Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Rozumiem. Czyli cały plan mój na temat tego że wieczorem PC z harmonogramu podniesie temp krzywej trafił szlak. A czy powinienem w ustawieniach zrobic jako czujnik zewnętrzny bo tego nie ruszyłem?

 

Jak masz termostat obcej firmy to zmieniasz na termostat zewnetrzny, jak wyciagniesz z jedn.wewn steroenik na sciane i chcesz uzyc termostatu ktory w nim jest to zaznaczasz termostat wewnetrzny ,jak masz podpiety czujnik na kabelku to zaznaczasz termistor itd.

Przy tych zmianach jak bedziesz dawal to wykasuje Ci sie harmonogram i krzywa tez leci wiec trzeba sobie sprawdzic po zmianie ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie podgladowe zrobionej rozdzielnicy( dojdzie jeszcze licznik 3f)

 

https://zapodaj.net/1911b84c7e66a.jpg.html

 

Teraz tak bo mogę tu jeszcze przerobić bezpieczniki 16A/3 zostawić C czy dać B , dalej chyba pozbyć się muszę B16 bo będzie zbędna , a B10 pod pompy/automatykę . Zabezpieczeń nie mam , ponieważ sieć bez ochrony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MiG25

 

Jak ze stabilnością HeishaMon`a ?

 

Sama płytka Heishamon robi swoja robotę i nie ma z nią żadnych problemów. Ale ponieważ laczy się ona z brokerem mqtt poprzez wifi ,a do brokera mqtt rowniez laczy się automatyka domowa (w stylu domoticza,HA itp) to calosc (łącznie z siecią wifi powinna być stabilna). Generalnie jak jest wszystko dobrze skonfigurowane(np na raspberrypi ),to wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakbym zrobił między płytą główną A odbiornikiem radiowym eurostera włącznik aby rozlaczyc obwód czy wtedy płyta główna powinna traktować jakby go nie było w obwodzie? Zrobiłem tak Ale wstawiłem włącznik na kabelku od L z płyty głównej i dalej widzi termostat . Czy może trzeba włącznik wstawić na kabelku od hitch, A może musi być na dwóch kablach. Te obniżenie krzywej poprzez ustawienia instalatora to dosyć problemowe dla większości w moim domu. Dziekuje Edytowane przez mundi73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne . Zaraz to zrobię jak skończy cykl grzania. Tylko zobaczymy co to zmieni bo nic nie zmieniłem A pompa chodzi na eurosterze

 

jak świeci Ci się symbol termostatu to znaczy że już masz przełączone w opcjach na termostat zewnętrzy i nic się nie zmieni,bo co ma się zmienić jak masz na termostacie to nie możesz podbijać krzywej ,możesz tylko ja w menu instalatora zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę jeszcze o jedną opinie na temat bufora do pompy, pompa już wybrana T-CAP 9KW 3 fazy split, bufor 100L, cwu 300L.

Powierzchnia do grzania ok 180m2, same grzejniki (żeliwne razem 160 żeberek, 4 grzejniki małe aluminiowe), grzejniki raczej przewymiarowane.

 

Słyszałem opinie że biorąc bufor 200L można zaoszczędzić na poborze prądu bo pompa będzie miała większy zapas "energii" w nim i rzadziej będzie się załączać.

Prawda czy nie? lepiej wziąć 100L czy 200L?

jakie macie zdanie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli liczyć że 1 żeberko żeliwne zawiera 1L wody = 160L

25 żeberek grzejniki aluminiowe, powiedzmy 20L

 

ok 180L wody w grzejnikach jest myśle.

 

Warto wstawić zbiornik bufor 200l i czy będę miał jakieś korzyści z tego w postaci mniejszego zużycia prądu?

I sama pompa przy buforze 200l powinna rzadziej się załączać w teorii tak, co przełożyłoby się nan dłuższą żywotność? ale jak jest w praktyce?

czy zostawić 100l jak był początkowo wybrany.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w okresie przejściowym pomoże przy taktowaniu (powiedzmy ,że pompa bedzie dłużej pracować o te 10min , i drugie 10min dolozy się zanim grzejniki wyciagna ten dodatkowy xapas ciepla .)

Poprawi to taktowanie ,ale oszczędności dużych nie przyniesie ( chyba ze oszczędność to mniejsze ryzyko uszkodzenia sprężarki z powodu taktowania).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w okresie przejściowym pomoże przy taktowaniu (powiedzmy ,że pompa bedzie dłużej pracować o te 10min , i drugie 10min dolozy się zanim grzejniki wyciagna ten dodatkowy xapas ciepla .)

Poprawi to taktowanie ,ale oszczędności dużych nie przyniesie ( chyba ze oszczędność to mniejsze ryzyko uszkodzenia sprężarki z powodu taktowania).

 

Jeśli pompa pochodzi dzięki temu bezawaryjnie jakoś odczuwalnie dłużej (wiem że ciężko to określić ile dłużej, ale teoretycznie jeśli może być to potencjalnie spory okres czasu typu 2-3 lata czy coś), to może warto dołożyć troche i wybrać bufor 200l, różnica w cenie nie powinna być chyba duża?

 

Szacujesz że 20min dłużej powinna chodzić na jednym uruchomieniu pompy? zimą w ciągu dnia ile może mieć startów przez 24h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanek ;

Jaka objętość mają grzejniki?

Bufor - to jest uzupełnienie do warunku ;

- Zład wody = moc pompy x 20 l/kW

 

Licząc ten zład bierze się pod uwagę w jaki sposób pracuje instalacja ?

U mnie grzejniki to 80 litrów + 20L podłoga teoretycznie potrzebuje baniak 100l ? Tylko co jak grzejniki są na głowicach i przy pierwszym rozruchu owszem grzeją wszystkie pełny przepływ , a z czasem połowa się zamknie i praktycznie prócz 100l bufor w układzie grzejnikowym jest 30l obiegu ?

To w jakiś sposób koliduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...