Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

ciepłomierz jest 1" , coś tam pewnie tłumi teoretycznie , natomiast dwa tygodnie temu wypiąłem go i właściwie wszystko było po staremu - mój problem z kawitacją przy niskim ciśnieniu.

Teraz mam ok 2,5 bara i jest ok-jak będę miał trochę czasu , to upuszczę ciśnienia i zobaczymy (nie daje mi to spokoju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkm do listy argumentów powinieneś dopisać

- święty spokój inwestora bo może 1500 więcej to kosztuje, może cop trochę gorszy, może jakieś straty na buforze, ale kurde działa,wszystkie pomieszczenia dogrzane i nie trzeba się doktoryzować na temat pracy "kotłowni".

 

Z dużym naciskiem na MOŻE bo przy braku i za niskim przepływie cop gorszy, szybciej do wymiany "firmowa" obiegowa, niedogrzanie to pikuś bo jak z zimnego powietrza ma być ciepło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepłomierz jest 1" , coś tam pewnie tłumi teoretycznie , natomiast dwa tygodnie temu wypiąłem go i właściwie wszystko było po staremu - mój problem z kawitacją przy niskim ciśnieniu.

Teraz mam ok 2,5 bara i jest ok-jak będę miał trochę czasu , to upuszczę ciśnienia i zobaczymy (nie daje mi to spokoju)

 

Przechwytywanie.JPG

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hajnel fajnie to wytłumaczył .

mkm silesianajpierw Panie Instalatorze mówisz tak :

Spróbuj opomiaruj zaobserwuj i opisz

 

A potem , dajesz upust swojej jakże wielkiej elokwencji ,,

 

[quote=mkm silesia; a tak jakby jakiś głupio mądry sam się przekonał byłoby wiarygodne ;)

to takie rady dajesz na forum ??

Edytowane przez toomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużym naciskiem na MOŻE bo przy braku i za niskim przepływie cop gorszy, szybciej do wymiany "firmowa" obiegowa, niedogrzanie to pikuś bo jak z zimnego powietrza ma być ciepło ;)

 

1500zł więcej, a jaki komfort, a to co najbardziej mnie cieszy to jak mam spokój.

Ja i inwestor, bo instalacja na zasadzie a może pójdzie, a jak nie to się zobaczy to nie na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużym naciskiem na MOŻE bo przy braku i za niskim przepływie cop gorszy, szybciej do wymiany "firmowa" obiegowa, niedogrzanie to pikuś bo jak z zimnego powietrza ma być ciepło ;)

 

Ostatni tekst: Ta pompa jest do dupy bo ciągle ci z niej cieknie woda. Gadam, że to z powietrza się wykrapla. I słyszę: nie pier****l przecież tydzień nie padało... :)

sorry z OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czego dotyczy te 3/4" , ale liczy sie G1B- mam śrubunki calowe i tak jest...

 

zapomniałem jeszcze wrzucić fotkę z podłączonym buforkiem/sprzęgłem latem przed uruchomieniem

[ATTACH=CONFIG]342815[/ATTACH]

 

śrubunki calowe ale średnica wewnętrzna 3/4"(DN20), ale spoko to jakiegoś wielkiego znaczenia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hajnel fajnie to wytłumaczył .

mkm silesianajpierw Panie Instalatorze mówisz tak :

 

 

A potem , dajesz upust swojej jakże wielkiej elokwencji ,,

 

 

to takie rady dajesz na forum ??

 

A to się właśnie ciebie tyczyło bo pewnie jakbym zaproponował prawidłowe i skuteczne rozwiązanie to byłbym naciągaczem no nie panie inwestorku cwaniaczku od szachrajstw podatkowych i pączków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się właśnie ciebie tyczyło bo pewnie jakbym zaproponował prawidłowe i skuteczne rozwiązanie to byłbym naciągaczem no nie panie inwestorku cwaniaczku od szachrajstw podatkowych i pączków

 

Nie ma jak tobie "bezpieczny" instalatorze naciągaczu jak każdemu klientowi wstawić bufor za 1500 najlepiej netto i + 8% tax( nie licząc instalacji bo przecież nie umiesz) bo nie potrafisz dobrze odpowietrzyć instalacji,,,( tu płaczesz o przekrojach kolanek pexów (rób na miedzi ) a nawet nie masz maszynek do sprawdzenia przepływów prócz rotometrów klienta ) to raz a dwa jak ty robisz kompleksy na tanich pexach i to tak jak sam mówisz 1 pompa na miesiąc bo w masówki nie idziesz aby dobrze zrobić to gratuluje Tobie pomysłu( i Twoi Klientom rozrzutności ) na zarobek skoro 1 pompa na tanim pexie i reku daje zarobić na narty tobie opłacić firmo/mieszkanie blokowe ludzi , ich w razie czego L4 rozbijane samochody i spokój kieszeni w razie napraw - sam to powiedziałeś Panie. Dodaj tylko jeszcze z 15 % bo kiedyś przecież eldorado się skończy .. Rób tak dalej a i na śląsku ślepi klienci się skończą czego Ci życzę naciągaczu/instalatorze z Rudy....

