Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

No to jak masz HA to akurat :) Apka na telefonie to obsłuży.

 

Masz moduł do smartclouda , nic Cie nie kosztuje wgranie na niego GoHeishaMon i sprobowanie z HA.

 

A co do przeniesienia sterownika , to musisz mieć położony przewód dwużyłowy od pompy do miejsca, gdzie chcesz mieć sterownik.

Gwarancji nie stracisz jak to sam zrobisz , o ile np. instalator nie zaplombował Ci przednich drzwiczek ( i wtedy sam nawet filtra nie wyczyścisz , a zdarzały się takie przypadki) ,albo drzwiczek do dostępu do płyty głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś podpowie o co chodzi?

Chciałem recznie włączyć grzanie CWU.

Włączyłem wczesniej i podgrzało z 35 do 42 (zawsze wg harmonogramu grzeje do 48 )

Włączyłem wiec drugi raz i jest jak na filmiku.

PC się włącza, zawór 3d przełącza się na CWU i za chwile tryb grzania CWU się wyłacza. Zawór 3d wraca na CO....

 

Co mam sprawdzić?

Błędów żadnych

Ostatnio też w harmonogramie nie zagrzało mi wody i wieczorem woda miała 12stopni

Powinna się grzać od 13 do 48stopni ( delta 5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ForceDHW cos jest... Ja zaopserwowalem ,ze wymuszając grzanie cwu podnosi temperaturę tylko o delte ,a nie do docelowej.( przykładowo mam cały czas tryb grzania , temperature docelowa 45 , aktualna 35 ,ponownego wygrzewania -5 ,i w tym momencie wymuszam grzanie cwu, to woda nie nagrzeje się do 45 ,tylko przy 40 się wylaczy)

Nie możesz normalnie włączyć pompy i ustawić tryb grzania zbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym ForceDHW cos jest... Ja zaopserwowalem ,ze wymuszając grzanie cwu podnosi temperaturę tylko o delte ,a nie do docelowej.( przykładowo mam cały czas tryb grzania , temperature docelowa 45 , aktualna 35 ,ponownego wygrzewania -5 ,i w tym momencie wymuszam grzanie cwu, to woda nie nagrzeje się do 45 ,tylko przy 40 się wylaczy)

Nie możesz normalnie włączyć pompy i ustawić tryb grzania zbiornika?

 

Bo standardowo jest ustawione chyba na 40st czyli najniżej ile można jemu podgrzało do 42 bo przebija zawsze o stopień i jak się wyłączy to nieraz jeszcze sie podbije o kolejny.

wymuszając ręcznie grzanie cwu należy najpierw włączyć pompę na głównym ekranie przejechać prawą strzałką na symbol kranu i przestawić temperaturę na taką jaką sie chce i włączyc grzanie cwu albo przestawić to już podczas grzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz chyba ustawione 42 st wiec się wyłącza przejdż na wyswietlaczu w prawo do symbolu kranika i będziesz miał ustawianie temperatury bedzie ona inna niż w harmonogramie

 

juz nie sprawdze bo wg harmongramu od 22 zaczelo grzac i już jest 48.

Wydaje mi się jednak za raczej 42 nie było ustawione i jest tak jak MIG pisał :-/

 

Zastanawia mnie jednak dlaczego wczoraj wieczorem woda miała 12stopni.

Nikt się nie kąpał.

Zbiornik 300l

Grzania CWU o godz 13 się nie włączyły ( sprawdzałem po zużyciu prądu) a na pewno było poniżej delty (zadane 48, delta -5).

Nie ma szans by woda się wychłodziła w 7 godzin o ponad 30stopni.

Edytowane przez uciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie sprawdze bo wg harmongramu od 22 zaczelo grzac i już jest 48.

Wydaje mi się jednak za raczej 42 nie było ustawione i jest tak jak MIG pisał :-/

 

Zastanawia mnie jednak dlaczego wczoraj wieczorem woda miała 12stopni.

Nikt się nie kąpał.

