Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Zmienione na -11* (było -8*)

 

 

 

Max czas CO 8:00

Max czas CWU 1:00

Zmienione na standard (rozumiem, że to oznacza dłuższe nagrzewanie wody czyli dłuższą pracę pompy).

 

edit

Poniżej zdjęcie nowej krzywej grzewczej, idą niższe temperatury to może uda mi się zaobserwować pracę pompy

 

[ATTACH=CONFIG]454537[/ATTACH]

 

Nie wiem czy to z okazji 01.04 ale ktoś dziś rzucił hasło, że na dole w wyświetlaczy przy pracy z krzywą grzewczą powinien być jej znaczek [ATTACH=CONFIG]454539[/ATTACH] a u mnie jest jak poniżej. I nie mam możliwości przestawienia.

 

[ATTACH=CONFIG]454538[/ATTACH]

 

W kwestii CWU - zmiany wiele nie dały - średnio (na dobę) wyszło mi 5 właczeń/wyłaczeń sprężarki.

 

Miales sprawdzic ile wl/wyl Ci zlicza podczas jednego zalsczenia pompy i wylaczenia po 15 min.

I pisalem Ci ze to podstawa aby nie bic piany.

Nie ooisales tez czy masz cyrkulacje i o tym ile wody zuzywacie o ktorych godzinach itp.jak nie chcesz ma forum to napisz na priv.

Jesli zmieniles temp.ponownego wygrzewania nna 11st to wrecz niemozliwe ze VCi sie 5x wlacza bo musialbys jakies strasznie duze ilosci wody zuzywac zeby 5x na dobe musiala grzac np.od 35 do 46.

Jak masz problemy z czestym wl/wyl to krzywa dajesz do gory na wyzsze temperatury a nie na niższe .

Ustaw sobie np.przy -15 /35st przy 15/29st

 

Jak masz tska ikonke na wyswietlaczu jak na zdjeciu to znaczy ze teraz jedziesz na termostacie zewnetrznym czyli masz gdzies w pokoju termostat czy to bezprzewodowy czy przewodowy .

Max temp.grzania cwu zwieksz na 2godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja w serii H, ale w J w menu instalatora jest taka opcja "wymuszenie odszraniania" przestaw z "auto" na "ręczne"

Ilość wł/wył sprężarki powinna spaść najmniej o połowę przy ciągłej pracy.

 

W J jest opcja "zewnetrznego" wymuszania defrostu. Ale jeśli to działa tak ,że jak przestawisz na manual ,to pompa ciepła nie wykonuje defrostów ,tylko czeka na sygnał z zewnątrz ( zwarcie dwóch styków) , to trochę kiepska rada , bo po prostu pompa się zaszroni ,COP dramatycznie spadnie ,a ona się nie odszroni, tylko będzie działała dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W J jest opcja "zewnetrznego" wymuszania defrostu. Ale jeśli to działa tak ,że jak przestawisz na manual ,to pompa ciepła nie wykonuje defrostów ,tylko czeka na sygnał z zewnątrz ( zwarcie dwóch styków) , to trochę kiepska rada , bo po prostu pompa się zaszroni ,COP dramatycznie spadnie ,a ona się nie odszroni, tylko będzie działała dalej.

 

Cholerka wie o co tam chodzi w seri J z tym odszranianiem bo jest to funkcja nazwana force defrost czyli taki jakby wymuszony i jest on domyslnie wlaczony na reczny,czyli domniemam ze tak jak w wersji H defrosty leca swoja droga automatycznie a na zyczenie mozna wymusic recznie defrost.

A w J domyslnie tez tak bedzie tylko dodali jakis taki tryb automatyczny ze jesli bardzo dlugo bedzie chodzic w niskiej temperaturze i nie bedzie robic defrostu to walnie sobie z automatu taki defrost.

Moze to byc w celu takim ze moze zdarzyc sie sytuacja ze parownik bedzie zaszroniony w jakim tam stopniu pogarszajacym cop ale na wskutek jakis zmian np.pracy z niska moca i zmiany np.wilgotnosci nie bedzie sie szronil bardziej tylko godzinami bedzie taki przyszroniony.

