Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Mam pompę 9kw 1 faz. i częstotliwość pracy sprężarki to było 48hz jak dobrze pamiętam. Założyłem sterownik wewnętrzny w salonie i tam mam ustawioną temp X do której teraz pompa dobić nie może. Wcześniej bez tego sterownika dobijała bez problemu. Teraz z tym sterownikiem praca sprężarki to max 28HZ. Ktoś coś doradzi czemu pompa z tym sterownikiem działa na pół obrotów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pompę 9kw 1 faz. i częstotliwość pracy sprężarki to było 48hz jak dobrze pamiętam. Założyłem sterownik wewnętrzny w salonie i tam mam ustawioną temp X do której teraz pompa dobić nie może. Wcześniej bez tego sterownika dobijała bez problemu. Teraz z tym sterownikiem praca sprężarki to max 28HZ. Ktoś coś doradzi czemu pompa z tym sterownikiem działa na pół obrotów?

 

zmieniajać sterowanie z samej krzywej na krzywą i termostat resetują się ustawienia dotyczące krzywej, sprawdz jak masz ustawioną, kolejna rzecz to jak temperatura jest blisko zadanej to sterownik automatycznie obniża krzywą aby nie dopuścić do przegrzania.

Możesz też na próbę spróbować dać ze 2 stopnie wyżej niż chcesz, jak sprężarka się nie rozkręci to na 100% masz za nisko krzywą ustawioną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam krzywej ustawionej. Temperature ustawiłem w domu na sterowniku 24 stopnie i mam obecnie 18,6 i ni h.. Nie chcę iść do góry. Pompa cały czas na 28hz działa. Przed podpięcie tego sterownika spokojnie grzalem do 22 stopni też na prostym grzaniu bez krzywej.

 

Krzywą masz na pewno, bo zawsze jest grzanie wg krzywej lub prostej, a termostat jako dodatek jest który ma pilnować aby dom się nie przegrzał

 

Więc jak masz ustawioną krzywą, wejdź i sprawdz i porównaj z tym co miałeś wcześniej ustawione, bo na bank jest za nisko

Edytowane przez 1igor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednik mówi podczas zmiany trybu grzania z wody na termostat resetuje się krzywa czy tam prosta jak również mogą Ci się inne ustawienia pozmieniać np.harmonogram się skasuje i może coś jeszcze .

Musisz posprawdzać jaką kiedyś miałeś prostą a jaką teraz i jeszcze czy nie masz powciskane jakieś podbicie /opuszczenie o np.-5K

Najlepiej sprawdzić jaka jest podczas grzania temperatura zadana (target temperature) trzy strzałki równoczesnie lewa+górna+prawa i pozycja chyba 8 pierwsza temperatura przykładowo 33/31 to 33 to zadana wynikajaca z krzywej czy prostej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja coś źle tłumacze. Temat jest taki że ta instalacja wygrzewa nowy dom. Działa to dopiero 3miesiac. Od pierwszego dnia działa na prostej i nic nie było zmieniane na krzywą grzewczą.

Cały czas miałem nastawe 31st na zasilaniu i na powrocie było 27. W domu na parterze bo tylko to na razie grzeje było 20st nawet przy mrozie - 20st

Dołożyłem 2 tygodnie temu sterownik na salon (dziś mamy temp ok 0st) i na pompie wyświetla mi ikonę sterownika, tu już nie mogę zmienić nastawy temperatury jak wcześniej ale domyślnie świeci się 28st. Na sterowniku w salonie ustawiłem najpierw 22st i dobilo max do 18,1st, sprężarka działa na 28hz. Zwiekszylem na salonie na 26st i dalej jest 18,4. Już mi ręce do tego opadają. To powinno w prosty sposób działać. Ustawiam 22st, tolerancję +/-1st i pompa powinna to jak najszybciej dobić, a później tylko podtrzymywać.

 

A dodam jeszcze że wody nie grzeje. Grzeje się tylko podłogówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja coś źle tłumacze. Temat jest taki że ta instalacja wygrzewa nowy dom. Działa to dopiero 3miesiac. Od pierwszego dnia działa na prostej i nic nie było zmieniane na krzywą grzewczą.

