Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

A to byś musiał mieć taki sam dom jak on czyli wywal BK ze ścian i wstaw tam albo beton lany albo silikat ;)

I grzej 35cm betonu pod rurkami podłogówki a nie popierdolke ..

Inaczej płonne nadzieje na cudowny przycisk jak u Arturo :D

 

Czekaj .Możesz zrobić pomiar po wciśnięciu przycisku w rogu salonu . Czyli sztycę wkładasz - dotykasz ten róg który nie ma okien .Co tam widzisz we wskazaniu .Proszę żebyś nie pomylił termometru z kamerką . :yes::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna Panie idzie, bezik niedługo się zalisci i zakwitnie a wiatraki super będą roznosiły jego zapach dookoła ;)

[ATTACH=CONFIG]453989[/ATTACH]

 

Ale masz rację, nie narzekam na częste defrosty bo pompa, z uwagi na jej potęgę, nie musi piłować non stop i nie piłuje :D

 

To mówi wiele.Twój przebój kinowy.:lol2:

Tak jak wcześniej pisałem. Bałagan wokół PC Niechlujny montaż i snieg pod PC co swiadczy o braku defrostu a brak defrostu to PC jest wyłączona. Zapewne na potrzeby tego filmiku ją włączyłeś.

Drewna jeszcze jest to co tam niech PC odpoczywa a i kWh /rok bedzie mniej.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mówi wiele.Twój przebój kinowy.:lol2:

Tak jak wcześniej pisałem. Bałagan wokół PC Niechlujny montaż i snieg pod PC co swiadczy o braku defrostu a brak defrostu to PC jest wyłączona. Zapewne na potrzeby tego filmiku ją włączyłeś.

Drewna jeszcze jest to co tam niech PC odpoczywa a i kWh /rok bedzie mniej.

Masz jakieś chore kompleksy widać :D

Drewienka trochę jest jeszcze:

20210313_123049_copy_1512x2016.jpg

Ale drogo wychodzi w ogrzewaniu nim ;)

Wszak:

 

A co do cen grabu, 2 lata temu kupiłem kubik w tej cenie :)

A dzisiaj ?

[ATTACH=CONFIG]453987[/ATTACH]

 

I weźcie już przestańcie chrzanić jak "węglarze",że ogrzewanie kominkiem jest tanie, bo przy takiej cenie drewna 1kWh wychodzi ok.0,18zl

A mnie 1kWh po podwyżce wynosi 0,12zl ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś chore kompleksy widać :D

Drewienka trochę jest jeszcze:

[ATTACH=CONFIG]454019[/ATTACH]

Ale drogo wychodzi w ogrzewaniu nim ;)

Wszak:

 

A mnie 1kWh po podwyżce wynosi 0,12zl ;)

 

Fajne liczenie przy założonym COP 3, ciekawe czy tak samo grzałeś (tylko w tanich godzinach) w lutym przy mrozach -naście stopni, pewnie COP też taki był. Naginanie rzeczywistości, oczywiście utrzymując 22stopnie cały czas w domu. Urealnij myślenie i mniej kombinuj.

ps

palenie drewnem ma inny klimat, nie tylko ciepło, ale promieniowanie podczerwone, fun etc, widać nie qmasz tego, i faktycznie pompa tak se stoi i 0 defrostów na filmie, a zawsze są przy sporej wilgotności i nie tylko

Wygrywa -voymar- +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś chore kompleksy widać :D

Drewienka trochę jest jeszcze:

[ATTACH=CONFIG]454019[/ATTACH]

Ale drogo wychodzi w ogrzewaniu nim ;)

Wszak:

 

A mnie 1kWh po podwyżce wynosi 0,12zl ;)

 

Żadnych kompleksów nie mam . W przeciwieństwie do ciebie, bo skoro sam siebie cytujesz i wklejasz własne wypowiedzi to chyba rozdwojenie jaźni masz

Ja odnoszę się tylko do tego co ty napisałeś i co wstawiłeś np FILMIK. Na którym się sparzyłeś .

Podsumuję ostanie wypowiedzi tak od 23.02

Wtedy było zużycie 3200kWh/rok i koszty roczne ok 1000zeta i koszt 1kWh=0,33zł:D

Później dziwnym trafem podałeś 5500kWh:D

Teraz.w ostatnich podajesz koszt 0,12zeta i to po podwyżkach :D

To powiem tak --jeszcze jedna podwyzka i 1kWh będziesz miał =0

PC nie robi defrostów bo ma dużo mocy---no tak piszesz.