Edytowane przez toomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak tobie "bezpieczny" instalatorze naciągaczu jak każdemu klientowi wstawić bufor za 1500 najlepiej netto i + 8% tax( nie licząc instalacji bo przecież nie umiesz) bo nie potrafisz dobrze odpowietrzyć instalacji,,,( tu płaczesz o przekrojach kolanek pexów (rób na miedzi ) a nawet nie masz maszynek do sprawdzenia przepływów prócz rotometrów klienta ) to raz a dwa jak ty robisz kompleksy na tanich pexach i to tak jak sam mówisz 1 pompa na miesiąc bo w masówki nie idziesz aby dobrze zrobić to gratuluje Tobie pomysłu( i Twoi Klientom rozrzutności ) na zarobek skoro 1 pompa na tanim pexie i reku daje zarobić na narty tobie opłacić firmo/mieszkanie blokowe ludzi , ich w razie czego L4 rozbijane samochody i spokój kieszeni w razie napraw - sam to powiedziałeś Panie. Dodaj tylko jeszcze z 15 % bo kiedyś przecież eldorado się skończy .. Rób tak dalej a i na śląsku ślepi klienci się skończą czego Ci życzę naciągaczu/instalatorze z Rudy....

 

idź już spać bo od poniedziałku musisz naciągać ludzi na pączki po 2zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie twitter - te pyskówki nie działają na niczyją korzyść. Obrażanie adwersarza nie przystoi inteligentnej osobie. Czasem lepiej coś przemilczeć.

 

co najmniej trzy razy gościa wcześniej ostrzegałem przed takim montażem (chyba w podziękowaniu za wcześniejsze inwektywy) przykro mi że już nie wytrzymałem głupoty i ignorancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomentują inni.

Z pożytkiem dla tego forum, powstrzymam się.

P.S. ten bufor to tak naprawdę ok 100l. sprzęgło w dodatku nie jest grzany "wyżej" niż ustawiona krzywa dla instalacji - więc "bufor" nie do końca bardziej sprzęgło

Niby 100 l, ale to równowartość 1000 m rury.

Wg. dokumentacji Panasonic'a - str.103 "Podręcznik projektowania"

Dodatkowe zbiorniki w połączeniu z pompami ciepła mogą spełniać 3 funkcje:

• pokrywanie ewentualnych przerw w zasilaniu zewnętrznym,

• rozłączenie hydrauliczne obiegu pompy ciepła od obiegów grzewczych,

• zwiększenie trwałości pompy ciepła poprzez zapobieganie częstym

cyklicznym włączeniom i wyłączeniom, obniżającym sprawność

systemu.

Bufor, dla instalacji o małej pojemności wodnej.

Sprzęgło dla instalacji z więcej niż jednym obiegiem.

Oczywiście od błędnie wykonanej instalacji też można się przy jego użyciu odseparować.

 

Oraz:

Dzięki zastosowaniu w pompach ciepła serii Aquarea techniki

inwerterowej, wydajność systemu można dostosowywać do

zapotrzebowania na ciepło, co zapewnia jego sprawność oraz

umożliwia uniknięcie dodatkowego zbiornika i oszczędność miejsca.

Aby zaspokoić potrzeby grzewcze podczas ewentualnych przerw

w zasilaniu zewnętrznym można stosować systemy ogrzewania

o większej pojemności, takie jak ogrzewanie podłogowe, które mogą

być wykorzystywane jako dodatkowy zbiornik buforowy.

Nie wiedzą co produkują?

 

1500zł więcej, a jaki komfort, a to co najbardziej mnie cieszy to jak mam spokój.

Ja i inwestor, bo instalacja na zasadzie a może pójdzie, a jak nie to się zobaczy to nie na dłuższą metę.

Myślałem, że już nigdy się nie przyznasz.

Edytowane przez _John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców i nie tylko, ja w prawdzie mam inną PC i to on/of, ale mam bufor więc w temacie trochę.

Mianowicie wydaje mi się, że gdybym pominął bufor to PC grzała by bardziej efektywnie, bo jak grzejniki ruswzą to tęperatura leci na łeb na szyję i zanim pc to odrobi to trochu to trwa a tak bylo by juz cieplo, bufor ma 300 l więc trochę tego jest, podejżewam że w instalacji jest nie wiele mniej, myślę o zrobieniu obejścia tak na wszelki wypadek. Pytanie do doświadczonych czy to ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców i nie tylko, ja w prawdzie mam inną PC i to on/of, ale mam bufor więc w temacie trochę.

Mianowicie wydaje mi się, że gdybym pominął bufor to PC grzała by bardziej efektywnie, bo jak grzejniki ruswzą to tęperatura leci na łeb na szyję i zanim pc to odrobi to trochu to trwa a tak bylo by juz cieplo, bufor ma 300 l więc trochę tego jest, podejżewam że w instalacji jest nie wiele mniej, myślę o zrobieniu obejścia tak na wszelki wypadek. Pytanie do doświadczonych czy to ma sens ?

 

Co za firma wsadziła takiego kolosa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do fachowców i nie tylko, ja w prawdzie mam inną PC i to on/of, ale mam bufor więc w temacie trochę.

Mianowicie wydaje mi się, że gdybym pominął bufor to PC grzała by bardziej efektywnie, bo jak grzejniki ruswzą to tęperatura leci na łeb na szyję i zanim pc to odrobi to trochu to trwa a tak bylo by juz cieplo, bufor ma 300 l więc trochę tego jest, podejżewam że w instalacji jest nie wiele mniej, myślę o zrobieniu obejścia tak na wszelki wypadek. Pytanie do doświadczonych czy to ma sens ?

Na 99% lepiej będzie wykonać to obejście i przekonać się samemu.

Przy tej ilości danych które podałeś to prędzej wróżka ci pomoże niż fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...