Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcinpab

Recommended Posts

Sprawdziłem i z 200L przesadziłem, ~60L i ~50L +(74L było w kotle)

 

Wystarczy żeby wpiąć się bez dodatkowych pompek, bufora na "ostro" ?

 

Opcja z buforem jest jeszcze taka że panas pilnowałby temp w buforze a osobny sterownik pompkami niezależnie.

 

Generalnie najtaniej jest wpiąć się na ostro ale boję się że nie będę miał kontroli nad temp piętra i konsekwencji będzie przegrzane/niedogrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i z 200L przesadziłem, ~60L i ~50L +(74L było w kotle)

 

Wystarczy żeby wpiąć się bez dodatkowych pompek, bufora na "ostro" ?

 

Opcja z buforem jest jeszcze taka że panas pilnowałby temp w buforze a osobny sterownik pompkami niezależnie.

 

Generalnie najtaniej jest wpiąć się na ostro ale boję się że nie będę miał kontroli nad temp piętra i konsekwencji będzie przegrzane/niedogrzane.

 

Czyli razem lekko ponad 100l ? To wystarczy ,żeby nie było bufora ( oczywiście jeśli nie masz żadnych termostatów , i pętle wszystkie otwarte).

Niedogrzania/Przegrzania powinieneś wyregulować rotametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o panasasa J

Koniec świata....

Kolejny zagorzały groszkowiec, który bał się pompy p-w bo zamarza,dzisiaj zakłada pompę p-w,po wyrzuceniu w błoto kilkunastu tys.zl :D

 

Ja bym się nie patyczkował, wpiąć to bezpośrednio pod rozdzielacz a podłogówkę wyregulować.

Jedna pompka obiegowa z pompy by starczyła ale Ty masz ich kilka na zbyciu także działaj ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli razem lekko ponad 100l ? To wystarczy ,żeby nie było bufora ( oczywiście jeśli nie masz żadnych termostatów , i pętle wszystkie otwarte).

Niedogrzania/Przegrzania powinieneś wyregulować rotametrami.

 

Spróbuję bez bufora - najwyżej będą przeróbki :)

 

 

 

Koniec świata....

Kolejny zagorzały groszkowiec, który bał się pompy p-w bo zamarza,dzisiaj zakłada pompę p-w,po wyrzuceniu w błoto kilkunastu tys.zl :D

 

Ja bym się nie patyczkował, wpiąć to bezpośrednio pod rozdzielacz a podłogówkę wyregulować.

Jedna pompka obiegowa z pompy by starczyła ale Ty masz ich kilka na zbyciu także działaj ;)

 

Nie bał tylko drogo było - nie miałem takich znajomości jak Ty z panem Pięknym, nie kilkanaście tylko kilka, nie w błoto tylko ciepło było.

Teraz jest dotacja :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bał tylko drogo było - nie miałem takich znajomości jak Ty z panem Pięknym, nie kilkanaście tylko kilka, nie w błoto tylko ciepło było.

Teraz jest dotacja :p

Dotacja powiadasz ?

Jak budowałeś się to Atlantic 8kW kosztował 16tys.zl i taki by Ci wystarczył a T-CAP 18-20tys.zl ale Ty wolałeś dać za kocioł 8tys zl i osprzęt, który teraz mógłbyś śmiało wyrzucića,z kominem doszedłbym do tych 16tys.zl :)

 

A węgiel czyli ekogroszek od zawsze był droższy w eksploatacji.

Ale uważaliście w swoim gronie węglarzy, że to czary mary i może wybuchnąć i że się zepsuje :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wyjaśnić dlaczego ustawiając harmonogram na poprzez aplikacje aquarea smart panasonic nie zapisuje się on w sterowniku pompy i nie jest realizowany?