Ale jaki jest czas ustawiony w tym trybie to niewiem

 

Znalazlem cos w service manual ze na recznym dziala normalnie czyli wedlug wykresu temp.zewn do temp.orurowania a w trybie auto co 3h jesli temp.zewn jest nizsza niz 5st to troche lipa by byla bo nieraz defrost jest juz wymagany po tych 35-40min i cop wtedy jest juz tragiczny jak by tak miala pracowac kolejne 2h to chyba by zamarzla calkiem o copie nie wspomne

Edytowane przez codix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales sprawdzic ile wl/wyl Ci zlicza podczas jednego zalsczenia pompy i wylaczenia po 15 min.

I pisalem Ci ze to podstawa aby nie bic piany.

 

Sprawdziłem, jedno właczenie/wyłaczenie grzania wody to skok o jeden na wskazaniu sprężarki.

 

Nie ooisales tez czy masz cyrkulacje i o tym ile wody zuzywacie o ktorych godzinach itp.jak nie chcesz ma forum to napisz na priv.

Jesli zmieniles temp.ponownego wygrzewania nna 11st to wrecz niemozliwe ze VCi sie 5x wlacza bo musialbys jakies strasznie duze ilosci wody zuzywac zeby 5x na dobe musiala grzac np.od 35 do 46.

 

Codziennie, o tej samej godzinie +/- 20 minut sprawdzam "przyrosty" uruchomień i jest ich pięć na dobę :mad: . Wodę zużywamy rano i wieczorem w ilościach dla zwykłego prysznica (trzy osoby). Do tego bieżące mycie rąk itp. w ciągu dnia. Cyrkulacji nie mamy.

 

Jak masz problemy z czestym wl/wyl to krzywa dajesz do gory na wyzsze temperatury a nie na niższe .

Ustaw sobie np.przy -15 /35st przy 15/29st

 

Przestawiłem krzywą -15 /39st przy 15/29st

 

20210403_112238.jpg

20210403_112055.jpg

Edytowane przez Jeremies
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz nową Jtke jednofazową ,niedość że bedzie tańsza od 3f to na nowym gazie,więcej opcji w menu,gratis moduł internetowy,odpadaja problemy zwiazane z jakimiś zanikami faz itp.,dłuzsza dostepnosc cześci zamiennych,tańszy czynnik w razie uzupełniania

 

Ok. dzięki.

 

Jest ktoś w stanie podać jaki jest koszt pompy serii H 9kw 3 fazy (nie t-cap) i koszt 9 Kw serii J, jaka to jest różnica w cenie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, jedno właczenie/wyłaczenie grzania wody to skok o jeden na wskazaniu sprężarki.

 

 

 

Codziennie, o tej samej godzinie +/- 20 minut sprawdzam "przyrosty" uruchomień i jest ich pięć na dobę :mad: . Wodę zużywamy rano i wieczorem w ilościach dla zwykłego prysznica (trzy osoby). Do tego bieżące mycie rąk itp. w ciągu dnia. Cyrkulacji nie mamy.

 

 

 

Przestawiłem krzywą -15 /39st przy 15/29st

 

[ATTACH=CONFIG]454563[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]454564[/ATTACH]

 

Przy baniaku 200l i czujniku temperatury na srodku baniaka ,przy takim zuzyciu o ktorym piszesz powinienes miec ze 2 grzania na dobe.

Sprawdz jeszcze raz te grzanie wody standard czy napewno jak wejdziesz w to to wyraz standard jest zaznaczony czarnym tłem.Moze nie dales enter albo niewiem domyslnie jest ustawione na variable i z tym jest cos nie tak bo u kolegi nawet zmienialem mu na standard bo robilo mu takie dziwne starty np.mial ustawiona wode w baniaku na 45st iles godzin stala i mimo ze temp.ponownego wygrzewania byla np.7st a woda w baniaku miala 43st to co jakis czas startowala podgrzala te dwa stopnie i sie wylaczala tak jakby chciala caly czas utrzymac te 45st,po daniu na standard przestala tak robic.

 

Musisz poswiecic jakis dzien I przesledzic caly cykl kiedy sie zalacza przy jakich temperaturach w baniaku i do jakiej podbija i jak Ci spada temp.w baniaku po prysznicach a jak w czasie postojów itp.

Bo jak zagrzejesz zaluzmy do 46st np.o godzinie 15tej i masz ustawione te -11st to spokojnie przy 3ch prysznicach wieczorem nie powinno spasc o 11st w baniaku i powinna grzac o ktorejs w nocy jakby spadlo po prysznicach wieczornych o te 11st to by sie wlaczyla nagrzala i na rano dalej jest goraca rano znowu pobierasz i do popoludniowego grzania na bank jest ciepla i nie grzeje .Tak wiec 2x góra 3x na dobę .