Innym razem cienka wylewka u innych taka ok 8cm też zła ty masz 30cm I twierdzisz że PC nie ma co robić????? No bo jak nie ma defrostow Coś jedno przeczy drugiemu.

Robisz zdjęcie obok PC o które ja nie prosiłem Prosiłem o filnik ten z Lutego co go wkleiłem.

Zawsze odpowiadasz omijająco jak coś nie jest po twojej myśli. Zauważ że ja opieram się tylko na twoich wpisach i tylko na twoich. Na podstawie tych wpisów wyciągam wnioski.

 

Mnie interesuje ten fimik --lecz jak zwykle na to odpowiedzi nie było

 

 

Niechlujstwo wokół PC drewno ,taczka do przewozu , brak defrostów pod PC ---wiele mówi.

A po bandzie pojechałeś z tymi cenami drewna Na szybko z neta wklepane. CZŁOWIEKU OPANUJ SIĘ --Bo głupota goni głupotę.

Ta cena drewna to totalnie po bandzie pojechałeś

https://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=453987&d=1615551568

Edytowane przez -voymar-
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne liczenie przy założonym COP 3, ciekawe czy tak samo grzałeś (tylko w tanich godzinach) w lutym przy mrozach -naście stopni, pewnie COP też taki był. Naginanie rzeczywistości, oczywiście utrzymując 22stopnie cały czas w domu. Urealnij myślenie i mniej kombinuj.

ps

palenie drewnem ma inny klimat, nie tylko ciepło, ale promieniowanie podczerwone, fun etc, widać nie qmasz tego, i faktycznie pompa tak se stoi i 0 defrostów na filmie, a zawsze są przy sporej wilgotności i nie tylko

Wygrywa -voymar- +1

 

Zeby niebyło że staje za Arturem bo też mi nie podchodzi :)

Ale co masz do średniego cop=3? przecież przy ogrzewaniu podłogowym średnioroczny scop =3 to z palcem w d.....można osiągnąć nawet grzejąc tylko w tanich godzinach jeszcze tcapem .

Co do palenia drewnem to klimat jest faktycznie inny ale tylko dla niektórych jest on fajny i daje fun mnie akurat wogóle nie podnieca i nigdy bym sobie tego do domu nie włożył także kwestia gustu.

Nie widzę tez żadnych problemów w utrzymaniu stałej temp. u mnie np.22,9-23,3 grzejąc tylko w taniej taryfie nawet podczas mrozów chyba że sie ma druszlak albo wahanie 0,4st jest dla kogoś nie komfortowe a co niektórzy tu na forum to wychwytują 0,1st :)

Co do wahania od 22,9-23,3 bo zaraz się ktoś odezwie że to nie stała temperatura to niech sobie założy termometr z rozdziałka 0,5st i będzie ciągle 23 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne liczenie przy założonym COP 3, ciekawe czy tak samo grzałeś (tylko w tanich godzinach) w lutym przy mrozach -naście stopni, pewnie COP też taki był. Naginanie rzeczywistości, oczywiście utrzymując 22stopnie cały czas w domu. Urealnij myślenie i mniej kombinuj.

ps

palenie drewnem ma inny klimat, nie tylko ciepło, ale promieniowanie podczerwone, fun etc, widać nie qmasz tego, i faktycznie pompa tak se stoi i 0 defrostów na filmie, a zawsze są przy sporej wilgotności i nie tylko

Wygrywa -voymar- +1

No to teraz będzie nokaut :D

Panas T-CAP 9kW przy -20st C a dom potrzebuje 3,5kW przy -20st.C czyli ?

Czyli pompa o tej mocy jest w stanie dostarczyć domowi przy -20st.C tyle energii w ciągu 10h. Nadążasz narazie ?

 

To jedziemy dalej, "dosyć" gruba wylewka, połączona z płytą, łyka tą energię jak kura ziarenko i przechowuje ją w sobie i odda ją jak temp.w pomieszczeniu będzie spadała. Nadążasz ciągle ?

