Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Delta 5

 

Tylko teraz tak, wczesniej wstawiałem zdjecie mojej pompy, jednak pokaże jeszcze raz. Nie mam na niej informacji o przepływach a na necie Grundfosa 25-60 jest w pip tylko kazdy o innej mocy na róznych biegach. Moze ktoś inny pomoże w wyjaśnieniu tych przepływów na tej pompie.?

 

http://iv.pl/images/58606965804292466511.jpg

 

Ja co prawda nie narzekam że mam niedogrzane ale moze pompa mogłaby pracować efektywniej np na 3biegu, obecnie pracuje na drugim i tak od samego poczatku

 

Przed chwiklką sprawdziłem delta 6 ale pompa 15min temu ruszyła wiec moze dlatego

Dla przepływu 1m3/h wartość oporów całkowitych jakie jest ona w stanie pokonać na poszczególnych biegach jest różna. Logicznym jest, że im niższy bieg tym ta wartość będzie niższa.

Dla 9kW taka obiegówka to raczej minimum. Jeśli na 2 biegu delta osiąga 6*C, to ja bym ją od razu przełączył na 3 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na 2ce daje mi 1200l/h czyli mało, na trójce nie ma nawet 1500, czyli co za mała na pompę skoro wymaga ona 1500?

Inna sprawa czy to dane dokładnie do mojej pompy, bo nigdzie nie moge znalezc modelu UPS0 tylko wszedzie UPS?

 

Wcześniej pisałeś że masz 16l/min czyli 0,96m3/h na 3 biegu będzie ok 18l/min czyli 1,08m3/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rotametry, ustawione przeplywy według projektu od Asolta, wziąłem go przed chwilą w ręke i tu zdziwko, w tabeli mam wyliczone przepływy dla kazdego pomieszczenia i sumę tych przepływów - wynosi 16,1l/min. I co - to znaczy ze Asolt sie pomylił czy co bo teraz zgłupiałem?

 

A wiesz jaki masz opór tej instalacji - powinno być w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sama podłogówka, poza tym pompa już pracuje ponad godzine i delta to 5, krzywa 31-36 a domu 23st na parterze na pietrze 22-22,5

 

W katalogu Panasa mam podany przepływ dla tej pompy i wynosi on 25,8l/min. Tylko tak - na pompie mam podany pobór pradu dla kazdego biegu, i na 3 pokzauje 78W to dlaczego w katalogu i na pompie jest jeszcze podane P1max 100W?

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skorzystam z okazji że od paru dni toczy się dyskusja o pompach obiegowych więc udzielających się tu fachowców poproszę o poradę. Mam pompę ciepła produkt "szwedzkiej" myśli technicznej kupiony w Juli (anslut 9+3 kw) . Do pompy jako takiej nie mogę się przyczepić ale obiegówka jest głośna i ma moc 245 W . Wg mnie jest trochę za silna bo to typ25/8 i nie ma żadnej regulacji. W każdym razie chcę ją wymienić na cos cichszego i energooszczędnego. Hydraulik proponuje taką http://allegro.pl/pompa-wilo-rsg25-8-3-pr-12-gundfos-ups-25-80-180-i5896358458.html Wg mnie też jest za mocna i myślę że dałaby radę taka http://www.kupgrzejniki.pl/pompa-co-lfp-pco-256-solar-leszno-id-769.html . Wiem że należałoby to przeliczyć ale chyba bardziej wierzę doświadczeniu użytkowników podobnych instalacji ewentualnie instalatorów. Wg danych pompy ciepła max przepływ to 1,3 m3/h a ja mam po 10 pętli na parterze i na poddaszu o długości 80m i srednicy 16 . Jesli ktos ma jakieś pomysły na co ewentualnie można ją wymienić to proszę napisać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymusić pracę z mocą nominalną.

Można też przyjąć maksymalną zanotowaną deltę 6*C i wtedy dla 9kW wychodzi 1,29m3/h.

 

To moze maksymalna delte wezme 8 albo 9 bo tyle ma po uruchomieniu? Co za bzdura. Jak sie pompa rozkreca to ma 5 i tyle, ponawiam pytanie czy 48 to dobra modulacja? W projekcie mam wyliczone 0,96m3/h to po co zwiekszac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszy mam 5,3 ale rurociag do rozdzielacza skad mam wziaasc?

 

Witam

 

Dane do uzupełnienia

 

1. 5,3 czego?

2. Z oględzin, ew fotek archiwalnych - łączna długość - zasilanie i powrót; średnica wewnętrzna.

3. Opór wymiennika pompy podany jest na obudowie jedn. wewn.

4. kVs zaworu trójdrożnego.

 

Inne specyficzne opory miejscowe.

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze maksymalna delte wezme 8 albo 9 bo tyle ma po uruchomieniu? Co za bzdura. Jak sie pompa rozkreca to ma 5 i tyle, ponawiam pytanie czy 48 to dobra modulacja? W projekcie mam wyliczone 0,96m3/h to po co zwiekszac?

 

Nie w tych warunkach ( u mnie + 4*).

Po chwili powinna spaść do 34hz, delta poniżej 5*

 

Pozdrawiam

 

Pratchawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sama podłogówka, poza tym pompa już pracuje ponad godzine i delta to 5, krzywa 31-36 a domu 23st na parterze na pietrze 22-22,5

 

W katalogu Panasa mam podany przepływ dla tej pompy i wynosi on 25,8l/min. Tylko tak - na pompie mam podany pobór pradu dla kazdego biegu, i na 3 pokzauje 78W to dlaczego w katalogu i na pompie jest jeszcze podane P1max 100W?

 

Przecież tłumaczyli ci już, że to tabelka z mocą dla przepływu Q=1m3/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...