Cały czas miałem nastawe 31st na zasilaniu i na powrocie było 27. W domu na parterze bo tylko to na razie grzeje było 20st nawet przy mrozie - 20st

Dołożyłem 2 tygodnie temu sterownik na salon (dziś mamy temp ok 0st) i na pompie wyświetla mi ikonę sterownika, tu już nie mogę zmienić nastawy temperatury jak wcześniej ale domyślnie świeci się 28st. Na sterowniku w salonie ustawiłem najpierw 22st i dobilo max do 18,1st, sprężarka działa na 28hz. Zwiekszylem na salonie na 26st i dalej jest 18,4. Już mi ręce do tego opadają. To powinno w prosty sposób działać. Ustawiam 22st, tolerancję +/-1st i pompa powinna to jak najszybciej dobić, a później tylko podtrzymywać.

 

A dodam jeszcze że wody nie grzeje. Grzeje się tylko podłogówką.

Wyrzuc ten sterownik w diabły.

Ja tak zrobiłem po 1 sezonie grzewczym,następne 7 sezony grzewcze,aż do dzisiaj, grzeje tylko KG.

 

Dzisiaj ten sterownik służy jako termometr :D

20210318_203807_copy_2268x3024.jpg

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem ale nie poto za coś place, ciągne kable żeby to wyjebac. Po coś to jest.

No cóż, od jakiś 11 lat piszę na forum, że sterowanie pokojowe to wyrzucona kasa w błoto i jest to bezsens.

Widocznie wtedy wagarowałes na forum albo dałeś się omamić "czarodziejom" :D

 

No dobra, od 9 lat tak piszę :D

Dla mnie jeśli dom jest zamieszkały sterowanie strefowe i regulacja temp. w kazdym pokoju przy akumulacyjnej wylewce jest całkowicie pozbawione sensu.

 

Chciałem, żeby przy okazji likwidacji mojego profilu usunięto moje wszystkie komentarze.

Jak widać nie zrobiono tego...

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja coś źle tłumacze. Temat jest taki że ta instalacja wygrzewa nowy dom. Działa to dopiero 3miesiac. Od pierwszego dnia działa na prostej i nic nie było zmieniane na krzywą grzewczą.

Cały czas miałem nastawe 31st na zasilaniu i na powrocie było 27. W domu na parterze bo tylko to na razie grzeje było 20st nawet przy mrozie - 20st

Dołożyłem 2 tygodnie temu sterownik na salon (dziś mamy temp ok 0st) i na pompie wyświetla mi ikonę sterownika, tu już nie mogę zmienić nastawy temperatury jak wcześniej ale domyślnie świeci się 28st. Na sterowniku w salonie ustawiłem najpierw 22st i dobilo max do 18,1st, sprężarka działa na 28hz. Zwiekszylem na salonie na 26st i dalej jest 18,4. Już mi ręce do tego opadają. To powinno w prosty sposób działać. Ustawiam 22st, tolerancję +/-1st i pompa powinna to jak najszybciej dobić, a później tylko podtrzymywać.

 

A dodam jeszcze że wody nie grzeje. Grzeje się tylko podłogówką.

To co pogrubiłem i powiększyłem to prawdopodobnie słowo klucz. Miałem a jak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale skąd ta pompa bierze to 28st jak ja tego nie ustawiłem na pompie bo tam już nie da się zmienić nastawy ponieważ to jest zablokowane od momentu założenia sterownika na salonie. A na salonie mam ustawione 22st i dobija max do 18,4st, a na pompie cały czas pisze 28st.

 

Musisz wejsc w menu /menu instalatora/ustawienia grzania wybrac tam krzywa albo prosta i ustawic ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam Panasonica HP i wymyśliłem sobie, że przydało by się jakieś sterowanie zewnętrzne do tej pompy z poziomu przedpokoju. Czasem potrzebuje na szybko zmniejszyć temp. lub odpalić grzanie wody, a nie chce mi się dymać za każdym razem do kotłowni.

Czy coś takiego występuję w przyrodzie ? Sterownie po wifi lub inne bezprzewodowe. Zaznaczam, że wiem iż można wykorzystać ten sterownik z pompy, ale nie uśmiecha mi się kucie ścian i ciągniecie kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam HA od 2 lat. Chciałem coś bardziej manualnego. Temp tez lubię sprawdzać na wyświetlaczu w przedpokoju niż w tel. Za dużo tego telefona :)

OK - widzę, że się nic nie znajdzie i trzeba będzie wyrwać i przenieść to co jest w pompie. Jaki kabel trzeba puścić od pompy do tego sterownika (jest jakies howto) ? stracę gw na PC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...