Zbiornik 300l

Grzania CWU o godz 13 się nie włączyły ( sprawdzałem po zużyciu prądu) a na pewno było poniżej delty (zadane 48, delta -5).

Nie ma szans by woda się wychłodziła w 7 godzin o ponad 30stopni.

 

U mnie harmonogram jest ustawiony tylko na pompie i jeszcze nigdy nie było przypadku żeby żle zadziałał czy niezadziałał(chyba że coś grzebałem i zapomniałem właczyć albo np.przestawiałem na termostat itp i sie harmo posypał).Ale u kumpla były jakieś tam problemy z Jką miał najpierw powpisywane na pompie i włączone potem powprowadzał tak samo w smarcie i włączył i ze dwa razy pod rząd mu nie zagrzało wody w sumie nie wiadomo dlaczego bo nawet jak internetu nie ma to smart powinien załaczyć a tego nie zrobił .Skończyło się tym że usunął ten harmo ze smarta i zostawił tylko w pompie i działa bez zarzutu .

Co do wymuszania grzania cwu kiedys sprawdzę jak u mnie grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do złącza termostatu w pompie. Jakie tam jest sterowanie? W sensie jakiego przekaźnika użyć. SSR na 230? SSR na DC? Zwykły magnetyczny?

 

Zwykły magnetyk najbezpieczniejszy bo niezależnie co będzie po 2 stronie to zadziała ale zawsze gdzie mogę to używam ssr bo są niezawodne i bezpieczne.

 

Pompą mi będzie sterował esp podpięty pod Home Assistanta - będzie taki bardziej zaawanasowany termostat pokojowy bez konieczności ciągniecia dodatkowych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSR maja jedna wadę ,mają duza upływność w porównaniu ze zwykłymi przekaznikami. Nie wiem ,czy nie wystarczająca, zeby zalaczyc PC,mimo ze SSR powinien być wtedy w stanie wyłączonym.

Ponieważ tu nie płynie żaden prad w tym obwodzie ,zwykly przekaźnik bedzie rownie dobry (styki nie będą się wypalać).

Ale jak bardzo Ci zależy na SSR , to możesz to przecież sprawdzic.

Edytowane przez MiG25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności

Muszę powiedzieć że jak narazie nie mam problemów z działaniem pompy i nie było nawet w te duże mrozy

do tej pory zużyła mi 3430 kWh z podlicznika

ze sterownika 2540 kWh:D:D:D:D:D:D

ile przekłamuje?

27%

pomimo tego zadowolony jestem ze zużycia kWh

pomimo grzejników i 45m2npodłogówki jest git i temp zasil w największe mrozy 39st w domu było 23

Pozdrowionka dla forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trybu Force DHW dzisiaj sprawdzałem to raczej nie zależy od ustawionej delty bo miałem ustawioną -5K ustawiona Target temp.na 46st a woda w baniaku przy starcie 24st .Pompa ruszyła prawie na maksa potem lekko się zmodulowała ale dogrzała do 40st i przy tej temperaturze nastepuje stop sprężarki przez to że szła ostro to temp. w baniaku sama jeszcze podchodzi do 42stopni.

Więc podgrzała o 16stopni

Wygląda na to że ta funkcja służy do mocnego szybkiego podgrzania cwu jak nam mocno spadnie w baniaku i podgrzewa tylko do 40st potem juz drugi raz nie mozna włączyć i przy próbie będzie sie wyłączać bo ma ponad 40st.

W żadnym tez momencie nie przekroczyła temperatury na zasilaniu 55st czy 57st w końcowej fazie miała 52st na zasilaniu 69st na tłoczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak byś zrobił jeszcze raz ForceDHW jak zakończył grzać , to by pompa włączyła się jeszcze raz , i dogrzała do docelowej .

Poza tym nie sądzę ,żeby jakoś inaczej ( ,że mocno i szybko podgrzewa) , wg mnie robi to tak samo.

 

No zobaczymy wcisnełem jeszcze raz przy 41st w baniaku nastawiona 50 delta -5K zobaczymy czy dogrzeje.

