na bardzo wysokie obroty i tu moje pytanie, czy jest szansa na ustawienie niższych obrotów kosztem wydłużenia czasu trwania defrostu? Chodzi mi głównie o defrosty w nocy, które są krótkie, ale sprężarka wtedy dosyć głośna.

 

Podejrzewa, że masz namyśli głośną prace pompy obiegowej. Sam próbowałem to zmniejszyć z 0x96 na 0x80. Nic to nie dało. Popa sama decyduje jak wysoko ma się wkręcać pompa obiegowa podczas defrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewa, że masz namyśli głośną prace pompy obiegowej. Sam próbowałem to zmniejszyć z 0x96 na 0x80. Nic to nie dało. Popa sama decyduje jak wysoko ma się wkręcać pompa obiegowa podczas defrostu.

 

Obiegowa to swoją drogą, tu tragedii nie ma, a mi chodzi o sprężarkę, która się wbija na 60Hz co już jest dość mocno słyszalne, zwłaszcza w nocy. Jak były mrozy to przy ogrzewaniu sprężarka sobie pyrka na 30-35Hz, co jest ciche, ale w nocy powyżej 50Hz słychać dosyć mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiegowa to swoją drogą, tu tragedii nie ma, a mi chodzi o sprężarkę, która się wbija na 60Hz co już jest dość mocno słyszalne, zwłaszcza w nocy. Jak były mrozy to przy ogrzewaniu sprężarka sobie pyrka na 30-35Hz, co jest ciche, ale w nocy powyżej 50Hz słychać dosyć mocno.

 

 

U mnie idzie na 86 i ani ja ani sąsiad nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@publo102 , dobrze byłoby powiedzieć co do za pompa....

Zakładam ,że jest to jakaś dwuwentylatorowa , i defrost robi się w Mode 2 , przez co sprężarka przeraźliwie piłuje....

Jest na to sposób ,żeby woda w objegu miała temperaturę powyżej 27 stopni , wtedy defrost będzie w Mode 1 , i będzie znacznie ciszej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to samo ? Wiesz co to jest defrost w Mode 2 ?

O masakra, ja bym takie badziewie od razu wyrzucił na złom....

To aż nie możliwe żeby takie piłowanie było umożliwione przez Panasa.

Dla mnie szok !

 

Panas ewidentnie schrzanił system defrostow w nowych pompach, u mnie czasami pojawia się ikonka grzałki przy defroscie ale sprężarka się wyłącza całkowicie, defrost jest całkowicie niesłyszalny poza syknięciem gazów ;)

Defrost zajmuje max.5 minut i nie jest zbyt częsty nawet w lekko plusowych temp.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@publo102 , dobrze byłoby powiedzieć co do za pompa....

Zakładam ,że jest to jakaś dwuwentylatorowa , i defrost robi się w Mode 2 , przez co sprężarka przeraźliwie piłuje....

Jest na to sposób ,żeby woda w objegu miała temperaturę powyżej 27 stopni , wtedy defrost będzie w Mode 1 , i będzie znacznie ciszej...

 

Dokładnie zestaw KIT-WC07H3E5-1, czyli 7kW z 1 wentylem gen H. Też wyczytałem że granicą jest 27st ale niestety przy defroście osiągnięcie tej temp jest dosyć szybkie. Przy ogrzewaniu zasilanie mam w zależności od temp zew 30-35st, więc po wymieszaniu w buforze z powrotem podłogówki pewnie jest niewiele ponad 30, zatem przy defroście schłodzenie do 27 trwa chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zestaw KIT-WC07H3E5-1, czyli 7kW z 1 wentylem gen H. Też wyczytałem że granicą jest 27st ale niestety przy defroście osiągnięcie tej temp jest dosyć szybkie. Przy ogrzewaniu zasilanie mam w zależności od temp zew 30-35st, więc po wymieszaniu w buforze z powrotem podłogówki pewnie jest niewiele ponad 30, zatem przy defroście schłodzenie do 27 trwa chwile.

A takie pytanie, do czego ten bufor i czemu ma on służyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to samo ? Wiesz co to jest defrost w Mode 2 ?

 

Wiem dokładnie. Posiadam pompę SDC0709J3E5. U nie defrost zawsze odbywa się w Mode 2. Czyli z użyciem sprężarki.

