Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Kolego a jakie masz grzejniki w tej chwili i ile wody w obiegu CO ?

136m2 tak?

 

nie no gdzie, 16kW na 136m2?

to co opisywałem to u klientki, stara kostka 2 piętra plus grzana piwnica, 0 ocieplenia, grzejniki ma teraz aluminiowe, przeliczone na parametr 80st, wody w obiegu będzie około 100 litrów

 

Widzę że kolega artur72 znów zbanowany, będzie trochę spokoju na forum :)

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zaliczyłem bład H62. Czyszczenie sitka i magnesu załatwiło sprawę. Sprawdziłem też max przepływ na pompie i mam 15l.

Zdjęcia sita dla potomnych. [ATTACH=CONFIG]453587[/ATTACH]:p

 

Masz 15l/min max po wyczyszczeniu tego sitka? Toż to minimalny przepływ jaki pompa obiegowa może generować , dla max jest 40-45l/min żeby PC chodziła jak producent kazał to powinna osiągać przynajmniej nominał czyli 25l/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 15l/min max po wyczyszczeniu tego sitka? Toż to minimalny przepływ jaki pompa obiegowa może generować , dla max jest 40-45l/min żeby PC chodziła jak producent kazał to powinna osiągać przynajmniej nominał czyli 25l/min.

 

właśnie ciekawe czy max... u mnie dla PC 5kW przepływ 13-15 l/min to norma... przy defroście podchodzi pod 23 l/min i to jest u mnie max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 15l/min max po wyczyszczeniu tego sitka? Toż to minimalny przepływ jaki pompa obiegowa może generować , dla max jest 40-45l/min żeby PC chodziła jak producent kazał to powinna osiągać przynajmniej nominał czyli 25l/min.

 

Wg. instrukcji to nominal jest 14,5l. Ja ustawialem tak żeby przy zamknięciu siłowników i wyregulowaniu zaworu upustowego mieć 15l/min. Czyli nimonal przy najgorszych warunkach. :) 25 l min to ma chyba 9 kW nominala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do zaznajomionych z tematem.

Czy pompa ciepła panasonica po chwilowym braku zasilania powinna włączyć się automatycznie i powrócić do ustawień z przed utraty zasilania?

Pytam, gdyż wczoraj gdy byłem w robocie w domu przez jakiś czas nie było prądu. Wróciłem późno i nie myślałem o pompie.

Natomiast dziś rano jak wstałem to stwierdziłem, że temperatura w domu spadła poniżej zadanej na zewnętrznym sterowniku. Sterownik pokazywał, że pompa grzeje, a grzejniki zimne.

Zszedłem zajrzeć do pompy, a ona wyłączona. Woda z zbiorniku CWU wychłodzona, więc wczoraj wieczorem nie grzała już CWU.

Włączyłem ją i zaczęła grzać CO. Nie miałem czasu bardziej w niej grzebać, gdyż musiałem iść do roboty. W historii błędów pokazał się kod - H90, co jak teraz doczytałem oznacza błąd komunikacji pomiędzy jednostką zewnętrzną i wewnętrzną. Czy ten błąd jest spowodowany zanikiem prądu, czy coś jeszcze na niego wpłynęło?

Teraz po powrocie okazało się, że pompa grzeje, ale harmonogram tygodniowy jest wyłączony.

Stąd moje pytanie jak na wstępie, abym wiedział czego się spodziewać przy następnych przerwach w dostawach prądu.

Edytowane przez zuku1786
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do zaznajomionych z tematem.

Czy pompa ciepła panasonica po chwilowym braku zasilania powinna włączyć się automatycznie i powrócić do ustawień z przed utraty zasilania?

Pytam, gdyż wczoraj gdy byłem w robocie w domu przez jakiś czas nie było prądu. Wróciłem późno i nie myślałem o pompie.

Natomiast dziś rano jak wstałem to stwierdziłem, że temperatura w domu spadła poniżej zadanej na zewnętrznym sterowniku. Sterownik pokazywał, że pompa grzeje, a grzejniki zimne.

Zszedłem zajrzeć do pompy, a ona wyłączona. Woda z zbiorniku CWU wychłodzona, więc wczoraj wieczorem nie grzała już CWU.

Włączyłem ją i zaczęła grzać CO. Nie miałem czasu bardziej w niej grzebać, gdyż musiałem iść do roboty. W historii błędów pokazał się kod - H90, co jak teraz doczytałem oznacza błąd komunikacji pomiędzy jednostką zewnętrzną i wewnętrzną. Czy ten błąd jest spowodowany zanikiem prądu, czy coś jeszcze na niego wpłynęło?

Teraz po powrocie okazało się, że pompa grzeje, ale harmonogram tygodniowy jest wyłączony.

Stąd moje pytanie jak na wstępie, abym wiedział czego się spodziewać przy następnych przerwach w dostawach prądu.

 

zanik napięcia nie zmienia stanu pompy, czyli jak była włączona, to ma być dalej włączona. Zastanawiający jest błąd h90, masz pompę 3 fazową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam to "Błąd transmisji sygnału z jednostki wewnętrznej do zewnętrznej wskutek zakłóceń

kształtu sygnału falowego z zasilania". Wiesz może jakiego rodzaju to był zanik, może to było przepięcie albo zanikła jedna faza, może to coś od napięcia sieci zasilanych przez PV? Masz czujnik zaniku faz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...