 

 

Bo to są dwa różne i niezależne harmonogramy i dwa sterowniki. Jeden sterownik to ten na pompie z wyświetlaczem , drugi sterownik to moduł CZ-TA1 wraz ze swy połączeniem z chmurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wyjaśnić dlaczego ustawiając harmonogram na poprzez aplikacje aquarea smart panasonic nie zapisuje się on w sterowniku pompy i nie jest realizowany?

 

A nie chodzi o restart pompy i po tym przyjmuje ustawienia?

wydaje mi się że ktoś gdzieś pisał o tym tu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,żaden sterownik Nie przejmie ustawien harmonogramu drugiego ,bo to technicznie nie możliwe.

Może tylko wyłączyć harmonogram. Czyli jeśli na sterowniku z wyświetlaczem wyłączymy harmonogram ,to przestanie działać rowniez ten z chmury, i odwrotnie.

 

Coraz mocniej zaskakuje mnie to sterowanie, negatywnie zaskakuje.

Ustawienia harmonogramu klikaniem z poziomu sterownika na pompie jest delikatnie mówiąc mało wygodne.

 

1) Czyli rozumiem że ustawiając i zapisując harmonogram w aplikacji aquarea smart siedzi on w chmurze i jeśli np. jest przerwa w dostępie do neta to nie zostanie wykonane zadanie z harmonogramu bo nie będzie sygnału z chmury?

 

2) Co jeśli ustawię jeden harmonogram w sterowniku na pompie, a drugi w aplikacji i obydwa będą załączone, to wg którego harmonogramu pompa będzie pracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Zostanie wykonane , ponieważ ten z chmury synchronizowany jest z modułem CZ-TAW1 i to w nim "będzie ten harmonogram z chmury". ( Jeśli tylko moduł zsynchronizuje się z chmurą....).

Ad.2. Wg obu. Tylko nie wiadomo co się stanie jak dwie sprzeczne czynności będą o tej samej godzinie.

 

Przy okazji trzeba pamiętać , że sterowniki nie czytają ustawień w sposób " ustawiamy od 13 godz do 15 CWU" , tylko ustawiają konkretnie "o 13 przestaw na CWU". Więc jeśli o 13:01 ktoś lub coś zmieni to ustawienie ( ręcznie bądź przez chmurę , bądź też przez inny harmonogram) , to już to będzie przestawione , sterownik nie będzie wracał do tego , że o 13 ustawił CWU....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz mocniej zaskakuje mnie to sterowanie, negatywnie zaskakuje.

Ustawienia harmonogramu klikaniem z poziomu sterownika na pompie jest delikatnie mówiąc mało wygodne.

Czemu ?

Dni tygodnia czy godziny na dobę są zmienne ?

Ustawiasz raz w życiu taki harmonogram i tyle.

W moim przypadku, od 8 lat zmieniam jedynie raz w roku, jak cofamy godziny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ?

Dni tygodnia czy godziny na dobę są zmienne ?

Ustawiasz raz w życiu taki harmonogram i tyle.

W moim przypadku, od 8 lat zmieniam jedynie raz w roku, jak cofamy godziny ;)

 

Znam Twoje podejście do życia, "wkładasz gacie w poniedziałek i chodzisz w nich do niedzieli bo po co zmieniać". Nie musisz po raz kolejny tego powtarzać, bo nie interesuje mnie to kompletnie.

Zarówno aplikacja mobilna jak i sam sterownik delikatnie pisząc nie powala swoją funkcjonalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Zostanie wykonane , ponieważ ten z chmury synchronizowany jest z modułem CZ-TAW1 i to w nim "będzie ten harmonogram z chmury". ( Jeśli tylko moduł zsynchronizuje się z chmurą....).

Ad.2. Wg obu. Tylko nie wiadomo co się stanie jak dwie sprzeczne czynności będą o tej samej godzinie.