Jak tego nie rozwiazesz to jeszcze mozesz harmonogramem sprobowac ale zaobserwuj temperatury w baniakh przed prysznicami i po.

Nieraz tez moze zdazyc sie sytuacja ze zawor przelaczajacy sie nie domyka i podczas grzania c.o woda przelatuje przez wezownice i chlodzi baniak ale to juz musisz zobaczyc wlasnie jak Ci temp w baniaku spadaja podczas postoju jak nik nie pobiera wody itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki.

 

Jest ktoś w stanie podać jaki jest koszt pompy serii H 9kw 3 fazy (nie t-cap) i koszt 9 Kw serii J, jaka to jest różnica w cenie?.

 

W realnym swiecie to niewiadomo zaleznie od instalatora.

W cenniku jakis rekomendowanych cen z 2020 bylo to 7tys pln roznicy na korzysc Jtki ale u instalatora kto to wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tska ikonke na wyswietlaczu jak na zdjeciu to znaczy ze teraz jedziesz na termostacie zewnetrznym czyli masz gdzies w pokoju termostat czy to bezprzewodowy czy przewodowy .

 

Przestawiłem w ustawieniach instalatora na krzywą grzewczą, wyskoczyła mi ikonka krzywej zamiast termostatu i teraz, w ciągu 1 godziny, pompa dwukrotnie się właczyła :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W realnym swiecie to niewiadomo zaleznie od instalatora.

W cenniku jakis rekomendowanych cen z 2020 bylo to 7tys pln roznicy na korzysc Jtki ale u instalatora kto to wie

 

Właśnie wcześniej w internetach znalazłem cennik z 2020 w którym za pompę KIT-WC09H3E8 liczono sobie ponad 28 tys., instalator proponował mi tą pompę za 20600 i właśnie nie wiem, czy to jakaś super cena, czy ceny poszły o tyle w dół rok do roku i jak to się ma do ceny pompy 9kW serii J.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem w ustawieniach instalatora na krzywą grzewczą, wyskoczyła mi ikonka krzywej zamiast termostatu i teraz, w ciągu 1 godziny, pompa dwukrotnie się właczyła :confused:

 

To czy jechakes na termostacie nie ma znaczenia bo jak miales termostat to pompa i tak chodzila wg krzywej.Roznica tylko taka ze na termostacie jak nagrzeje sie w domu tu Ci rozlacza wszystko i czeka na odpowiedni spadek temp.w pokoju i zaczyna znowu grzac .

A na temp.wody obiegowka chodzi caly czas i bada wode jak spadnie jej temo to sie zalacza jak przekroczy zadana to wylacza i tak wkolo.

W obydwu przypadkach jak przekroczy temp.zadana wynikajaca z prostej lub krzywej o iles tam to sie wylacza z przegrzania i czeka na ostudzenie i rusza ponownie.

Ewidentnie masz problem z przekazywaniem mocy do c.o a tu problemow moze byc kilka skopana instalacja,za mocna pompa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wcześniej w internetach znalazłem cennik z 2020 w którym za pompę KIT-WC09H3E8 liczono sobie ponad 28 tys., instalator proponował mi tą pompę za 20600 i właśnie nie wiem, czy to jakaś super cena, czy ceny poszły o tyle w dół rok do roku i jak to się ma do ceny pompy 9kW serii J.

.

 

Nic nie poszlo w dól a tylko w góre.

Dziwne sa te wasze wyceny za same pompy bez niczego ?innego niewiadomo czy brutto czy netto czy 8% czy jak?

W jakim celu komuś dawac cene za sama pompe jak i tak trzeba ja zalozyc i skasowac za montaz i co wtedy doliczamy ile chcemy?

Niech Ci instalator da kompletna cene z kompletnym montazem brutto na 9kw J i na 9kw 3fH i bedziesz znal róznice.

W cennikach sa rekomendowane ceny wynikajace tez pewnie z cen samych urzadzen wiec jak Ci za sama pompe krzyknoął 21tys to z Jke powinien Cj krzyknąć z 15tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze inaczej bo chyba ciezko bedzie.

Mojemu sasiadowi montowali na jesieni 7kw seri J ,ktora jest tansza w cenniku od 9kw o 1tys pln.,pompa split,wieszak na sciane,baniak 200l,drogi separator zanieczyszczen,bufor panasa z nierdzewki,smart cloud,dodatkowa pompka wilo,grupa bezpieczenstwa,kompletny montaz z przerobkami ic.o po starym zasypowcu brutto 22tys.