 

To jedziemy dalej, 10h to u mnie akurat przedział taniej taryfy czyli 22-6 i 13-15 i tylko w tych godzinach pompa jest włączona czyli ? Czyli nie mam częstych defrostów z oczywistych względów :)

 

Jak szczena jeszcze nie na podłodze to COP3 jest średnioroczy i myślę, że sporo zanizony a T-CAP przy -20st.C ma COP ok.2,6.

 

Teraz możesz zbierać szczene z podłogi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję ostanie wypowiedzi tak od 23.02

Wtedy było zużycie 3200kWh/rok i koszty roczne ok 1000zeta i koszt 1kWh=0,33zł:D

Później dziwnym trafem podałeś 5500kWh:D

Teraz.w ostatnich podajesz koszt 0,12zeta i to po podwyżkach :D

Wiedziałem, że nie zakumasz i dla mnie nie jest to dziwne :D

Zatem jak przedszkolakowi wyjawię tą "tajemnice" ;)

3200kWh jest to zużycie energii na c.o+cwu czyli po podwyżkach będzie to 3200kWh*0,35zl/kWh=1120zl

 

Ale skupmy się jedynie na ogrzewaniu.

Na ogrzewanie zużywam ok.1600kWh*0,35zl/kWh=560zl

Tyle będzie po podwyżce prądu.

 

I teraz wężykiem Jasiu-

Zużywając na ogrzewanie 1600kWh w cenie 560zl dostarczam domowi COP3 energii czyli dostarczam jej faktycznie 1600kWh*COP3=4800kWh w cenie 560zl.

Zatem koszt tej dostarczonej domowi energii to:

560zl/4800kWh=0,116zl/kWh.

Panial ?

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto do szkoły chodził już dawno to zrozumiał, a jak ktoś nie może załapać (albo nie chce zrozumieć), to nawet to Twoje tłumaczenie tzw. "jak krowie na rowie" nic nie da.

Arturo, masz grono oponentów, którzy nigdy Ci racji nie przyznają, oczywiście potrafisz być kontrowersyjny, ale akurat w tym temacie wszystko jasne

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz będzie nokaut :D

Panas T-CAP 9kW przy -20st C a dom potrzebuje 3,5kW przy -20st.C czyli ?

Czyli pompa o tej mocy jest w stanie dostarczyć domowi przy -20st.C tyle energii w ciągu 10h. Nadążasz narazie ?

 

To jedziemy dalej, "dosyć" gruba wylewka, połączona z płytą, łyka tą energię jak kura ziarenko i przechowuje ją w sobie i odda ją jak temp.w pomieszczeniu będzie spadała. Nadążasz ciągle ?

 

To jedziemy dalej, 10h to u mnie akurat przedział taniej taryfy czyli 22-6 i 13-15 i tylko w tych godzinach pompa jest włączona czyli ? Czyli nie mam częstych defrostów z oczywistych względów :)

 

Jak szczena jeszcze nie na podłodze to COP3 jest średnioroczy i myślę, że sporo zanizony a T-CAP przy -20st.C ma COP ok.2,6.

 

Teraz możesz zbierać szczene z podłogi :D

 

TY, no powaga, przy -20 masz COP3, szacun, no w sumie mamy podobne pompy, ino ja grzejniki a Ty podłogę na betonie - różnice ? mniejszy COP przy grzejnikach, ale szybsze grzanie niż podłogówka i wersalka.

Pal dalej

 

PS

a propo defrost to pitolisz, bo nie da się bez tego, sranie w banię, to automat, u mnie nawet w trybie cichym 3 też są, i moc i nie ma tu znaczenia, wilgotność i temp są kluczowe, więc nie kłam

Edytowane przez pawelszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto do szkoły chodził już dawno to zrozumiał, a jak ktoś nie może załapać (albo nie chce zrozumieć), to nawet to Twoje tłumaczenie tzw. "jak krowie na rowie" nic nie da.

Arturo, masz grono oponentów, którzy nigdy Ci racji nie przyznają, oczywiście potrafisz być kontrowersyjny, ale akurat w tym temacie wszystko jasne

Pozdrawiam :)

Pozdrawiam również TINEK :)

Forum traktuje jako swego rodzaju rozrywkę i z uśmiechem do tego podchodzę, bez napinki ;)

 

Czytałem, żeś też posiadaczem pompy się stał, gratuluję i na FBD przyjmij paleczke "Mesjasza" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TY, no powaga, przy -20 masz COP3, szacun, no w sumie mamy podobne pompy, ino ja grzejniki a Ty podłogę na betonie - różnice ? mniejszy COP przy grzejnikach, ale szybsze grzanie niż podłogówka i wersalka.