 

Chodziło mi o to, że mimo 86hz i więcej nie jest do dla mnie problemem i głównym źródłem hałasu.

 

Jedynie pompa obiegowa jednostki wewnętrznej wydziela krótkie męczące dźwięki i dzieje się to właśnie podczas defrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dokładnie. Posiadam pompę SDC0709J3E5. U nie defrost zawsze odbywa się w Mode 2. Czyli z użyciem sprężarki.

 

Chodziło mi o to, że mimo 86hz i więcej nie jest do dla mnie problemem i głównym źródłem hałasu.

 

Jedynie pompa obiegowa jednostki wewnętrznej wydziela krótkie męczące dźwięki i dzieje się to właśnie podczas defrostu.

 

Posiadasz serię J i defrosty tylko w Mode 2.... No to jesteś pierwszy , bo seria J to jednostki jednowentylatorowe , i tam defrost tylko Mode 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masakra, ja bym takie badziewie od razu wyrzucił na złom....

To aż nie możliwe żeby takie piłowanie było umożliwione przez Panasa.

Dla mnie szok !

 

Panas ewidentnie schrzanił system defrostow w nowych pompach, u mnie czasami pojawia się ikonka grzałki przy defroscie ale sprężarka się wyłącza całkowicie, defrost jest całkowicie niesłyszalny poza syknięciem gazów ;)

Defrost zajmuje max.5 minut i nie jest zbyt częsty nawet w lekko plusowych temp.

 

O masakra , następny nie wie co to jest defrost w Mode 1 i w Mode 2.

I wcale to dla mnie nie jest szokiem , że nie wiesz skąd się to bierze , i po co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz serię J i defrosty tylko w Mode 2.... No to jesteś pierwszy , bo seria J to jednostki jednowentylatorowe , i tam defrost tylko Mode 1.

 

To jak skomentujesz swoją wypowiedź?

 

Tu nie chodzi o ilość defrostów ,on będzie tak czy inaczej , tylko chodzi o rodzaj defrostu. Jest albo Mode 1 ( przy pomocy wymiennika i zładu wody ) , lub Mode 2 ( przy pomocy samej sprężarki). Ten drugi nie jest pożądany bo trwa długo i sprężarka wkręca się na wysokie obroty wydając z siebie przerażliwe dźwięki. O tym ,który defrost będzie decyduje temperatura powrotu ( a dokładniej temperatura czujnika za wymiennikiem ciepła a przed grzałką) , jeśli jest ona niższa niż 27 stopni w przypadku T-CAPów i 22 stopni w przypadku zwykłych , to jest Mode 2 . Czasami zdaża się ,że podczas samego defrostu przy pomocy wymiennika temperatura spada na tyle , że się Mode 1 przerywa i zaczyna Mode 2.

 

Masz SDC , czyli zwykłą HP , wydaje mi się ,że masz o tyle lepiej , że ciężko ,żeby temperatura powrotu nie była większa niż 22 stopnie podczas defrostu.

 

" Mode 2 ( przy pomocy samej sprężarki)"

 

defrost mode 3'.jpg

 

Sprężarka działa. Więc?

defrost mode 3.jpg

Edytowane przez bocian_koh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem, tam ,ze sprezarka w Mode 1 się zatrzymuje ? Dziala jak najbardziej ,choc bardziej na jałowo z prędkością 30Hz.

Poza tym opisywałem tam jednostki dwuwentylatorowe. Pomiedzy nimi Mode 1 tez się różnią (choćby w dwuwentylatorowej w defroscie Mode1 sprezarka sie nie zatrzymuje ,a w jednowentylatorowej się zatrzymuje przed i po defroscie).

 

EDIT: Pisałem też kiedyś , że najłatwiej rozróżnić Mode 1 od Mode 2 tym , że :

- w Mode 1 obiegówka pracuje cały czas ( i to z prędkością prawie że maksymalną) , a w Mode 2 obiegówka się zatrzymuje podczas "właściwego" defrostu ( czyli po ok 1 minucie mieszania wody).

- tu już bardziej subiektywne odczucia , ale podczas Mode 1 cienka rurka gazowa przy jednostce wewnętrznej robi się lodowata ( wg czujnika temp spada nawet ponizej -15 stopni) , a w Mode 2 jest tak samo ciepła jak podczas grzania.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...