Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A może po prostu zmiana temperatury wody kotłowej, inne będzie ciśnienie gdy woda będzie miała 35st i inne będzie gdy będzie miała 20st :)

U mnie maksymalne róznice to 5-7 stopni (przez większość sezonu woda kotłowa ma 29-32 st.C)

Przy tej zmianie ciśnienia to pewnie było 1 albo 2 stopnie.

 

Kiedy czyściłeś filtr w pompie? Jak dawno tego nie robiłeś radze zajrzeć.

U mnie to pomaga zwłaszcza, że nowa instalacja i wypłukuje caly syf. Czyściłem już x2 od grudnia gdy tylko cisnienie spada jak obiegowka kreci na maxa przy deice.

Filtry czyścił instalator przy corocznym przeglądzie czyli jakoś w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie, mam Panasonica Aquarea serie J. Jest możliwość ustawienia 3 poziomów pracy cichej pompy. Nie ukrywam, że przeszkadza mi dźwięk działającej sprężarki. Czy ustawiając pompę w pracy cichej zmniejszam sprawność pompy i jednocześnie zużyje więcej prądu ? Czy nie ma to znaczenia ?

Mniejsza moc, rośnie sprawność (COP), prądu mniej ale może nie dogrzać - to moje obserwacje, w sumie jak pompa jest ustabilizowana (chata nagrzana) i tak chodzi nisko, modulując , ale ja nie grzeję 24h, ale jak potrzebuję (kominek, słońce etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak leży i u kogo ;)

W moim przypadku tak minimalnie większy COP w żaden sposób nie zrekompensuje kosztu 1kWh w tanim prądzie :)

 

To jak w końcu grzejesz?

Wcześniej pisałeś kiedy PC chce teraz o rekompensacie taniego prądu?

NO TO w II tar-rozumię:D

Raz masz opłaty 400zeta

innym 1300zeta.

Raz idzie 1500kWh innym 3200kWh Naprawdę trzeba zdrowia do ciebie i twego świata.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu grzejesz?

Wcześniej pisałeś kiedy PC chce teraz o rekompensacie taniego prądu?

NO TO w II tar-rozumię:D

Raz masz opłaty 400zeta

innym 1300zeta.

Raz idzie 1500kWh innym 3200kWh Naprawdę trzeba zdrowia do ciebie i twego świata.

Jednakowo od momentu przejścia na G12W w 2014r :D

Wystarczy czytać dokładnie i każdy zrozumie.

1600kWh na c.o+1500kWh na cwu=3100kWh średnio od 8 lat.

1600kWh(c.o)*0,33zl/kWh=528zl 1500kWh(cwu)*0,33zl/kWh=495zl

528zl+495zl=1023zl

Jest to średnia roczna z 7 lat.

Pasuje ? :D

 

Niedawno przekroczyłem 26000kWh ogólnego zużycia na c.o i cwu od marca 2013.

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC chyba ma wbudowany ciepłomierz skoro oblicza cop, po co zakładać kolejne urządzenie?

 

Ad.1Panasonik nie ma wbudowanego ciepłomierza.

Ad.2 termometry na zasilaniu i powrocie mają bardzo dużą rozdzielczość

Ad.3 Nie zlicza poboru elektroniki ,pompek ,wentylatora itp.

Ad.4 Rozdzielczość wskazań czy to produkcji energi czy poboru jest co 0,2kw

Ad.5 Do scop nie liczy jakiego kolwiek poboru pompek,elektroniki ,grzałki karteru,tacy ociekowej itp.podczas stopu(podczas działania równieź) spreżarki

Ad.6 Dolicza energię zabraną z układu podczas defrostu do energi wyprodukowanej zamiast ją odejmować

Ad.7 w jednostkach jednowentylatorowych potrafi oszukiwać z poborem pradu nawet o 100% im na mniejszych obrotach chodzi tym więcej oszukuje np.podczas pracy na 19hz pompa 7kw ma minimalny pobór w okolicach 0,45kw a pompa pokazuje 0,2kw

 

To wszystko i jeszcze więcej powoduje że wskazania z pompy można sobie włożyć w .......

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłomierz jest raczej OK. Natomiast problemem przy obliczaniu COP jest licznik energii pobranej.