Pal dalej

 

PS

a propo defrost to pitolisz, bo nie da się bez tego, sranie w banię, to automat, u mnie nawet w trybie cichym 3 też są, i moc i nie ma tu znaczenia, wilgotność i temp są kluczowe, więc nie kłam

Zeby niebyło że staje za Arturem bo też mi nie podchodzi :)

Ale co masz do średniego cop=3? przecież przy ogrzewaniu podłogowym średnioroczny scop =3 to z palcem w d.....można osiągnąć nawet grzejąc tylko w tanich godzinach jeszcze tcapem .

Co do "szybszego" grzania nie będę Cię z błędu wyprowadzał nadmienię tylko, że u mnie jest stała temperatura bez wahań i nie mam ciśnienia żeby "szybko" grzać.

Ale mamy domy z różnej epoki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiesz, więc dalej skąd ten COP 3 lutowy przy minus 15 ?

ps

mieszkamy w domu od 1,5 roku, dom nie wymaga żadnej klimy przy +30-40 na zewnątrz przez 1-3 tygodnie , jarzysz ?

 

:lol2: To akurat taki cieńki przykład mam stodołę taką starą 1,2m mury zero izolacji może być dwa miechy po 30st a w srodku zimno jak w piwnicy ale zimą na ogrzanie to byś zbankrutował :lol2:

Trochę za bardzo się nakręciliście na siebie i nic nie trafia

Troche już zmęczyliscie całe forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiesz, więc dalej skąd ten COP 3 lutowy przy minus 15 ?

ps

mieszkamy w domu od 1,5 roku, dom nie wymaga żadnej klimy przy +30-40 na zewnątrz przez 1-3 tygodnie , jarzysz ?

Skoro masz grzejniki ścienne a ja budując 10 lat temu dom mam podłogówkę po całości bo już wtedy grzejniki ścienne były bezsensem to domniemam, że masz dom z epoki conajmniej PRL-u ;)

 

Jak się przyczepiłeś do tego COP to masz rację, przy -20st.C COP jest jakieś 2,5 ale to daje ok.1/5 zużycia rocznego, w pozostałych 4/5 sezonu grzewczego COP jest zdecydowanie powyżej 3.

Zatem wyciągnij wnioski zamiast pisać bzdury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że nie zakumasz i dla mnie nie jest to dziwne :D

Zatem jak przedszkolakowi wyjawię tą "tajemnice" ;)

3200kWh jest to zużycie energii na c.o+cwu czyli po podwyżkach będzie to 3200kWh*0,35zl/kWh=1120zl

 

Ale skupmy się jedynie na ogrzewaniu.

Na ogrzewanie zużywam ok.1600kWh*0,35zl/kWh=560zl

Tyle będzie po podwyżce prądu.

 

I teraz wężykiem Jasiu-

Zużywając na ogrzewanie 1600kWh w cenie 560zl dostarczam domowi COP3 energii czyli dostarczam jej faktycznie 1600kWh*COP3=4800kWh w cenie 560zl.

Zatem koszt tej dostarczonej domowi energii to:

560zl/4800kWh=0,116zl/kWh.

Panial ?

:D

Wyobraź sobie że matematykę na tym poziomie który prezentujesz znam.

W lutym zapewniałes że grzejesz kiedy PC chce a nie kiedy jest II tar,. Teraz piszesz że tylko w II tar. Zawsze będziesz płacił i nic tego nie zmieni. Dobrze już jest 1120 zeta a nie 1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stówka w jedną czy w drugą stronę przez 12 miesięcy nie robi na mnie wrażenia.

Na faje wydaje 500zl miesięcznie :D

 

Oki. To po ile za kWh ja mam liczyc u siebie

Skoro Ty liczysz 0.33/3 =011

Ja mam nadprodukcje .-kWh są na plus To mam liczyć ( -033zeta) lub (-0,7 zeta )? czyli na dzień 13.03 mam liczyć + 800zeta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...