5lat gwarancji na wszystko pro partner panasa.

No to 9kw powiedzmy 23 ale do podlogowki odpada no.dodatkowa pompa,separator i bufor razem pewnie z 2tys no i mniej rurek zaworow itp i mnjej roboty to pewnie wyszla by na gotowo z 20tys brutto.

Teraz pytanie ile Ciebie by wyszedl kompletny montaz z ta pompa 3f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy jechakes na termostacie nie ma znaczenia bo jak miales termostat to pompa i tak chodzila wg krzywej.Roznica tylko taka ze na termostacie jak nagrzeje sie w domu tu Ci rozlacza wszystko i czeka na odpowiedni spadek temp.w pokoju i zaczyna znowu grzac .

A na temp.wody obiegowka chodzi caly czas i bada wode jak spadnie jej temo to sie zalacza jak przekroczy zadana to wylacza i tak wkolo.

W obydwu przypadkach jak przekroczy temp.zadana wynikajaca z prostej lub krzywej o iles tam to sie wylacza z przegrzania i czeka na ostudzenie i rusza ponownie.

Ewidentnie masz problem z przekazywaniem mocy do c.o a tu problemow moze byc kilka skopana instalacja,za mocna pompa itp.

 

W takim razie zostawiam krzywa na dobę i sprawdzę jak się będzie miało do startu sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostawiam krzywa na dobę i sprawdzę jak się będzie miało do startu sprężarki.

 

Mozesz miec wiecej bo na termostacie zawsze iles czasu pompa nie chodzi i podloga stygnie po czym jak sie zalaczy to ma troche do nadrobienia wiec dluzej chodzi ,nie na krzywej tylko na temp.wody nie bedzie dochodzilo do takiego wychlodzenia podlogi i po starcie zaraz bedzie nagrzana do tego samego poziomu co przed wylaczeniem i ponowny stop.

Znowu zeby nie miec za cieplo w domu besziesz zmuszony do obnizenia krzywej i tym samym do pewnie jeszcze czestrzych wylaczen.

Pewnie skonczy sie na grzaniu czasowym czyli np.harmonogram i okienka np.2godziny grzania 4g przerwy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy początek kwietnia więc sezon grzewczy 20/21r można uznać za zakończony.

Serdeczne podziękowania dla kolegów z FM-szczególnie Bobrow i MiG za pomoc w wyborze PC i PV.

Wszystkie techniczne cenne uwagi na FM i priv. bardzo były pomocne.

Zima w modernizowanym domu przy kalafiorach - SCOP -ok 3.1

 

Wesołych Świąt dla Wszystkich życzy.

Zenon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy początek kwietnia więc sezon grzewczy 20/21r można uznać za zakończony.

Serdeczne podziękowania dla kolegów z FM-szczególnie Bobrow i MiG za pomoc w wyborze PC i PV.

Wszystkie techniczne cenne uwagi na FM i priv. bardzo były pomocne.

Zima w modernizowanym domu przy kalafiorach - SCOP -ok 3.1

 

Wesołych Świąt dla Wszystkich życzy.

Zenon

 

Serio zamykasz sezon? Bo np w Warszawie jeszcze przez kilka dni grzanie CO będzie wymagane

https://photos.app.goo.gl/pBqWohbp9HzxJEjC7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tutaj wszystko rozbija się o technologie budowy domu :)

Ja od dwóch tygodni nie grzeje, pomimo, że dzisiaj jest aktualnie 5st.C :)

W domu od 2 tygodni powyżej 23st.C.

 

Termometr pokazuje coś innego ;)

 

A u mnie obecnie -3,5 stopnia , więc jak sam widzisz zróżnicowanie temperatury w Polsce jest olbrzymie ..

Wczoraj w nocy też była zbliżona temperatura , dziś sądzę że spadnie jeszcze niżej ..

 

Pod koniec marca też temperatury wcale nie były "wiosenne". Fakt w dzień ciepło , ale po "zgaśnięciu słoneczka" już tak ciekawie nie było , i też większość nocy była bliska 0 albo poniżej zera ..

 

Sądzę że to ma także olbrzymi wpływ kiedy będzie można wyłączyć ogrzewanie ..

 

U nas steruje termostat i nie pozwala aby spadał temperatura poniżej 22,2 stopnia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...