Co do ostrzejszej pracy to sprawdzę na dniach może na tcapie tego nie odczuwasz ale u mnie idzie na 86Hz i potem na 75hz moduluje praktycznie leci z poczatku 8kw potem 7kw

Teraz jak załaczyłem ponownie to na poczatku też 86hz teraz 75hz i wali ponad 9kw.

wydaje mi się że przy normalnym grzaniu duzo spokojniej leci ale sprawdzę na dniach

 

 

No i dogrzała do tylko do 44st i sie wyłaczyła prawdopodobnie szła za ostro bo ponad 9kw i sie przegrzała na zasilaniu przez jakiś czas było 55st na zewnatrz 1st ochłodziła sie i znowu startuje w baniaku już 45st

A nie wystartowała już do grzania c.o czyli jak jak ją coś rozłaczy albo te 40st albo przegrzanie to już się wyłacza tryb force dhw i przechodzi do trybu w jakim była poprzednio.

Juz jej nie będe meczył bo pewnie kolejne wcisnięcie by spowodowało znowu start na cwu i ponowne przegrzanie po kilku minutach

 

napewno idzie ostrzej bo zawsze grzeje do 45st w przewadze w trybie cichym ale i bez trybu cichego tez jakiś czas chodziła i grzała do 46 i nigdy nie wyłaczała się z przegrzania

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale miała szansę zagrzać do docelowej 45..

Możliwe ,że nie jestem stanie tego zobaczyć , bo u mnie grzanie wody przy końcu idzie z max 7kW , i to raczej wina wężownicy , która mimo ,że ma 3,8m2 to 12kW nie jest w stanie pprzeniesc . ( chyba , że zbiornik ma 20 stopni ).

Ale kiedyś tez zaobserwowałem taki stop przy grzaniu cwu u siebie..

W kazdym razie ta funkcja ForceDHW jest dosc nieprzewidywalna , i lepiej po prostu przestawiac tryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale miała szansę zagrzać do docelowej 45..

Możliwe ,że nie jestem stanie tego zobaczyć , bo u mnie grzanie wody przy końcu idzie z max 7kW , i to raczej wina wężownicy , która mimo ,że ma 3,8m2 to 12kW nie jest w stanie pprzeniesc . ( chyba , że zbiornik ma 20 stopni ).

Ale kiedyś tez zaobserwowałem taki stop przy grzaniu cwu u siebie..

W kazdym razie ta funkcja ForceDHW jest dosc nieprzewidywalna , i lepiej po prostu przestawiac tryby.

 

Bo ja wiem... wydaje mi się, że Force podbija "osiągi" ale zobaczę to jeszcze, na pewno grzeje szybciej i to jest fajne , jak mega działa PV, zresztą wtedy staram się odpalać grzanie wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem... wydaje mi się, że Force podbija "osiągi" ale zobaczę to jeszcze, na pewno grzeje szybciej i to jest fajne , jak mega działa PV, zresztą wtedy staram się odpalać grzanie wody

 

Ale jak masz czas na grzanie cwu w trybie normalnym lub nawt w trybie cichym to będziesz miał lepsze copy i więcej z Pv zostanie na zimę w trybie force cop leci kiepski no chyba że czas goni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz czas na grzanie cwu w trybie normalnym lub nawt w trybie cichym to będziesz miał lepsze copy i więcej z Pv zostanie na zimę w trybie force cop leci kiepski no chyba że czas goni

 

To prawda, sprawdzone, że tryb cichy daje lepszy COP.

Czasem daję force jak panelę idą na maxa, wykorzystuję 100% energii wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj start od 28st w baniaku ustawione 50 delta 5K na zewnatrz 4st ,bez trybu cichego ,bez force dhw i pompa grzrje cwu na 34hz i 3kw wiec u mnie jest kolosalna roznica w pracy pomiedzy tymi trybami .

Chociaz na zewnatrz jest minimalnie cieplej to mogl sie znowu jakis algorytm zmienic bo normalnie powinna pojsc gdzies na 44hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...