 

Przy okazji trzeba pamiętać , że sterowniki nie czytają ustawień w sposób " ustawiamy od 13 godz do 15 CWU" , tylko ustawiają konkretnie "o 13 przestaw na CWU". Więc jeśli o 13:01 ktoś lub coś zmieni to ustawienie ( ręcznie bądź przez chmurę , bądź też przez inny harmonogram) , to już to będzie przestawione , sterownik nie będzie wracał do tego , że o 13 ustawił CWU....

 

Dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2) Co jeśli ustawię jeden harmonogram w sterowniku na pompie, a drugi w aplikacji i obydwa będą załączone, to wg którego harmonogramu pompa będzie pracować?

Włączenie jednego powoduje automatycznie wyłączenie drugiego. I jak dobrze pamiętam nawet jego wykasowanie ale tego nie jestem pewien bo od początku korzystam praktycznie tylko z aquarea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Grisza_ przetestuj i daj znać , bo ja ani z jednego ani z drugiego nie korzystam. Wykasowanie byłoby ciekawą rzeczą. Wiem ,że wyłączenie harmonogramu na sterowniku powodowało ,że automatycznie harmonogram w Smartcloudzie też się wyłączał...

 

 

Włączenie jednego na 100% powoduje z automatu wyłączenie drugiego. Jedynie nie jestem pewien co do kasowania zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Grisza_ przetestuj i daj znać , bo ja ani z jednego ani z drugiego nie korzystam. Wykasowanie byłoby ciekawą rzeczą. Wiem ,że wyłączenie harmonogramu na sterowniku powodowało ,że automatycznie harmonogram w Smartcloudzie też się wyłączał...

 

Ni z gruchy ni z pietruchy harmonogram ustawiony w aplikacji zaczął działać. Nie mam siły do klikania nastaw harmonogramu z poziomu panelu na pompie. Intuicja i logika mi podpowiadała, że to co w aplikacji powinno się synchronizować, jednak tak się nie dzieje, bo prawdopodobnie siedzi on w tym doklejanym module WiFi/Ethernet.

 

Kolejne kuriozum które odkryłem, to to że statystyki nie rejestrują się w momencie kiedy brak jest dostępu do neta. Widać montaż w module bele jakiej karty pamięci za prę złoty przerasta Panasonica i pozwala na rejestruję tylko w chmurze i to tylko 7ostatnich dni, bo to przecież jakieś Petabajty danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni z gruchy ni z pietruchy harmonogram ustawiony w aplikacji zaczął działać. Nie mam siły do klikania nastaw harmonogramu z poziomu panelu na pompie. Intuicja i logika mi podpowiadała, że to co w aplikacji powinno się synchronizować, jednak tak się nie dzieje, bo prawdopodobnie siedzi on w tym doklejanym module WiFi/Ethernet.

.

 

A nie restartowałeś może pompy?

wydawało mi że ktoś miał taki sam przypadek z hormonogramem z aplikacji i po restarcie pompy zaczął działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CUT

 

Kolejne kuriozum które odkryłem, to to że statystyki nie rejestrują się w momencie kiedy brak jest dostępu do neta. Widać montaż w module bele jakiej karty pamięci za prę złoty przerasta Panasonica i pozwala na rejestruję tylko w chmurze i to tylko 7ostatnich dni, bo to przecież jakieś Petabajty danych.

 

Być może to problem skali, w odpowiednim podejściu do przechowywania danych jeden dzień z kilku - kilkunastu czujników + temp zadane to 30-50KB.

 

Licząc 50KB na dzień, to na rok 18250KB ~18MB. 5-10lat przechowywania danych ? Ile pomp Pansa jest zainstalowanych w Europie ?

 

Niech będzie 5lat i milion użytkowników to ~85TB czyli gdzieś 0,083PB

 

Do Petabajta trochę brakuje ;)

 

Tyle że to samo miejsce na strukturę danych, teraz trzeba to jeszcze jakoś użytkownikowi zwizualizować i utrzymać system ...

 

Nie zmienia to faktu, że wizerunkowo słabo ;) W sterowniku kotła mam dostęp do statystyk 7lat do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...