 

Ciepłomierz nie jest ok bo go tam niema jest tylko przepływomierz ultradżwiękowy przy obliczaniu energi wyprodukowanej problemem jest niedokładność termometrów i wyliczona na ich podstawie delta oraz nieodejmowanie a dodawanie energi podczas defrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytwarzanie energii w trakcie defrostu u mnie = 0 a termometry pokazują z dokładnością 0,25 stopnia a na postoju pokazują identyczną więc chyba nie jest tak źle. Ostatnimi czasy nawet licznik energii pobranej jakby się mniej mylił. Faktyczne za luty 581 kWh a z aplikacji 557 natomiast ze sterownika 569. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytwarzanie energii w trakcie defrostu u mnie = 0 a termometry pokazują z dokładnością 0,25 stopnia więc chyba nie jest tak źle.

 

U mnie zawsze po defroście na słupku jest 0,2-0,4 kwh(zależy ja się ułoży) więcej niż przed defrostem mówię tu o momencie od stopu do nastepnego stopu sprężarki.

Jak u Ciebie pokazuje 0 to juz jest żle bo powinna odjąć od produkcji iles tam kwh bo przecież zabrała z systemu ciepło .

Domniemam że grzałki masz wyłączone albo sie nie załaczają bo wtedy tez nie powinno być =0.

Co do dokładności termometrów to tu nie jest do końca potwierdzone czy wskazania w smarcie co 0,25 st nie sa wynikiem jakis programowych zabiegów ale pomijając juz to .

to jeszcze trzeba mieć teoretycznie smarta i dobrze wyskalować wskazania termometrów ,najlepiej wyjmujac je z uchwytów i do szklaneczki jak będziemy mieli szczescie to trafimy na dwa wskazujące tak samo albo dajace się korekta o 0,5st jakoś zrównać.

U mnie np.zasilanie przeskakuje o stopień niżej z 15 min wcześniej niż powrót no to jest nieżle czujnik Hex już inna bajka .

Przyjmując nawet te 0,25st to często delta może Ci się ułożyc tak że będzie prawie 0,5st różnicy od faktycznej delty a to np.przy przeplywie 20l/min da jakieś 0,7kwh różnicy .

Wszystko zależy jak się ułoży raz więcej raz mniej raz w jedną strone raz w drugą.

 

Generalnie jeśli ktoś ma naprawdę dobrze wyskalowane termometry to nie będzie tragedi we wskazaniach produkowanej ale nie można uogólniać że sa wyposażone w ciepłomierze i ich wskazania są ok bo u jednego bedą w miarę a kogoś innego sporo nie tak.

 

Przykładowo u mnie dane produkcji (poboru nie pisze bo to kosmiczne różnice pomiędzy pompa a realnymi wartościami) z tygodnia po prawidłowym skalowaniu czujników pompy na tyle ile się dało.

wskazania pompy vs. monitoringu(termometry wyskalowane z dokladnoscią do 0.01st odejmuje również defrosty)

 

Sroda pompa 9,8kwh ---monitoring 9,88 kwh

Czwartek pompa10,6---- 10,7

Piątek pompa 20,4-----19,8

Sob pompa 17,6---- 17,6

nied pompa 22,2----23,2

pon pompa22,4--- 21,3

wtor pompa32,0-----32,0

sr pompa14,8----14,0

 

jak widać tragedi nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uogólnianie tutaj nic nie da. Na pewno będzie inaczej przy 3-fazowej a inaczej przy 1-fazowej. U mnie przy 3-fazowej i niskiej temp. zasilania i powrotu z systemu nic nie zabiera bo nie ma skąd. Zupełnie inaczej będzie przy przy wysokich temp zasilania i powrotu a całkowity odjazd może być już przy jednofazowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uogólnianie tutaj nic nie da. Na pewno będzie inaczej przy 3-fazowej a inaczej przy 1-fazowej. U mnie przy 3-fazowej i niskiej temp. zasilania i powrotu z systemu nic nie zabiera bo nie ma skąd. Zupełnie inaczej będzie przy przy wysokich temp zasilania i powrotu a całkowity odjazd może być już przy jednofazowej.

 

To co za każdym razem masz defrost na spręzarce? a nie na wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...